To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy metropolita Cyryl jawnie popiera zabijanie ?
#41
Adam. Ja nie mówię, że życie żołnierza jest mniej warte. Po prostu zabijanie kombatantów na wojnie jest w jakiś sposób złem koniecznym. Żaden z nas nigdy nie został wysłany na front, ale spróbuj chociaż sobie taką sytuację wyobrazić? Dasz sobie wtedy odstrzelić dupę przez wroga albo własną żandarmerię jak będziesz spieprzał? A co więcej spróbuj sobie założyć, że rzeczywiście Ci zależy na sprawie, o którą toczy się wojna. Spróbuj zrozumieć może sytuację innego człowieka.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#42
Adam napisał(a):---
Uczy napisał(a):poczytaj sobie wspomnienia więźniów Pawiaka i Szucha, i nie bluźnij nad zamęczonymi.
Popracój nad logiką... :?

Nawzajem, do tego powtórz ortografię. Gestapowskie metody to przede wszystkim tortury, a nie ban na forum, które nie życzy sobie obrażania papieży. Twoje określenie uwłacza po prostu pamięci tych, którzy naprawdę doświadczyli bestialstwa gestapowców. Jeśli jest to dla ciebie nadal nielogiczne, to nie mam już nic do dodania. Smutny
Jak się bawię: http://tinyurl.com/rly4x
[Obrazek: zmiewielkogodhatesfags.jpg][Obrazek: mibdscu7.th.gif][Obrazek: zmiewielkojeevesandwoos.jpg]
dziewczyny, wstępujcie do armii! http://www.youtube.com/watch?v=cKQzOei4m...ed&search=
Z komentarzy na YouTube:

"Punk nie umarł, śpi gdzieś najebany"
Odpowiedz
#43
Uczy napisał(a):Metal i okolice

słuchałem już Uczy z tego linka jaki masz w podpisie
Duży uśmiech Świetne Duży uśmiech Tożto prawdziwie katolicka muzyczka Duży uśmiech
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#44
No niezupełnie, są tam też protestanckie zespoły. Ale najważniejsze, że chrześcijanie - stąd napisałem: "moi bracia w wierze".
Jak się bawię: http://tinyurl.com/rly4x
[Obrazek: zmiewielkogodhatesfags.jpg][Obrazek: mibdscu7.th.gif][Obrazek: zmiewielkojeevesandwoos.jpg]
dziewczyny, wstępujcie do armii! http://www.youtube.com/watch?v=cKQzOei4m...ed&search=
Z komentarzy na YouTube:

"Punk nie umarł, śpi gdzieś najebany"
Odpowiedz
#45
Moi bracia w wierze grają podobną wręcz identyczna muzykę Język
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#46
Uczy napisał(a):No niezupełnie, są tam też protestanckie zespoły. Ale najważniejsze, że chrześcijanie - stąd napisałem: "moi bracia w wierze".

Ładni mi chrześcijanie, zamiast śpiewać o pokoju, w tekstach pełno nienawiści, to mi przywodzi na myśl punk rockowe zespoły, które walczą z faszyzmem i nietolerancją i tylko o tym śpiewają, zapominając że to z czym walczą daj im motywacje do grania, ponieważ gdyby nie było faszystów nie mieliby o czym spiewać hehe
Odpowiedz
#47
Xenomorph napisał(a):w tekstach pełno nienawiści


Gdzie ??? 8O 8O 8O 8O Cytaty gość!!!
Jak się bawię: http://tinyurl.com/rly4x
[Obrazek: zmiewielkogodhatesfags.jpg][Obrazek: mibdscu7.th.gif][Obrazek: zmiewielkojeevesandwoos.jpg]
dziewczyny, wstępujcie do armii! http://www.youtube.com/watch?v=cKQzOei4m...ed&search=
Z komentarzy na YouTube:

"Punk nie umarł, śpi gdzieś najebany"
Odpowiedz
#48
zefciu napisał(a):Spróbuj zrozumieć może sytuację innego człowieka.
To wałśnie próbuję, i gotów żem przysiądz, że mi to lepiej wychodzi niż Tobie. :]


zefciu napisał(a):Ja nie mówię, że życie żołnierza jest mniej warte. Po prostu zabijanie kombatantów na wojnie jest w jakiś sposób złem koniecznym. [...] wysłany na front, ale spróbuj chociaż sobie taką sytuację wyobrazić? Dasz sobie wtedy odstrzelić dupę przez wroga albo własną żandarmerię jak będziesz spieprzał? A co więcej spróbuj sobie założyć, że rzeczywiście Ci zależy na sprawie, o którą toczy się wojna.
A ty spróbuj sobie wyobrazić, że zostałeś partyzantem i że zależy ci na sprawie, dasz sobie odstrzelić dupę swoim albo napijesz się goroncego napalmu od jankesów czy zdecydujesz się nastraszyć ich niewydażonych zakapiorów udeżając w to na czym im zależy a co myśleli że w ich przypadku jest bezpieczne a tylko w twoim zagraża temu mu niebezpieczeństwo z ich strony. Łatwiej pozbawić wojsko siły "zwalniając żołnierzy" do ich zastraszonych rodzin niż zabijając. W jednym i w drugim wypadku trzeba zabrać tyle samo warte życie. Ale czasami łatwiej wykończyć żołnierza a czasami jego zaplecze które jak sądził spokojnie pozostawił na tyłach.

Uczy napisał(a):Jeśli jest to dla ciebie nadal nielogiczne, to nie mam już nic do dodania.
Uczy napisał(a):Gestapowskie metody to przede wszystkim tortury, a nie ban na forum, które nie życzy sobie obrażania papieży.
Trafnie wyczułeś moje intencje, jednak w takim wypadku, jaki tlumaczysz nic nie byłoby niczym, bo nic nie jest takie samo. Zamykanie ust inaczej myślącym to gestapowska metoda, chociaż nie w formie bana na formu. I nie szargaj imienia umęczonych, nie należą do Ciebie, jak byś nie zauważył.
Odpowiedz
#49
Adam, nie myl proszę bandytów z partyzantami. W tym przypadku to Ty nawołujesz do terroryzmu i potępiasz zdrowe rozróżnienia wprowadzone przez konwencje (że te konwencje jedynie sankcjonują zło konieczne temu nie przeczę).
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#50
zefciu napisał(a):Adam, nie myl proszę bandytów z partyzantami.
To ty nie myl bandytów z żołnierzami.
Odpowiedz
#51
Athei Overlord napisał(a): Zrodlo

Samobójstwo czasem dozwolone

Żołnierz, który zabija się w czasie wojny z powodu wierności rozkazom czy wojskowej przysiędze nie popełnia grzechu - uważa metropolita Cyryl z Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej.

Kiedy człowiek dzięki samobójstwu w czasie działań wojennych może przybliżyć swoją stronę do zwycięstwa czy wykonania zadań, np. poprzez zabicie siebie likwiduje również licznych wrogów, albo zabijając się chroni tajemnice, które mógłby przekazać poddany przesłuchaniu w niewoli - wówczas jego działania nie można uznać za grzech przeciwko Bogu - podkreślił metropolita smoleński i kaliningradzki Cyryl.

Według hierarchy, w czasie wojny żołnierz zawsze prowadzi walkę, która jest przemocą nakierunkowaną na pewne cele. On złożył przysięgę wierności rozkazom, i niekiedy poprzez samobójstwo wypełnia ten obowiązek do końca - podkreślił metropolita.

Jednak, jego zdaniem, także w czasie wojny żołnierz może popełnić grzeszne samobójstwo. Tego ostatniego nie da się bowiem usprawieliwić tylko poczuciem braku wyjście czy rozpaczy.



Tym panem powinien zajac sie prokurator i odpowiednie organa do walki z terroryzmem.

Mozemy tam znalezc jawne wytlumaczenie i przyzwolenie na ataki samobojcze, ktore moga zabic "licznych wrogow". Nawet, jesli na polu walki, to GLOSI TO KAPLAN RELIGII !

Jak rozumiem, takie jest zdanie Cerkwii Prawoslawnej i moge ja uwazac za organizacje szkodliwa spolecznie ?

Ale plus dla Cyryla, że w ogóle zabrał głos na temat czy zabijanie na wojnie jest grzechem?
Chowanie głowy w piasek na ten temat jest jak smarkacz w krótkich spodniach bełtający nogą w kałuży.

A nasz Karolek JP2 otwierał dziub na ten temat?

A Namiestnik Katolicki Franciszek powiedział na temat zabijania na wojnie coś mądrzejszego niż Cyryl?


A w Polsce Katolicki Zwierzchnik Religijny Główny Biskup lub jacyś mniej ważni co powiedzieli?


W wojsku polskim są - ciekawe czy w stopniu szeregowca czy podpułkownika - tacy gatunek ksiądz podgrupa kapelan wojskowy, a co oni mówią o wojnie i zabijaniu do żołnierzy, każą im zabijać więcej czy mniej wrogów? Czy kapelani wojskowi też strzelają na wojnie i czy noszą karabin albo pistolet bo nie wiem?


Czy jacyś kapelani wojskowi nie byli zainteresowani wykonywaniem pracy kapelana we własnym wojsku pół wojny i w wojsku wroga pół wojny?
Bóg katolików chyba na to pozwala i chyba to nie jest grzech?
To jak misja w Afryce wśród głodujących szkielecików, albo Ojciec Kolbe w Oświęcimiu.
Teraz nie ma Oświęcimia ale są misje i interwencje wojskowe i jakieś mniejsze wojny.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości