To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propaganda - demaskowanie
#21
A można to wiedzieć dlaczego zamieniłeś słowo''Katol'' na ''Pisior''.Z jakich to powodów  chcesz mnie właśnie  tak zaszufladkować?

 No i co z tego że podaje akurat dwa linki z fragmentami tej samej wypowiedzi Wolniewicza?
 A skoro umieściłem pierwszy link z tekstem ''Wyborczej'  to chyba  możesz sam spróbować zajarzyć na czym polega owa manipulacja.
 
 Najpierw odpowiedziałem Cobrasowi uznając że skoro on był pierwszy to jemu należy się pierwszeństwo a potem dopisałem Ciebie.
 Ale staram się jakoś zrozumieć to Twoje przewrażliwienie  i te obawy że mogło się zostać tu pominiętym. Uśmiech
 Następnym razem spróbuję Cię potraktować nieco bardziej wyjątkowo.
Odpowiedz
#22
Pisior napisał(a): A można to wiedzieć dlaczego zamieniłeś słowo''Katol'' na ''Pisior''.
Wyjaśniłem dlaczego w innym wątku.
Cytat:No i co z tego że podaje akurat dwa linki z fragmentami tej samej wypowiedzi Wolniewicza?
To ja się właśnie pytam, co z tego. Ty twierdzisz, że z tych dwóch fragmentów wynika iż zaszła jakaś manipulacja.
Cytat:A skoro umieściłem pierwszy link z tekstem ''Wyborczej'  to chyba  możesz sam spróbować zajarzyć na czym polega owa manipulacja.
A jak nie zauważę, na czym polega, to znaczy, że jestem debilem.
Cytat:Następnym razem spróbuję Cię potraktować nieco bardziej wyjątkowo
Nie oczekuję wyjątkowego traktowania, tylko żebyć wreszcie odpowiedział na moje pytanie.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#23
zefciu napisał(a):
lumberjack napisał(a):
Katol napisał(a): Żydzi nas atakują! trzeba się bronić!

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3...48825.html
 
 https://www.youtube.com/watch?v=77zNbkHO5Ek

O kurde, świetny materiał. Na miejscu Wolniewicza podałbym do sądu TVN, Onet, GW i inne załgane media. Przecież w tym przypadku wygrana jest stuprocentowo pewna, a gdyby na kłamców nałożono jakieś poważne kary finansowe, to może zaczęliby pisać mniej "sensacyjnie".
A tutaj nie rozumiem. Na czym polega rzekoma manipulacja?

Wolniewicz nie powiedział, że "Żydzi nas atakują i że trzeba się przed nimi bronić". Powiedział, że nie zgadza się z twierdzeniem, że "Żydzi nas atakują i że trzeba się przed nimi bronić" i że w ogóle nie wolno tak stawiać sprawy.

cobras napisał(a):
Cytat:O kurde, świetny materiał. Na miejscu Wolniewicza podałbym do sądu TVN, Onet, GW i inne załgane media. Przecież w tym przypadku wygrana jest stuprocentowo pewna, a gdyby na kłamców nałożono jakieś poważne kary finansowe, to może zaczęliby pisać mniej "sensacyjnie".
Przecież to materiały sprzed 7 i 4 lat, srsly tylko tyle katole potrafią tu wrzucać?
Nie rozumiem. Tak samo zareagowałbyś na post obnażający kłamstwa Ziemkiewicza gdyby były sprzed 4 lat? Kłamstwo to kłamstwo.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#24
zefciu napisał(a):
Pisior napisał(a): A można to wiedzieć dlaczego zamieniłeś słowo''Katol'' na ''Pisior''.
Wyjaśniłem dlaczego w innym wątku.
Cytat:No i co z tego że podaje akurat dwa linki z fragmentami tej samej wypowiedzi Wolniewicza?
To ja się właśnie pytam, co z tego. Ty twierdzisz, że z tych dwóch fragmentów wynika iż zaszła jakaś manipulacja.
Cytat:A skoro umieściłem pierwszy link z tekstem ''Wyborczej'  to chyba  możesz sam spróbować zajarzyć na czym polega owa manipulacja.
A jak nie zauważę, na czym polega, to znaczy, że jestem debilem.
Cytat:Następnym razem spróbuję Cię potraktować nieco bardziej wyjątkowo
Nie oczekuję wyjątkowego traktowania, tylko żebyć wreszcie odpowiedział na moje pytanie.

 To nie jest żadne wyjaśnienie:
 Cyt:
 ''
Mam przyjaciół katolików, nie będę ich obrażał.''


A czy każdy katol to już musi być pisiorem?
 Nick katol wcale nie musi oznaczać że ktoś jest katolikiem.
 Nie zefciu debilem nie jesteś ale uwielbiasz z kogoś robić debila że niby czegoś tu nie rozumiesz.
 A gdzie ja twierdzę że akurat  z dwóch fragmentów zaszła manipulacja? 
 Co do pytania które skierowałeś do Iselin to napisałeś że ''możesz odpowiedzieć'' więc po co naciskasz? 
 
Odpowiedz
#25
@lumberjack dziękuję. Myślałem, że chodzi o ten ostatni filmik, a nie końcówkę drugiego. Nie rozumiem, czemu Pisior nie mógł na to zwrócić uwagi. Rzeczywiście wybiórcza zmanipulowała tutaj wypowiedź komucha.

Katol napisał(a): A czy każdy katol to już musi być pisiorem?
A tu już widzimy poważne problemy z myśleniem logicznym.
Cytat:Nick katol wcale nie musi oznaczać że ktoś jest katolikiem.
No właśnie.
Cytat:Co do pytania które skierowałeś do Iselin to napisałeś że ''możesz odpowiedzieć'' więc po co naciskasz?
Przestań mieszać wątki.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#26
zefciu napisał(a): Nie rozumiem, czemu Pisior nie mógł na to zwrócić uwagi.
Napadasz na ludzi a potem się dziwisz, że nie chcą z tobą gadać?
Który to już minus wysłany za to, że nie potrafisz sam skojarzyć o co biega i postronni muszą ci podpowiadać?
Mógłbyś chociaż przeprosić za swoje zachowanie oraz próbować się poprawić.
Zwróciłem już uwagę administracji na twoje zachowanie na forum, ogarnij się człowieku.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
#27
zefciu

Nie rżnij głupa na filmiku wszystko w sposób jasny i prosty wyjaśnione:
 https://www.youtube.com/watch?v=77zNbkHO5Ek
ale Ty najwyrazniej postanowiłes trochę pośmiecić w tym wątku i jeszcze zrobić ze mnie pisiora bo tak Ci pasuje.
 I warto było moim zdaniem dorzucić jeszcze jeden filmik z samymi tylko tymi słowami Wolniewicza: '' Ja mam wobec Żydów pełen szacunek i podziw''  bo to fajnie brzmi z ust tak znamienitego ''antysemity'' i świetnie  kontrastuje z tekstem ''Wyborczej''

 Inni też jak widzę zauważają Twoje chamstwo.
Odpowiedz
#28
Pisior napisał(a): I warto było moim zdaniem dorzucić jeszcze jeden filmik z samymi tylko tymi słowami Wolniewicza: '' Ja mam wobec Żydów pełen szacunek i podziw''  bo to fajnie brzmi z ust tak znamienitego ''antysemity'' i świetnie  kontrastuje z tekstem ''Wyborczej''
Akurat to nie miało w temacie nic do rzeczy.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#29
Ostatnio nasiliła się propaganda jak to zagraniczne sieci handlowe nie płacą podatków. Dodatkowo rykoszetem atakuje się ich, że są kiepskimi pracodawcami. Nie wklejam przykładów, bo różnych artykulików, obrazków i infografik na ten temat jest w necie na pęczki.

Jak jest na prawdę pokazuje ten artykuł:
http://www.strefabiznesu.pomorska.pl/art...prowadzaja



Cytat:Wartość sprzedaży zagranicznych sieci handlowych wynosiła w ubiegłym roku ok. 220 230 mld zł (53 proc. rynku handlu wielkopowierzchniowego, reszta przypadała na polskie sieci handlowe i niezależne firmy, ok. 12 15 proc.).

Zagraniczne sieci handlowe zapłaciły w 2014 roku ok. 4 mld zł podatku CIT i ok. 5 mld zł PIT. Prawie 24 mld zł pochodziło z VAT. Łącznie więc z tytułu podatków (bez akcyzy i podatków lokalnych) zagraniczne sieci handlowe odprowadziły do budżetu ok. 33 mld zł, co stanowiło połowę podatku zapłaconego przez cały handel.


W zagranicznych sieciach handlowych pracuje obecnie ok. 500 tys. osób. Umowy terminowe (sezonowe) stanowią ok. 22-23 proc., przy średniej krajowej 27 proc. W ciągu ostatnich trzech lat najniższe wynagrodzenie w sklepach wielkoprzemysłowych wzrosło z 1700 zł do 2200 zł. Najniższe wynagrodzenie w sieciach było o ok. 30 proc. wyższe niż w tradycyjnym handlu. W ubiegłym roku otwarto 400 nowych sklepów. Od 1995 roku zagraniczne sieci handlowe zainwestowały w Polsce 45 mld euro.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#30
Ciekawe skąd taka dysproporcja jak wynika z tego artykułu to 29 % firm z kapitałem zagranicznym nie wypracowało zysku brutto .Natomiast 17% firm bez udziału obcego kapitału nie wypracowało tego zysku
Odpowiedz
#31
Katol napisał(a): Ciekawe skąd taka dysproporcja jak wynika z tego artykułu to 29 % firm z kapitałem zagranicznym nie wypracowało zysku brutto .Natomiast  17% firm bez udziału obcego kapitału nie wypracowało tego zysku

Część tego może wynikać z inwestycji. Jak budują nowe markety to im się to wlicza do kosztów i zysk jest  pomniejszany, rodzime firmy mniej inwestują bo szef Janusz musi se auto kupić Oczko


Ciekawą rzecz odnośnie tego znalazłem.

Ten obrazek powielany, przez różne "obiektywne media".
http://wolnemedia.net/gospodarka/zagrani...datku-cit/
[Obrazek: podatki-hipermarkety-2013.jpg]

Jak poszukamy jego źródła okazuje się, że po prostu ktoś to wrzucił na tweeterze. Duży uśmiech

Nie sprawdzałem wszystkich ale nie za bardzo pasuje to do artykułu poprzedniego, nie mówiąc już o pozycji 2, gdzie jest info, że Lidl w 2013 roku nie zapłacił w ogóle podatku dochodowego.

Tymczasem:
http://biznes.pl/magazyny/handel/lidl-uj...sce/eex69n


"Jakie podatki zapłacił Lidl?

Dyskont za rok obrotowy 2014 odprowadził ponad 1 mld zł podatków - głównie są to podatki CIT, VAT, PIT. Przychody spółki w 2014 roku wyniosły 11,5 mld złotych.
W ostatnich 2 latach obrotowych, Lidl zapłacił w Polsce łącznie ponad 1,8 mld zł podatków, w tym ponad 105 mln zł podatku dochodowego CIT w 2013 roku, oraz ponad 125 mln zł podatku CIT w 2014 roku. Ponadto w latach 2010-2012 odprowadzono prawie 200 mln zł podatku CIT."
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#32
Czy ktoś oglądał dzisiejsze przemówienia na mównicy sejmowej? Pytam bo doszły mnie słuchy, że poseł nowoczesnej, znany wrocławski lewak Krzysztof Mieszkowski na mównicy sejmowej trzymał jakieś pismo okultysty Alistaira Crowleya z wizerunkiem szatana na okładce. Ciekawe czy to prawda. Duży uśmiech
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#33
DziadBorowy napisał(a):
Katol napisał(a): Ciekawe skąd taka dysproporcja jak wynika z tego artykułu to 29 % firm z kapitałem zagranicznym nie wypracowało zysku brutto .Natomiast  17% firm bez udziału obcego kapitału nie wypracowało tego zysku

Część tego może wynikać z inwestycji. Jak budują nowe markety to im się to wlicza do kosztów i zysk jest  pomniejszany, rodzime firmy mniej inwestują bo szef Janusz musi se auto kupić Oczko
 A może również kreatywna księgowość? Na pewno dobrze jest mieć dobrego sprytnego księgowego i dobrych prawników.Małe firemki będą przez to w gorszej sytuacji.
A szef Janusz wyda tę kasę raczej w Polsce a zagraniczne firmy niekoniecznie u nas.
 Ciekawy wywiad z Gomułką w tym temacie:
 http://www.se.pl/wiadomosci/opinie/prof-...62244.html
  10 największych sieci handlowych w 2014 zapłaciło 500 mln podatku CIT w 2014 roku
'' - Sprawę komplikuje to, że ponad połowę z tych 500 mln zł podatku zapłaciła Biedronka. Więcej niż dziewięć pozostałych sieci! A gołym okiem widzę, że Biedronka raczej nie odpuszcza walki o rynek i jest konkurencyjna... Coś tu śmierdzi? 

- Nie wykluczam tego, że ma miejsce transfer zysków za granicę. Nie zdziwiłbym się. Te firmy mogą robić to bardzo łatwo, kupując coś po zawyżonej cenie od swoich firm macierzystych, za granicą. Tylko mamy tu ten problem, że jest to bardzo trudno ścigać...''

.....
 ''- Nic się nie da zrobić w sprawie ukrywania zysków przez te firmy? 

- Jak najbardziej można i zachęcam do tego! Trzeba badać, czy transfer nie jest zbyt wysoki, czy obchodzi się podatki...''


Oj sporo tych fałszywych, zmanipulowanych informacji przekazywanych nam poprzez różne media.
Dlatego ważnej jest aby ktoś to wszystko obnażał.
 Istotne jest aby jakieś demaskatorskie filmiki były do ogarnięcia nie tylko dla przeciętnego Kowalskiego,ale też przez takich jak zefcio.Trzeba to  rozumieć że ten filmik który wcześniej zamieściłem:

 https://www.youtube.com/watch?v=77zNbkHO5Ek

 jest dla co niektórych za trudny do rozkminienia i nie będą wiedzieć o co tu biega.
 Potrzebują oni żeby im to jakoś bardziej łopatologicznie wytłumaczyć.
 Niewątpliwie takich to można łatwo  robić w jajo na okrągło. Uśmiech

Odpowiedz
#34
Baptiste napisał(a): Czy ktoś oglądał dzisiejsze przemówienia na mównicy sejmowej? Pytam bo doszły mnie słuchy, że poseł nowoczesnej, znany wrocławski lewak Krzysztof Mieszkowski na mównicy sejmowej trzymał jakieś pismo okultysty Alistaira Crowleya z wizerunkiem szatana na okładce. Ciekawe czy to prawda. Duży uśmiech

Na pewno prawda. Skoro miłościwie nam panująca partia musi zwalczać okultyzm w podręcznikach dla dzieci to posłowie Nowoczesnej z pewnością siedzą w nim po uszy Oczko


Katol napisał(a):  A może również kreatywna księgowość? Na pewno dobrze jest mieć dobrego sprytnego księgowego i dobrych prawników.Małe firemki będą przez to w gorszej sytuacji.
A szef Janusz wyda tę kasę raczej w Polsce a zagraniczne firmy niekoniecznie u nas.

W pewnej częsci może i tak jest. Ale nie przeceniałbym tego zjawiska. Biznesowo bardziej opłacalne jest zainwestowanie tych pieniędzy niż trzymanie w wielkim niemieckim skarbcu. Chociaż po wprowadzeniu podatku od handlu w postaci zaproponowanej przez PIS może się to zmienić.

Są też sieci, które realnie tego zysku nie mają - TESCO dla przykładu.


A wracając do tematu manipulacji to spodobał mi się ten fragment artykułu:

Cytat:Ministerstwa Finansów, z których wynika, że 10 największych sieci handlowych łącznie zapłaciło w 2014 r. zaledwie 500 mln zł podatku. Pomimo 110 mld zł przychodu

Wymienić sumę podatku dochodowego powołując się na przychód (bo kto tam odróżni przychód od dochodu). Piękne Duży uśmiech
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#35
Katol napisał(a): aby jakieś demaskatorskie filmiki
To jest najistotniejsze, aby były to filmiki. Nawet jak się przekazuje tekst, to muszą być filmiki Uśmiech

@Baptiste: mnie doszły słuchy, że Kaczyński na mównicy sejmowej wyciągnął parówę i powiedział "kto mi dziś obciągnie?". Rzuciła się Krystyna Pawłowicz, ale jej odmówił. Potem jednak patrzyłem w stenogramy i nie znalazłem potwierdzenia tych tez.

Według stenogramu http://orka2.sejm.gov.pl/StenoInter8.nsf...siazka.pdf mieszkowski mówił w piątek o jakiejś chińskiej wystawie i o wizerunku kultury w Polsce. Nie widzę tam miejsca na takie rekwizyty, jak książka Crowleya.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#36
Katol napisał(a): zefciu

Nie rżnij głupa na filmiku wszystko w sposób jasny i prosty wyjaśnione:
 https://www.youtube.com/watch?v=77zNbkHO5Ek
ale Ty najwyrazniej postanowiłes trochę pośmiecić w tym wątku i jeszcze zrobić ze mnie pisiora bo tak Ci pasuje.
 I warto było moim zdaniem dorzucić jeszcze jeden filmik z samymi tylko tymi słowami Wolniewicza: '' Ja mam wobec Żydów pełen szacunek i podziw''  bo to fajnie brzmi z ust tak znamienitego ''antysemity'' i świetnie  kontrastuje z tekstem ''Wyborczej''
Wyjaśnienia powinno się robić tak jak to:
filmik
Oczywiście wybór żałosnej prawicowej manipulacji do zademonstrowania właściwej formy wyjaśnienia był zupełnie przypadkowy z mojej strony. W internecie rzucisz kamieniem i trafisz w jakąś "niezależną" manipulację. Ta jest po prostu szczytem głupoty, paragonem idotyzmu.
A i zajebiste brawa po "Żydach". Się Wolniewicz rozczarował trochę towarzystwem. I czapki nie ściągnął. Jak chodziłem do kościoła to chłopcy musieli zdejmować czapki.
Odpowiedz
#37
DziadBorowy napisał(a): Wymienić sumę podatku dochodowego powołując się na przychód (bo kto tam odróżni przychód od dochodu). Piękne Duży uśmiech

Łatwo jest w ten sposób nabrać masę osób. Sam się na to kiedyś nabrałem, bo nawet nie odróżniałem tego od zysku netto czy ogólnego obrotu finansowego firmy. Powinno się zrobić jakiś prosty obrazek-mem i rozpowszechnić jakieś podstawowe informacje na ten temat.

Dziwi mnie i to bardzo, że takie sieci jak Biedronka nie angażują się w wyjaśnianie różnych przekłamań. Gdybym był szefem Biedronki i miał wchuj kasy, to opłaciłbym całą akcję informacyjną i uświadamiającą błędność takiego rozumowania jak to, które podałeś.

Za to jak jechałem przedwczoraj w delegację, to słyszałem w którymś radiu jak ktoś w fajny i jasny tłumaczył jak wygląda działalność marketów, wysokość marż nakładanych przez nie na produkty itd. Cieszy mnie to, że istnieją gdzieś tam jakieś głosy rozsądku, ale mało jest tego w porównaniu do ilości dezinformacji. Ludzie sami o wiele częściej powielają i powtarzają błędne toki rozumowania w kontekście oceny działalności i kondycji finansowej marketów.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#38
DziadBorowy napisał(a):
Katol napisał(a):  A może również kreatywna księgowość? Na pewno dobrze jest mieć dobrego sprytnego księgowego i dobrych prawników.Małe firemki będą przez to w gorszej sytuacji.
A szef Janusz wyda tę kasę raczej w Polsce a zagraniczne firmy niekoniecznie u nas.

W pewnej częsci może i tak jest. Ale nie przeceniałbym tego zjawiska. Biznesowo bardziej opłacalne jest zainwestowanie tych pieniędzy niż trzymanie w wielkim niemieckim skarbcu.

alez je inwestuja, tylko ze wiekszosc nie u nas. to jak z krajami kolonialnymi, ktore wyzyskiwaly kolonie - troche tam nawet pobudowaly, ale wiekszosc kasy poszla na wzmocnienie wlasnego podworka. w takich duzych firmach kreatywna ksiegowosc to podstawa, czego dobrym przykladem sa kuby w NBA, ktorych wartosc jest od lat oficjalnie zanizana (niektore nawet podobno przynosza straty), ale jak przychodzi do zmiany wlasciciela, to nagle cena jest ponad trzy razy wyzsza. tak bylo ostatnio, gdy klub przez forbsa wyceniany na prawie 600 milionow zostal sprzedany za 2 miliardy ;]
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
#39
El Commediante napisał(a): Wyjaśnienia powinno się robić tak jak to:
filmik
Oczywiście wybór żałosnej prawicowej manipulacji do zademonstrowania właściwej formy wyjaśnienia był zupełnie przypadkowy z mojej strony. W internecie rzucisz kamieniem i trafisz w jakąś "niezależną" manipulację. Ta jest po prostu szczytem głupoty, paragonem idotyzmu.

   Szczytem głupoty to jest jak ktoś  da się nabrać na te żałosne manipulacje Tomasza Lisa. Uśmiech


  Lisek tłumaczy się tu że jakoby nie określił widzów baranami itp,ale wysłuchajmy fragmentu bez ścinek.Jest też na necie dostępny cały filmik z tej dyskusji,wiec możemy sami wysłuchać całość samych wypowiedzi Lisa i wyrobić sobie własne zdanie. 
  
    https://www.youtube.com/watch?v=DC33I4C4f_c

  Muszę przyznać że  podoba mi się to co Lis mówi w tej debacie ponieważ jest to szczere, uczciwe i bez ogródek,chociaż mógłby  trochę łagodniej wypowiedzieć się o widzach telewizji. Takiego błędu to już chyba nigdy nie popełni.

  Czy aby na pewno ten przekaz ze zmontowanego filmiku przez internautów znacząco różni się od rzeczywistości?

  Czy też może te tłumaczenia Lisa jednak zupełnie odbiegają od tego co on naprawdę chciał nam przekazać.

  Tutaj całość tej dyskusji i warto wysłuchać wszystkich wypowiedzi redaktora Lisa:

  https://www.youtube.com/watch?v=eOOwY6YcIsQ
Odpowiedz
#40
Katol napisał(a):  A może również kreatywna księgowość?

Ja pierdolę, naoglądał się amerykańskich filmów fabularnych i teraz wszędzie widzi kreatywną księgowość, chociaż nawet nie ma pojęcia co to określenie właściwie oznacza.

Wiem, że i tak nie dotrze, ale:

1. kreatywna księgowość jest przestępstwem, a księgowość nie prowadzi pan Smith czy pan Helmut, którym zasadniczo nic nie grozi, ale (zależnie od wielkości przedsiębiorstwa) ileś tam pań czy panów, którzy mieszkają w Polsce i nie zarabiają takich kokosów, żeby podejmowanie takiego ryzyka mogło im się opłacić;

2. w Polsce jest szereg instytucji, które mogą kontrolować rozliczenia każdego przedsiębiorcy - z najbardziej istotnych w tym względzie urzędy skarbowe i urzędy kontroli skarbowej. Gdyby stosowanie kreatywnej księgowości było tak oczywiste jak twierdzisz, to któryś organ by to znalazł, bo ksiąg i ich zapisów nie da się ukryć;

3. optymalizacja podatkowa, którą uprawiałbyś gdybyś miał mieszkanie i mógł wybrać ryczałt ewidencjonowany przy najmie, nie jest kreatywną księgowością.

Katol napisał(a):  Ciekawy wywiad z Gomułką w tym temacie:
 http://www.se.pl/wiadomosci/opinie/prof-...62244.html

Gomułka powinien skorzystać z okazji do milczenia, skoro jest w temacie ignorantem i nawet nie wie co to są tzw. ceny transferowe.

Oj sporo tych fałszywych, zmanipulowanych informacji przekazywanych nam poprzez różne media.
Dlatego ważnej jest aby ktoś to wszystko obnażał.
 Istotne jest aby jakieś demaskatorskie filmiki były do ogarnięcia nie tylko dla przeciętnego Kowalskiego,ale też przez takich jak zefcio.Trzeba to  rozumieć że ten filmik który wcześniej zamieściłem:

lumberjack napisał(a): Dziwi mnie i to bardzo, że takie sieci jak Biedronka nie angażują się w wyjaśnianie różnych przekłamań.

A słyszałeś kiedyś, że "tylko winni się tłumaczą"? No właśnie. Taka akcja byłaby wyrzucaniem kasy w błoto. Prezes Biedronki albo prezes JM w paru wywiadach wyjaśniali fałszywość bzdur na temat sieci handlowych kolportowanych w internecie. Kto chciał się dowiedzieć, dowiedział się. Kto chciał wierzyć, że "na Zachodzie nas okradajo", nadal wierzy. Nie da się z tym walczyć będąc zainteresowanym.

lorak napisał(a):tak bylo ostatnio, gdy klub przez forbsa wyceniany na prawie 600 milionow zostal sprzedany za 2 miliardy ;]

Powiem młodzieżowo: o jak kisnę z takich ignorantów jak Ty. Po pierwsze, Forbes nie musi mieć pełnych danych (wg mojej wiedzy Forbes nie zbiera danych od samych zainteresowanych, ale stara się przeprowadzić wycenę na podstawie ogólnodostępnych danych). Po drugie, Forbes wycenia wartość przedsiębiorstwa na jakąś datę, a nie bawi się w ustalanie ceny. Po trzecie, cena przedsiębiorstwa jest co do zasady iloczynem współczynnika o ustalonej między stronami wartości i aktualnej wyceny przedsiębiorstwa, bo ten kto sprzedaje pozbywa się też przyszłych przychodów z jego prowadzenia, więc "musi" zgarnąć za to jakąś premię. Gdyby sprzedawał przedsiębiorstwa po jego aktualnej wycenie to w istocie zamieniałby majątek o wartości X j.p. na inną formę majątku o wartości X j.p., co z reguły jednak nie jest celem sprzedającego.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości