To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W Polsce nie ma antysemityzmu?
#1
Skad, ze znowu. Siedzialem w lawce, przez ponad rok z czlowiekiem, ktory na pytanie - za co by zginal - odpowiedzial, ze za biala rase, poza tym otworzylby cos w stylu Oswiecimia, no i na dodatek, gdyby spotkal Urbana "to nie tylko by zycie stracil". Naturalnie - Jego zdaniem - Hitler lubial Polakow. Drugi kolega, mial lekka odmiane antysemityzmu, ale Rydzyk musi robic TV i radio, tak jak robi "no, bo to musi byc przeciwwaga dla TVN'u" ... A mieszkam w Krakowie, nie w jakims zadupiu!! Napisy na scianach "Wisla Zydzi", "Cracovia Zydzi", wszyscy Zydzi swiata!! Akurat w tych dwoch klubach ( jednym slowem : uzywanie slowa "ZYD" do ataku na jakies zjawisko, osobe). Do pracy mojego ojca, przyszedl czlowiek i w toku rozmowy, gdzies miedzy wierszami - palnal - "panie, to wszystko przez Zydow". Ostatnio, bylem w cafejce internetowej, jakis mily pan nazista, nie dosc, ze smierdzial ( powaga!! Język) to na dodatek, ogladal nazistowskie filmiki, przy okazji nieomieszkajac hajlowac ( taki pół sieg heil, bo jak by wyzej podniosl reke, to by walnal w sciane ).

Natomiast, jesli chodzi o Zyda, to oprocz tego, ze sa ONI wszedzie, to nigdzie Ich nie spotkalem. Przynajmniej sobie nie przypominam, a jak spotkalem, to jestem tego nieswiadomym czlowieczkiem. Ale oczywiscie, olewajmy taka wersje antysemityzmu, co tam, antysemityzm nie boli...
Białe zawsze zwyciężają!
Odpowiedz
#2
Antysemityzm jest wszędzie, w każdym kraju. Nic szczególnego...

"Natomiast, jesli chodzi o Zyda, to oprocz tego, ze sa ONI wszedzie, to nigdzie Ich nie spotkalem."

Szefem TVP jest Żyd Bronisław Wildstein, za ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji odpowiada Żyd Ludwik Dorn. Tych dwóch powyżej wymienionych panów publicznie się przyznało do tego. Czy komuś to przeszkadza? Nawet Rydzyk popiera wciąż PiS, a na TVP nikt z Radia Maryja nie wrzuca.

Więc jak to jest z tym krążącym po Polsce widmem antysemityzmu? Uśmiech

Wysłano po 1 minucie 56 sekundach:

Poza tym kto postawił tezę, że w Polsce nie ma antysemityzmu?
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#3
W polsce żydem jest nawet osoba której prapraprababcia była żydówką.
Odpowiedz
#4
A Jedwabne to niby marsjanie urządzili? Polacy i tylko Polacy,nie trzeba bylo nawet"inspirowania przez Niemcow". Polecam "Dzieci z Jedwabnego" Annny Bikont(nomen omen Żydowki,a kysz a kysz) :roll:
"W zasadzie najważniejsze jest życie. A jak już jest życie to najważniejsza jest wolność. A potem oddaje się życie za wolność. I już nie wiadomo co jest najważniejsze"
Marek Edelman
Odpowiedz
#5
u nas powiedzieć do kogoś 'ty żydzie' to obraza. u nas się też czasem mówi 'czemu tak żydzisz', gdzie 'żydzisz' ma znaczyć 'skąpisz'. dlaczego tak obrażamy inny naród?
Odpowiedz
#6
w Polsce nie ma antysemityzmu.
Jeśli to prawda (albo ktoś się zgdza z tym stwierdzeniem), proponuje kupić sobie koszulke z napisem "Jestem Żydem!", i pospacerować wpobliżu pierwszego lepszego osiedla, albo stadionu.
Odpowiedz
#7
Cytat:Czy komuś to przeszkadza? Nawet Rydzyk popiera wciąż PiS, a na TVP nikt z Radia Maryja nie wrzuca.

Więc jak to jest z tym krążącym po Polsce widmem antysemityzmu?

A co Ty myślisz, że tu chodzi o przekonanie Szczęśliwy Rydzyk dba o swoje własne dupsko, akurat Dorn to jego przydupas i nie zagraża w żaden sposób jego interesom. Co innego TVN, Wyborcza- ich najlepiej wyzywać od żydów bo przecież nieprawdę mówią i jakieś taśmy z Bergerową sfałszowane emitują.

Co do samego antysemityzmu w Polsce- debil debilowi przekazuje debilne wartości. Debil-tatuś uczy debil-syna, któy potem rozpowiada debil-kolegom i rodzi sie stereotyp. Co gorsza- debil-radiowiec rozpowiada o żydach na debil-stacji dla debil-słuchaczy. Większość z Was jest pewnie w wieku zbliżonym do mojego i pewnie sami pamiętacie co to się o żydach mówiło. To takie bardzo katolickie ich obrażać wszak.

Chociaż z perspektywy osoby niewierzącej każda religia to absurd, w Judaiźmie widzę więcej 'sensu'. Takie zachowania są i będą jeszcze przez jakiś czas, jest efekt flynna, ewolucja działa.... no ale trochę to potrwa :wink:

Tego typu zachowania są typowe dla prostych jak patyk ludzi, którym do życia potrzebny jest tlen, gówniana praca i jedzenie. Oni nie rozmyślają nad sensem życia, nad naturą świadomości, nie interesuje ich, czym jest wszechświat, ograniczeni są tylko do wstawania, srania i pracowania/opierdalania się. Nie wmówisz takiemu, że żyd to człowiek. Ciesz się, że patrzysz na takich z góry. Możesz za to nauczyć się nimi manipulować dla własnych korzyści Uśmiech
Odpowiedz
#8
Jaskier napisał(a):nie trzeba bylo nawet"inspirowania przez Niemcow".
o ile pamiętam INSPIROWALI karabinami.

Odpowiedz
#9
Cytat:o ile pamiętam INSPIROWALI karabinami.
Bynajmniej. Po prostu Niemcy na te pare dni wybyli z Jedwabnego,dając przyzwolenie na rzeź. i zaczelo sie wyciąganie Żydow z domow,zabijanie dzieci,topienie a na koniec spalenie wszystkich w stodole. A wszystko w imie wiary("mordercy Chrystusa") oraz majątku Żydów.
"W zasadzie najważniejsze jest życie. A jak już jest życie to najważniejsza jest wolność. A potem oddaje się życie za wolność. I już nie wiadomo co jest najważniejsze"
Marek Edelman
Odpowiedz
#10
Jaskier napisał(a):Bynajmniej.
z tego co wiem to niemcy mieli specjalne obbziały niby-bojowe do takich inspiracji więc zapoznaj się raczej z historią a nie z propagandą...

Odpowiedz
#11
Jaskier napisał(a):
Cytat:o ile pamiętam INSPIROWALI karabinami.
Bynajmniej. Po prostu Niemcy na te pare dni wybyli z Jedwabnego,dając przyzwolenie na rzeź. i zaczelo sie wyciąganie Żydow z domow,zabijanie dzieci,topienie a na koniec spalenie wszystkich w stodole. A wszystko w imie wiary("mordercy Chrystusa") oraz majątku Żydów.

bez powodu się nie morduje. słyszałem wersje, że Ci Żydzi jak przyszło NKWD w 39 nieźle donosili i ludzie się odwdzieczyli. czy to prawda nie wiem.

ale nie wierze w teorie spiskową, że Niemcy wyszli z Jedwabnego a żądni krwi Polacy zrobili rzeź...
Pociągają mnie nie te rzeczy, co trzeba: lubię pić, jestem leniwy, nie mam boga, polityki, idei ani zasad. Jestem mocno osadzony w nicości, w swego rodzaju niebycie, i akceptuję to w pełni - Bukowski

- Panie Trout - spytała - czy jeśli wygram, będę mogła zabrać też siostrę?
- Gówno - odpowiedział Kilgore Trout - Myślisz, że pieniądze rosną na drzewach? - Vonnegut
Odpowiedz
#12
nex napisał(a):że Niemcy wyszli z Jedwabnego a żądni krwi Polacy zrobili rzeź...
tego prawda czyj interes...

na szczęście podsawianie polski się skończyło (albo przycichło) i teraz nas żydzi lubią bo im pomagamy z islamem walczyć.

Odpowiedz
#13
Cytat:bez powodu się nie morduje. słyszałem wersje, że Ci Żydzi jak przyszło NKWD w 39 nieźle donosili i ludzie się odwdzieczyli. czy to prawda nie wiem.
Kobiety i malutkie dzieci pewnie tez?
Dzisiaj w Jedwabym sie o tym, nie mowi,czytalem pare reportazy,jak to z wizytą w Jedwabnym a tam zmowa milczenia,nikt nic nie mowi,nie pamieta,nie chce pamietac. A mienie pozydowskie wiekszosc mieszkancow ma w chalupach. Napewno ciezko pogodzic sie z mysla ze rodacy moga robic takie rzeczy,ale nie wydaje sie to takie dziwne jesli wiem jaki przed wojna byl w Polsce antysemityzm. Jeszcze po wojnie niektorzy mawiali,ze Hitlerowi za Żydow sie pomnik nalezy. Oczywiscie nie uogolniam,wiekszosc napewno pomagala Żydom
"W zasadzie najważniejsze jest życie. A jak już jest życie to najważniejsza jest wolność. A potem oddaje się życie za wolność. I już nie wiadomo co jest najważniejsze"
Marek Edelman
Odpowiedz
#14
Jaskier napisał(a):Kobiety i malutkie dzieci pewnie tez?
Dzisiaj w Jedwabym sie o tym, nie mowi,czytalem pare reportazy,jak to z wizytą w Jedwabnym a tam zmowa milczenia,nikt nic nie mowi,nie pamieta,nie chce pamietac. A mienie pozydowskie wiekszosc mieszkancow ma w chalupach. Napewno ciezko pogodzic sie z mysla ze rodacy moga robic takie rzeczy,ale nie wydaje sie to takie dziwne jesli wiem jaki przed wojna byl w Polsce antysemityzm. Jeszcze po wojnie niektorzy mawiali,ze Hitlerowi za Żydow sie pomnik nalezy. Oczywiscie nie uogolniam,wiekszosc napewno pomagala Żydom

tak naprawde to nie wiemy co sie tam zdarzyło. może jakaś eksplozja nienawiści, może zemsta za donosicielstwo, może Niemcy karabinami 'zachęcili' Polaków do tego - nie wiemy.

dlatego nie byłbym tak skory do przepraszania bo moneta ma zawsze dwie strony. a to, że co drugie drzewko wśród sprawiedliwych wśród narodów świata jest polskie chyba też o czymś świadczy.
Pociągają mnie nie te rzeczy, co trzeba: lubię pić, jestem leniwy, nie mam boga, polityki, idei ani zasad. Jestem mocno osadzony w nicości, w swego rodzaju niebycie, i akceptuję to w pełni - Bukowski

- Panie Trout - spytała - czy jeśli wygram, będę mogła zabrać też siostrę?
- Gówno - odpowiedział Kilgore Trout - Myślisz, że pieniądze rosną na drzewach? - Vonnegut
Odpowiedz
#15
nex napisał(a):tak naprawde to nie wiemy co sie tam zdarzyło
no to sobie jaskier może tam wstawić co chce nawet wyidealizowanych żydów jak z 'pana tadeusza' i upotworowanych polaków czy nawet (!!!) nieobecnych niemców!!!

Odpowiedz
#16
XXy napisał(a):no to sobie jaskier może tam wstawić co chce nawet wyidealizowanych żydów jak z 'pana tadeusza' i upotworowanych polaków czy nawet (!!!) nieobecnych niemców!!!

nii. raczej bardzo ostrożnie podejść do sprawy może.
Pociągają mnie nie te rzeczy, co trzeba: lubię pić, jestem leniwy, nie mam boga, polityki, idei ani zasad. Jestem mocno osadzony w nicości, w swego rodzaju niebycie, i akceptuję to w pełni - Bukowski

- Panie Trout - spytała - czy jeśli wygram, będę mogła zabrać też siostrę?
- Gówno - odpowiedział Kilgore Trout - Myślisz, że pieniądze rosną na drzewach? - Vonnegut
Odpowiedz
#17
nex napisał(a):bardzo ostrożnie podejść do sprawy może.
to się by musiał przyznać przed wszystkimi że czegoś nie wie a to dopiero z wiekiem przychodzi... albo i nie...

Odpowiedz
#18
Cytat:Takie zachowania są i będą jeszcze przez jakiś czas, jest efekt flynna, ewolucja działa.... no ale trochę to potrwa
Co to jest efekt flynna?
Odpowiedz
#19
Cytat:to się by musiał przyznać przed wszystkimi że czegoś nie wie a to dopiero z wiekiem przychodzi... albo i nie...
Mnóstwo rzeczy nie wiem przeciez Język Ja uwazam ze to Polacy na skutek przeczytanych przeze mnie publikacji na ten temat taki mam wyrobiony osąd. I tyle.
"W zasadzie najważniejsze jest życie. A jak już jest życie to najważniejsza jest wolność. A potem oddaje się życie za wolność. I już nie wiadomo co jest najważniejsze"
Marek Edelman
Odpowiedz
#20
Adam napisał(a):
Cytat:Takie zachowania są i będą jeszcze przez jakiś czas, jest efekt flynna, ewolucja działa.... no ale trochę to potrwa
Co to jest efekt flynna?

Googla by sie użyło, ale nie Język

Wiki:
Kod:
Efekt Flynna – systematyczny wzrost ilorazu inteligencji w krajach rozwiniętych od początku XX wieku. To zjawisko jest zauważane na wszystkich kontynentach. Według nowozelandzkiego politologa Jamesa Flynna średnie IQ (badane testem matryc Ravena) wzrosło o ok. 15 punktów procentowych od drugiej wojny światowej i o około 24 punkty od początku wieku.

Jest taka zależność między inteligencją a religijnością, o której z wiadomych względów rzadko się pisze.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości