To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ubuntu 17.10 psuło komputery
#41
E to nie
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#42
Sofeicz napisał(a): Mój legalny Corel 12 chyba nie pociągnie na 10 (dlatego trzymam XP).

A na Win 7?

Jest kilka firm, które sprzedają używane komputery po parę stówek. Ja z jednej firmy kupiłem już dwa kompy - jeden za 5, drugi za 7 stówek i oba sprawują się bardzo dobrze. Jeden z nich ma nawet tą kartę o której pisał Smok i z tego co wiem był właśnie używany do obsługi jakiegoś AutoCADa.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#43
lumberjack napisał(a):
Sofeicz napisał(a): Mój legalny Corel 12 chyba nie pociągnie na 10 (dlatego trzymam XP).

A na Win 7?

Jest kilka firm, które sprzedają używane komputery po parę stówek. Ja z jednej firmy kupiłem już dwa kompy - jeden za 5, drugi za 7 stówek i oba sprawują się bardzo dobrze. Jeden z nich ma nawet tą kartę o której  pisał Smok i z tego co wiem był właśnie używany do obsługi jakiegoś AutoCADa.

Nie kupisz tak 7 legalnie
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#44
Oczywiście, że kupisz. Wystarczy, że firma sprzedająca komputery używane ma podpisaną z Microsoftem umowę na używanie systemu Refurbished. Obecnie są dwie albo trzy takie firmy w Polsce.

Cytat:Co to jest Windows Refurbisher? Microsoft zapewne zauważył mnóstwo pojawiającego się sprzętu używanego, poleasingowego z wybrakowanym pod względem legalności systemem i postanowił coś z tym zrobić. Większości sprowadzanych - importowanych komputerów znajdują się wyczyszczone twarde dyski, gdzie w przeszłości znajdowały się ukryte partycje nie mówiąc już o nośnikach, które zostały zagubione lub nie zawsze były dokładne do jednostek komputerowych. By móc zapobiec szerzącemu się piractwu wprowadzono w 2009r. bardzo tani, a zarazem legalny system Windows XP Professional oraz Home Edition Refurbisher. Pierwsze wersje posiadały:
  • płytę instalacyjną -nową naklejkę licencyjną wraz z numerem klucza (numer klucza na stickerze lub osobny wydruk w formie PDF)
  • instalację na komputerze/laptopie
  • "starą" naklejkę licencyjną (był również obowiązek posiadania tej licencji)

  W 2010r. wprowadzono na rynek Windows 7 Refurbisher jednakże na początku nie zdobył zbyt dużej popularności ze względu na cenę oraz przyzwyczajenia klientów do Windows'a XP. Zaczęto szukać w jaki sposób można obniżyć cenę i ogólnym postanowieniem do dnia dzisiejszego założono iż nie ma potrzeby posiadania płyty instalacyjnej (nośnika optycznego), wystarczy posiadać ukrytą partycję na twardym dysku. W 2012 zaprzestano produkcji Windows XP Home oraz Professional. Pozwolono jednak firmą będącym w programie Microsoft Refurbisher Programs na wyprzedanie wszystkich posiadanych licencji XP. Również skończyła się pomoc oraz wsparcie w w kwietniu 2014r, która i tak w praktyce została przedłużona o ponad rok czasu. W 2015 wprowadzono na rynek odnowionych/używanych/po-leasingowych sprzętów komputerowych system Windows 8.1 oraz Windows 8.1 Pro, które jednak zostały wyparte przez Windows 10, który posiadał darmowe aktualizacje do 29 lipca 2016r.
W tej chwili w sprzedaży są nowe systemy Refurbished:
  • Windows 7 Home 32 lub 64 Bit
  • Windows 7 Professional 32 lub 64 Bit
  • Windows 10 Home 32 lub 64 Bit
  • Windows 10 Pro 32 lub 64 Bit
   Dzisiaj sprzedawane używane-poleasingowe komputery  z systemem refurbished nie muszą posiadać dwóch naklejek licencyjnych, muszą jednak posiadać nośnik z systemem czyli: ukryta partycję na dysku (Windows 7 Refurbished) lub system z możliwością utworzenia  nośnika ratunkowego pendrive (Windows 10 Refurbished). Istnieje  możliwość zakupienia systemu wraz płytą/płytami instalacyjnymi  co jest to uzależnione od jakiego dystrybutora zostały zakupione oraz w jakiej cenie.

https://www.delllow.com/legalny-system-r...pm-26.html
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#45
Tak ale z tego co piszą w necie, Corel 12 na 7 powoduje zwiechy i inne niestabilne działania.
Powinienem w sumie zainwestować w nowszą wersję Corela i mieć problem z głowy.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#46
A na Wine nie ruszy? Ostatnio uruchamia coraz więcej aplikacji, nawet jakaś w miarę nowa wersja Photoshopa ruszyła. Sam już też coraz rzadziej przełączam się na Windowsa żeby pograć, dzięki Wine.
[Obrazek: style3,Fizyk.png]
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i ludzka głupota. Co do Wszechświata nie jestem pewien" - Albert Einstein
Odpowiedz
#47
Ponoć ciężko.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#48
Fizyk - coraz wiecej gier wychodzi też na linuxa. Ale optymalizacja to horror w grach 3D. Chociaz rocket league działa mi lepiej na linuxie niz dzialal na windzie. Na razie mój główny problem to przegrzewanie się gpu na części gier, bo produkuje mi 200-300 klatek na sekundę. V-sync nic nie daje, gmeramie w ustawieniach nvidii tez nie. Sterowniki mam wlasciwe. I mam wrazenie ze to zalezy bardziej od samej gry niż mojego sprzetu
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
#49
Wychodzi, wychodzi, tylko starszych raczej nie portują Oczko Ale to, co jest, śmiga mi całkiem ładnie.

A na grzanie nie wiem, co Ci poradzić. Jak ustawienia karty sobie nie radzą, to pomysłów nie mam.
[Obrazek: style3,Fizyk.png]
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i ludzka głupota. Co do Wszechświata nie jestem pewien" - Albert Einstein
Odpowiedz
#50
Jak się przerzuciłem z windowsa na linux to się okazało, że połowa gier w mojej bibliotece na steamie działa Język Ze starszych boli mnie brak dishonored, moja ulubiona gra fpp
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
#51
No to w końcu ogarnąłem temat.
Za całe 4 dychy kupiłem kartę Geforce 8600 GTX i śmiga aż miło.
Ale zacząłem się rozglądać za poleasingowym sprzętem.
Można trafić np. całkiem niezłe Delle za 300-400 stówy z 7 na pokładzie.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#52
To za tyle albo niewiele więcej kupisz nowiutki laptop z 4Gb ramu i procesorem około 2 Ghz i w dodatku z win 10 na pokładzie. Mankament tego jest taki, że wbudowana pamięć to góra 32 Gb. Ale mają sloty na karty pamięci do kilkuset giga. No i firma krzak.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#53
Czy to możliwe, że jesteśmy ingiliwilowani? Język

Od momentu, w którym napisałem Sofeiczowi, że może kupić używanego kompa z oryginalnym Windowsem, na Youtubie w komputerze i telewizorze uruchamia mi się co chwila reklama używanych komputerów od Computer Alliance, a w dodatku (co mnie całkiem śmieszy) babka w reklamie zaczyna od zdania "Cześć, widziałam że szukasz używanego komputera" Duży uśmiech No kurde, albo jestem ingiwilowany albo jest to jakiś zarąbiście śmieszny zbieg okoliczności.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#54
a używasz ChRoMe? i innych usug guugle? Ewentualnie możesz być nieszczęśliwym nosicielem jakiegoś adware

Dziś odkryłem zabawną rzecz na temat inwalidztwa Windowsa. Mam taki stary pendrajw 16-gigowy i ostatnio podzieliłem go na 3 partycje. Na pierwszych dwóch mam lajwy do windowsa i kubuntu, trzecią sobie zostawiłem na dane. I się okazało, że żaden z trzech windowsów które mam w domu nie widzi na tym pendrajwie żadnej partycji poza pierwszą, na której i tak jest windows live. No chyba, że pendrajw jest rąbnięty, ale na linuxie działa elegancko
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
#55
lumberjack napisał(a): Czy to możliwe, że jesteśmy ingiliwilowani? Język

I co z tego? To są głupie algorytmy. Nie pasi Ci wyrzucanie lepiej dopasowanych produktów i stron?
Sebastian Flak
Odpowiedz
#56
Dragula napisał(a): a używasz ChRoMe?

Niet. Mam fajafoxa.

Galahad napisał(a): I co z tego? To są głupie algorytmy. Nie pasi Ci wyrzucanie lepiej dopasowanych produktów i stron?

Pasi.

Nie pasi mi tylko to, że cały ten proceder robi się po kryjomu. Fajnie by było, żeby informowano człowieka, że na podstawie tego co wpisuje do gugla etc. szykuje się reklamy.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#57
no to i tak fajnie ci się trafiło, że masz z komputerami. U mnie kiedyś stwierdzono kandydozę i przez długi czas miałem bannery o grzybicy, bo se durny czytałem o tym w internecie. Fajnie się coś robiło na komputerze w towarzystwie. Właściwie to bardziej ta choroba dotkneła mój komputer niż mnie samego Język
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
#58
lumberjack napisał(a):
Dragula napisał(a): a używasz ChRoMe?

Niet. Mam fajafoxa.

Galahad napisał(a): I co z tego? To są głupie algorytmy. Nie pasi Ci wyrzucanie lepiej dopasowanych produktów i stron?

Pasi.

Nie pasi mi tylko to, że cały ten proceder robi się po kryjomu. Fajnie by było, żeby informowano człowieka, że na podstawie tego co wpisuje do gugla etc. szykuje się reklamy.

Wpisz sobie w panel polecenie 'netstat' i zobaczysz, jaka idzie krecia robota na twoim kompie, ile adresów ciągle łączy się pod powłoką.
Bigdata w działaniu.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#59
Mnie tam się podoba. Algorytmy aktywnie czeszące nieprzebrane rzeki danych abym sam nie musiał tego robić. Kompletnie nie widzę problemu. To jest przyszłość, która nadeszła.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#60
Okej, nie widzę sensu zakładania osobnego wątku dla jednego pytania bardzo ogólnie związanego z linuxem. Generalnie do kwestii bezpieczeństwa systemu podchodzę chłopsko-rozumowo i choć wydaje mi się, że mam rację to wolę się jeszcze upewnić Język
Z windą jest ten problem, że jak człowiek wejdzie na szemraną stronę typu zatoka ahoj!, to od razu przeglądarka ładuje jakieś pierdoły do system32. Zgaduję, że nawet gdyby komuś chciało się pisać malware na linuxa, mimo, że prawie nikt z niego nie korzysta, to i tak tego typu sytuacja raczej nie mogłaby wystąpić? Bo skoro korzystam z przeglądarki jako zwykły user, to przeglądarka i tak nie jest w stanie wykonywać tego typu skryptów, instalować niewiadomo czego ani tworzyć plików w katalogach systemowych, a nawet gdybym jakiś złośliwi plik, to musiałbym mu nadać prawa do wykonywania i jeszcze radośnie uruchomić?
Wiem, że dla absolutnej pewności mogę piracić na vm-ce ale po prostu nie zawsze mi się chce
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości