Forum Ateista.pl
O pożyczkach nietypowych - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Pozostałe (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: O pożyczkach nietypowych (/showthread.php?tid=7793)

Strony: 1 2 3


O pożyczkach nietypowych - Baptiste - 29.01.2012

Brak jakich formalności masz na myśli? Musisz uważać, bo możesz sobie narzucić nawet 100% a i tak może ci ktoś nie oddać żadnej kasy, bo w "reżimowym" sądzie brak ci będzie dowodów na udzielenie takowej pożyczki.


O pożyczkach nietypowych - Socjopapa - 29.01.2012

Avx napisał(a):Tak sobie pomyślałem, że to niezły temat na propozycję.
Jakby ktoś chciał pożyczyć niewielką sumę (kilka tysięcy), bez reżimowych formalności, na "procent do ustalenia" (ostrzegam: wysoki, bo moje ryzyko inwestycyjne jest, przy czymś takim, ZAJEBIŚCIE wysokie), to niech mi napisze na PW.

Brak dyskryminacji ze względu na wiek. Plan "biznesowy" (jeśli jest) mile widziany. Staż forumowy mile widziany. Komunikator anonimowy (torchat, powiedzmy) akceptowalny jako kanał do szerszej dyskusji.

Mikropożyczki (typu 200 zł) mile widziane. Jednak, jak pisałem, możliwe kilkutysięczne. Kwestia do dyskusji - przekonaj mnie, że możesz i masz ochotę spłacić.

PW.

edit: ah, ktoś mi wydzielił z tego nowy temat ;p no cóż, ok ;p

Ja wydzieliłem, bo zamieściłeś to w "Co mnie drażni" - zupełnie nie pasowało, a rozumiem, że chciałbyś, żeby ktoś to widział.


O pożyczkach nietypowych - Avx - 29.01.2012

Sajid napisał(a):bo możesz sobie narzucić nawet 100% a i tak może ci ktoś nie oddać żadnej kasy, bo w "reżimowym" sądzie brak ci będzie dowodów na udzielenie takowej pożyczki.

Nie mam ochoty plątać się po socjaldemokratycznych sądach, szczególnie z hipotetycznym roszczeniem pakującym mnie w kłopot.

Są różne zabezpieczenia i różne metody.

Widać po twoim poście, że słabo rozumiesz mentalność wolnorynkowego anarchisty.
Może to być dla ciebie zaskoczeniem, ale ludzie zawierają transakcje, przy których rzadko chodzi się do państwowego sądu. Ma to nawet swój kolor.

Premie za ryzyko, oczywiście, mają w takich przypadkach odzwierciedlenie w kosztach produktu/usługi.


Podkreślam raz jeszcze, że mówimy czysto hipotetycznie. W żadnym wypadku nie sugeruję, że kiedykolwiek rozważałem taki procent Oczko


O pożyczkach nietypowych - kkap - 29.01.2012

Naprawdę masz ludzi co przyjdą do kogoś z pałami i mu kark skręcą? Bo prawdę mówiąc to nie wiem, jak w inny, antyreżimowy sposób chcesz egzekwować swoje długi Język Słuszajsja doświadczonego Oczko


O pożyczkach nietypowych - Avx - 29.01.2012

Bez przesady. Nie jest to zabawne Uśmiech

Natomiast szczegóły, naprawdę preferowałbym dyskutować prywatnie (i dostosować do potrzeb konkretnej osoby).

Naprawdę wiele zależy od konkretnego przypadku.

Przy tak niskich kwotach i w wielu przypadkach, czyjaś reputacja (tak netowa, jak i realna, gdybym znał adres) może być wystarczającym zabezpieczeniem.

Trudno mi mówić, kiedy nie wiem, o kogo chodzi.
Tobie to dałbym po kosztach niższych od Providenta i bez zabezpieczeń, bo cię widziałem w realnej rzeczywistości ładnych kilkanaście razy na przestrzeni pięciu lat.

Kocię z 22 postami to inna bajka i całkiem inna klasa ryzyka.
Jednak - do dogadania się.


O pożyczkach nietypowych - Baptiste - 29.01.2012

Avx napisał(a):Nie mam ochoty plątać się po socjaldemokratycznych sądach, szczególnie z hipotetycznym roszczeniem pakującym mnie w kłopot.

Są różne zabezpieczenia i różne metody.

Widać po twoim poście, że słabo rozumiesz mentalność wolnorynkowego anarchisty.
Może to być dla ciebie zaskoczeniem, ale ludzie zawierają transakcje, przy których rzadko chodzi się do państwowego sądu. Ma to nawet swój kolor.

Premie za ryzyko, oczywiście, mają w takich przypadkach odzwierciedlenie w kosztach produktu/usługi.


Podkreślam raz jeszcze, że mówimy czysto hipotetycznie. W żadnym wypadku nie sugeruję, że kiedykolwiek rozważałem taki procent Oczko

Aha. To dość zabawne. Jesteście zatem bardzo łatwym kąskiem dla osób chcących podreperować sobie budżet. Oczko Oczywiście mowa o twoim przypadku gdzie wyrażasz chęć pożyczenia pieniędzy na procent w zasadzie w sporej części obcym tobie osobom.


O pożyczkach nietypowych - Avx - 29.01.2012

Masz prawo tak twierdzić.


O pożyczkach nietypowych - Grim - 29.01.2012

Załóżmy, że ktoś od Ciebie pożyczy pieniądze z jakimś procentem, jaką masz gwarancję, że dana osoba odda Tobie pieniądze z odsetkami w ustalonym terminie, albo że w ogóle odda? A jeśli nie odda należności, to co zrobisz?
No i ile maksymalnie wynosi u Ciebie ten procent?
Ogólnie, to już wolę pożyczyć od rodziny/znajomych i wiem, że nie tylko nie będę musiał oddawać odsetek, to jeszcze oddam kiedy będę mógł.


O pożyczkach nietypowych - Avx - 29.01.2012

Masz prawo do takiej opinii. Oczko

Jeżeli jeszcze nie zauważyliście, to od jakiegoś czasu jest EOT.
Ewentualne oferty na PW, stwierdzenia o moim braku rozsądku: macie prawo do takiej opinii.


O pożyczkach nietypowych - lumberjack - 29.01.2012

Areżimowo to można pożyczać zaufanym osobom. Takie samo pożyczanie, ale obcym, ma zajebiście wysokie ryzyko inwestycyjne i zajebiście wysoki poziom głupoty.

Jak ktoś chce się bawić w lichwiarza, to powinien mieć zaplecze w postaci dosyć postawnych windykatorów, najlepiej takich pochodzących z Rosji, ponieważ ich subtelne metody gwarantują wyższą ściągalność długów.


O pożyczkach nietypowych - Avx - 29.01.2012

Nie mówimy o znaczących kwotach.
Mało kto lubi się gryźć o grosze.

Zresztą, EOT z mojej strony.


O pożyczkach nietypowych - Grim - 29.01.2012

No to skoro EOT od strony osoby tworzącej temat, to może by go zamknąć, skoro nawet na pytania zadane w temacie odpowiadać nie chce.


O pożyczkach nietypowych - Socjopapa - 30.01.2012

Po prostu nie piszcie skoro Avx nie chce odpowiadać na wasze pytania. Może ktoś będzie chciał zadać pytania, na które Avx będzie chciał odpowiedzieć, więc nie zamykam.


O pożyczkach nietypowych - current - 30.01.2012

Grim napisał(a):Ogólnie, to już wolę pożyczyć od rodziny/znajomych i wiem, że nie tylko nie będę musiał oddawać odsetek, to jeszcze oddam kiedy będę mógł.


Tylko, że istnieje pewne ryzyko, że was dorwie skarbówka. Ale w przypadku propozycji Avx też jest takie ryzyko Oczko
W przypadku małych kwot nie jest to problemem, ale w przypadku większych zwłaszcza jeżeli przeznaczysz je na zakup nieruchomości lub inwestycje może się to skończyć w najlepszym razie karą za niezgłoszoną pożyczkę w najgorszym 75% podatkiem od nieujawnionych dochodów.


O pożyczkach nietypowych - El Commediante - 30.01.2012

Ciekawy jestem w czym pożyczka Avx'a ma przewagę nad pierwszą lepszą na rynku.


O pożyczkach nietypowych - Socjopapa - 30.01.2012

Opiera się na jego intuicji, a nie stercie dokumentów i nie grozi Ci wizyta wielkich panów z rosyjskim akcentem.


O pożyczkach nietypowych - Wychuchol - 30.01.2012

Nie sądzę, aby pożyczenie w BGŻ wiązało się z wizytą jakiś "wielkich panów z rosyjskim akcentem".
To już pierwej bym się od takich libertyńskich pożyczek tego spodziewał.


O pożyczkach nietypowych - Socjopapa - 30.01.2012

Ale sterty dokumentów już tak.


O pożyczkach nietypowych - Wychuchol - 30.01.2012

Coś za coś...


O pożyczkach nietypowych - Socjopapa - 30.01.2012

No tak, dlatego pisałem, że obejdzie się bez sterty dokumentów (co jest na rynku) i panów z rosyjskim akcentem (co też jest na rynku) - tym różni się oferta Afałki od dostępnej na rynku.