Forum Ateista.pl
Manga/Anime - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Kultura i sztuka (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Manga/Anime (/showthread.php?tid=900)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Manga/Anime - NoBody - 21.06.2009

Succubus napisał(a):polonia 1 tygrysia maska, tekkaman blade czy gigi albo yattaman.
oraz syrenka mako, sally czarodziejka, 'kapitan jastrząb', i moje ulubione: generał daimos i teknoman (tekkaman :p ) Uśmiech

Manga/Anime - 666gonzo666 - 21.06.2009

polonii 1 nie liczę bo od zawsze miałem na niej "zepsuty dźwięk"(szum nie do opisania....) na polsacie rzeczywiście wcześniej był sailor moon, tu macie rację. co nie zmienia faktu że w dzieciństwie głównie rtl7 przemawiał anime i znam sporą grupkę ludzi, którzy zaczynali tak samo jak ja

Manga/Anime - Kriss V. - 21.06.2009

NoBody napisał(a):oraz syrenka mako, sally czarodziejka, 'kapitan jastrząb', i moje ulubione: generał daimos i teknoman (tekkaman :p ) Uśmiech
ach daimos, jak moglam zapomniec, uwielbialam

i glupia ja. prawdziwym pionierem anime w polsce byl nie kto inny jak kapitan tsubasa i jego niekonczace sie biegi z pilka do bramki trwajace po 3 odcinki

666gonzo666 napisał(a):co nie zmienia faktu że w dzieciństwie głównie rtl7 przemawiał anime i znam sporą grupkę ludzi, którzy zaczynali tak samo jak ja
zalezy w czyim dziecinstwie. ja znam duzo wiecej osob, ktore zaczynalo od polonii, kawaii i przywozonych z innych krajow anime, ktorych nawet czasem nie rozumielismy (pierwsza moja akira calkowicie po japonsku, bez napisow).

pomijajac fakt, ze na rtl puszczali duzo ciekawszych pozycji

aaa... i pamietam, ze na dwojce, w niedziele rano lecialo jakies pasmo z bajkami. i leciala tam "mala ksiezniczka" w wersji anime, i zdaje sie, ze ciag dalszy przygod pippi.

Manga/Anime - 666gonzo666 - 21.06.2009

no było parę ciekawych(slayers, i rycerze) ale bd najbardziej wtedy do mnie przemawiał.
zresztą dragon ball jest znany dzięki jeszcze innej rzeczy. MUGEN!

Manga/Anime - OneManRevolution - 21.06.2009

Cytat:bobo-bo - sparodiowane i nawet, nawet
Ja Ci dam nawet, nawet - to dzieło geniuszu! A najlepiej ogląda się po pijaku.
Cytat:ach daimos
Z tych puszczanych na Polonii 1 to tylko Daimos mi się podobał, rzeźniczy był Duży uśmiech Ach te czasy przedszkolne.

OneManRevolution napisał(a):Ja Ci dam nawet, nawet - to dzieło geniuszu! A najlepiej ogląda się po pijaku.

Z tych puszczanych na Polonii 1 to tylko Daimos mi się podobał, rzeźniczy był Duży uśmiech Ach te czasy przedszkolne.
i mial motywy gejowskie z tego co pamietam

z reszta.. w polskich wersjach, czy w tym "przytarganych" z zachodniej "cywilizowanej" europy, nagminnie zmieniali meskie/damskie postacie o odmiennych ciagotach na plec przeciwna Język

No wiesz w niektórych anime są postaci o wyglądzie dość zagadkowym, więc łatwo im płeć zmienić Duży uśmiech A w ogóle to wina Francuzów, to oni robili te koszmarne tłumaczenia z RTL7 (Szatan Serduszko fuck yeah!).

OneManRevolution napisał(a):Szatan Serduszko fuck yeah!
biedny Piccolo.

tylko wiesz.. francuzi to jedno.. ale polacy tez zmieniali, chociazby we wspomnianej sailor moon Język

Manga/Anime - Tunga - 21.06.2009

Chyba wszystkie te filmy wymienione oglądałem z zapartym tchem. Ale w moim sercu został yataman, kapitan jastrząb (tsubasa i kogiro) potem DB, ale to już czasy pózniejsze.

Z nieseriali, to przede wszystkim hentai (tytuły mało ważne Oczko ) Kilka gier hentai.

Z ambitniejszych utkwiły mi w głowie: Grobowiec świetlików, Ghost in the shell, Appleseed i Spirited away.

Z tych niewymienionych był jeszcze serial o drużynie siatkówki kobiecej. Pamięta ktoś tytuł?

Cytat:chociazby we wspomnianej sailor moon
Hmm czyżby "mydło powidlo" :]
Cytat:Z tych niewymienionych był jeszcze serial o drużynie siatkówki kobiecej.
Serial kojarzę, ale nazwy za Chiny.
EDIT
Znalazłem w Kompendium BaKaii - "Pojedynek Aniołów"

Manga/Anime - Forge - 21.06.2009

@Tunga: z ambitniejszych powinno podobać ci się Mushishi.
Wikipedia napisał(a):Seria składa się z 26 odcinków, powiązanych ze sobą jedynie osobą głównego bohatera.

Każda historia opowiada jakiś epizod z życia Ginko. Jest on człowiekiem zajmującym się profesją niezwykle rzadką i niebezpieczną. Jest Mushishi. Tylko oni potrafią dostrzec istoty, które żyją wsród nas - mushi. Często mogą one "dać" człowiekowi nadnaturalne zdolności, jak również, na przykład, oślepić. Ginko będzie starał się pomóc ludziom, zarażonym przez mushi. Jednocześnie w czasie swej wędrówki, często będzie musiał zrozumieć prawdziwą stronę ludzkiej duszy.

Historia bardzo fajna, kreska i muzyka zaś piękne...
http://www.youtube.com/watch?v=jKBzhCoRyH8
http://www.youtube.com/watch?v=6TAx92SnhRk

Dla mnie: 10/10, a widziałem dość dawno temu.

Manga/Anime - Tunga - 21.06.2009

Faktycznie, brzmi bardzo interesująco, rozejrzę się za tym. Dzięki.

Manga/Anime - 666gonzo666 - 22.06.2009

Succubus napisał(a):biedny Piccolo.

tylko wiesz.. francuzi to jedno.. ale polacy tez zmieniali, chociazby we wspomnianej sailor moon Język

rzeczywiście niektóre spolszczenia... najbardziej chyba Kryminatora (tao pai pai) pamiętam.

Manga/Anime - Kriss V. - 22.06.2009

OneManRevolution napisał(a):Hmm czyżby "mydło powidlo" :]
chodzilo mi raczej o zmiany plci... ale tlumaczenia tez genialne.

mnie dobilo "crescent beaM" jako "groch, fasola"... no coz.. beaN, beaM, co za roznica

Manga/Anime - OneManRevolution - 22.06.2009

Tłumaczenie Slayersów też było mordercze - "To jest humongous!".

Manga/Anime - Embargo - 02.07.2009

No cóż.
Właściwie do jakiegoś zeszłego roku anime kojarzyło mi się co najwyżej z pokemonami itp., i byłam do tego rodzaju animacji mocno uprzedzona. Ale zmieniłam zdanie.
Jakiś czas temu obejrzałam "Spirited Away" (Hayao Miyazaki) i naprawdę zrobiło na mnie wrażenie. Obecnie za namową przyjaciela przymierzam się do "Howl's Moving Castle" tegoż producenta, słyszałam że stoi na podobnym poziomie i zbiera wysokie noty (: Poza tym mój bezwzględny faworyt to "Fullmetal Alchemist", polecam. <3

Lubi to ktoś? A jeśli tak, to zna coś ciekawego może?

Manga/Anime - FlauFly - 02.07.2009

Jeśli spodobał Ci się Spirited Away to obejrzyj sobie wszystkie produkcje Miyazakiego z Księżniczką Mononoke i Mój Sąsiad Totoro w szczególności.

Generalnie studio Ghibli to podstawa dla każdego fana anime Oczko

Manga/Anime - Bart - 02.07.2009

FlauFly napisał(a):Generalnie studio Ghibli to podstawa dla każdego fana anime Oczko

A FlauFly i Bart to najwięksi Ghiblifani na forum Oczko

Manga/Anime - FlauFly - 02.07.2009

Dokładnie Duży uśmiech

Manga/Anime - Dragonfly - 07.07.2009

Ja też można powiedzieć na Sailorkach się wychowałam ale dopiero teraz dowiedziałam się ,ze wersja puszczana niegdyś na Polsacie jest tak naprawdę zaledwie połową prawdziwej serii, no cóż cenzura swoje zrobiła i rzeczywiscie niewiele "demoralizujacych scen" mozna się tam dopatrzyć.
Jeżeli zaś chodzi o polskie tłumaczenia to po prostu padam gdy wpadnę na Jetixa i zobacze Naruto. Jego sławetny tekst "kumalski" doprowadza mnie do szału ^^