Forum Ateista.pl
(Ambitny) film - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Kultura i sztuka (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: (Ambitny) film (/showthread.php?tid=827)



(Ambitny) film - Enkidu - 29.04.2007

Filmów nie oglądam prawie wcale, ale ale ale!!! Avanti!!!
Polecam Rok Dabla i inne filmy P. Zelenki, a z polskich- Pogodę na jutro.
Gdyby ktoś nie oglądał to polecam Żywot Briana, oraz inne filmy Monty Pythona.


(Ambitny) film - s4ve - 29.04.2007

Ostatnio oglądałam Click. Niby komedia, ale daje naprawdę do myślenia.

Poza tym jest wiele filmów wartych zainteresowania, niezliczona ilość. Wiekszość już wymieniona...
Jest tyle tytułów, aż pamięć nie pomieści.

W kinie byłam na filmie 300. Też byłam zachwycona Uśmiech szczególnie muzyką.


(Ambitny) film - Roy Batty - 02.05.2007

Marcin_77 napisał(a):Tak, "Wesele" jest naprawdę super. oglądałem ten film już ze 100 razy chyba i jeszcze drugie tyle obejrzę.
wesele "na żywo" http://wiadomosci.onet.pl/1528964,69,item.html
Duży uśmiech


(Ambitny) film - Ninurta - 02.05.2007

XXy napisał(a):"Godzina świni"

prześwietny film Uśmiech

nie wiem, czy ktoś wspominał, ale polecam kino skandynawskie:
-Elling
-Jabłka Adama
-Włoski dla początkujących
-Noi Albinoi
-101 Reykjavik
-Człowiek bez pamięci
-Kumple
-Historie kuchenne

poza tym:
-Okręt :!:
-La Strada :!:
-Ostateczne rozwiązanie
-Grek Zorba
-Pan i władca: na krańcu świata :!:
-Trio z Bellevile
-W stronę morza
-Ziemia niczyja
-Dziewczyna z perłą
-Powrót :!:
-Gnijąca panna młoda Oczko


(Ambitny) film - xjasiux - 09.05.2007

A co powiecie o:

DAS EKSPERIMENT (Eksperyment)
Reżyseria: Oliver Hirschbiegel


(Ambitny) film - Ninurta - 09.05.2007

xjasiux napisał(a):A co powiecie o:

DAS EKSPERIMENT (Eksperyment)
Reżyseria: Oliver Hirschbiegel

jak dla mnie trochę za twardy, wypaliłyśmy po nim z koleżanką po dwa pety, a rączki jak nam latały z emocji Oczko


(Ambitny) film - xjasiux - 09.05.2007

Ja siedziałem jak wryty w fotel bo to co tam sie działo, przeszło wszelkie moje oczekiwania :]

I przypomniał mi się czeski film pt:
Otesánek (Mały Otik)
Reż. Jan Svankmajer


(Ambitny) film - Luka Wars - 10.05.2007

Moje ulubione to:
Błękit Oceanu
Lot nad kukułczym gniazdem
Leon
12 małp


(Ambitny) film - Kilgore Trout - 12.05.2007

"Sen Zimowy" ("Winterschläfer") - Film Toma Tykwera ("Biegnij, Lola, Biegnij") Dziwna, hipnotyczna, pelna jakiegos tajemniczego uroku, baaaardzo bogata w symbolike, wielowarstwowa opowiesc. To nie jest film ktory sie okresla jednym slowem ze "o milosci" choc jest w nim sporo milosci, nie jest "o zdradzie" choc jest w nim zdrada, nie "o smierci" choc jest i smierc.

Zobaczcie. Nawet jesli ktos nie lubi sie bawic we wnikanie gleboko w ogladany obraz (bo naprawde pole do interpretacji jest tu bardzo szerokie) to nawet na podstawowym poziomie jest to piekne kino z niezwyklymi zdjeciami i wspaniala muzyka.


(Ambitny) film - Roy Batty - 14.05.2007

a ja sobie ostatnio obejrzałem znowu Blade Runnera (reżyserską wersję), choć już nie podoba mi się jak kiedyś, to wciąż lubię sobie zapuścić.

już pewnie pisałem, ale wszystkie filmy Jarmuscha. jestem wielkim fanem, to najlepszy reżyser. każdy jego film jest wspaniały.


(Ambitny) film - Kilgore Trout - 30.05.2007

Dzisiaj, Zone Europa, 22:15

"Uczta Babette" - Piekny, troche wymagajacy ale nie meczacy film Gabriela Axel'a. Adaptacja opowiadania Karen Blixen (autorka m.in. "Pożegnanie z Afryka") Taka troche świecka przypowiesc. Swiecka bo, choc religia jest obecna to raczej jako instytucja, kodeks praw jakis. I tak sie powoli snuje taka, no wlasnie, przypowieść. O jakiejs elementarnej dobroci, szczesciu, pogodzeniu z zyciem. Wartkiej akcji i dzikich romansow tu nie uswiadczycie choc jest i milosc ale zupelnie inna niz ta ktora nas karmia na codzien. Takze warto. Mnie osobiscie wzruszyl.


(Ambitny) film - Rado - 30.05.2007

" Podziemny krąg " - to co tam się zdarzyło nie mogło się wydarzyć na prawdę... Jeden z najlepszych filmów jakie oglądałem.
" Upadek " - ciekawy i bardzo realistyczny obraz końca wojny.
" Braveheart " - w sumie to nie wiem czemu go lubie, ale zawsze jak leci to oglądam Duży uśmiech


(Ambitny) film - martwy_biskup - 26.08.2007

Mechaniczna Pomarańcza
Wstręt
Porozmawiaj z Nią
Rok Diabła
Życie jest piękne

Pochłaniam filmy Woodiego Allena, w szczegolności podobał mi sie "Wszyscy mówią kocham Cię" Uśmiech


(Ambitny) film - Kuru - 26.08.2007

Człowiek słoń
Gandhi (podobno był rasistą... ale i tak film fajny).
Pola śmierici (niezły film, tylko piosenka Lenonna pod koniec psuje zakończenie)
Star trek Generations (film. chociaż serial tez boski)
Time machine (wspaniała muzyka)
Pluton
Hotel Rwanda
Czasami w kwietniu
Shooting dogs (o to musicie zobaczyc... gdy w Rwandzie maczetami mordują dzieci, ksiadz na misji ciekawe słowa wypowiada... jakie to słowa ?- zobaczcie film... Dosłownie krew człowieka zalewa jak słyszy sie to co wypowiada ksiadz)
Equalibrium


To tylko kilka pozycji...


(Ambitny) film - NonOmnis - 26.08.2007

W większości powtórzę to co było już wymienione:
Strzałka Reqiuem for a dream

Strzałka Efekt Motyla-za pierwszym razem zaskakujący, kolejne już nie wzruszają tak bardzo

Strzałka Dzień świra i ponoć jego druga część...
Strzałka Wszyscy jesteśmy chrystusami

Strzałka Cube trylogia-jest w tym filmie kilka niedociągnięć, sporo nawet, ale ogólnie lubię bo, choć może nie jest do końca ambitnym filmem.

Strzałka Ludzkie dzieci

Strzałka Equilibrium

PODOBNO Strzałka Źródło-jeszcze nie obejrzałem, ale słyszałem wiele dobrego o tym filmie

Strzałka Morderstwo Doskonałe z Douglasem-świetny thriller, choć już nie najświeższy

Strzałka American Psycho-thriller nie całkiem serio, raczej czarna komedia.

Strzałka Pierwszy milion-polski film

Strzałka Symetria

Strzałka Dług

Palimpsest miał być ponoć ambitnym filmem, ale mnie osobiście jakoś nie przekonał.


(Ambitny) film - Roy Batty - 26.08.2007

w końcu zabrałem się za Bergmana:
Strzałka "Siódma pieczęć"
Strzałka "Milczenie"
i się nie zawiodłem. super klimat i wciągające filmy, szczególnie, że można pobawić się w interpretacje. dodam tylko, że Bergman sporo zajmował się tematem ateizmu, wiary i nie wiary w Boga właśnie.


(Ambitny) film - martwy_biskup - 28.08.2007

Ogladałam ostatnio "Odyseje kosmiczną 2001" Kubricka (strasznie pokręcony i niepokojący film). Czy ktoś może widział Odyseje 2010? Jest ona kontynuacją 2001?


(Ambitny) film - pilaster - 28.08.2007

"2010" jest dalszym ciągiem "2001" Nie jest aż tak głęboka, ale jest to całkiem porządny film sf niesłusznie stojący w cieniu swojego wielkiego poprzednika

a swoją drogą od czasów nakręcenia "2001" minęło juz 40 lat, a tymczasem jedyną rzeczą widoczną na filmie, któtra pozwala się zorientowac jak stary jest to film są ..damskie fryzury Uśmiech

"Odyseja kosmiczna" nie zestarzała się w ogóle. Czego o innych wspólczesnych jej, a i dużo późniejszych filmach (np "Gwiezdne wojny" powiedzieć nie można

martwy biskup zyskała wiele w moich oczach 8O


(Ambitny) film - martwy_biskup - 29.08.2007

Cytat:a swoją drogą od czasów nakręcenia "2001" minęło juz 40 lat, a tymczasem jedyną rzeczą widoczną na filmie, któtra pozwala się zorientowac jak stary jest to film są ..damskie fryzury

Tak, to fakt. I wydaje mi sie, że to dotyczy większości filmow Kubricka. Dopieszczona scenografia i bardzo realistyczna wizja przyszłości bez przesadnych efektow specjalnych - bo właśnie przesadne efekty zdradzaja wiek filmow typu star wars. Do tego muzyka - w głownej mierze klasyka, tak naprawde ponadczasowa.


(Ambitny) film - Joki - 29.08.2007

Jeśli ktoś nie widział "Hawaje, Oslo", to polecam. Tylko obejrzyjcie do samego końca. Kino dla konesera. Jeśli oczekujecie rozrywki to szkoda czasu. Akurat na Cyfrze jest wałkowany od wczoraj.
Pozdrawiam.