To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Twój mózg Cię spamuje
#1
May all beings be free.
May all beings be at ease.
May all beings be happy
Odpowiedz
#2
Dzięki za wyczerpujący post.
Za trud, który zadałeś sobie, żeby przybliżyć temat.



Kolejny śmieciowy topik.
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz
#3
znaLezczyni napisał(a): Dzięki za wyczerpujący post.
Za trud, który zadałeś sobie, żeby przybliżyć temat.



Kolejny śmieciowy topik.

Zabawne, ze ZnaLezczyni chyba niechcący napisała na temat  Duży uśmiech Ten topic jest o zaśmiecaniu mózgu i filtrowaniu docierających do niego informacji. Dla ZnaLezczyni każdy filmik wstawiony na forum jest śmieciem.
Odpowiedz
#4
(Jak zwykle) chybiłaś. Filmiki nie są śmieciami.
Śmieciami są posty, którzy autorzy byli za leniwi, żeby samemu/ samej napisać je - wstawiają film bez  komentarza do nich. To forum dyskusyjne, nie niepiśmiennych miłośników filmików na youtube.
Zakładanie zaś nowego wątku, bez słowa komentarza, jedynie z filmikiem, uważam za dno.
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz
#5
Mózg ludzki jest najnowszym osiagnięciem ewolucji i dlatego jest podatny na różne patologie.
Nie postrzega on rzeczywistości taką jaką jest, ale dokonuje selekcji i eliminuje wszystko co nie pasuje do jego układanki. Powszechną patologią mózgu jest np. religijność albo wiara w różne ideologie.
Ludzie cierpią powszechnie na różne fobie, paranoje, obsesje i lęki, więc tym łatwiej im naginać rzeczywistość do swoich wyobrażeń i tworzyć różne fałszywe przekonania. Wierzenia nigdy nie są całkowicie nierealne, dlatego łatwo można nimi zainfekować mózg.
Rozsadziło mi antenę.
Odpowiedz
#6
znaLezczyni napisał(a): Kolejny śmieciowy topik.
;( Przykro mi, że tak to odbierasz.

Chciałem się tym podzielić, a nie wiedziałem co konkretnie napisać. Uznałem, że filmik mówi sam za siebie...
May all beings be free.
May all beings be at ease.
May all beings be happy
Odpowiedz
#7
Cytat:Uznałem, że filmik mówi sam za siebie...

Niestety tendencja umysłowa koleżanki ma jeszcze za słabo rozwiniętą sferę rozmaitości w sposobach używanych przy ludzkich działaniach.


U kobiet właśnie zaobserwowałem to zjawisko na nieco wyższym poziomie niż u mężczyzn.


Do niektórych rzeczy nie trzeba pisać poematów, aby rozpocząć dyskusję.


[Obrazek: 2j62tu9.png]


Nie przywiązuj do tego dużej wagi, z 10 % najwyżej. Ale serio coś w tym jest i jesteś w stanie to wyłapać.

Ja myślę, że im bliższe właśnie w emanowaniu komunikacyjnym będzie forum w stosunku do życia poza siecią, tym lepsze będzie to forum, nie sądzisz?. Na realu byś tak nie zareagowała, tylko byś byś zapytała ''co to za filmik masz ciekawy?''. Sztywność krzywdzi. Rodica chyba coś wie o tym. A tak sobie strzelam. 10 % nie więcej, póki co nie mam zawodu psychologa. Z resztą to bardziej wskazówka z sympatii niż uczenie. Daj mi za jakiś czas ty wskazówkę jakąś. To jest fajne. 

A nie takie:

Osoba X: No jest tak i tak, ty po prawej nie masz racji, ty po lewej masz jej pół, a ja jestem wyrobiony, swoją qualią kładę słój. 

Kurczę to trochę wulgarne, ale niech się dzieje wola niebios. Nie chce być ciągle grzeczny tu u was. Spokojnie, nie zwiastuję wojny XD ; )).

Ogólnie - myślisz mile - jesteś miła - uodparniasz się na różnicę między twardymi umysłami - stajesz się milsza częściej i jednasz się z tym pomalutku. Przekształcasz swoistendencję. Ale tylko wtedy, gdy się da. Sprawdzenie czy się da też podlega pod niemożliwe do zmienienia prawo swoistendecyjności. Długość prób też od niego zależy.

Ale ze świadomością czym jest owa swoistendencja, otwierasz umysłowi możliwość na zmiany jeszcze przed zrozumieniem tego wszystkiego później. O ile twoja swoistendencja pozwoli ci zrozumieć czym jest swoistendencja ogólnie.


Niesamowite.
Odpowiedz
#8
Rodica

Cytat:Mózg ludzki jest najnowszym osiagnięciem ewolucji i dlatego jest podatny na różne patologie.
Nie postrzega on rzeczywistości taką jaką jest, ale dokonuje selekcji i eliminuje wszystko co nie pasuje do jego układanki. Powszechną patologią mózgu jest np. religijność albo wiara w różne ideologie.
Ludzie cierpią powszechnie na różne fobie, paranoje, obsesje i lęki, więc tym łatwiej im naginać rzeczywistość do swoich wyobrażeń i tworzyć różne fałszywe przekonania. Wierzenia nigdy nie są całkowicie nierealne, dlatego łatwo można nimi zainfekować mózg.

Bardzo mądry post, szczególnie spodobały mi się słowa, że wierzenia nie są do końca realne, ostatnio zauważyłem i to dość dobitnie, że wszystkie zjawiska mniej lub bardziej są jak pustynne miraże.
Odpowiedz
#9
Lampart napisał(a): że wierzenia nie są do końca realne
Wierzenia to obrazy i słowa, do tego jakieś inne zgromadzone w pamięci bodźce i połączone w jakąś całość, tak?
Czyli próba zapisania rzeczywistości w formie kompresji stratnej?
No to skoro mamy kompresję stratną no to raczej że wierzenia nie mają zbytnio szansy być do końca realne Oczko
May all beings be free.
May all beings be at ease.
May all beings be happy
Odpowiedz
#10
Usunęłam.
Odpowiedz
#11
Twój mózg cię spamuje, kiedy nawykł od dzieciństwa używać  swojej prawej pólkuli zamiast lewej.
Dzieje się tak, kiedy musisz słuchać jakiś durnych autorytetów, na przykład rodziców, którzy "wiedzą lepiej" i przekazują ci nieaktualne strategie życiowe, jakie były dobre w ich pokoleniu, albo kiedy są mniej inteligentni od dziecka. Słuchanie autorytetów wypacza zdolność do racjonalnego działania i samodzielnego myślenia, chyba, że sam ich wybierzesz i nikt ci ich nie narzuca.
Rozsadziło mi antenę.
Odpowiedz
#12
neuroza napisał(a):

znaLezczyni napisał(a):(Jak zwykle) chybiłaś. Filmiki nie są śmieciami.
Śmieciami są posty, którzy autorzy byli za leniwi, żeby samemu/ samej napisać je - wstawiają film bez  komentarza do nich. To forum dyskusyjne, nie niepiśmiennych miłośników filmików na youtube.
Zakładanie zaś nowego wątku, bez słowa komentarza, jedynie z filmikiem, uważam za dno.
Nie mogę obejrzeć filmu dlatego krótkie resume przydałoby się. Ciekawa pozycja do poczytania: Książka o pomyłkach mózgu
Trzeba podważyć wszystko co da się podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. T.K.
Odpowiedz
#13
cyd napisał(a): Nie mogę obejrzeć filmu dlatego krótkie resume przydałoby się.
Warto zwracać uwagę na to jakiego rodzaju myśli/emocje nam wskakują, zamiast bezmyślnie się nimi kierować. Wyskakują nam w głowie różne rzeczy i możemy albo impulsywnie się z nimi "sklejać", albo możemy się przyjrzeć jakiego rodzaju są to rzeczy i zastosować pewną roztropność.

Tak bym to podsumował Duży uśmiech
May all beings be free.
May all beings be at ease.
May all beings be happy
Odpowiedz
#14
Jakie rzeczy wam w głowie wyskakują?
Odpowiedz
#15
Na przykład decyzja o pójściu na studia, które cię w ogóle nie interesują tylko dlateglo, że masz jakiś talent w tym kierunku. Decyzja, której koszt psychiczny jest bardzo duży. Bo jak cię coś nie interesuje, to tracisz zdolność łatwego przyswajania wiedzy, a frustracja ogólnie wpływa na irrcjonalnośc decyzji na innych polach.
Tak się dzieje, kiedy za bardzo nie wiesz czego chcesz, ale wiecej do gadania mają autorytety, czyli twoi rodzice

Albo wtedy, kiedy chcesz zaimponować swojej mamusi albo tatusiowi.
Rozsadziło mi antenę.
Odpowiedz
#16
ZaKotem napisał(a): Jakie rzeczy wam w głowie wyskakują?
U mnie na przykład wewnętrzna presja by za pomocą impulsywno-agresywnego wewnętrznego gadania spróbować przegonić/pokonać ten dziwny dyskomfort związany z tym, że coś poszło niezgodnie z moim planem, zwłaszcza że mam poczucie niepewności i wątpliwości wobec pewnych moich mikro-decyzji, które brały w procesie kształtowania takiego a nie innego wyniku udział. Wiem, że może to niejasno brzmieć, ale to jest coś, co na razie trudno mi ubrać w słowa.
May all beings be free.
May all beings be at ease.
May all beings be happy
Odpowiedz
#17
Rodica napisał(a): Mózg ludzki jest najnowszym osiagnięciem ewolucji i dlatego jest podatny na różne patologie.
Nie postrzega on rzeczywistości taką jaką jest, ale dokonuje selekcji i eliminuje wszystko co nie pasuje do jego układanki. Powszechną patologią mózgu jest np. religijność albo wiara w różne ideologie.
Ludzie cierpią powszechnie na różne fobie, paranoje, obsesje i lęki, więc tym łatwiej im naginać rzeczywistość do swoich wyobrażeń i tworzyć różne fałszywe przekonania. Wierzenia nigdy nie są całkowicie nierealne, dlatego łatwo można nimi zainfekować mózg.
Oglądałem ostatnio podcast z neurobiolożką w którym określiła to mniej więcej w taki sposób "religia tłumaczyła kiedyś zjawiska, które były wtedy niewytłumaczalne bo nie było nauki".

Rodica napisał(a): Twój mózg cię spamuje, kiedy nawykł od dzieciństwa używać  swojej prawej pólkuli zamiast lewej.
Dzieje się tak, kiedy musisz słuchać jakiś durnych autorytetów, na przykład rodziców, którzy "wiedzą lepiej" i przekazują ci nieaktualne strategie życiowe, jakie były dobre w ich pokoleniu, albo kiedy są mniej inteligentni od dziecka. Słuchanie autorytetów wypacza zdolność do racjonalnego działania i samodzielnego myślenia, chyba, że sam ich wybierzesz i nikt ci ich nie narzuca.
Albo słuchanie do tego osób szerzących , które w sposób arbitralny stwierdzają co powinien robić kto inny nie uwzględniając indywidualności danego przypadku. Mam na myśli coach'ów i inne osoby, które zdobyły ten autorytet głównie rozpoznawalnością.
Odpowiedz
#18
Coauch zasadniczo nie powinin mówić co masz robić. Nie taka jest jego rola.
„W okopach nie ma ateistów” – to nie jest argument przeciwko ateizmowi; to argument przeciwko okopom…...
Autor: James Morrow
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości