Forum Ateista.pl
Platforma Obywatelska - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Polityka (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Platforma Obywatelska (/showthread.php?tid=7009)



Platforma Obywatelska - Sofeicz - 14.01.2014

Jak dla mnie, to się nadaje do TK.
Potraktowano OFE jak wódkę albo papierosy.
Ogólnie jedyny 'normalny' element systemu emerytalnego został przedstawiony jako jakaś patologia, co dobitnie świadczy o prawdziwej patologii całego systemu.


Platforma Obywatelska - Socjopapa - 15.01.2014

exodim napisał(a):Może mi ktoś wyjaśnić czy przepisy wymienione na końcu tego oświadczenia są zgodne z innymi ustawami i Konstytucją?

Mówisz o art. 36? Bo to jest jedyny przepis, który widzę, że powołali?


Platforma Obywatelska - Sofeicz - 15.01.2014

Dzisiaj usłyszałem świetny termin "ZUScoiny" - w takiej walucie będziemy dostawać zusowskie emerytury :lol2:


Platforma Obywatelska - Fanuel - 15.01.2014

Wiesz jakby rząd zdecydował się wyemitować ZUScoiny czyli deflacyjną walutę w określonej ilości i dwie trzecie oddał przyszłym emerytom a resztę wypuścił na rynek to zazdrościł bym emerytom Oczko


Platforma Obywatelska - Hans Żydenstein - 15.01.2014

Totalna kompromitacja Tuskena



59 sekunda : "Jaki jest cel?"

i reakcja Tuskena, bezcenna Duży uśmiech


Platforma Obywatelska - Wron NIEmiecki - 16.01.2014

Hans Żydenstein napisał(a):Totalna kompromitacja Tuskena



59 sekunda : "Jaki jest cel?"

i reakcja Tuskena, bezcenna Duży uśmiech

Wyborne...
Ale prawda jest rowniez taka, ze beda pracowaly o rok dluzej do emerytury... :lol2:


Platforma Obywatelska - exodim - 17.01.2014

Socjopapa napisał(a):Mówisz o art. 36? Bo to jest jedyny przepis, który widzę, że powołali?
Tak.
Nie wiem o co chodzi, ale przecież w demokratycznym państwie prawnym jakieś standardy muszą panować i nie może być tak, że nie można reklamować jakiegoś instrumentu kapitałowego :roll:

Zresztą, likwidacja OFE będzie tragedią dla WIGu, ale to tak na marginesie.


Platforma Obywatelska - Socjopapa - 17.01.2014

Tak jak napisali ten przepis, wygląda na to, że jednak nie ma żadnych standardów.:evil:


Platforma Obywatelska - exodim - 17.01.2014

Socjopapa napisał(a):Tak jak napisali ten przepis, wygląda na to, że jednak nie ma żadnych standardów.:evil:
Dlatego zapytałem w tym temacie, a nie w "Pytaniach o prawo", żeby pokazać wam przy okazji jakie idiotyczne czy może... zamordystyczne przepisy wprowadza obecna władza z ramienia PO.
Co będzie następne? Zakaz reklamowania książek M. Rothbarda, Friedmana czy Misesa, cenzura VaGli?


Platforma Obywatelska - Socjopapa - 17.01.2014

Vaglę się zamknie - "dajcie mi człowieka, a znajdzie się paragraf" :p

A poważnie - nie przesadzajmy. Jest zakaz reklamowania do zakmnięcia okienka transferowego. Jak nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze - jak nie będzie informacji o OFE to będzie większa szansa, że więcej ludzi nie wybierze OFE (bo OFE trzeba świadomie wybrać - domyślnie jest ZUS). Rothbard itp. bezpośrednio nie zagrażają wysokości podatków.


Platforma Obywatelska - exodim - 17.01.2014

Socjopapa napisał(a):Rothbard itp. bezpośrednio nie zagrażają wysokości podatków.
To skandal, że w to nie wierzysz!

Oczko


Platforma Obywatelska - lorak - 24.01.2014

ktoś śledzi "debatę" nad odwołaniem ministra zdrowia? to jest jakaś żenada, wszystkie strony prezentują mizerię argumentacyjną skupiając się głównie na osobistych atakach (choć przyznam, że to, co wczoraj zrobił minister zdrowia wobec tego lobbysty z SLD było świetne ;]).


Platforma Obywatelska - Fanuel - 24.01.2014

A co zrobił?


Platforma Obywatelska - exodim - 24.01.2014

A propos debaty tej debaty o odwołaniu ministra Arłukowicza:


Brak słów na to pajacowanie i chamstwo.


Platforma Obywatelska - semele - 24.01.2014

jeahwe napisał(a):ktoś śledzi "debatę" nad odwołaniem ministra zdrowia? to jest jakaś żenada, wszystkie strony prezentują mizerię argumentacyjną skupiając się głównie na osobistych atakach (choć przyznam, że to, co wczoraj zrobił minister zdrowia wobec tego lobbysty z SLD było świetne ;]).

Nie oglądałam. Pracowałam w szarej strefie;-)

Ja SIĘ W OGÓLE DZIWIE, ŻE TEN TUSK TAK DŁUGO KWITNIE.:lol
To królowo śniegu trochę podobne do odzywek naszych na forum.. ale Sejm RP to jednak nie forum więc daje minusa.
Dzięki za przekaz - nie miałam czasu.


Platforma Obywatelska - lorak - 24.01.2014

Neuromanta napisał(a):A co zrobił?

wypunktował go, np. cytował treści szkoleń organizowanych dla lekarzy. szkolenia w całej masie egotycznych krajów i programy składające się z oglądania tańców ludowych, zwiedzania muzeów czy wieczornych zabaw.


Platforma Obywatelska - Fanuel - 24.01.2014

Mocne, szkoda że nie widziałem :-]


Platforma Obywatelska - lorak - 24.01.2014

tutaj jest całe wystąpienie: http://www.youtube.com/watch?v=FGJWbwmHuYk
a o tym szkoleniu mówi tak od 33:40
"szkolenia stanowią koszt uzyskania przychodu", "w sylwestra szkolą się lekarze" ;] ogólnie niezła komedia.


Platforma Obywatelska - semele - 24.01.2014

jeahwe napisał(a):tutaj jest całe wystąpienie: http://www.youtube.com/watch?v=FGJWbwmHuYk
a o tym szkoleniu mówi tak od 33:40
"szkolenia stanowią koszt uzyskania przychodu", "w sylwestra szkolą się lekarze" ;] ogólnie niezła komedia.


I dlatego nie przychodzą 2 stycznia 2014 roku do przychodni, w której mogą skasować od 20 gości w tym ode mnie po 80 złotych. ( razem tylko 1600 złotych po odliczeniu podatku..nie wiem ile?) Co to jest przy pensji na kontrakcie- 40 tys. na miesiąc. można olać gości. przysięga Hipokratesa - jest coś takiego w ogóle?
A na fundusz nie ma już przyjęć. Byłam po wypadku.
Dobrze, że złamałam tylko palecOczko


Platforma Obywatelska - Sofeicz - 24.01.2014

Najśmieszniejsze w tej całej "debacie" są chóralne populistyczne stwierdzenia "Najważniejszy jest pacjent, potem system a na końcu pieniądze".
Śmiać się czy płakać?