Forum Ateista.pl
Bauman - Wersja do druku

+- Forum Ateista.pl (https://ateista.pl)
+-- Dział: Tematy społeczne (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Historia (https://ateista.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Bauman (/showthread.php?tid=9518)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


Bauman - Hans Żydenstein - 24.06.2013

korsarz napisał(a):Antyterroryści na wykładzie prof. Baumana we Wrocławiu. Są zarzuty dla narodowców

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,14149856,Antyterrorysci_na_wykladzie_prof__Baumana_we_Wroclawiu_.html

Dutkiewicz zaprasza komucha na uniwersytet i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że kibice zareagują. Dlatego antyterroryści już czekają przed rozpoczęciem wykładu. Nie mają oni za zadanie chronić Baumana, lecz usunąć nacjonalistycznych kiboli. Jednakże nie wkraczają oni od razu, gdy kibice zaczynają przeszkadzać w prowadzeniu wykładu. Dopiero po około 8 minutach.

A po akcji : " Ostro zareagował na te okrzyki prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, który wzywa ministra spraw wewnętrznych do zwiększenia środków na walkę z takimi wydarzeniami"

Czyli była to prowokacja mająca na celu zdyskredytowanie środowisk nacjonalistycznych i zdobycie funduszy na walkę z nimi.

Tutaj filmik opisujący całą akcję:




Bauman - kolawiec - 24.06.2013

Dosłownie padłem, jak usłyszałem sygnał dzwonka pana Marka Duży uśmiech

EDIT: Ponieważ nie znam przeszłości prof. Baumana, czy ktoś mógłby pokrótce mi wyjaśnić, dlaczego nazywany jest "czerwonym zbrodniarzem"?


Bauman - Sofeicz - 24.06.2013

Nie Hartmana tylko Baumana.
W latach 1945–1953 był oficerem Wojska Polskiego[5] w Korpusie Bezpieczeństwa Wewnętrznego[6], do którego został wcielony w czerwcu 1945 wraz z całą 4 Dywizją Piechoty, a z którego został usunięty w 1953 pod zarzutami politycznymi. Pełnił też m.in. funkcję instruktora w zarządzie polityczno-wychowawczym KBW. W wieku dziewiętnastu lat podpisał zobowiązanie do współpracy jako agent-informator Informacji Wojskowej o pseudonimie "Semjon".

Ale jak wielu "ukąszonych" potem zmienił front o 180 stopni. Jest znany jako teoretyk ponowoczesności i takich tam.
Ogólnie ciekawy i mądry facet.
Takie życie.


Bauman - kolawiec - 24.06.2013

Przeklejka z wiki trochę mało mówi. Czy wiadomo o jakichkolwiek konkretach?


Bauman - Hans Żydenstein - 25.06.2013

Sofeicz napisał(a):Ogólnie ciekawy i mądry facet.

zwykły komuch.

wikipedia napisał(a):W wypowiedzi dla brytyjskiego dziennika The Guardian z 28 kwietnia 2007 Bauman potwierdził podane wcześniej informacje o swojej służbie w 4 Dywizji Piechoty, oddziałach KBW oraz o trzyletniej współpracy z Informacją Wojskową[9]. Swoją pracę w KBW Bauman opisał jako niezwykle nudną, polegającą na pisaniu ulotek propagandowych dla żołnierzy[10]. Stwierdził, że za swoją ówczesną działalność bierze pełną odpowiedzialność, zaznaczając, że podejmowane decyzje uważał w tamtym czasie za słuszne. Zwrócił jednocześnie uwagę na swoje wieloletnie przywiązanie do ideałów komunizmu i socjalizmu, z którego nigdy nie czynił tajemnicy. Jego zdaniem w okresie powojennym program polityczny partii komunistycznej stanowił najlepsze wówczas rozwiązanie krajowych problemów. Porównał również walkę komunistycznych władz z podziemiem w powojennej Polsce z walką z terroryzmem prowadzoną współcześnie.







Bauman - Nonkonformista - 25.06.2013

Hansie, niestety u nas komuchy są hołubione. Idiotyczne to, ale cała wierchuszka zidiociała kompletnie.


Bauman - Iselin - 25.06.2013

nonkonformista napisał(a):Hansie, niestety u nas komuchy są hołubione. Idiotyczne to, ale cała wierchuszka zidiociała kompletnie.
A masz jakieś pojęcie o dorobku naukowym tego pana?

Jestem dziwnie spokojna o to, że większość oburzonych zaproszeniem Baumana, chętnie poszłaby na spotkanie z Pinochetem, gdyby ten jeszcze żył.


Bauman - Nonkonformista - 25.06.2013

Iselin napisał(a):A masz jakieś pojęcie o dorobku naukowym tego pana?

Jestem dziwnie spokojna o to, że większość oburzonych zaproszeniem Baumana, chętnie poszłaby na spotkanie z Pinochetem, gdyby ten jeszcze żył.
Pewnie tak. Toć nawet komuch Putin był przez naszych prawicowców chwalony. To dopiero aberracja!
Dorobek naukowy dorobkiem naukowym, Iselino. A to, że był komunistyczną mendą, to inna kwestia. Najgorsze jest to, że w ogóle nie ma z tego powodu wyrzutów sumienia.


Bauman - Sofeicz - 25.06.2013

Nonk - zamiast łatwo rzucać mendami powinieneś bardziej zgłębic temat.

Właściwie trzon opozycji antykomunistycznej to właśnie ci "ukąszeni".
Kuroń, Modzelewski, Andrzejewski, Kołakowski, Bauman i wielu innych, których byś nawet nie podejrzewał (na przykład Grotowski zanim został teatralnym guru był aktywnym aparatczykiem partyjnym).

Tak to się w PRL-u hartowały charaktery.


Bauman - cobras - 25.06.2013

Cytat:Czyli była to prowokacja mająca na celu zdyskredytowanie środowisk nacjonalistycznych i zdobycie funduszy na walkę z nimi

I na czym miała ta prowokacja niby polegać?


Bauman - Marlow - 25.06.2013

Sofeicz napisał(a):Nonk - zamiast łatwo rzucać mendami powinieneś bardziej zgłębic temat.

Właściwie trzon opozycji antykomunistycznej to właśnie ci "ukąszeni".
Kuroń, Modzelewski, Andrzejewski, Kołakowski, Bauman i wielu innych, których byś nawet nie podejrzewał (na przykład Grotowski zanim został teatralnym guru był aktywnym aparatczykiem partyjnym).

Tak to się w PRL-u hartowały charaktery.

Dział "Humor" to w innym miejscu się znajduje.
To ile ścieżek zdrowia zaliczyli ci fundamentalni opozycjoniści?
I jeszcze jedno: jaką opozycją antykomunistyczną byli "komandosi":lol2:

Ps: Grotowski na tle reszty tych oszołomów, rzeczywiście mógły robić za przyzwoitkę.


Bauman - exodim - 25.06.2013

Iselin napisał(a):A masz jakieś pojęcie o dorobku naukowym tego pana?

O naukowym to nie mam i mnie nie interesuję, natomiast o dorobku zapisanym na stronach IPN tak:
http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetails.do?idx=BA&katalogId=2&subpageKatalogId=2&pageNo=1&nameId=17376&osobaId=31731&

Zdrajca Bauman (pracujący również w IW pod NKWD, na co są dokumenty*) dochrapał się stanowiska szefa wydziału i tytułu majora KBW.

Gdybym wcześniej się dowiedział o przybyciu tej gnidy do mojego miasta (w przeciwieństwie do Dutkiewicza mieszkam od urodzenia we Wrocławiu, nie jestem przyjezdnym pożytecznym idiotą środowisk lewackich), też bym poszedł kontestować jego obecność.


* "Podczas II wojny światowej w ZSRR, gdzie służył [Bauman - przyp.] w wojskach NKWD, W latach 1945-1953 oficer ds. politycznych w KBW, w latach 1945-1948 był również tajnym współpracownikiem Informacji Wojskowej. w: Główna Komisja Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce. Instytut Pamięci Narodowej. Biuletyn Instytutu Pamięci Narodowej: Wydania 67-71. 2006


Bauman - Sofeicz - 25.06.2013

Marlow- A nie wydaje ci się czasem, że właśnie tacy ludzie znali ten system głębiej i działali dzięki temu skuteczniej.
Poznałem osobiście wielu z nich w czasie "karnawału" i byli to ludzie bardzo zaangażowani i świadomi.

Kiedy klasa robotnicza domagała się kolejnego worka cebuli oni przekierowali świadomość tak, że uświęcony proletariat sam obalił swój system i zaprowadził kapitalizm - i teraz bardzo cierpi.

Łatwo się teraz rzuca epitetami, kiedy wszystko już jest pozamiatane.


Bauman - Marlow - 25.06.2013

Sofeicz napisał(a):Marlow- A nie wydaje ci się czasem, że właśnie tacy ludzie znali ten system głębiej i działali dzięki temu skuteczniej.
Poznałem osobiście wielu z nich w czasie "karnawału" i byli to ludzie bardzo zaangażowani i świadomi.

Kiedy klasa robotnicza domagała się kolejnego worka cebuli oni przekierowali świadomość tak, że uświęcony proletariat sam obalił swój system i zaprowadził kapitalizm - i teraz bardzo cierpi.

Łatwo się teraz rzuca epitetami, kiedy wszystko już jest pozamiatane.

Z cyklu opowieści karnawałowych:
zebranie robocze bodajże MKS. obecni są również "doradziciele"
Prof Chrzanowski rozpoznaje pośród nich zasłużonego "antykomunistę" W.Herera.
Chrzanowski: to ubek, on mnie katował.
Kuroń do Chrzanowskiego: Proszę wyjść jak się panu coś nie podoba.
Story za L.Żebrowskim.

Powtarzam pytanie: ile ścieżek zdrowia zaliczyli towarzysze Baumany i inne komandosy.
Pytanie drugie: o co walczyła kuroniada np w 1991 r?


Bauman - Sofeicz - 25.06.2013

A co, myślisz, że obalanie ustroju kontrolującego wszystko i wszystkich to jest zebranie Kółka Gospodyń Wiejskich.
Nie było do tego podręczników - sponton i szukanie po omacku.
Widzę, że im ktoś młodszy, tym więcej uczestniczył w tym obalaniu i bardziej się mądrzy.


Bauman - Iselin - 25.06.2013

exodim napisał(a):O naukowym to nie mam i mnie nie interesuję, natomiast o dorobku zapisanym na stronach IPN tak:
To dość typowe dla osobników, którzy "kontestują", jak to eufemistycznie określiłeś takie wydarzenia. Jeżeli się już koniecznie musi "kontestować" czyjąś obecność na uniwersytecie, to należałoby wiedzieć przynajmniej, dlaczego ta osoba bywa zapraszana na uniwersytety.


Bauman - exodim - 25.06.2013

Iselin napisał(a):To dość typowe dla osobników, którzy "kontestują", jak to eufemistycznie określiłeś takie wydarzenia. Jeżeli się już koniecznie musi "kontestować" czyjąś obecność na uniwersytecie, to należałoby wiedzieć przynajmniej, dlaczego ta osoba bywa zapraszana na uniwersytety.

Jakby Mengele zaprosili na wiec medyczny, to też go nie należy naruszać, bo to przecież był lekarz z dorobkiem naukowym?


Bauman - Iselin - 25.06.2013

Nieprawidłowa analogia. Na ogół nie zaprasza się na konferencje medyczne (bo je zapewne masz na myśli) ludzi ściganych za udowodnione zbrodnie. Nie mówiąc już o tym, że jego tzw. dorobek trudno nazwać wartościowym.

Problem z awanturnikami, którzy zakłócają ostatnio wykłady, jest taki, że najchętniej skazaliby wszystkich, którzy im się nie podobają, bez dowodów i wyroku.


Bauman - Hans Żydenstein - 25.06.2013

Iselin napisał(a):to należałoby wiedzieć przynajmniej, dlaczego ta osoba bywa zapraszana na uniwersytety.
Po to, żeby zwabić kiboli i napuścić na nich czekających antyterrorystów.

Iselin napisał(a):jest taki, że najchętniej skazaliby wszystkich, którzy im się nie podobają, bez dowodów i wyroku.
Nie gadamy o "wszystkich" tylko o Baumanie, który uważa, że komunizm był najlepszym rozwiązaniem dla Polski i porównuje walkę komunistów z polskim podziemiem do współczesnej walki z terroryzmem(polskie podziemie to terroryści)


Bauman - Iselin - 25.06.2013

Biedne, bezwolne kukiełki, którymi tak łatwo sterować.