To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rasy na wszystkie sposoby
#81
zefciu napisał(a):A coś konkretnie masz do powiedzenia, czy tylko będziesz strzelał i się śmiał głośno?

Śmieję się głośno, bo nic innego mi nie zostało. Tutaj (w tym nowoczesnym świecie) kłamstwo pogania inne kłamstwo, a naukowe dysputy mają charakter ściśle polityczny i ideologiczny. W tym natłoku kłamstw nie wiadomo już kiedy człowiek napotka prawdę. "Konserwatyści" którzy zmieniają ton jak chorągiewka na wietrze włączają się w ten nawias.

A w rezultacie i tak i tak ta nowoczesna utopia ufundowana na kłamstwach skończy się masakrą i rzezią. Jak zawsze.
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
#82
Wilk napisał(a):A w rezultacie i tak i tak ta nowoczesna utopia ufundowana na kłamstwach skończy się masakrą i rzezią. Jak zawsze.
A ja na dachu jakiegoś najwyższego budynku najbrzydszego miasta w Polsce będę stał z kieliszkiem francuskiego szampana w dłoni, paląc kubańskie cygaro /by było jeszcze bardziej lewacko/, i patrzył niczym Neron na płonące w dole miasto... Ech, marzenia...
"Każdej nocy nawiedza mnie Yeszua i szarpie za kuśkę." /pisownia oryginalna/.
Komentarz pod jednym z filmów na youtube. Rozbawił mnie.
Odpowiedz
#83
Wilk napisał(a):Czego to się można dowiedzieć dziś od ludzi "nowoczesnych i oświeconych"....

Płci nie ma w ogóle, albo istnieje ich 77 (strzelam, facebook iles ich tam wyliczył..);
Rasy nie istnieją, a jeżeli istnieją, to na pewno nie istnieją rasy biała i czarna...lol a moglibyśmy doliczyć jaszczury z oriona?
.

Rasy i płcie są. ( czy płci?)
Ale nie musi występować rasizm.
Uśmiech
Odpowiedz
#84
semele napisał(a):Traktujesz Patafilskie wywody na poważnie?

A dlaczego ktoś miałby traktować patafila mniej poważnie od Ciebie? Bo jest rasistą, a rasiści są niemodni, i lepiej zostać gejem? Niedawno, z kolegami "konserwami" szydziliśmy z "naukowego" uzasadniania gejostwa, a jestem przekonany że niedługo ci sami ludzie będą szydzili z tych, którzy nie uznają gejów za normalną "opcję". Bo tak jest bezpieczniej. Po europejsku. Bo alternatywą jest jakieś wydumane nieistniejące zsrr albo jacyś slowianofile w liczbie 1000 na 40 000 000, albo atak islamskich czarnuchów których sami tutaj wpuszczamy, albo jeszcze coś. Jaszczury, albo płaszczki z marsa. Smutny
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
#85
Patafil napisał(a):Lewackie bzdury. istnieją 4 podstawowe rasy,
Jakie to rasy?

Cytat:bardzo łatwe do rozróżnienia
Tylko po kolorze skóry?

Cytat:Dużo zna Pilaster białych muzułmanów? No, chyba że ciapki to dla Pilastra biali.
Więc do jakiej?
Odpowiedz
#86
idiota napisał(a):Jakiś czas mi zajęło ogarnięcie czemu Patafil jak ognia boi się wytłumaczenia nam o co w ogóle w tych jego rozważaniach u korzenia idzie, ale ostatecznie ta analogia zdaje mi się doskonałym wyjaśnieniem.
Wiele razy zadawałem mu pytanie jakie mamy rasy ludzkie i jakie grupy do nich należą. Odpowiedzi żadnej nie udzielił. Widocznie ma swoje własne projekcje i sam zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest to nic więcej ponad te projekcje. Ten homoś na tyle jeszcze ogarnia sytuację, żeby się publicznie nie pogrążyć w teoriach na które nie ma żadnego pokrycia.
Wilk napisał(a):"Konserwatyści" którzy zmieniają ton jak chorągiewka na wietrze włączają się w ten nawias.
Co jest konserwatywnego w rasizmie? Anglosaski rasizm rodem z USA to nie jest konserwatyzm.
Warto wiedzieć jaki pogląd na tego typu kwestie miano dawien dawniej. Sporo czytałem na temat podboju mezoameryki. Prawdą jest, że często ludności tubylczej nie traktowano zbyt dobrze. Ale czy to oznacza, że mieliśmy do czynienia z czymś ala nowożyty rasizm? W żadnym razie. Wręcz przeciwnie.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#87
Wilk napisał(a):a naukowe dysputy mają charakter ściśle polityczny i ideologiczny.
Owszem - patafile i wilki taki im próbują nadać. Nie potrafiąc uzasadnić swoich rzekomo naukowych tez krzyczą tylko "kto przeciwko mnie ten lewak".
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#88
Patafil napisał(a):Pilaster

[Obrazek: 7a33a6b282b7.jpg]

O, to i u szympansów są czyste typy aryjskie i "mudziny"? Czyli ten szympans na zdjeciu jest inteligentniejszy i bardziej kreatywny niż szympans na zdjęciu poprzednim? :roll:

Niestety dla patafila jest to dokładnie ten sam szympans. :lol2: Tylko ten tutaj jest sfotografowany jako dziecko, a na zdjeciu powyżej już jako dorosły.

Ale co tam szympansy, są i goryle aryjskie

[Obrazek: 1253242725zxvm5M8.jpg?1253378841]


I znów niestety ten tutaj to jednostkowy mutant - albinos.


Cytat:A jeżeli nie istnieją rasy, to co istnieje?

Nie wiadomo czy istnieją rasy u człowieka, który jest gatunkiem niezwykle mało, w porówaniu np do szymapnsów czy goryli zróżnicowanym.

Aby jakąś populację można było wyodrębnić w "rasę" musi ona spełniać dwa warunki. Po pierwsze musi być kladem, czyli pochodzić od wspólnego przodka i jej członkowie musza być ze sobą bliżej spokrewnieni niż z jakimkolwiek osobnikiem spoza tego kladu. Tego warunku nie spełniają ani murzyni, których ostatni wspólny przodek był też wspólnym przodkiem dla wszystkich innych ludzi na Ziemi, ani białasi, u których ta cecha powstała wiele razy niezależnie w różnych kladach. Natomiast prawdopodobnie spełniają ten warunek np Pigmeje, australijscy aborygeni, czy nawet ...Japończycy.

Jednak jest i drugi warunek. Osobniki z danej rasy muszą tworzyć grono w przestrzeni fazowej cech. Czyli muszą być do siebie bardziej nawzajem podobni (czy mieć więcej wspólnych genów), niż do jakiegokolwiek osobnika spoza swojej rasy. I oczywiście ani murzyni ani białasi nie spełniają tego warunku również, bo jedyną cechą i to w dodatku ilościową, która wyróżnia te grupy jest poziom wydzielania melatoniny. I znów prawdopodobnie spełniają ten warunek pigmeje, czy aborygeni. Natomiast Buszmeni, chociaż zapewne spełniają warunek nr 2, to na pewno nie spełniają warunku nr 1 (nie są kladem), w związku z tym nie są rasą.

Tak samo wśród koni nie ma "ras" karej, gniadej, czy siwej, chociaż same rasy koni jak najbardziej istnieją.

Cytat: Kiedy lewactwo twierdzi, że wśród danej rasy mogą istnieć ogromne różnice
genetyczne, to ma rację.

Oczywiscie nie ma racji. Kiedy wśród "rasy" istnieją róznice genetyczne większe niż pomiędzy "rasami" to nie ma żadnej "rasy" :lol2:


Cytat: Dwóch Europejczyków może się od siebie bardzo różnić - jeden z nich może
być wysoki, drugi niski; jeden mądry, drugi głupi; jeden schorowany, drugi
zdrowy jak byk.

Jeden biały, a drugi czarny. :p

Cytat:. Istnieje tzw. ,,podstawowa pula genowa'', warunkująca, że ludzie zamieszkujący
Europę są biali, zamieszkujący Afrykę Subsaharyjską czarni,

To jest raptem kilka genów warunkujących wydzielanie melatoniny. Coś bardzo wąska jest ta "podstawowa pula" :lol2:


Cytat:a Azję Wschodnią żółci.


A to zupełnie inna historia. Nie da się wykluczyć, że to może być rasa. Jednak badania nad rasami ludzkimi faktycznie są gorącym kartoflem (tak samo jak badania nad homoseksualizmem) i mało kto się ich podejmuje.

Wilk

Cytat:Płci nie ma w ogóle, albo istnieje ich 77

Płci są tylko dwie, co więcej, można udowodnić teoretycznie, że nie może ich być więcej niż 2, bo wtedy wysiłek związany z rozmnażaniem byłby nieopłacalny Uśmiech

Cytat:A kiedy czarni i inni przekroczą w Europie pewien katastrofalny limit,

Inni? To ile w końcu jest tych tzw "ras"? Biali, czarni, żółci i "inni" ("ciapaci")? A żydzi?
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#89
pilaster napisał(a):Mieszanie rasowe w USA to nie wymysł politycznej poprawności, tylko trwa już od stuleci. Wprowadzenie apartheidu miało właśnie zahamowac to zjawisko, ale nic to nie dało, bo apartheid obowiązywał tylko w niektórych stanach, stosunkowo krótko i nie był zbyt rygorystycznie przestrzegany.

A mówimy o USA. W innych krajach z ludnoscią o mieszanym pochodzeniu "rasowym", np w Brazylii, nigdy nie było z tym żadnych problemów.

Zdaje się, że Futuyma poruszył problem zmienności geograficznej człowieka w swoim podręczniku "Evolution'' przywołując dane z Detroit w Michigan. Mimo rzekomych barier rasowych jakiś tam allel grupy krwi europejskiej w ogóle nieobecny w populacjach afrykańskich, u Murzynów z Detriot występuję z częstością 0,11. Co oznacza, że ok. 30% genów afroamerykanów z Detriot pochodzi od białych a tempo ich przekazywania to jakieś 1% na pokolenie. W zasadzie Patafil powinien przeczytać Krzywą dzwonową Murray'a i Herrnsteina i później skonfrontować ją z kontrargumentami Frasera. Ale chyba pilaster ma rację - do takiego wysiłku Patafil zdolny nie jest Smutny
[Obrazek: 220px-TheBellCurve.gif]
[Obrazek: 9780465006939_p0_v1_s260x420.JPG]

pilaster napisał(a):Biali wyznający islam jakoś nie stworzyli.

moim zdaniem to wynika z czegoś co wybitny ekonomista Ludwig von Mises określił mianem preferencji czasowej. Zaawansowaną cywilizację stworzyli ludzie, którzy cechowali się niską preferencją czasową.
Na pomoc! mordują więźniów Bastylii!!!
Odpowiedz
#90
pilaster napisał(a):Tak samo wśród koni nie ma "ras" karej, gniadej, czy siwej, chociaż same rasy koni jak najbardziej istnieją.
Czyli w stosunku do ludzi powinniśmy raczej operować pojęciem "maści" a nie rasy.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#91
I kolejne przykłady typowego murzyńskiego prognatyzmu i lewackiego zakazu fotografowania murzynów z profilu. Tym razem z Kenii. Ostatnio jak sprawdzałem, Kenia leżała w Afryce, ale być może lewactwo już ją przeniosło gdzie indziej.

[Obrazek: graduate-speech.jpg]


[Obrazek: portfolio-1-african-woman-and-facepaint.jpg]


[Obrazek: WOMAN1.jpg]

[Obrazek: 415381_kenya-mara-women_jpg837d4739fab32...03210faf5d]

A to murzyński prognatyzm z Ugandy

[Obrazek: uganda.JPG]


I z Nigerii:


[Obrazek: 3.jpg]


[Obrazek: Nigerian-woman-e1360122364322.jpg]

[/url]

[url=http://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&docid=vAegX4DIQTbcpM&tbnid=PGv2WmiV9BNXtM:&ved=0CAUQjRw&url=http%3A%2F%2Fessentialhealth.com%2F2013%2F10%2Fessential-oil-hair-care-normal-hair%2F&ei=EZWhU6qHMeXnygPJsIKIAg&bvm=bv.69137298,d.bGQ&psig=AFQjCNGwTBGaGk1LCJAoRys8J0d1E4qlHA&ust=1403184510115649]


[Obrazek: blog19-48422_570x328.jpg]
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#92
zefciu napisał(a):Owszem - patafile i wilki taki im próbują nadać. Nie potrafiąc uzasadnić swoich rzekomo naukowych tez krzyczą tylko "kto przeciwko mnie ten lewak".

Ale oni aż tak nie krzyczą.
Myślę, że weszli na to forum aby ktoś obalił ich mniemania.
Są zaczynem.

Ja weszłam tez na to forum po to aby ktoś obalił moje mniemanie, że ateiści są nie coś tego.
I kicha wciąż tutaj słyszę , że ateiści są niedobrzy..Szczęśliwy

Kiedyś zadałam Ci pytanie co sądzisz o ateistach- woda w ustach???Niezdecydowany
Odpowiedz
#93
A oto rasa "ciapata" czyli muzułmańska. Fenotyp islamski rozpoznawalny na pierwszy rzut oka:

[Obrazek: mideast-iran-women-s-veil-2011-5-26-9-52-4.jpg]

[Obrazek: Iranprotesttop.jpg]


[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTqcIMF_DdxIR6MXlukFRv...zSLCUfP26A][/url]


[url=http://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&docid=e2zBZirL2eVIJM&tbnid=kmbAed5nuNc1rM:&ved=0CAUQjRw&url=http%3A%2F%2Fwww.womanandhome.com%2Fgalleries%2Fdiet-and-health%2F35448%2F4%2F0%2Fbeauty-secrets&ei=sKKhU_PaIunhywP33IC4BA&bvm=bv.69137298,d.bGQ&psig=AFQjCNGzz7aiUX0eixCooK1ORxdVHhsgYQ&ust=1403187246580552][Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcT6dbABL-WrAYkBq9qMTj_...COPtveXswA]


Zresztą przypominam co w ogóle znaczy nazwa "Iran" "kraj Ariów" nie mniej ni więcej. Ale Ariów muzułmańskich, czyli niezdolnych do tworzenia, a nawet podtrzymywania cywilizacji
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#94
Baptiste napisał(a):Co jest konserwatywnego w rasizmie? Anglosaski rasizm rodem z USA to nie jest konserwatyzm.
Warto wiedzieć jaki pogląd na tego typu kwestie miano dawien dawniej. Sporo czytałem na temat podboju mezoameryki. Prawdą jest, że często ludności tubylczej nie traktowano zbyt dobrze. Ale czy to oznacza, że mieliśmy do czynienia z czymś ala nowożyty rasizm? W żadnym razie. Wręcz przeciwnie.

O, nie w rasizmie. Rasizm to, jak by nie było, określenie, i to o wyjątkowo pejoratywnym dziś znaczeniu, które niesie w sobie pewne treści ideologiczne. Ja odnosiłem się do istnienia ras. Po prostu. Do niedawna naukowcu poruszający kwestie rasowe byli uciszani bądź bojkotowani przez środowiska lewicowe (dodajmy, te same środowiska które dziś stoją za polityką UE). Kwestia rasowa była tematem tabu. Dziś - tutaj - kwestia rasowa zagłuszana jest przez środowiska niby konserwatywne, a metoda jest identyczna jak w przypadku środowisk lewicowych. Oczywiście, patafil jest bez wątpienia rasistą, ale nie o to chodzi, tylko o to, że poruszono kwestię rasową, i zanegowano samo istnienie ras, bo teraz ponoć nauka nam mówi ze ras jednak nie ma, albo funkcjonują w sposób zupełnie inny, niż się zakładało. Niedawno jeszcze były. Te niby konserwatywne środowiska, to jednocześnie środowiska które mniej lub bardziej, z jakiś powodów, zgadzają się z obecną polityką UE. Widzisz, nie chodzi mi o to, zeby bronić rasizmu, bo mnie to nie interesuje, tylko o to, ze te niby konserwatywne środowiska idą dziś zgodnie z linią programową UE dla świętego spokoju. Tu nie chodzi o to, czy rasy istnieją czy nie istnieją, tylko o korzyści polityczne. Multikulturalna w odgórnym założeniu Unia nie może przecież wspierać nauki, która może zostać wykorzystana przez wrogów multikulturalizmu. Więc kwestia ras musi zniknąć. A naukowców można kupować. W końcu raporty o globalnym ociepleniu też ktoś na czyjeś zlecenie tworzy. Zauważ że naukowiec to dziś prawdziwy autorytet, guru, i prorok. Każda nowa kwestia pojawiająca się w UE ma swoje naukowe wyjasnienie. Geje, transy, seks od trzynastego roku życia, globalne ocieplenie, multikulti, itd. itd. A kto się nie zgadza z nauką, ten jest ciemniakiem z którym nie warto dyskutować. Tak się zamyka usta i czyni niemym. Popatrz na ten łańcuszek na przykład: Pilaster to rasowy platformiak, Platforma jest na smyczy swoich panów z UE, kogo więc dziwi ze pilaster dziś pisze to co pisze? Pytanie: czy warto mu zaufać jako komuś operującemu obiektywną wiedzą? No właśnie. A co się stanie, kiedy kwestia ras stanie się politycznie konieczna? Oczywiście, pojawi się. I to też będzie nauka, a każdy kto nie będzie chciał tego uznac, bedzie spychany na margines jako ciemniak, tak jak dziś patafil. Tak więc nie chodzi po prostu o rasizm. Temat jest dużo szerszy.
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
#95
Ja już wiem po co jest ten wątek ;-) ;-) :-)
Odpowiedz
#96
semele napisał(a):Ja już wiem po co jest ten wątek ;-) ;-) :-)

Jaką wiadomość niesie nam twój post, konkretnie? Ja mam w domu dwa słonie i jumbo jeta.
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
#97
Wilk napisał(a):zanegowano samo istnienie ras, bo teraz ponoć nauka nam mówi ze ras jednak nie ma,

Nauka mówi że nie ma terierów, chartów, jamników i pekińczyków? :8O:


Cytat: Niedawno jeszcze były.

Kiedy były? Można Wilka pocieszyć, że nadal są. W USA, czy w RPA, wpisują obywatelowi do dokumentów "rasę". Przy czym chodzi tu nie o faktyczną rasę, tylko o ...umaszczenie. Duży uśmiech

Cytat: Tu nie chodzi o to, czy rasy istnieją czy nie istnieją, tylko o korzyści
polityczne.

Korzyści polityczne pojawiają się wtedy, kiedy w imię "rasy" wprowadza się prawne przywileje, lub dyskryminację. Np przyznaje się dodatkowe punkty na studiach, bo przecież powszechnie wiadomo, ze tacy murzyni sa za głupi żeby móc "normalnie" studiować. Smutny


Cytat: Pilaster to rasowy platformiak, Platforma jest na smyczy swoich panów z
UE, kogo więc dziwi ze pilaster dziś pisze to co pisze?

Owszem, za każdy post pilaster dostaje 100 eurosów. Duży uśmiech A Wilka skręca z zazdrosci, ż ejemu nie płacą. :lol2:
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#98
Wilk napisał(a):Jaką wiadomość niesie nam twój post, konkretnie? Ja mam w domu dwa słonie i jumbo jeta.
Oglądaniu fajnych lasek.UśmiechSzczęśliwy
Szkoda, że wklejacie też szympansySzczęśliwy
Odpowiedz
#99
semele napisał(a):Oglądaniu fajnych lasek.UśmiechSzczęśliwy
Szkoda, że wklejacie też szympansySzczęśliwy

Żeby życie miało smaczek, raz dziewczynka raz ... :lups:
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
pilaster napisał(a):N
Owszem, za każdy post pilaster dostaje 100 eurosów. Duży uśmiech A Wilka skręca z zazdrosci, ż ejemu nie płacą. :lol2:

Oj tam, oj tam, nie pusz się. Mnie Putin płaci w świniach, cielakach, i rublach. :lol2:

Nie pisałem że ktoś komuś płaci, tylko o zgodności programowej. Jesteś platformiakiem, stoisz na tym samym stanowisku, a platforma zgadza się ze stanowiskiem UE. To wszystko.
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości