To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Synestezja
#1
Smakować dźwięki, słuchać kolorów.. no sami zobaczcie jaki to niesamowite Uśmiech

http://serwisy.gazeta.pl/nauka/1,34148,2828804.html
Świat rzeczywisty jest o wiele mniejszy niż świat wyobraźni.
Odpowiedz
#2
ciekawe! wychodzi na to ze artysci sa w wiekszosci naprawde \"inni\" :wink:
Odpowiedz
#3
Cytat:werro: ciekawe! wychodzi na to ze artysci sa w wiekszosci naprawde "inni" :wink:

sam jesteś inny :evil:
Od co najmniej czterech pokoleń moja rodzina z dumą dystansuje się od oficjalnych religii... Mówcie co chcecie o cudownej słodyczy ślepej wiary. Moim zdaniem, zdolność do takiej wiary jest czymś przerażającym. Kurt Vonnegut, pisarz, publicysta.
Odpowiedz
#4
Cytat:amci:sam jesteś inny :evil:
dla mnie inny nie znaczy od razu gorszy. w tym przypadku chodzilo mi raczej o niezwyklosc tego zjawiska.
po co te nerwy, avatar chyba nie zobowiazuje do takiego zachowania :wink:
Odpowiedz
#5
Inny znaczy oryginalny. Normalny znaczy zwykły Uśmiech
Odpowiedz
#6
Cytat:ElemenT: Inny znaczy oryginalny. Normalny znaczy zwykły Uśmiech

Niektórzy politycy są inni, co znaczy że są oryginalni, mnie się zawsze zdawało że są przeterminowani. [sub]
Post był edytowany przez autora dnia 07 24 2005 o godzinie 13:32
[/sub]

***********************
Błędy poprawione przez administratora.
Jako człowiek mądry, ukazuj swój rozum ze skromnym umiarem. Babilońska księga mądrości.
Odpowiedz
#7
Amci, spójrz na to tak: skoro np. Ty jesteś inna dla kogoś, to tym samym ten ktoś musi być inny dla ciebie. :wink: Poza tym nazywanie mnie \"innym\" uznaję za komplement. Uśmiech
Tam... przy siódmym dołku stoi wysoka na sześć stóp postać ubrana w groteskowy strój królika.
Odpowiedz
#8
z gory przepraszam za brak polskich znakow poniewaz nie mam dostepu do polskiej klawiatury (pisze z Hiszpanii)

mnie rowniez interesuje to zjawisko,
nie jestem synestetykiem ale bardzo chcialabym wiedziec jak to jest,
slyszalam ze tego zjawiska mozna doswiadczyc przez chwile bedac pod wplywem dietyloamidu kwasu lizergowego (LSD)
tylko nie mam niestety do tego dostepu,
podobno niemowleta tez to maja
np mi konkretne cyfry czy litery tez kojarza sie z odpowienimi kolorami ale nie widze tego na papierze, to tylko skojarzenia, choc zawsze te same
Odpowiedz
#9
Ja bym to nazwał szóstym zmysłem, niesamowicie by było być synestetykiem. Nowe wrażenia, głębsze przeżywanie dźwięku, obrazu...zapachów !
Black Cat jeśli synestezja jest kwestią odp połączeń nerwowych to napewno tego typu wrażeń nieda sie wywołać za pomocą LSD..conajwyżej mogą być to złudzenia bo jest to środek halucynogenny..
Świat rzeczywisty jest o wiele mniejszy niż świat wyobraźni.
Odpowiedz
#10
Cytat:dla mnie inny nie znaczy od razu gorszy. w tym przypadku chodzilo mi raczej o niezwyklosc tego zjawiska.
po co te nerwy, avatar chyba nie zobowiazuje do takiego zachowania :wink:

no dobra przepraszam :evil:
Od co najmniej czterech pokoleń moja rodzina z dumą dystansuje się od oficjalnych religii... Mówcie co chcecie o cudownej słodyczy ślepej wiary. Moim zdaniem, zdolność do takiej wiary jest czymś przerażającym. Kurt Vonnegut, pisarz, publicysta.
Odpowiedz
#11
Przeczytajcie wiersz Artura Rimbauda \"Samogłoski\". To poetycki zapis wrażeń synestety- litery kojarzą mu się z kolorami i dźwiękami.
Na polskim w liceum analizowaliśmy ten utwór, i choć to było sto lat temu pamiętam,że próbowaliśmy zrozumieć, dlaczego A kojarzy mu się z muchami (A ma zamknięty trójkąt w sobie, w którym mogą sobie bzyczeć zamkniete w nim muchy...) I jak sztylet, po ukłuciu którym płynie krew itd.
[Obrazek: userbar.png]
Odpowiedz
#12
Na polskim w liceum analizowaliśmy ten utwór, i choć to było sto lat temu pamiętam...

Julievna, to ile Ty masz latek ? Wiem ze kobiet sie o wiek nie pyta, ale w tym przypadku.... :lol2:
Null pointer exception
Odpowiedz
#13
Cytat:black cat: slyszalam ze tego zjawiska mozna doswiadczyc przez chwile bedac pod wplywem dietyloamidu kwasu lizergowego (LSD)

To prawda, można doświadczyć jeszcze kilku innych niesamowitych rzeczy, których normalnie nie jesteśmy w stanie zaznać. Są to tak głębokie i nadzwyczajne przeżycia, że boimy się nawet o nich rozmawiać... Nie będę się tu rozpisywał opisując cokolwiek bo i tak nie znam takich słów, które były by w stanie wyrazić pewne odczucia jakich się doświadcza...
Odpowiedz
#14
Cytat:Nie będę się tu rozpisywał opisując cokolwiek bo i tak nie znam takich słów, które były by w stanie wyrazić pewne odczucia jakich się doświadcza...

Czyzbyś wiedział cuś wiecej ??Niezdecydowany Moze ja załoze wogle o narkotykach temat.. Duży uśmiech ?
Świat rzeczywisty jest o wiele mniejszy niż świat wyobraźni.
Odpowiedz
#15
Cytat:Moze ja załoze wogle o narkotykach temat.. ?

Też chciałem wczoraj w nocy założyć i już prawie to zrobiłem ale jak przeczytałem swoj temat stwierdziłem, że nie jestem na tyle odważny ;-)
Odpowiedz
#16
Bardzo ciekawy artykuł. Wyobraźcie sobie słuchać ostrej muzyki i widzieć zasuwające barwy. To prawie jak LSD Uśmiech
Odpowiedz
#17
Cytat:Julievna, to ile Ty masz latek ? Wiem ze kobiet sie o wiek nie pyta, ale w tym przypadku....
Informacje o wieku są w moim opisie.
Co nie zmienia fakt, że czuję się czasem strasznie staro. Pamiętam jeszcze mięso na kartki i dzień w którym rozwiązano PZPR.
Moja siostra młodsza o pięć lat to już zupełnie inne pokolenie.
[Obrazek: userbar.png]
Odpowiedz
#18
ElemenT, czyzbys doswiadczyl dzialania LSD na wlasnej skorze?
ciekawa jestem, normalnie to uzywkami sie nie interesuje ani tym bardziej narkotykami ale LSD jest wyjatkiem, z tego co wyczytalam to sie nawet do narkotykow nie powinien zaliczac,
szkoda ze jest nielegalny, z chcecia bym weszla w nieco \"inny stan swiadomosci\"Duży uśmiech
Odpowiedz
#19
\"Moze ja załoze wogle o narkotykach temat.. ?\"

\"Też chciałem wczoraj w nocy założyć i już prawie to zrobiłem ale jak przeczytałem swoj temat stwierdziłem, że nie jestem na tyle odważny\"


czemu nie? tego chyba jeszcze nie bylo jako osobnego tematu, przypuszczam ze byloby o czym pisac, no i moznaby sie bylo doinformowac nieco

wracajac do LSD, ciekawe jak sie maluje i rzezbi pod wplywem tej substancji, moze ktos probowal?
Odpowiedz
#20
Ciekawi jak to jest?

Sting pachnie deszczem, czasami lasem w czasie deszczu.
Marek Niedźwiecki ma głos w kolorze ciemnej, mlecznej czekolady.
Metallica jest stalowoniebieska, właściwie ołowiana. Jest gładka, śliska, twarda. Ale ballady są miękkie. Jeden z nielicznych zespołów, który nie zmienia kolorów. (Zdziwicie się pewnie, ale zespoły metalowe są przeważnie niebieskie albo szaroniebieskie i śliskie.)
De Bussy srebrnoniebieski. W dotyku jest podobny do dzwonków powietrznych.
Jazz jest ciekawy. Nie ma wyraźnej faktury, najczęściej to są różne kolory wirujące ze sobą. Pat Matheny Group jest zielna, właściwie zielonkawa. A Chick Corria jest słodki.
Moja praca magisterska ma kolor ecru. Pisałam ją tak, żeby miała właśnie taki kolor.

Pozdrówka.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości