Forum Ateista.pl
Manga/Anime - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Kultura i sztuka (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Manga/Anime (/showthread.php?tid=900)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Manga/Anime - Tunga - 15.04.2010

Co najmniej 5 lat temu oglądałem film Appleseed. Nie pamiętam go już prawie wcale, ale pamiętam, że zrobił wtedy na mnie olbrzymie wrażenie.

W filmach nie oceniam grafiki czy muzyki - mało mnie one interesują, ale scenariusz, głębię, przesłanie.

Jak wchodzę teraz na filmweb to ludzie zdają się nie podzielać mojego o nim zdania.

Filmy czasem mają głębię, której większość nie zauważy, a czasem tylko udają, że mają głębię na którą ludzie się nabierają.

Wierzę jednak, że appleseed należał do tej pierwszej kategorii, ale musiałbym go obejrzeć raz jeszcze.

Manga/Anime - Forge - 15.04.2010

A jak oceniasz Mushishi z perspektywy czasu?

Manga/Anime - Tunga - 15.04.2010

forge napisał(a):A jak oceniasz Mushishi z perspektywy czasu?

Miał swój niesamowity klimat, niepowtarzalny. Obejrzałem około 8 odcinków, więc nie wiem czy mogę go tak oceniać, jednak co do samego scenariusza to nie porwał mnie aż tak, chociaż były błyskotliwe momenty.

Najwiekszym rozczarowaniem był brak głębszej akcji nad tymi ośmioma odcinkami. Wszystkie były oddzielnymi, niezależnymi częściami troszkę na to samo kopyto, tylko inne mushi.

Brakowało mi tej spójności, wątków samego łowcy, które rozwijałyby się w kolejnych odcinkach. Było to osiem filmów 20-minutowych, zamiast jednego 160-minutowego.

I za dużo tych mushi bez wyjasniania skąd się wzięły, w jaki sposób łączą się z istotami ludzkimi na głębszym poziomie.

Być może wszystkie te moje zarzuty zostałyby unieważnione kolejnymi odcinkami, ale nie miałem tyle cierpliwości i zaprzestałem oglądania.

Choć wspominam dobrze. Najbardziej spodobał mi się odcinek z niewidomą dziewczynką.

Manga/Anime - Forge - 16.04.2010

Cytat:Brakowało mi tej spójności, wątków samego łowcy, które rozwijałyby się w kolejnych odcinkach.
Były dwa odcinki poświęcone samemu Ginko, wyjaśniające kim jest i czemu robi to co robi, możesz je w zasadzie obejrzeć oddzielnie od reszty. Ich numery to 12 i 26.

Cytat:I za dużo tych mushi bez wyjasniania skąd się wzięły, w jaki sposób łączą się z istotami ludzkimi na głębszym poziomie.
Chyba faktycznie wiele wyjaśniają dalsze odcinki, ale też nie na takim poziomie, który Cię usatysfakcjonuje. To wszystko jest bardzo ogólne, ale chyba na tym polega część magii tego serialu: Mushi są bardzo tajemnicze... Uśmiech

Zachęcam do obejrzenia reszty w wolnych chwilach Uśmiech

Manga/Anime - black cat - 26.05.2010

Widzę, że na forum całkiem sporo osób interesuje się anime, więc dorzucę coś od siebie, choć niektóre pozycje zostały już wymienione:

Hunter X Hunter
Mushishi
Monster
Kino no tabi
Death Note
Wolf’s Rain
Seirei no Moribito
Shingetsutan Tsukihime
Vampire Princess Miyu
Code Geass
Kuroshitsuji
Nijuu mensou no musume
Kemono no Souja Erin
Cowboy Bebop
Slayers
Gintama

Z pełnometrażowych/ krótkometrażowych:

większość ze studia Ghibli
Gin – Iro no Kami no Agito
Tamala 2010
Byousoku 5 Centimeter
Night on the galactic railroad
Yobi (koreańskiej produkcji ale można przymknąć oko)
Iblard Jikan
Cat Soup
La Maison en Petits Cubes
Aru Tabibito no Nikki
niektóre z Genius Party oraz Genius Party Beyond

Manga/Anime - Nymph - 01.06.2010

Ja polecam oczywiście Naruto, kultowe, ale nie przepadam za głównym bohaterem ;p, mogę polecić też Code Geass.Obydwa mogę oglądać bez przerwy, chyba nigdy mi się nie znudzą Uśmiech

Manga/Anime - Nymph - 01.06.2010

Appleseed też mogę polecić, wciągające Oczko

Manga/Anime - laid_back - 01.06.2010

Nymph, ja ze swojej strony mogę polecić Ci przycisk Edytuj znajdujący się w prawym dolnym rogu, po stronie lewej przy każdym nowszym poście.

Manga/Anime - Rexerex - 06.06.2010

Obecnie jestem w trakcie oglądania "Elfen Lied" Uśmiech 8 odcinków za mną. Jutro pozostałe 5, znaczy się dziś, bo już po północy Język

Manga/Anime - Argen - 06.06.2010

I jakie wrażenia? Oglądałem to parę lat temu i moje pierwsze wrażenie było takie, że mnie wgniotło w fotel. Potem z czasem i ilością oglądniętych anime to wrażenie opadało aż uznane zostało za zwykłego średniaka i ciekawy jestem, czy inni też tak to widzą.Uśmiech

Nawet mi się podoba, ale raczej nie wgniata w fotel Język Akcja trochę drętwa i te hektolitry łez... myślę, że można spokojnie zrobić wzruszającą fabułę bez żadnych płaczków na ekranie. Ale muzyka bardzo fajna, najpierw ją odkryłem na Youtubie i dzięki niej zainteresowałem się Elfen Lied Oczko Zobaczymy jak zaprezentują się pozostałe odcinki, bo już kilka razy miałem takie coś, że jakiś film mi się nie podobał i nagle go uznałem za dzieło sztuki dzięki zakończeniu Język Tak swoją drogą to nie jestem jakimś wielkim zapaleńcem anime. Jest to drugie anime, którym specjalnie się zainteresowałem i je oglądam na komputerze. Pierwsze było Slayers (Magiczni wojownicy) i uważam, że to oni wgniatają w fotel, a zwłaszcza mój ulubiony bohater Xellos Duży uśmiech

Manga/Anime - Argen - 06.06.2010

Hmm... może się wezmę za tych Slayersów. Osobiście recenzje zawsze mnie od tego odrzucały, ale chyba się przemogę.Oczko

Dziwnym trafem podczas oglądania Slayers'ów doskonale zdawałem sobie sprawę, że innym ludziom może się te anime nie podobać Język Niektóre odcinki są przesłodzone i naiwne, ale łączą one wątki przesycone akcją i te uważam za cud, miód i Xellos Język

Manga/Anime - Baptiste - 08.06.2010

Do tej pory z anime/mangi widziałem tylko Dragon Ball, ale ostatnio obejrzałem film Vampire Hunter D i naprawde mi się podobał. Z chęcią obejrze jeszcze raz.

Manga/Anime - Rexerex - 09.06.2010

Wczoraj obejrzałem tego "Vampire Hunter D" i nawet mi się podobało. Tylko mogliby trochę rozwinąć parę wątków np. o co chodziło z tym gościem w tym czołgu co ciągle leżał i jechał na zastrzykach?
Swoją drogą poszukuję jakiegoś naprawdę EPICKIEGO anime. Chcę widzieć tragedię głównych bohaterów Uśmiech

Manga/Anime - Forge - 09.06.2010

Prawdziwa tragedia to wg mnie Elfen Lied, ale to dopiero pod koniec się robi. W każdym razie na mnie wrażenie zrobiło, choć to anime niestety jest dość niedopracowane. Niemniej, dla tej słodko-krwawej, wyjątkowej konwencji warto zobaczyć. Połączenie sielankowej opowieści niemal dla dziewczyn z tragedią gore, oj tak <3

Tak się składa, że Elfen Lied zobaczyłem już dwa dni temu i poczułem ostry niedosyt. Zmarnowali potencjał. Co prawda piosenka Lilium dalej leci u mnie na kompie, ale ogólnie to nawet słabe to było jak na moje trzecie anime w życiu Język

Manga/Anime - Forge - 09.06.2010

Death Note jest dość dramatyczne Język Poza tym obejrzyj Black Lagoon i Paranoia Agent, aczkolwiek to już niekoniecznie tragiczne, choć oczywiście pewne wątki są.

Manga/Anime - Baptiste - 09.06.2010

Rexerex napisał(a):Tylko mogliby trochę rozwinąć parę wątków np. o co chodziło z tym gościem w tym czołgu co ciągle leżał i jechał na zastrzykach?
http://www.anime-gate.pl/modules.php?name=NaszeAnime&id=28
Co nieco jest wyjaśnione.
Rexerex napisał(a):Swoją drogą poszukuję jakiegoś naprawdę EPICKIEGO anime. Chcę widzieć tragedię głównych bohaterów Uśmiech
Nie wiem czy o to ci chodzi, ale może Metropolis?

Pan Zbigniew napisał(a):Nie wiem czy o to ci chodzi, ale może Metropolis?
Cytat:Metropolis to historia o mieście przyszłości, w którym rządzi bezwzględny burmistrz. Zostaje tam stworzony cyborg, który buntuje się i ucieka. Przez cały czas musi walczyć o swoje człowieczeństwo.
O kurwa! Duży uśmiech Dzisiaj wymyślałem fabułę jaką sam bym stworzył, gdybym miał tworzyć anime i właśnie myślałem o cyborgu walczącym o swoje człowieczeństwo Język Zobaczymy co z tego wyjdzie, jak mi się spodoba to dam plusa Oczko