Forum Ateista.pl
O zespole obozów w Oświęcimiu [wydz.] - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Historia (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: O zespole obozów w Oświęcimiu [wydz.] (/showthread.php?tid=8530)

Strony: 1 2 3 4

O zespole obozów w Oświęcimiu [wydz.] - Czarownica777 - 04.09.2012

Hans Wegeżynsten napisał(a):Kogo ty chcesz zdjęcia z tego Oświęcimia ? :lol2:
Ponieważ jestem zwolenniczką mordowania (tak dla aborcji, eutanazji, kary śmierci), to poproszę o takie same szokujące zdjęcia z obozu zagłady Oświęcim, jak te po skrobance. Możesz dalej straszyć, ale siebie chyba. Bo ja nie wstawiam takich wybornych zdjęć. Nie jestem masochistką. Ty pewnie lubisz takie, skoro zadajesz sobie trud, aby je tutaj wkleić.:wall:

O zespole obozów w Oświęcimiu [wydz.] - Hans Żydenstein - 04.09.2012

W Oświęcimiu nigdy nie było żadnego obozu zagłady. Był jeden w Brzezince.(Birkenau)

Iselin napisał(a):Nie mam pojęcia. Jest to ostatnia rzecz, na którą zwracam uwagę w urzędach. Dużo bardziej interesuje mnie sprawna obsługa, długość kolejki i dystrybutory wody.
Można również nie zauważać symboli jedynej wiary w szkołach, przedszkolach, sklepach, przydrożnych krzyży i kapliczek, stawiania pomników JPII, coraz wyższych i wspanialszych kościołów i jeszcze większych pałaców dla kleru. Oczywiście, że można nie zauważać. Bo tak jest wygodnie. Jest to bezmyślne przyzwolenie na rozwój kraju wyznaniowego, konkretnie katolickiego. Tak jak można nie zwracać uwagi, że kogoś biją, okradają, niszczą. Można, dla świętego, a właściwie własnego spokoju.

O zespole obozów w Oświęcimiu [wydz.] - Nonkonformista - 04.09.2012

Hans Wegeżynsten napisał(a):W Oświęcimiu nigdy nie było żadnego obozu zagłady. Był jeden w Brzezince.(Birkenau)
A w samym Oświęcimiu co było?
Skąd zatem nazewnictwo KL Auschwitz I i II (Auschwitz to Oświęcim po niemiecku) i dlaczego w tym obozie niezagłady były komory gazowe?
No i jeśli tam nie było komór gazowych, to w jaki niby sposób praca miała dać uwięzionym wolność? (Arbeit macht frei). Mnie się zawsze wydawało, że można być wolnym tylko jako dym.

Hans Wegeżynsten napisał(a):W Oświęcimiu nigdy nie było żadnego obozu zagłady. Był jeden w Brzezince.(Birkenau)
Oświęcim (niem. Auschwitz, jid. Oshpitizin, rom. Auszwica) – miasto i gmina w województwie małopolskim, w powiecie oświęcimskim (jego siedziba). W mieście znajduje się również siedziba władz gminy wiejskiej Oświęcim.
Z inicjatywą utworzenia nowego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu wyszło dowództwo wrocławskiego SS. Na Śląsku wzmagał się bowiem polski ruch oporu. Niemcy dokonywali kolejnych i licznych aresztowań, brakowało jednak miejsca, gdzie można by osadzać więźniów...... W kwietniu 1940 r. wydano rozkaz o założeniu obozu w Oświęcimiu. Pierwszymi więźniami byli niemieccy kryminaliści, specjalnie wyselekcjonowani przez komendanta obozu Rudolfa Hessa.......
Obóz zagłady - Brzezinka
Wystarczy po zwiedzeniu Oświęcimia stanąć plecami do wejścia i skierować się na prawą stronę, parę kilometrów i jesteśmy na miejscu. Drewniane baraki podobne do tych w Majdanku(http://latawce.netstrefa.pl/majdanek.htm), darmowy parking, brak biletów. Wszystkie informację można znaleźć klikając w linki poniżej.
Więcej informacji co do historii i funkcjonowania obozu znajdziecie na stronach ::

Holocaust - Obozy zagłady i koncentracyjne
.: Obozy Koncentracyjne :.
Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz - Birkenau

Coś jeszcze masz do napisania mądrego w tej sprawie?

O zespole obozów w Oświęcimiu [wydz.] - Iselin - 04.09.2012

Szczerze zazdroszczę ludziom, dla których największy problem życiowy stanowią przydrożne krzyże i kapliczki.

O zespole obozów w Oświęcimiu [wydz.] - idiota - 04.09.2012

No obóz koncentracyjny i obóz pracy.
Jak chcesz się o czymś wypowiadać, to warto się zapoznać z podstawą pojęć danej dziedziny.
To, że obóz zagłady był w Treblince nie znaczy oczywista, że w Auschwitz nikt nie umierał, ani, że nikogo tam nie zabijano. Znaczy tylko tyle, że śmierć nie była tam celem pierwszorzędnym.
Cytat:Coś jeszcze masz do napisania mądrego w tej sprawie?
To co wlepiasz potwierdza tylko Hansowe słowa...

O zespole obozów w Oświęcimiu [wydz.] - Nonkonformista - 04.09.2012

idiota napisał(a):Znaczy tylko tyle, że śmierć nie była tam celem pierwszorzędnym.
No tak. Celem pierwszorzędnym była wolność. Zapomniałem. Masz rację. Jaki to ja ślepy jestem.
W końcu praca czyni wolnym. To jest cel pierwszorzędny.

O zespole obozów w Oświęcimiu [wydz.] - Grim - 04.09.2012

Macie ludzie:
Obóz zagłady i Obóz koncentracyjny. Tak, w KL Auschwitz też ginęli ludzie, tak jak w innych obozach koncentracyjnych, ale to nie był obóz zagłady. Z resztą nie wiem czego się teraz tego Oświęcimia przyczepili, skoro temat jest o aborcji.

Iselin napisał(a):Szczerze zazdroszczę ludziom, dla których największy problem życiowy stanowią przydrożne krzyże i kapliczki.
Ja nie napisałam nigdzie, że jest to mój największy problem. Natomiast podkreśliłam ile i gdzie tego jest.
Prowadzony od 1990 w GUS wykaz kościołów i wyznań, utworzony na podstawie danych dawnego Urzędu do Spraw Wyznań, jest corocznie aktualizowany na
podstawie ewidencji kościołów i związków wyznaniowych, który obecnie prowadzi
Departament Wyznań Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Na koniec 2008 r. baza danych GUS obejmowała dane dotyczące 179 kościołów i wyznań

Który z tych 179 kościołów i wyznań obnosi się ze swoim symbolem w takiej mierze, jak Krk?

Tak dziwi, że skoro wyznawców KRK jest najwięcej w naszym kraju, to najwięcej ich symboli jest? Poza tym, jak rozpoznajesz że ktoś jest katolikiem, a nie np. kalwinistą? Wiesz jaki symbol mają luteranie, kalwiniści, anglikanie, albo świadkowie jehowy? To tak jakby się czepiać w czasach PRL, że po ulicach jeżdżą albo samochody FSO, albo Fiaty Uśmiech

idiota napisał(a):No obóz koncentracyjny i obóz pracy.
Jak chcesz się o czymś wypowiadać, to warto się zapoznać z podstawą pojęć danej dziedziny.
To, że obóz zagłady był w Treblince nie znaczy oczywista, że w Auschwitz nikt nie umierał, ani, że nikogo tam nie zabijano. Znaczy tylko tyle, że śmierć nie była tam celem pierwszorzędnym.
To co wlepiasz potwierdza tylko Hansowe słowa...
Faktycznie, masz rację. Podstawowym celem pierwszorzędnym w obozie w Oświęcimiu była praca. Praca więźniów na rzecz Niemiec. A to, że "przy okazji" kogoś zagazowano, spalono w piecach, zatłuczono kijem przy pracy albo uśmiercono podczas eksperymentów medycznych, to fraszka, mały pikuś. To tylko tzw. wypadki przy pracy.
Opierając się na możliwie wszystkich dostępnych przekazach, dotyczących liczby deportowanych z różnych krajów do Oświęcimia, ustalił, że do tego obozu przywieziono l 613 455 osób (w tym l 433 405 Żydów i 146 605 więźniów innych narodowości, w większości Polaków). Spośród nich w obozie znalazło śmierć l 471 595 osób (w tym l 352 980 Żydów i 86 675 przedstawicieli innych narodowości, w większości Polaków).
Te skromne 1,5 - 2,0 mln. ludzi, to rzeczywiście niewielka garstka.

O zespole obozów w Oświęcimiu [wydz.] - Wilk - 04.09.2012

Czarownica777 napisał(a):Palmerko, Czarownica to Szkoła Wyższa. Aby osiągnąć ten stan, trzeba mieć umysł bardzo mocno rozwinięty.

Studiowałaś w Hogwarcie? Szacun... To właściwie wiele wyjaśnia..

O zespole obozów w Oświęcimiu [wydz.] - Hans Żydenstein - 04.09.2012

nonkonformista napisał(a):A w samym Oświęcimiu co było?
Skąd zatem nazewnictwo KL Auschwitz I i II (Auschwitz to Oświęcim po niemiecku) i dlaczego w tym obozie niezagłady były komory gazowe?
No i jeśli tam nie było komór gazowych, to w jaki niby sposób praca miała dać uwięzionym wolność? (Arbeit macht frei). Mnie się zawsze wydawało, że można być wolnym tylko jako dym.

Tutaj wszystko dziadek wyjaśnia. Dzięki za minusa za pisanie prawdy.

Grim napisał(a):Tak dziwi, że skoro wyznawców KRK jest najwięcej w naszym kraju, to najwięcej ich symboli jest? Poza tym, jak rozpoznajesz że ktoś jest katolikiem, a nie np. kalwinistą? Wiesz jaki symbol mają luteranie, kalwiniści, anglikanie, albo świadkowie jehowy? To tak jakby się czepiać w czasach PRL, że po ulicach jeżdżą albo samochody FSO, albo Fiaty Uśmiech
Napiszę tak, to co ci ślina na język przyniesie, to przelewasz na post. Osobiście nie mam nic przeciwko symbolom wiary jakiejkolwiek, pod warunkiem, że są one umieszczone w miejscach sakralnych. Krzyż i nauczanie wiary do bóstw, powinno mieć miejsce w budynkach do tego przeznaczonych. Tzn. w kościołach, plebaniach, cmentarzach. I dość. Reszta przestrzeni publicznej należy do nas wszystkich, niezależnie od wyznawanej lub nie wyznawanej wiary.
Takim miejscem publicznym jest urząd, szkoła, przedszkole o ile oczywiście nie jest już pod kuratelą kościoła. W takich miejscach ze względu na własność państwową symbole wyznań religijnych nie powinny mieć miejsca. Tam powinno wisieć godło państwa i flaga. U nas, ponad godłem wisi krzyż. Czy nie jest to wywyższenie?

Hans Wegeżynsten napisał(a):Tutaj wszystko dziadek wyjaśnia. Dzięki za minusa za pisanie prawdy.
Dla ciebie to nie dziadek, ale starszy wiekiem człowiek, który był więziony. Za brak szacunku, pała a za brak wiedzy o obozie w Oświęcimiu, druga pała. Ucz się ucz, bo twoja wiedza jest żadna. Mój wujek, Stanisław Dziedzic przeżył w obozach zagłady 4 lata. Począwszy od Oświęcimia właśnie, skończywszy w Matchausen. Jeśli ci kiedyś wpadnie w ręce książka pt. Nad pięknym modrym Dunajem, to w niej przeczytasz też o moim wujku.
A teraz zacznij się uczysz historii współczesnej.

O zespole obozów w Oświęcimiu [wydz.] - exodim - 04.09.2012

Hans Wegeżynsten napisał(a):Tutaj wszystko dziadek wyjaśnia. Dzięki za minusa za pisanie prawdy.

No, to o czym mówi ten pan jest prawdą. Grupę obozów znajdujących się w okolicach Oświęcimia nazywa się Auschwitz-Birkenau. Stammlager (obóz macierzysty znajdujący się w obrębie miasta Oświęcim) stanowił centrum zarządcze dla całego kompleksu obozów, będąc przy okazji obozem pracy przymusowej, ale nie był obozem masowej zagłady. To właśnie o KL Birkenau (KL tylko z nazwy, w rzeczywistości był to obóz śmierci) mówi się w kontekście Holocaustu.

Berzerker napisał(a):Studiowałaś w Hogwarcie? Szacun... To właściwie wiele wyjaśnia..
Hogwart to niższy stan wtajemniczenia. Są inne i lepsze. Ale o tym sza, nie dla laików.

Czarownica777 napisał(a):Za brak szacunku, pała a za brak wiedzy o obozie w Oświęcimiu, druga pała. Ucz się ucz, bo twoja wiedza jest żadna.

"Konzentrationslager Auschwitz, KL Auschwitz (Stammlager), w tym KL Birkenau (Auschwitz II) – zespół niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych, w tym obozu zagłady na terenie Oświęcimia i pobliskich miejscowości."

I dalej:
"Głównymi obozami zespołu były:

Auschwitz I (Oświęcim I) – pierwszy obóz, głównie pracy przymusowej, pełniący również funkcję centrum zarządzającego dla całego kompleksu;

Auschwitz II – Birkenau (Brzezinka), początkowo obóz koncentracyjny, potem także obóz śmierci wyposażony w komory gazowe i krematoria;

Auschwitz III – Monowitz (Monowice), obóz pracy przymusowej w fabryce Buna-Werke koncernu IG Farben."

Czyli jak widzimy, całość nazywała się KL Auschwitz, czyli Obóz Koncentracyjny Auschwitz, który dzielił się na inne obozy w tym na obóz zagłady w Brzezince (Birkenau). Czyli jeszcze raz, całość nazywa się KL Auschwitz, ale samo Auschwitz to nie obóz zagłady.

Grim napisał(a):"Konzentrationslager Auschwitz, KL Auschwitz (Stammlager), w tym KL Birkenau (Auschwitz II) – zespół niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych, w tym obozu zagłady na terenie Oświęcimia i pobliskich miejscowości."

I dalej:
"Głównymi obozami zespołu były:

Auschwitz I (Oświęcim I) – pierwszy obóz, głównie pracy przymusowej, pełniący również funkcję centrum zarządzającego dla całego kompleksu;

Auschwitz II – Birkenau (Brzezinka), początkowo obóz koncentracyjny, potem także obóz śmierci wyposażony w komory gazowe i krematoria;

Auschwitz III – Monowitz (Monowice), obóz pracy przymusowej w fabryce Buna-Werke koncernu IG Farben."

Czyli jak widzimy, całość nazywała się KL Auschwitz, czyli Obóz Koncentracyjny Auschwitz, który dzielił się na inne obozy w tym na obóz zagłady w Brzezince (Birkenau). Czyli jeszcze raz, całość nazywa się KL Auschwitz, ale samo Auschwitz to nie obóz zagłady.
Konzentrationslager Auschwitz, KL Auschwitz (Stammlager), w tym KL Birkenau (Auschwitz II) – zespół niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych, w tym obozu zagłady na terenie Oświęcimia i pobliskich miejscowości istniejący w latach 1940-1945, symbol Holocaustu.
KL Auschwitz to dokładnie: Koncentracyjny Obóz Oświęcim. Tak brzmi dokładne przetłumaczenie. Najpierw powstał obóz w Oświęcimiu, potem w Brzezince i Monowicach. Oświęcim to był obóz główny, dziś nazwano by to obóz-matka. Inne były filiami, co nie umniejsza ich rangi w mordowaniu i torturowaniu więźniów. W samym obozie Oświęcim pracy było niewiele, dlatego więźniowie wychodzili poza obóz. Ale tego chyba nie muszę nikomu opisywać.