To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pozytywne wiadomości
#61
Od płodów!?
Apage satanas!
Skoro jednak śmierć ustanawia porządek świata, może lepiej jest dla Boga, że się nie wierzy w niego i walczy ze wszystkich sił ze śmiercią, nie wznosząc oczu ku temu niebu, gdzie on milczy.
Albert Camus
Odpowiedz
#62
Badania nad anemią sierpowatą trwające ponad dekadę przybliżają do wynalezienia terapii genowej leczącej tę chorobę.

Cytat:After over a decade of preclinical research and development, a new gene therapy treatment for sickle cell anemia (SCA) is reversing disease symptoms in two adults and showing early potential for transportability to resource-challenged parts of the world where SCA is most common.

https://www.sciencedaily.com/releases/20...095344.htm



Urodziło się pierwsze dziecko dzięki donacji macicy od osoby zmarłej.

Cytat:First baby born via uterus transplant from a deceased donor

Currently, uterus donation is only available for women with family members who are willing to donate. With live donors in short supply, the new technique might help to increase availability and give more women the option of pregnancy. The first baby has been born following a uterus transplantation from a deceased donor, according to a case study from Brazil published in The Lancet. The study is also the first uterine transplantation in Latin America.

https://www.sciencedaily.com/releases/20...183703.htm
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#63
Cytat:Miasta rezygnują z pokazu fajerwerków w sylwestrową noc. Lista się wydłuża. Są już Warszawa i Białystok, Zielona Góra jeszcze głosuje. Zamiast wielkiego huku, mają być pokazy laserów. Wszystko w trosce o zwierzęta. Przykładem będzie też świecić Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

https://www.tvn24.pl/polska-i-swiat,33,m...90519.html

Fajnie. Dla mnie to jest ważna i pozytywna wiadomość, bo mój poprzedni pieseł umarł na zawał z powodu fajerwerków. Cieszy mnie to, że pieseły będą się teraz trochę mniej męczyły.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#64
Poznań też by mógł wziąć przykład.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#65
Ale to dotyczy tylko fajerwerków municypalnych.
Nie sądzę, żeby Suweren powstrzymał się od nap.... czym popadnie.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#66
Iselin napisał(a): Poznań też by mógł wziąć przykład.

No i Radom... bo oczywiście moje miasto, takie piękne, z fajerwerków nie zrezygnuje.

Sofeicz napisał(a): Ale to dotyczy tylko fajerwerków municypalnych.

Ale dobre i to. A może za tą inicjatywą ludzie sami dobrowolnie pójdą... może ona da im coś do myślenia...
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#67
http://radom.wyborcza.pl/radom/7,48201,2...wykly.html

Cytat:Mazowiecki Szpital Specjalistyczny na Józefowie otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozkładane fotele i łóżka dla rodziców, którzy pozostają na noc w szpitalu, aby czuwać przy małych pacjentach. Rodzice: To jest supersprawa!

– Warunki, w jakich rodzice będą przebywać w naszym szpitalu, poprawiają się diametralnie. Będzie wygodnie i komfortowo – mówi Krzysztof Zając, wiceprezes do spraw technicznych w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym. Lecznica otrzymała od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy osiem foteli rozkładanych typu uszak, czyli z zagłówkami, oraz 32 łóżka.

Fotele zostały przekazane na oddział neonatologii. Można w nich wygodnie karmić czy kangurować małych pacjentów, a rodzic może też pochylić oparcie i w fotelu odpocząć. Łóżka z kolei będą do dyspozycji rodziców, których dzieci będą przebywać na oddziałach chirurgii dziecięcej i pediatrii.

[Obrazek: z24376389V.jpg]

Fajnie. Szkoda tylko, że to i tak mało i że np. brakuje tego na oddziale położniczym. Jak mi się dziecko urodziło, to 5 dni przeleżałem tam na podłodze.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#68
Na podłodze? Koszmar.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#69
Były takie superaśne wygodne fotelo-łóżka (też zakupione przez WOŚP), ale były wyłącznie dla matek karmiących i co jakiś czas jacyś służbiści lekarze i pielęgniarki pruli się do mnie, żebym na nich nie leżał. Musiałem więc drzemać na podłodze.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#70
Judd Trump zwyciężył 10:4 Ronniego O'Sullivana w turnieju Masters.
Ronnie chyba spał albo miał zatwardzenie, bo w ogóle nie wszedł w mecz - dziwna sprawa.
Szykowałem się na długie frame'y a tu szast-prast i po zabawie.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#71
https://wiadomoscgwiazdowskiego.pl/?fbcl...T349Gg7JhI

Gwiazdowski z Centum im. Adama Smitha bierze się za politykę. Może to i dobrze... mam dosyć obecnej sceny politycznej - może to będzie jakaś nowa jakość, która skupi się na merytorycznych tematach, a nie na populistycznych kwestiach. Tylko czy ten ziom ma jakieś zaplecze złożone z ludzi o odpowiedniej mentalności - tego nie wiem.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#72
Może się wybiorę na to spotkanie w nim w Łodzi 28 stycznia.
Zobaczymy - facet jest sprawny retorycznie, zna się na gospodarce, ma bliskie mi poglądy, a nawet był w radzie nadzorczej ZUS.
Taka lajtowa wersja JKM, i dlatego zgarnie w porywach pewnie jakieś 1-2%.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#73
Sofeicz napisał(a): Może się wybiorę na to spotkanie w nim w Łodzi 28 stycznia.

Jakbyś był, to napisz jakąś relację, bom ciekawy. A jeśli gościu będzie w Radomiu to też pójdę posłuchać co gada.

Sofeicz napisał(a): Taka lajtowa wersja JKM, i dlatego zgarnie w porywach pewnie jakieś 1-2%.

JKM potrafił dobić do 6% - potem oczywiście musiał powiedzieć coś debilnego.

BTW

Cytat:"Na pewno obawia się Pan pozbawienia powagi, które może Pana czekać po nawiązaniu współpracy z nami."

Fragment listu otwartego dr Sławomira Mentzena (Wolność/JKM/ etc.) skierowanego do prof. Roberta Gwiazdowskiego.

Wzruszająco szczery...

Mam nadzieję, że Gwiazdowski się z nimi nie spyknie, bo to będzie oznaczało automatycznie jego koniec.

Lajtowa wersja JKM bez debilizmów głoszonych przez JKM, głoszona przez gościa, który ma, póki co, niezniszczony wizerunek może być początkiem istnienia czegoś na co mógłbym w końcu oddać głos.

Na razie mam jedną relację ze spotkania:


Cytat: Ciężko jest ocenić to co dziś zaprezentował Prof. Gwiazdowski. Część z haseł, które wygłosił, na gruncie nielibertariańskim, a po prostu bazując na obecnym prawie można rozłożyć na łopatki. Były to postulaty póki co nierealne - jak np likwidacja części ministerstw. Zresztą, uzyskane z tytułu ich likwidacji oszczędności, byłyby zbyt małe by łatać jakąkolwiek dziurę. Był to więc po prostu ot taki chwyt retoryczny. Co chciałbym zaznaczyć, zdecydowanie bardziej wolę wykłady, wypowiedzi i debaty Gwiazdowskiego-polityka, niż jakiegokolwiek obecnego polityka wypowiadającego się na tematy gospodarcze. Boję się jak chyba każdy wolnościowiec i liberał, nalotu prawicy. Na spotkaniu był obecny m.in. Artur Zawisza czy obecny szef Stowarzyszenia Koliber. Nie wiem jednakże kto oficjalnie tworzy ten ruch, więc nie będę oceniał po obecnych. Wszak byli również libertarianie.

Ja trzymam kciuki i mam nadzieję, że uda się coś realnego stworzyć.

https://www.facebook.com/ObywatelP/posts/
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#74
Najgorzej jakby dorwali się tam właśnie takie osoby jak A.Zawisza czy turbnacjookorwiniści.

lumberjack napisał(a): Były takie superaśne wygodne fotelo-łóżka (też zakupione przez WOŚP), ale były wyłącznie dla matek karmiących i co jakiś czas jacyś służbiści lekarze i pielęgniarki pruli się do mnie, żebym na nich nie leżał. Musiałem więc drzemać na podłodze.

Biedaku!


Sofeicz napisał(a): Judd Trump zwyciężył 10:4 Ronniego O'Sullivana w turnieju Masters.
Ronnie chyba spał albo miał zatwardzenie, bo w ogóle nie wszedł w mecz - dziwna sprawa.
Szykowałem się na długie frame'y a tu szast-prast i po zabawie.


Ze wszystkim się zgadzam, ale dlaczego w tym temacie? Pod wieloma względami to było złe wydarzenie. Też myślałem, że będzie trzeba posiedzieć do północy, a tu... taka padaka! Co typowe, miał te dwie setki, więc mógł grać dobrze, ale z takimi błędami i zawaleniem pierwszej sesji, a przy dobrej formie Trumpa, nie było już powrotu do rywalizacji. Rakieta chyba nie lubi grać z J.T.

Ale mecz z Dingiem mi się podobał. Chyba to bardziej za sprawą Dinga. Widziałeś tego fuksa na żółtej, kiedy szedł po maksa?
https://video.eurosport.com/snooker/the-...ideo.shtml

Pod względem emocji to był chyba najlepszy moment turnieju. Rozbrajająca reakcja obu. Duży uśmiech Szkoda, że Ding się spalił. :-) To byłby piękny maks.

Sofeicz napisał(a): Może się wybiorę na to spotkanie w nim w Łodzi 28 stycznia.
Zobaczymy - facet jest sprawny retorycznie, zna się na gospodarce, ma bliskie mi poglądy, a nawet był w radzie nadzorczej ZUS.
Taka lajtowa wersja JKM, i dlatego zgarnie w porywach pewnie jakieś 1-2%.

No właśnie.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#75
Żarłak napisał(a): Najgorzej jakby dorwali się tam właśnie takie osoby jak A.Zawisza czy turbnacjookorwiniści.

Już parę godzin temu wrzucił na FB oświadczenie odnośnie eurosceptyków (odpadają), więc chyba można być spokojnym odnośnie tej kwestii.

Cytat:Robert Gwiazdowski: Trzeba rozbić koalicję PO-PiS-u

Jak stwierdził, od poparcia zależy, jak będzie rozwijał się jego nienazwany jeszcze projekt. - Dziś mieliśmy 5 tysięcy zgłoszeń. Czy start do PE? Chyba tak, po takim odezwie - mówił Gwiazdowski.

Spotkanie prowadził Jerzy Karwelis związany z Bezpartyjnymi Samorządowcami. Jakie są plany Gwiazdowskiego? Będą kolejne spotkania w różnych miejscach Polski, a jego program ma być sukcesywnie publikowany na stronie.

Czytaj także: Startuje nowy projekt Gwiazdowskiego. „Szukamy inwestorów”

- Nie stawiam na zawodowych polityków, rozmawiam z przedsiębiorcami i samorządowcami, którzy patrzą na politykę centralną jak ja. Trzeba rozbić koalicję PO-PiSu - deklarował. Jak stwierdził,"nie ma polityki bez partii". 

Odpowiadając na pytania z sali Gwiazdowski mówił też o Januszu Korwin-Mikke i współpracy z nim. - Pan Janusz zrobił już tyle głupstw, że szansa że teraz żadnego nie zrobi jest żadna - powiedział.

https://www.rp.pl/Polityka/190129875-Rob...0YU5YjEat4
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#76
No zobaczymy jak mu pójdzie.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#77
https://www.cashless.pl/5304-terminale-z...BXyoZXE8RM

Pozytywny trend. I o dziwo w czymś przodujemy.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#78
Nie wiem czy pozytywny. Neutralny raczej.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#79
Pozytywny. To znaczy, że fintechy mają tutaj dobre pole do popisu
Sebastian Flak
Odpowiedz
#80
Żarłak napisał(a): Nie wiem czy pozytywny. Neutralny raczej.

Pozytywny, bo jest to duże ułatwienie dla ludzi posługujących się kartami płatniczymi.

Negatywny, bo banki, i chuj wie kto jeszcze, zbierają dzięki temu informacje na temat tego co ludzie robią ze swoją kasą. Ociera się to trochę o swego rodzaju ingiwilację Język

Ja tam jestem na tym punkcie przewrażliwiony - kartę kredytową zlikwidowałem - tylko rachunki płacę sobie przelewami, a do wszystkiego innego posługuję się głównie żywą gotówką gdyż ponieważ dla samej zasady - chuj komukolwiek do tego co se robię z kasą i na co ją wydaję.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości