To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak Jezus miał na drugie imię?
#21
J. S. Artur napisał(a): 1.Pierwsze imię -> Jezus ... Jehoszua, to chyba jasne?
2. Drugie nadaje się przy chrzcie i nadają je rodzice
3. Trzecie imię wybiera się samemu przy bierzmowaniu ...
Ale tak w ogóle to zdajesz sobie sprawę, że niekoniecznie był on Polakiem-katolikiem i zwyczaje twojej rodziny mogły w Judei sprzed dwóch tysięcy lat nie obowiązywać? Czy to zupełnie szokujące?
Odpowiedz
#22
ZaKotem napisał(a): Ale tak w ogóle to zdajesz sobie sprawę, że niekoniecznie był on Polakiem-katolikiem i zwyczaje twojej rodziny mogły w Judei sprzed dwóch tysięcy lat nie obowiązywać? Czy to zupełnie szokujące?
Chłopak mysłał dwie godziny, kombinował, żeby mu to „jajco” wyszło, starał się, szukał nawet w źródłach, a Ty mu tak brzydko?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#23
Och, on jest po prostu w tragiczny sposób nieoświecony i dlatego lgnie do jajca; słusznym jest więc, ażeby jajco lgnęło do niego. Język

Dlaczego nieoświecony? Dlatego, że gdyby był oświecony, to by rozpoznał w Jezusie kumpla buddę (co nie jest zresztą jakaś wiedzą straszliwie tajemną, że Jezus buddą był).
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
#24
ZaKotem napisał(a): Ale tak w ogóle to zdajesz sobie sprawę, że niekoniecznie był on Polakiem-katolikiem i zwyczaje twojej rodziny mogły w Judei sprzed dwóch tysięcy lat nie obowiązywać? Czy to zupełnie szokujące?

Zdajesz sobie sprawę, jaki to jest dział?
Przekonania są bardziej niebezpiecznymi wrogami prawdy, niż kłamstwa - F. Nietzsche

Odpowiedz
#25
J.S.Artur napisał(a):Zdajesz sobie sprawę, jaki to jest dział?
Jezus Spirytus Artur Containment Zone.

Bajdewaj. Obił mi się gdzieś-kiedyś w Sieci o oczy artykuł o Polaku imieniem Jezus. Rodził się był gdzieś na prowincji albo przed wojną, albo krótko po, a imię dostał takie, nie inne, bo jego ojciec złożył ślubowanie Bogu i się uparł skutecznie wobec ksiundza i urzędnika państwowego, że ślub ten wypełni. Zabijcie mnie, ale nie pamiętam gdzie to czytałem i nie wiem, jakie zapytanie Góglowi zapodać. Ktoś coś...?
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
#26
No cóż – nienazywanie dzieci tym imieniem to kwestia wyłącznie kulturowa. Wśród Latynosów mamy wielu Jesusów. Obchodzą oni imieniny w Nowy Rok – na pamiątkę obrzezania i nadania imienia Chrystusowi.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#27
ErgoProxy napisał(a): Dlaczego nieoświecony? Dlatego, że gdyby był oświecony, to by rozpoznał w Jezusie kumpla buddę

Właśnie mnie oświeciło! Jezus miał na drugie Olaf ... czyli, umiłowany przez Boga. No, ale to jest staroskandynawskie imię ... to by w sumie tłumaczyło, czemu na obrazach i rzeźbach wygląda
jak Europejczyk a nie jak Izraelita. Może Bóg jest Europejczykiem? Na imię z bierzmowania może miał Immanuel, bo skoro ogłosił się mesjaszem, to może imię też sobie wybrał takie, żeby
pasowało do zapowiadanego zbawiciela. O.o
Przekonania są bardziej niebezpiecznymi wrogami prawdy, niż kłamstwa - F. Nietzsche

Odpowiedz
#28
Ale kombinujesz. Jezus miał drugie imię po Ojcu, które wyjawił On Mojżeszowi – Jestem. Dlatego Jezus, jak się Go pytali w tej Palestynie, jak się nazywa, odpowiadał krótko – Jezus Jestem.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
#29
ErgoProxy napisał(a): Ale kombinujesz. Jezus miał drugie imię po Ojcu, które wyjawił On Mojżeszowi – Jestem. Dlatego Jezus, jak się Go pytali w tej Palestynie, jak się nazywa, odpowiadał krótko – Jezus Jestem.
Ty se jaja robisz, a w Ewangelii piszą, że rzeczywiście tak się przedstawił w Getsemani i ludzi, którzy tam przyszli owo przedstawienie się powaliło na ziemię.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#30
No bo właśnie, czasami prawda historyczna jest dziwniejsza niż wszystko, co da się wykombinować dla zwykłych, pospolitych, ludycznych jajec. Uśmiech
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości