To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy kobieta może zrozumieć idealizm?
#41
ZaKotem:
Cytat:No ale zauważ, że np. dla ciebie uczestnictwo w liberalnym partnerstwie byłoby właśnie poświęceniem swoich zasad. Byłoby to bardzo romantyczne.
W małżeństwie kontraktowym są tylko zobowiązania, czy swoim dzieciom chcesz dać poczucie, że wychowywanie ich to tylko wypełnianie pewnych zobowiązań?
Poświęcenie nie wyklucza partnerstwa, obie strony rezygnują z pewnych pragnień, dążeń na rzecz większego zaangażowania. Poświęcenie się to wyłączenie intelektu, kontrakt to kalkulacja.
Rozsadziło mi antenę.
Odpowiedz
#42
Lampart napisał(a): ZnaLezczyni, sorki ale nie chce mi się szukać Smutny Hej a dlaczego sugerujesz, że czytam faszystowskie portale?

Eee, czego nie chce ci się szukać? Swoich wspomnień z tego, jak byłeś naganiany i zaszczuwany? Rozumiem, że są tak traumatyczne, że trudno ci o tym mówić publicznie?
Odpowiedz
#43
ZnaLezczyni, nie przeczytałem tego na tamtym portalu poza tym tamten portal nie jest faszystowski A jeśli tak piszesz to wypadałoby to udowodnić, bo jest to poważne oskarżenie.

ZaKotem, nie piszę o sobie, ani o swoim otoczeniu ani o tym co w Polsce się dzieje.
Odpowiedz
#44
Nie mam pojęcia, gdzie i co przeczytałeś, skoro zdania nijak nie uzasadniłeś.
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz
#45
Najpierw należy wskazać gdzie strona euroislam się myli. A potem powtarzać że jest paskudna bo nie głosi tęczowych postulatów
Odpowiedz
#46
Racja

A tak swoją drogą, to czym, do wszystkich diabłów, różni się związek partnerski od tradycyjnego?
Odpowiedz
#47
Lampart napisał(a): A tak swoją drogą, to czym, do wszystkich diabłów, różni się związek partnerski od tradycyjnego?

A to już zależy, jaką tradycję ktoś ma na myśli, bo różne są.
Odpowiedz
#48
Cytat:Dlatego ja nie jestem za takim sztywnym modelem silnego dominującego mężczyzny i uległej kobiety. To znaczy Nie jestem też przeciwko bo jak mężczyźnie i kobiecie to pasuje to ich wybór. chodzi mi o to, że jest wiele innych możliwości i one też są zgodne z naturą

Trzeba się z tobą zgodzić. Zastanawiam się tak, ile jest % polek preferujących to podejście.

Może ktoś ma jakieś info?
Odpowiedz
#49
Na forum kilka by się znalazło.
Odpowiedz
#50
To fajnie świadczy.
Odpowiedz
#51
znaLezczyni napisał(a): Jeśli mi się coś pomyliło, to przepraszam. Wydawało mi się, że powoływałeś się kilka razy na portal euroislam.

Z ciekawości wszedłem na portal euroislam i nic faszystowskiego tam nie znalazłem, chyba nie chodzi o sprzeciw przeciwko islamizacji?
Odpowiedz
#52
Znaczy, trzymajmy się może źródeł i korzeni. Faszyzm jego twórca podsumowywał tak: wszystko dla państwa, nic przeciwko państwu, nic poza państwem. Czy portal euroislam wypełnia te postulaty?
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
#53
E, to. jeżeli faszyzm tak wygląda to mi on nie przeszkadza
Odpowiedz
#54
ErgoProxy napisał(a): Znaczy, trzymajmy się może źródeł i korzeni. Faszyzm jego twórca podsumowywał tak: wszystko dla państwa, nic przeciwko państwu, nic poza państwem. Czy portal euroislam wypełnia te postulaty?

Nie no, znaLezczyni chyba używa słowa "faszyzm" w taki sam sposób, jak QQ słowa "lewactwo". Euroislamofob nie jest na pewno faszystowski ani nawet nacjonalistyczny, natomiast podobnie jak niegdyś różni rycerze Niepokalanej jest - pewnie wbrew intencjom, ale wiadomo gdzie robi się kostki brukowe z intencji - wodą na młyn nazioli żywiących się grupowym strachem.
Odpowiedz
#55
Nie wgłębiałem się aż tak bardzo w psychologię grupowych strachów pospólstwa, niemniej jednak dzwoni mi w łepetynie i przestać nie chce, że frondziarnia i inne takie upodobały sobie określenie "rasiści" na Ruch Autonomii Śląska. Dlatego proponowałbym trzymać się określeń w miarę precyzyjnych zamiast rozmywać pojęcia. A równanie do naszego hip gangster wannabe to w ogóle powinno być passe.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
#56
ZaKotem


Cytat:Nie no, znaLezczyni chyba używa słowa "faszyzm" w taki sam sposób, jak QQ słowa "lewactwo


Masz rację. Użyłam słowa "faszystowski" jako epitetu. Mea maxima. Adekwatniej do treści powinnam była napisać: "ksenofobiczne bagno".


Lampart

Cytat:ZaKotem, nie piszę o sobie, ani o swoim otoczeniu ani o tym co w Polsce się dzieje.


Czyli nie jesteś zaszczuwany, twoi biali heteroseksualni koledzy też nie. Generalnie biali hetero Polacy zaszczuwani nie są. Gdzieś tam zaszczuwani są jacyś biali mężczyźni, nie pamiętasz gdzie, nie pamiętasz gdzie o tym czytałeś, nie potrafisz uzasadnić tego stwierdzenia, ale masz takie przekonanie i już, i będziesz się nim dzielił.
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz
#57
ZnaLeczyni

Pamiętam, np. Joe Rogan doświadcza czegoś takiego osobiście. Rozmawia też o tym w swoich podcastach (czasami).
Często widzę jak ludzie używają takich stwierdzeń jak: "white privilege", "white supremacy".

Czy możesz uzasadnić dlaczego określasz euroislam ksenofobicznym bagnem?
Ksenofobia to lęk przed obcymi a nie merytoryczna krytyka.
Czy możesz wskazać któryś artykuł który przedstawia kłamstwa? Czy pisanie prawdy jest ksenofobicznym bagnem? Jednocześnie to miłe, że wycofałaś się z określania euroislamu faszystowskim, to już coś.
Odpowiedz
#58
Oczywiście nie wiedziałam, kto zacz (Joe Rogan), wrzuciłam więc w google. Komik, aktor, sportowiec. Niestety, mało jego wypowiedzi zapisanych jest, a filmów oglądać nie będę.
Myślałam, że podasz jakieś dane statystyczne, powołasz się na badania socjologiczne - a ty budujesz swoją opinię na podstawie opinii pana, który robi stand upy. Można i tak. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, jak zawężasz swoje możliwości poznawcze - no ale w sumie to twój problem, że budujesz swoja zdania na - excuse me - szajsie. Pań i panów, którzy zarabiają na życie, wstawiając przydługie monologi na youtube. Nie ma nic złego w takim zarabianiu pieniędzy, pomysł na biznes jest, dziwię się tylko, że ktoś nabija im oglądalność i traci czas na oglądanie głupot. Już filmiki z pieskami i kotkami mają większą wartość - człowiek się przy nich uśmiechnie i zrelaksuje.


Cytat:Czy możesz uzasadnić dlaczego określasz euroislam ksenofobicznym bagnem?

Bo nim jest?
Nie będę ich cytować, bo musiałabym umieścić link - a nie będę linkowała do bagna. Dziś na przykład, na pierwszej stronie, naukowiec płacze, że muzułmanie nie zintegrowali się w ani jednym kraju (tzn. imigranci muzułmańscy).


Cytat:Jednocześnie to miłe, że wycofałaś się z określania euroislamu faszystowskim, to już coś.


Niechcący mi wyszło, że miło. Nie spełnia wszystkich warunków definicji: faszystowski. Może jednak zostać jako wyraz określający mój stosunek do tego portalu.

I nie będę więcej pisała w tym temacie o wiadomym portalu, bo znowu się zrobi syfiasty offtop. Chcesz bronić swego źródła informacji, załóż nowy temat, proszę.
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz
#59
ZnaLezczyni, ale to był tylko przykład. Jego to spotyka osobiście, że jest źle traktowany, ze względu na to, że jest białym mężczyzną.
Tutaj jest ten temat omawiany na antenie CNN
https://youtu.be/BAlig2jW7SA

Jest mnóstwo materiałów gdzie np. pseudofeministki oraz ludzie o innym kolorze skóry niż biały używają tego określenia "white privilege", "white supremacy", więc nie potrzebuje tutaj badań socjologicznych na ten temat, by w rozmowie z Pelikanem przyznać, że takie zjawisko istnieje. ja się tym aż tak nie interesuje żebym szukał badań na ten temat, po prostu dałem sygnał, że wiem, że omawiane zjawisko istnieje bo się z czymś takim spotkałem.
A ty to wyciągasz z kontekstu i stawiasz w krzywym zwierciadle.

Cytat:Dziś na przykład, na pierwszej stronie, naukowiec płacze, że muzułmanie nie zintegrowali się w ani jednym kraju (tzn. imigranci muzułmańscy).

Czyli dla ciebie ksenofobicznym bagnem jest przedstawienie - https://euroislam.pl/islamu-nie-da-sie-p...emokracja/ - artykułu naukowca nazywającego się
Ruud Koopmans, "naukowiec od ponad 20 lat badający problematykę migracji i integracji, nie potrafi wskazać choćby jednego kraju zachodniego, w którym integracja muzułmanów by się udała."

Przedstawiony, na oczernianym przez ciebie portalu, artykuł, ukazał się w duńskiej gazecie Berlingske, a jest to bardzo poważna gazeta, jedna z najstarszych na świecie, bo pierwszy raz publikująca już w 1749 .r
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Berlingske_Media


Przynajmniej widać jak łatwo szastasz takimi określeniami jak faszyzm i ksenofobiczne bagno. Również nie zamierzam więcej na ten temat pisać, wnioski niech sobie każdy wyciągnie sam.

No chociaż w kwestii piesków i kotków się zgadzamy, bo ja też lubię takie filmiki Język Oczko
Odpowiedz
#60
Euroislam jest trochę jak racjonalista, zbiera materiały różnej jakości pod jednym kryterium, czyli krytytki pewnej wybranej religii. Znajdzie się parę artykułów jak podałeś teraz, znajdą się nawet przykłady konstruktywnej krytyki, niemniej w czasach jak częściej tam zaglądałem pamiętam też artykuły wybitnie nierzetelne.  Nie, nie będę teraz cytował, bo nie o cytowanie tu chodzi a o porównanie tych dwóch portali, bo i na racjonaliście czasem obok ciekawego artykułu jest jakaś gówno-wkleja antyklerykalna.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości