To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Fizyk napisał(a): To pisz do NASA/ESA, że Ty im lepiej rozplanujesz budżet Oczko

jakbym wiedział, że NASA brakuje pieniędzy na dobre kamery to może bym im nawet dołożył z własnej krwawicy.
Teraz to przypuszczam, że biedni zamontowali tam smartfona, przyklejając go taśmą i puszczając rec.
No jasne, ty byś dofinansował jakiś eksperyment. Masz poczucie humoru. Duży uśmiech
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
To nie kwestia braku, tylko priorytetów. Każdy dolar wydany na coś takiego to dolar nie wydany na poważniejsze cele, a mają ich sporo poważniejszych niż przekonywanie niedowiarków, że nie są oszustwem.

I BTW, nie miałem racji co do przelotów nad Polską. Nad Warszawą np. już 1 listopada ma być całkiem ładny przelot z maksymalną wysokością 71 stopni nad horyzontem - tylko niestety o 5:40 rano... klik
[Obrazek: style3,Fizyk.png]
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i ludzka głupota. Co do Wszechświata nie jestem pewien" - Albert Einstein
To z pewnością musi być spisek, że za darmo nie są dostępne zdjęcia w takiej jakości, w jakiej oferuje usługa płatna, jak np. ta:

https://blog.urthecast.com/


Aha. Oczywiście meteorolodzy też są w spisku. No, bo niby czemu prognozy są często tak nietrafione? A no własnie...
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Fizyk napisał(a): To nie kwestia braku, tylko priorytetów. Każdy dolar wydany na coś takiego to dolar nie wydany na poważniejsze cele, a mają ich sporo poważniejszych niż przekonywanie niedowiarków, że nie są oszustwem.
Ta kamerka to wielkie pudło. Zdjęcie niżej.

Dziwne, że jakość nie jest wyśmienita.

[Obrazek: HDEV4-image.jpg]

[Obrazek: High_Definition_Earth_Viewing_cameras_1.jpg]

[Obrazek: HDEV2.jpg]
Ziemowit napisał(a):
Fizyk napisał(a): To nie kwestia braku, tylko priorytetów. Każdy dolar wydany na coś takiego to dolar nie wydany na poważniejsze cele, a mają ich sporo poważniejszych niż przekonywanie niedowiarków, że nie są oszustwem.
Ta kamerka to wielkie pudło. Zdjęcie niżej.

Dziwne, że jakość nie jest wyśmienita.



[Obrazek: High_Definition_Earth_Viewing_cameras_1.jpg]

Bo to działa trochę inaczej niż ci się wydaje.

Po prostu do środka wsiada wynajęty człowiek i przez tę szybkę robi zdjęcia. Drogie to to nie jest. 1500 miesięcznie plus składki do ZUSu, ale w nocy pewnie zwykle śpi, więc brak obrazu.
Znalazłem fantastycznej jakości całe 2 godziny materiału w dwóch filmach, jeden półtorej godzinny a drugi półgodzinny. Jak ktoś ma dobry monitor to warto sobie ustawić 4K w opcjach.







Oraz krótkie kawałki z nocnej obserwacji, także w 4K:





Matsuka, co o tych filmach sądzisz?

Jakoś jest świetna. Z takiej kamery mogłoby byś live całą dobę.
Ziemowit napisał(a): Matsuka, co o tych filmach sądzisz?

Nie oglądałem, ale sądzę, że takie filmy to robi się w Hollywood, interesują mnie tylko streamy na żywo, kiedy sytuacja jest nieprzewidywalna i może się zdarzyć np. wybuch bomby w Palestynie.

Ciekawi mnie coś innego dwa zdjęcia z ISS, jedno wkleiłeś Ty

[Obrazek: s2rIhUZ.png]

wydaje się zrobione ze znacznie mniejszej wysokości, niż to :

[Obrazek: UzXnyYW.png]

a zdjęcia były wykonane w odstępie może 40 minut.
matsuka napisał(a): wydaje się zrobione ze znacznie mniejszej wysokości, niż to :

Tak, wydaje się. I tyle w temacie.


Ziemowit napisał(a): Ta kamerka to wielkie pudło. Zdjęcie niżej.

Dziwne, że jakość nie jest wyśmienita.

Dlaczego dziwne? Założenia eksperymentu są takie, że przeprowadzany on jest przy użyciu produktów dostępnych cenowo w przeciętnym sklepie. Pudełko to osłona przed promieniowaniem.


Cytat:Research Overview
The High Definition Earth Viewing (HDEV) investigation places four different commercial high definition cameras external to the International Space Station (ISS) on the Columbus External Facility.

These cameras video will assess camera quality for space use while taking Earth imagery.

These cameras assess the hardware's ability to survive and function in the extreme radioactive environment of Low Earth Orbit (LEO).

Educational outreach has been an important component of the HDEV project through the entire projects life cycle. NASA HUNCH program students fabricated some of the HDEV flight components, and most of the HDEV operation will be performed by students teams.

https://www.nasa.gov/mission_pages/stati...s/917.html



Cytat:The HDEV visible HD video cameras are a fixed payload camera system that requires no zoom, no pan or tilt mechanisms. The four fixed cameras are positioned to capture imagery of the Earth’s surface and its limb as seen from the ISS (i.e., one camera forward pointed into the station’s velocity vector, two cameras aft (wake), and the other one camera pointing nadir). The video imagery is encoded into an Ethernet compatible format for transmission to the ground and further distribution. In this format, the video can be viewed from any computer connected to the internet.

The HDEV does not record video on board the ISS, all video is transmitted to the ground real time; any desired recording of the video occurs as ground operations. The COTS cameras, COTS encoder and other electronics are enclosed in a pressurized box to provide a level of protection to the electronics from the space environment. The Enclosure contains dry nitrogen at Atmospheric pressure.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Cytat:Nie oglądałem, ale sądzę, że takie filmy to robi się w Hollywood, interesują mnie tylko streamy na żywo, kiedy sytuacja jest nieprzewidywalna i może się zdarzyć np. wybuch bomby w Palestynie.

Wybuch bomby w Palestynie zobaczysz, ale jądrowej, bo wydaje mi się, że kamera nie złapie mniejszego. Ale huragany jak najbardziej możesz poobserwować na tej "jakości" streamu.

Obejrzyj sobie koniecznie te filmy, które ci podesłałem. Taką jakość nie da się w Hollywood wyprodukować, przynajmniej jeszcze nie ale może już niedługo.
Ok, trochę pooglądałem. Wygląda pięknie, ale nie realistycznie. Bardziej jak komputerowa animacja wytworzona przez klaster setek komputerów.

Naprawdę tak to widzę.
matsuka napisał(a): Ok, trochę pooglądałem. Wygląda pięknie, ale nie realistycznie. Bardziej jak komputerowa animacja wytworzona przez klaster setek komputerów.

Naprawdę tak to widzę.

Nie wiem czy ktoś zadawal to pytanie, ale czy istnieje taki dowód, który by Ciebie przekonał a który mógłby być przedstawiony na tym forum? A także czy uważasz, że użytkownicy tego forum należą do spisku? Bo jeśli tak, to chyba ten cały ponad stu-stronicowy wątek nie ma za bardzo sensu...
Raczej nie wierzy, że jesteśmy częścią spisku. Jeśli by tak było to przestałbym tu pisać bo po co mam się udzielać skoro wszystko co napiszę to podstęp.

Matsuka, kilka pięknych fake zdjęc w 4K dałoby się namalować i wmówić, że to real. Ale tu masz ponad czterysta tysęcy klatek w ciągu 2 godzin. Jeśli to jest animacja to przyjrzyj się jak animowane są chmury burzowe cumulonimbus. Ich krztałt zmienia się płynnie. Masz tu cirrusy, stratusy i inne. Masz góry, śnieg i lodowce super szczegółowe. Kiedyś zapewne powstaną komputery, które takie coś zmajstruja, ale dziś grafika komputerowa jeszcze sobie nie radzi na takim poziomie, no chyba, że jakiś super komputer chodził rok, żeby wyrenderować klatka po klatce ten widok?

Tak się składa, że facet ma sporo animacji komputerowych na swoim kanale, gołym okiem od razu widać, że to animacja. Tutaj nie sposób się dopatrzyć czysto komputerowych efektów.
No ale to wszystko to spisek żydów (czyli Edomitów i Chazarów), masonów (czyli Edomitów i Chazarów) i reptilian (czyli Edomitów i Chazarów). Co to dla nich sfałszować filmy z ISIS?
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Lel, matsuka naprawde mysli, ze ISS istnieje tylko po to, żeby udowodnić mu, że Ziemia jest kulą Duży uśmiech ręce mi właśnie przebiły sufit u sąsiada z dołu
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Dragula napisał(a): Lel, matsuka naprawde mysli, ze ISS istnieje tylko po to, żeby udowodnić mu, że Ziemia jest kulą Duży uśmiech ręce mi właśnie przebiły sufit u sąsiada z dołu

Tak, a świadczy o tym to zdanie :

matsuka napisał(a):Po drugie nie tyle zapierdala po to, żeby utrzymać spisek, lecz może to być np. sieć satelitów szpiegowskich, czy innych systemów wspomagający utrzymanie GPS z dobrym przybliżeniem, na większości zaludnionych terenów ziemskich. A zaludnionych jest mało. 5% Ziemi, może mniej?

Dragula ... stuknij się w łeb.


Wiele faktów świadczy przeciw prawdziwości ISS
- członkowie załogi zawieszeni są na sznurkach https://www.youtube.com/watch?v=X-huF7fRlnA
- widać jeszcze z poprzedniego filmu, że kobieta ma włosy na-żelowane, żeby udawały stan nieważkości
jak naprawdę powinny wyglądać włosy kobiety widać z filmów zero-g https://www.youtube.com/watch?v=u9pkjHWAZLs

- gdy zadaje się członkom ISS pytanie czy widzą gwiazdy w kosmosie, odpowiedź jest szokująca
https://www.youtube.com/watch?v=OmcwW-8CC6E

koleś po prostu nie wie czy widział gwiazdy - patrzy na drugiego i ustalają wersję, że tak, która jest sprzeczna z wypowiedziami poprzednich astronautów, którzy twierdzą, że nie.

- na mniej udolnych filmach widać, że astronauci są naprawdę płetwonurkami w basenach, np. tutaj https://www.youtube.com/watch?v=lBL98p0wZ7g

- tutaj film pokazujący jak w latach 60 nieudolnie wyglądało fałszowanie przez NASA misji w kosmosie.
https://www.youtube.com/watch?v=sj6a0Wrrh1g
czyli konfetti służące do startu z księżyca i wciąganie na sznurku makiety rakiety.


No i co teraz : Gdy razem z Ziemowitem, Fizykiem i Żarłakiem próbujemy dojść prawdziwości ISS z transmisji na żywo okazuje się, że te super jakości transmisje HD robione są idioten-kamerą, a może nawet kalkulatorem czy ziemniakiem, który każe się zastanawiać który piksel to Ziemia.

To tyle jeśli chodzi o prawdziwość ISS. Nic na nią nie wskazuje.

Już nie wspominając szeroko o tym, że wiele zdjęć z ISS jakie widziałem wyglądają jakby robione były z wysokości 40-50 km. nad Ziemią, a nie z 400-430.


jak np. to

[Obrazek: s2rIhUZ.png]


Nie widzę żadnego powodu, żeby wierzyć, że projekt ISS jest prawdziwy i lata tak wysoko. Nie ma na to żadnych dowodów.


Ziemowit napisał(a):Matsuka, kilka pięknych fake zdjęc w 4K dałoby się namalować i wmówić, że to real. Ale tu masz ponad czterysta tysęcy klatek w ciągu 2 godzin. Jeśli to jest animacja to przyjrzyj się jak animowane są chmury burzowe cumulonimbus. Ich krztałt zmienia się płynnie. Masz tu cirrusy, stratusy i inne. Masz góry, śnieg i lodowce super szczegółowe

15 lat temu, na przeciętnym komputerze mój kolega pokazywał mi jak pięknie i płynnie można renderować krajobrazy, łącznie z ruszającymi się liśćmi i to w czasie rzeczywistym.



Dzisiaj, agencje rządowe ,dysponują setkami tysięcy komputerów i to 100 razy szybszymi niż wtedy.
Jeśli weźmiesz tylko 100 komputerów i każdy z nich przydzielisz do renderowania tylko małego fragmentu obrazu, to możesz z działać cuda, nawet w czasie rzeczywistym.

A to nie jest czas rzeczywisty. Takie filmy nie dowodzą kompletnie niczego, a i tak nie wyglądają na realistyczne,  przynajmniej w moich oczach.
No ale jeśli Ty wklejasz rysunek z Painta przedstawiający Saturna i z całą powagą twierdzisz, że to jest zdjęcie, to nie dziwne, że i ISS będzie dla Ciebie wyglądało realistycznie.


Po za tym naprawdę nie wiem jak ISS może robić filmy z długim czasem naświetlania, jeśli porusza się rzekomo prawie 8 km. na sekundę


Osiris napisał(a): Nie wiem czy ktoś zadawal to pytanie, ale czy istnieje taki dowód, który by Ciebie przekonał a który mógłby być przedstawiony na tym forum? A także czy uważasz, że użytkownicy tego forum należą do spisku? Bo jeśli tak, to chyba ten cały ponad stu-stronicowy wątek nie ma za bardzo sensu...

Oczywiście, że istnieje dowód, który by mnie przekonał. Tym się różnimy. Mnie przekona każdy dowód, który jest poprawny, a żaden niepoprawny mnie nie przekona.

Pytanie brzmi : czy Ciebie przekona jakikolwiek dowód na to, że Ziemia nie jest kulą, np.
- dowód, że światło zagina się do góry
- dowód, że statki nie znikają za krzywizną Ziemi
- dowód, że ISS jest fałszerstwem
- dowód, że jądro Ziemi nie istnieje
itd. itd.

Jeśli nie, to nie masz po co wchodzić na ten wątek. Bo jest to wątek dla ludzi, którzy są uczciwi intelektualnie.
Prawdziwe pytanie brzmi - gdzie jest granica głupoty i absurdu, i czy jej już dawno nie przekroczyliśmy wdając się w dyskusje z matołami?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Możemy wymienić przydział, ale wątpię, żeby nowe losowanie dało nam inne "argumenty". : )

To jest ich religia. Świadoma czy nie, ale grają w to, bo chcą. Z jakiegoś powodu część ludzi bardziej woli wierzyć w spiski niż prostsze wyjaśnienia. Fajnie byłoby dowiedzieć się, dlaczego jeden z drugim lubią w to wierzyć, ale oni sami mogą nie wiedzieć, więc się nigdy nie dowiemy.


matsuka napisał(a): Wiele faktów świadczy przeciw prawdziwości ISS

Tak wiele faktów, że ani jednego matsuka nie wymienił, bo to co wymienił to są jego dziwne wyobrażenia.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Sofeicz napisał(a):Prawdziwe pytanie brzmi - gdzie jest granica głupoty i absurdu, i czy jej już dawno nie przekroczyliśmy wdając się w dyskusje z matołami?

Dlaczego wchodzisz i zaogniasz dyskusję nie mając nic do powiedzenia? Nikt nie każe Ci rozmawiać, naprawdę. Pełnisz funkcję ciecia czy prowokatora, bo już się zgubiłem?


A do ludzi myślących mam pytanie :

1. Czy to prawda, że miraż dolny zagina światło do góry?

2. Czy to prawda, że miraż dolny powstaje dlatego, że temperatura w dolnych warstwach powietrza jest wyższa niż w górnych warstwach powietrza?

3. Czy to prawda, że powietrze nagrzewa się od Ziemi i typowo temperatura jest coraz niższa im wyżej się wznosimy? (czyli występuje ta sama sytuacja co przy mirażu dolnym, tylko nie tak skrajna)

Każdy myślący człowiek na te wszystkie pytania powinien odpowiedzieć twierdząco, a to prowadzi do naturalnego wniosku, że miraż dolny to tylko skrajna postać naturalnego zjawiska - zagięcia światła w górę.

A skoro światło zagina się w górę, co wynika z praw optyki (teoria mirażu) to każdy myślący człowiek powinien umieć wyciągnąć z tego prawidłowe wnioski.


Żarłak napisał(a): Tak wiele faktów, że ani jednego matsuka nie wymienił, bo to co wymienił to są jego dziwne wyobrażenia.
Właśnie taki jest z Tobą główny problem. Nie umiesz dyskutować merytorycznie - odnosić się do argumentów, podawać własnych koncepcji, uzasadniać swoich racji.

Po prostu coś palniesz i już.

Żarłak napisał(a):To jest ich religia. Świadoma czy nie, ale grają w to, bo chcą

Tak? To ciekawe, bo wiara w kulistość Ziemi opiera się na następujących dogmatach :
- istnieje grawitacja (działająca na odległość) która nie jest siłą bezwładności, choć zachowuje się identycznie w badaniach laboratoryjnych.
- istnieje jądro Ziemi, które teleportuje sygnały sejsmiczne niemal z prędkością światła, choć według najnowszych badań takiego jądro nie miało nawet prawa powstać na Ziemi.
- istnieje krzywizna Ziemi, choć nikt jej nigdy nie udowodnił badaniem geologicznym
- istnieje ciemna materia, gdyż wszystko co twierdzimy o kosmosie nie zgadza się z obserwowanymi faktami.
- Ziemia kręci się wokół Słońca, choć nikt nigdy tego nie udowodnił (pomimo prób)
- Gwiazdy są tryliardy km. od nas, bo tak nam pasuje do koncepcji
- Wszystko co mówi NASA jest prawdą.


Tymczasem moja postawa brzmi tak : nie wierzę w te Wasze dogmaty, dopóki nie przedstawicie dowodów na ich prawdziwość.

I to moja postawa jest rzekomo religią, a Twoja nie - mimo, że nie umiesz wskazać dowodów na swoje twierdzenia, które śmiałem zakwestionować.

To co napisałeś to mniej więcej tak jakby katolik twierdził, że Ateizm jest religią (fałszywą zresztą) a katolicyzm nie.

Można więc powiedzieć przez analogię do ateizmu, że jestem akulistą, jestem sceptyczny do teorii kuli dopóki nie poznam na nią dowodu.

Może nawet napiszę książkę : "Kulistość urojona"

choć tak naprawdę sądzę, że jeśli Ziemia jest kulą to raczej taką, że żyjemy w jej środku.
matsuka napisał(a): Każdy myślący człowiek na te wszystkie pytania powinien odpowiedzieć twierdząco, a to prowadzi do naturalnego wniosku, że miraż dolny to tylko skrajna postać naturalnego zjawiska - zagięcia światła w górę.
A każdy myślący człowiek przyglądający się faktom nieco dokładniej dojdzie do wniosku, że miraż powoduje gęstość powietrza rosnąca z wysokością. Odpowiednio szybki spadek temperatury może to spowodować, bo ciepłe powietrze jest rzadsze, ale w standardowej sytuacji temperatura spada z wysokością, a gęstość powietrza, mimo to, też spada, bo spada również ciśnienie.
[Obrazek: style3,Fizyk.png]
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i ludzka głupota. Co do Wszechświata nie jestem pewien" - Albert Einstein


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości