Forum Ateista.pl
Konkurs Historyczny o Palmę Palmera - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Historia (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Konkurs Historyczny o Palmę Palmera (/showthread.php?tid=8724)



Konkurs Historyczny o Palmę Palmera - Palmer - 02.11.2012

Proponuję Wam wzięcie udziału w konkursie historycznym. Będzie się on odbywał cyklicznie, powiedzmy, że raz na miesiąc.

Może w nim wziąć udział każdy zarejestrowany użytkownik naszego forum. Warunkiem uczestnictwa jest przysłanie mi na priva odpowiedzi na przynajmniej jedno pytanie spośród pięciu, które będę tu umieszczał.

Pytania konkursowe:

1. Jaki błąd pi-arowski niemieckiego przywódcy (nie ujawniam jego oficjalnego tytułu, żeby było trudniej) pozwolił później propagandzie przeciwnika nazywać Niemców barbarzyńcami, mimo, że wcześniej uważano ich powszechnie za wzorowy i kulturalny naród?

2. Koronowany władca pewnego państwa położonego na kontynencie amerykańskim (nie zdradzam, o którą Amerykę chodzi, żeby było trudniej) został sądownie skazany na śmierć i zabity przez własnych poddanych. O kogo chodzi?

3. Które państwo i w którym roku niemal dwukrotnie powiększyło swoją powierzchnię dzięki jednorazowemu zakupowi terytoriów?

4. Podczas gdy Niemcy toczyły wojnę, ichnia orkiestra wojskowa zagrała w Warszawie Mazurka Dąbrowskiego. Kiedy to się wydarzyło? W odpowiedzi wystarczy podać rok, albo powszechnie przyjętą nazwę zdarzenia.

5. Gdzie i mniej więcej kiedy urządzano „ustawiane” bitwy, których jedynym celem było zdobycie jeńców?


Odpowiedzi na priva proszę, nie tutaj. Tutaj wszystko co nie jest odpowiedzią: komentarze, kontr-komentarze. Uśmiech
Palmę otrzymuje ten Użytkownik, który zdobędzie najwięcej punktów.
[A w razie remisu dogrywka systemem "do skutku" (jedno pytanie, w razie remisu następne, itd.)]

Kto zdobędzie Pierwszą Palmę Palmera? Tego dowiemy się za miesiąc. Uśmiech


[Obrazek: palma.jpg]


Konkurs Historyczny o Palmę Palmera - Baptiste - 02.11.2012

Priv poleciał, niestety odpowiedziałem na 4 z 5 pytań. Na pytanie nr. 1 nie znam niestety odpowiedzi.


Konkurs Historyczny o Palmę Palmera - Palmer - 02.11.2012

Odpowiedziałem na priva. Byłeś pierwszy, zaraz po Tobie napisał Idiota. Obaj macie co najmniej 1 punkt, ale nie będę tu pisał ile dokładnie, żeby było weselej. Uśmiech


Konkurs Historyczny o Palmę Palmera - Forge - 02.11.2012

Świetny pomysł i szczęśliwie ciekawe pytania. Udzieliłem odpowiedzi - zobaczymy czy poprawnych Uśmiech


Konkurs Historyczny o Palmę Palmera - ideat - 02.11.2012

Ode mnie wygrany otrzyma plusa.


Konkurs Historyczny o Palmę Palmera - Machefi - 02.11.2012

Palma jest daktylowa, kokosowa, czy jakaś inna?
Na wszelki wypadek odpowiedzi poszły.


Konkurs Historyczny o Palmę Palmera - Forge - 02.11.2012

Czekać miesiąc to lipa. Wtedy nikt już nie będzie pamiętał, że jakiś konkurs był. Tydzień?


Konkurs Historyczny o Palmę Palmera - Baptiste - 02.11.2012

Forge ma rację, kto ma wziąć udział to weźmie w kilka dni po założeniu tematu. Czas powinien wynosić jeden tydzień.


Konkurs Historyczny o Palmę Palmera - Palmer - 02.11.2012

Dobra. Czekamy tylko tydzień. Dziękuję Machefiemu i Forge'owi za kolejne privy.


Konkurs Historyczny o Palmę Palmera - Aryman - 02.11.2012

Co wiedziałem, powiedziałem.


Konkurs Historyczny o Palmę Palmera - Iselin - 02.11.2012

Vivaldi napisał(a):Proponuję Wam wzięcie udziału w konkursie historycznym.
Fajnie. Mam teraz dużo pracy, a zajmuję się szukaniem odpowiedzi na zagadki.


Konkurs Historyczny o Palmę Palmera - Palmer - 02.11.2012

No i Wam dziękuję. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale z ciekawostek powiem, że każdy kto przysłał odpowiedzi ma przynajmniej 1 punkt oraz że nikt nie zdobył maksymalnej liczby punktów. Uśmiech


Konkurs Historyczny o Palmę Palmera - Machefi - 03.11.2012

No i przy okazji dowiemy się może, co dla Palmera jest błędem pi-araowskim.


Konkurs Historyczny o Palmę Palmera - Palmer - 03.11.2012

Machefi napisał(a):No i przy okazji dowiemy się może, co dla Palmera jest błędem pi-araowskim.

Błąd pi-arowski to błąd pi-arowski. Język

Sofeicz odpowiedział. Dziękuję.

Czekam na następne odpowiedzi.


Konkurs Historyczny o Palmę Palmera - Baptiste - 04.11.2012

Iselin napisał(a):Fajnie. Mam teraz dużo pracy, a zajmuję się szukaniem odpowiedzi na zagadki.
Szukać powinno się w głowie nie na necie. Oczko


Konkurs Historyczny o Palmę Palmera - Iselin - 04.11.2012

Sajid napisał(a):Szukać powinno się w głowie nie na necie. Oczko
Świetnie. Zaraz zadam Ci zagadkę. Zobaczymy, czy znajdziesz odpowiedź w głowie Oczko


Konkurs Historyczny o Palmę Palmera - Baptiste - 04.11.2012

Iselin napisał(a):Świetnie. Zaraz zadam Ci zagadkę. Zobaczymy, czy znajdziesz odpowiedź w głowie Oczko
Jak nie znajdę to nie znajdę i na tym pozostanę. Oczko


Konkurs Historyczny o Palmę Palmera - Iselin - 04.11.2012

A w ogóle to trzeba umieć korzystać ze źródeł :p


Konkurs Historyczny o Palmę Palmera - Palmer - 04.11.2012

Sajid napisał(a):Szukać powinno się w głowie nie na necie. Oczko

Jestem realistą, więc uznałem, że jeśli robię konkurs w necie, to i odpowiedzi ktoś będzie w nim szukał. Dlatego zadałem dość podchwytliwe pytania, tak sformułowane, by odpowiedzi nie dało się znaleźć dzięki wpisaniu jednej frazy w góógla. Uśmiech


Konkurs Historyczny o Palmę Palmera - Iselin - 04.11.2012

Vivaldi napisał(a):Dlatego zadałem dość podchwytliwe pytania, tak sformułowane, by odpowiedzi nie dało się znaleźć dzięki wpisaniu jednej frazy w góógla. Uśmiech
Właśnie dlatego są ciekawe.