To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PiS, co zrobił a nie co powiedział
A to nie wiedziałeś, że rządy PiS to spisek Tuska i PO? Szczęśliwy Samo to, że nikt z PiS nie potrafi wziąć odpowiedzialności za to co robią, pokazuje że nie powinni rządzić. Nie kieruje się do stanowisk kierowniczych ludzi, którzy nie chcą za nic odpowiadać, bo efekty zawsze będą mizerne, a nawet szkodliwe.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Pierwszy raz z własnej woli przesłuchałem piosenkę Kazika. No ten PiS to już naprawdę przesadza, gdyby nie ten cały cyrk z tym, to bym w życiu jej nie usłyszał xD
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
cobras napisał(a): Pierwszy raz z własnej woli przesłuchałem piosenkę Kazika. No ten PiS to już naprawdę przesadza, gdyby nie ten cały cyrk z tym, to bym w życiu jej nie usłyszał xD

No przesadza. Spodziewałem się remaku z "Coście skurwysyny uczynili z tą krainą" a dostałem smutną piosenkę o ludzkiej hipokryzji. I to takiej soft.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Żarłak napisał(a): Nie kieruje się do stanowisk kierowniczych ludzi, którzy nie chcą za nic odpowiadać, bo efekty zawsze będą mizerne, a nawet szkodliwe.
Dobrze, że w innych partiach biorą odpowiedzialność za swoje błędy. W każdej większej organizacji , w której walczy się o pozycję panuje zasada żeby błędy zwalać na innych a zasługi przypisywać sobie. Dotyczy to również sektora prywatnego, w ogóle każdej działalności publicznej. Oczywiście są wyjątki od tej reguły, ale nadal jest to obowiązująca regółą.
lumberjack napisał(a): BTW - dobra piosenka:
Piosenka słaba w porównaniu z klasyką KULTU, którego jestem fanem.
DziadBorowy napisał(a): Szkoda, że coraz więcej wartościowych ludzi, którzy mają jakiś kręgosłup moralny z Trójki odchodzi. 
Chyba nie piszesz o Niedźwiedzkim? Nie mam nic do niego, ale nie róbmy z tego człowieka męczennika. Przyszedł do Trójki w czasie stanu wojennego. Nie twierdzę, że to go jakoś dyskryminuj. Sam być może zachował bym się na jego miejscu podobnie. Ale nie sądzę żeby miał jakiś szczególnie mocny kręgosłup.
Odpowiedz
Kurwa mać, Trójka bez Niedźwieckiego to jak schabowy bez panierki albo jak Teleexpress bez Orłosia albo jak Jaka to melodia bez Roberta Janowskiego. Kurde, niektórzy ludzie w niektórych dziedzinach powinni siedzieć po wsze czasy. Bez nich te wszystkie kultowe, tradycyjne audycje zamieniają się w gówno, a PiS jest w tej chwili generatorem kulturowego gówna - zamiast Niedźwieckiego w Trójce mamy rapującego Dudę na jutubie - ja pierdolę taką Dobrą Zmianę. Dobrozmieńcy wchuj przedobrzyli. Pałka się przegła.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Kurwa mać, Trójka bez Niedźwieckiego to jak schabowy bez panierki albo jak Teleexpress bez Orłosia albo jak Jaka to melodia bez Roberta Janowskiego. Kurde, niektórzy ludzie w niektórych dziedzinach powinni siedzieć po wsze czasy. Bez nich te wszystkie kultowe, tradycyjne audycje zamieniają się w gówno, a PiS jest w tej chwili generatorem kulturowego gówna - zamiast Niedźwieckiego w Trójce mamy rapującego Dudę na jutubie - ja pierdolę taką Dobrą Zmianę. Dobrozmieńcy wchuj przedobrzyli. Pałka się przegła.

Patrząc na coraz więcej przypadków zrywania współpracy z Trójką po tym syfie może się okazać, że niedługo rapujący Duda to będzie jedyna rzecz jaką będą mogli legalnie puścić. Z tego co czytałem odszedł też Hirek Wrona. Współpracę zawiesiło wydawnictwo Mystic Production więc przykładowo Deep Purple czy Nicka Cave'a już tam  nie ułszysz. A na Niedźwieckiego dobrozmieńcy już wyciągają historie o współpracy z UB i zaczynają rzucać błotem. 


[Obrazek: Mmsk9kpTURBXy9jYjBjNzA1OTFhYTBiZjAyYTNlO...8DCw4GhMAU]

Chociaż pewnie spłynie to wszystko po nich jak woda po kaczce - zrobią tam jakiś kabaret YaYo, zmienią profil na disco -polo, będzie prosto i przaśnie  a elektorat będzie w siódmym niebie. Wszak wiadomo, że Trójki i tak słuchał do tej pory raczej szemrany i niepewny element.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Hirek Wrona odszedł? Z Teleexpressu też? Bo jak tak, to się okazuje, że na TVP jedynym normalnym programem z gościem o coś wartej reputacji i jako takim stażu okaże się Karol Okrasa. Dokonali czegoś czego nie dokonała komuna. Zajebali kulturę w pierwszym obiegu. Może to jest ta osławiona misja mediów publicznych? Darwinizm kulturowy. NeoKulturkampf. Co przetrwa rzeź niewiniątek to będzie prawdziwą kulturą. Nauka zdechła w mediach publicznych, więc nie ma nauki poza Słowem Partii. W sumie logiczne.
Sebastian Flak
Odpowiedz
bombom napisał(a): Dobrze, że w innych partiach biorą odpowiedzialność za swoje błędy. W każdej większej organizacji , w której walczy się o pozycję panuje zasada żeby błędy zwalać na innych a zasługi przypisywać sobie. Dotyczy to również sektora prywatnego, w ogóle każdej działalności publicznej. Oczywiście są wyjątki od tej reguły, ale nadal jest to obowiązująca regółą.

Regółą może jest w PiSie, gdzie indziej mogą panować inne reguły. Regóły PiSowskie są takie, że Morawiecki z Sasinem na polecenie szeregowego posła doprowadzili do druku milionów kart i próby przeprowadzenia nielegalnych wyborów. Wcześniej odebrali PKW możliwość zajmowania się trwającymi procedurami wyborczymi. To jest kryminał. Państwo mafijne gdzie polecenia wydaje się na gębę.
Z niedalekiej przyszłości znamy przypadki innych reguł, gdy służby podlegające rządowi POPSL zawaliły i dopuściły do nagrywania osób, których powinny chronić przed tym. Kilka osób podało się do dymisji, a rząd przeszedł rekonstrukcję. A to wszystko z powodu prowokacji przeprowadzonej przez pewnie obcy wywiad, której jednym z beneficjentów stał się PiS. Czy PiS wyjaśnił tę aferę? Zgodnie z własnymi regółami nie, ale dalej "grzał temat" taśmami, które przejął. Cóż.

Słaby ten twój relatywizm. Staraj się bardziej.





[Obrazek: EYOpn8fXsAAFkaW?format=jpg&name=900x900]
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): to jak schabowy bez panierki
Z panierką. Ale bez schabu.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Dobra panierka nie jest zła. Kiedyś trafiłem na taką, że była lepsza od schabowego. Teraz po prostu nie ma Trójki. Są ziemniaki. Zima i śmierć z niedożywienia, bo ziemniaków też nie ma. Są tylko halucynacje.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Żarłak napisał(a): Regółą może jest w PiSie, gdzie indziej mogą panować inne reguły.
Wiadomo. Wszyscy są uczciwi tylko nie PiS. Pewnie po uniewinnieniu Komendy po 18 latach wszyscy odpowiedzialni za jego niesłuszne skazanie zapłacili za swoje błędy.
Ci którzy zezwalali na przekręty przy reprywatyzacji nieruchomości w różnych miastach w tym HGW której mąż osobiście na tym skorzystał , też przeprosili i wzięli na siebie odpowiedzialność.
Gawain napisał(a): Zajebali kulturę w pierwszym obiegu.
Nie no wiadomo. Teatry zamknięte, filmów się nie kręci, książki są wydawane w podziemiu, biblioteki, muzea i galerie też pozamykane. Nie nazwałbym puszczania piosenek w radiu jakimś szczególnym wkładem w rozwój kultury.
Odpowiedz
bombom napisał(a): Wiadomo. Wszyscy są uczciwi tylko nie PiS. Pewnie po uniewinnieniu Komendy po 18 latach wszyscy odpowiedzialni za jego niesłuszne skazanie zapłacili za swoje błędy.
Akurat najwyżej postawiony z odpowiedzialnych przez własne ochujenie rozpieprzył się w Smoleńsku.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
bombom napisał(a): Nie no wiadomo. Teatry zamknięte, filmów się nie kręci, książki są wydawane w podziemiu, biblioteki, muzea i galerie też pozamykane.  Nie nazwałbym puszczania piosenek w radiu jakimś szczególnym wkładem w rozwój kultury.

Bo teatry są zamknięte a jak są otwarte to mają nadawać po linii partii. Inaczej z dotacjami krucho. Z filmów to powstają Zenki i Smoleńska. Wielkie arcydzieła firmowane znakiem TVP albo puszczane w primetime. Książki na szczęście wydawane są po kapitalistycznemu. Z dziwnego powodu jednak eBooki mają 23% VAT i są droższe od druku. To zapewne wielki wkład w szerzenie czytelnictwa. No były też i Radia razem z muzyką i audycjami publicystycznymi, podróżniczymi, kulturowymi i słuchowiskami oraz wywiadami. Na szczęście się takie chwasty usuwa. Niech nic nie mąci narodowego jednomyślnego umysłu. Wiadomo wszak, że grill i disco ponad wszystko.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Gawain napisał(a): Bo teatry są zamknięte a jak są otwarte to mają nadawać po linii partii. Inaczej z dotacjami krucho. Z filmów to powstają Zenki i Smoleńska. Wielkie arcydzieła firmowane znakiem TVP albo puszczane w primetime. Książki na szczęście wydawane są po kapitalistycznemu. Z dziwnego powodu jednak eBooki mają 23% VAT i są droższe od druku. To zapewne wielki wkład w szerzenie czytelnictwa. No były też i Radia razem z muzyką i audycjami publicystycznymi, podróżniczymi, kulturowymi i słuchowiskami oraz wywiadami. Na szczęście się takie chwasty usuwa. Niech nic nie mąci narodowego jednomyślnego umysłu. Wiadomo wszak, że grill i disco ponad wszystko.
Większość z tego co napisałeś jest dyskusyjne. Większość teatrów w Polsce podlega samorządom. te największe np Narodowy podlegają ministerstwu. Wyobraź sobie, że np Boże Ciało było dofinansowane przez PISF. W jakiej prywatnej Tv o zasięgu ogólnokrajowym masz teatr czy chociażby filmy dokumentalne. Same trudne sprawy i tańce na lodzie z gwiazdami których twarz brzmi znajomo. Gliński wystąpił do Komisji europejskiej o zezwolenie na zerowy vat dla książek. tak wyobraź sobie, że UE nie przewidziała w swoje mądrości czegoś takiego jak zerowa stawka vat. Nie podoba Ci się disco polo? Solówa?
kmat napisał(a): Akurat najwyżej postawiony z odpowiedzialnych przez własne ochujenie rozpieprzył się w Smoleńsku.
Wiadomo, że to on winny, a nie Rosjanie z wierzy kontrolnej, przestarzały sprzęt, błędy pilotów, szkolenie pilotów przez Wojsko Polskie podległe ministrowi Obrony Narodowej, BOR. Jak lata Trump to najpierw służby lecą, przygotowują lotnisko, rozkładają nawet własny sprzęt obsługiwany przez ich własnych ludzi. Tak, tak... wiem teraz też jest państwo z kartonu bo limuzyny się rozwalają.
Odpowiedz
bombom napisał(a): Wiadomo, że to on winny, a nie Rosjanie z wierzy kontrolnej, przestarzały sprzęt, błędy pilotów, szkolenie pilotów przez Wojsko Polskie podległe ministrowi Obrony Narodowej,
A kto jak nie on. Nie wiedział że sprzęt przestarzały, piloci tak se wyszkoleni, lotnisko to klepisko, a mgła że oko wykol? Wiedział, zaparł się jak idiota i wyszło rozszerzone samobójstwo. No ale czego spodziewać się po świrze, który w Tibilisi bełkotał o wielkiej wojnie z Rosją.
bombom napisał(a): Tak, tak... wiem teraz też jest państwo z kartonu bo limuzyny się rozwalają.
No, biorąc pod uwagę jak się rozwalają..

Gawain napisał(a): Bo teatry są zamknięte a jak są otwarte to mają nadawać po linii partii. Inaczej z dotacjami krucho. Z filmów to powstają Zenki i Smoleńska. Wielkie arcydzieła firmowane znakiem TVP albo puszczane w primetime.
A pamiętasz, że to było już za pierwszego PiSu? Wcześniej pewnych rzeczy jednak unikano zostawiając je Polsatowi. W 2005 otwarł się worek, wszystkie te gwiazdy na głodzie wybiły w TVP jak szambo ze studzienki.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
bombom napisał(a): Ci którzy zezwalali na przekręty przy reprywatyzacji nieruchomości w różnych miastach w tym HGW której mąż osobiście na tym skorzystał , też przeprosili i wzięli na siebie odpowiedzialność.
No i co, po pięciu latach pisowskiej prokuratury kogo oskarżono, aresztowano i wsadzono?

Tak, u nas też Murzynów biją. Cała ustawa o reprywatyzacji to jeden wielki przekręt, okazja czyniąca złodziei. Tylko czy twoi ją znieśli? Czy choć pisnęli o tym że "reprywatyzacja" to złodziejstwo? Jakoś nie bardzo. Oni też są za, a jedyny problem to to, że na ustawowym bezprawiu nachapali się peowcy, zamiast pisowców i to jest niesprawiedliwe.
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a): jedyny problem to to, że na ustawowym bezprawiu nachapali się peowcy, zamiast pisowców i to jest niesprawiedliwe.
No i nie pokazuje Ci to, że każda organizacja działa podobnie? Nie ważne czy PiS czy PO?
kmat napisał(a): A kto jak nie on. Nie wiedział że sprzęt przestarzały, piloci tak se wyszkoleni, lotnisko to klepisko, a mgła że oko wykol? Wiedział, zaparł się jak idiota i wyszło rozszerzone samobójstwo. No ale czego spodziewać się po świrze, który w Tibilisi bełkotał o wielkiej wojnie z Rosją.
Halo! Jest tu jakaś moderacja? Trola mamy! Halo!?
Odpowiedz
bombom napisał(a):Halo! Jest tu jakaś moderacja? Trola mamy! Halo!?
Kabotyn.

A w ogóle, kiedy sprawdzałem ostatnio, urząd prezydenta to było coś na kształt szefa wszystkich szefów w państwie. Jeżeli szef jakiejś firmy nie wie, kogo jego podwładni zatrudniają, a kogo należy zwolnić i kiedy to zrobić (odświeżyć sobie Robocopa polecam), to firma w końcu upada, a szefa niedojdę inwestorzy puszczają w skarpetkach i umieszczają nagranie z tego eventu w darknecie. Z czego wypływa wniosek, że Lech był takim właśnie niedojdą, co dostał od przyrody i świata na co sobie zasłużył. I tylko ludzi szkoda.

Natomiast brat Lecha jest niedojdą jeszcze większym, skoro nie potrafi zapanować nad jednym tylko oddziałem firmowej radiostacji. I żebyśmy się dobrze zrozumieli: ja jestem wystarczająco prawacki, żeby się nie oburzać, że np. Węgrzy sobie zrobili dyktaturę i dobrze im z tym. Ja mogę nawet pospekulować, że może odniosą z tego jakąś korzyść w dłuższym terminie, większą niż gdyby dalej bawili się w uczciwą demokrację, tak jak potrafią (potrafią słabo). Ale rzecz w tym, że dyktaturę jeszcze trzeba umieć zrobić. Jarosław tego nie umie. Jarosław wobec Orbana to jest karzeł; w dodatku karzeł zapluty bez żadnego trybu.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
bombom napisał(a):
DziadBorowy napisał(a): Szkoda, że coraz więcej wartościowych ludzi, którzy mają jakiś kręgosłup moralny z Trójki odchodzi. 
Chyba nie piszesz o Niedźwiedzkim? Nie mam nic do niego, ale nie róbmy z tego człowieka męczennika. Przyszedł do Trójki w czasie stanu wojennego. Nie twierdzę, że to go jakoś dyskryminuj. Sam być może zachował bym się na jego miejscu podobnie. Ale nie sądzę żeby miał jakiś szczególnie mocny kręgosłup.

https://galopujacymajor.wordpress.com/

"Niestety, historia to złośliwe bydle. Nie wiem, czy Wam, chcącym na Wielkanoc odwiedzić groby swoich matek, ojców, babek, dziadków czy dzieci, będzie z tym łatwiej, ale Jarosław Kaczyński w kawalkadzie aut na cmentarzu pojechał odwiedzić nikogo innego a sam kontakt operacyjny SB.

Tym kontaktem operacyjnym była Maria Kaczyńska (nr rej. 22626) zarejestrowana od 26 lutego 1977 do 11 lipca 1978. Czy współpracowała? Nie wiem, nie zachowało się nic więcej w teczkach SB. Ale nie zachowało się też nic w kwestii kontaktu operacyjnego Marka Niedźwieckiego, co nikomu na prawicy nie przeszkadza wyzwać go od kapusiów."
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
I jak tu nie przywoływać PRLu.
Przecież ta hucpa z Kazikiem, to wypisz-wymaluj reminiscencje zdjęcia "Dziadów" Dejmka, oglądania każdego filmu przez Biuro Polityczne KC.
Tylko w zamordyzmie jakaś nicnieznacząca lista przebojów czy sztuka w teatrze zyskuje rangę polityczną.
Nie wyobrażam sobie czegoś takiego w poczciwej demokracji.

PS. Właśnie wykasowalem Trójkę z moich radiowych nastawów.
Nie wiem, co tam jeszcze robi Metz, Baron czy Strzyczkowski?

PS. Oczywiście że jak Niedźwiedzki podpadł, to szczujnia już mu wyciągnęła ubeckie teczki.
Wcale byl się nie zdziwił, gdywy wyszło, że dodatkowo kradł i gwałcił.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości