To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zagadki filmowe
#1
W tym wątku zadajemy zagadki związane z filmami, kinem. Mogą być w formie tekstowej, mogą być w formie obrazka, dźwięku, video, co tylko wymyślicie. W grze nie uczestniczą filmy dokumentalne, krótkometrażowe.

Prawo do zadania zagadki ma obecnie Osiris, jako że odgadł poprzednią.

edit
Sugestia : Lepiej zadać trudną zagadkę do znanego filmu, niż łatwą do niszowego, którego mało kto oglądał. Pomocna może być liczba ocen na filmwebie, raczej nie pytajcieej o filmy z liczbą ocen poniżej 1000, chyba że są to jakieś nagradzane filmy, które dopiero co weszły do kin
Odpowiedz
#2
Ok, w takim razie wybieram opcję filmową. Akcja filmu rozgrywa się w Kanadzie. Jest jedna charakterystyczna scena, w której dochodzi do morderstwa a ofiara zostaje pozbawiona wątroby, którą później nożownik degustujeUśmiech
Odpowiedz
#3
"Kanadyjska masakra nożem niemechanicznym 2"
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#4
No nie, ale podpowiem, że nie jest to jakiś horror klasy B. Akcja dzieje się wśród społeczności Inuitów.
Odpowiedz
#5
Osiris napisał(a): No nie, ale podpowiem, że nie jest to jakiś horror klasy B. Akcja dzieje się wśród społeczności Inuitów.

W the Revenant byli Inuici, Kanada, jedzenie wątroby, ale nie ludzkiej
Odpowiedz
#6
Nie jest to Revenant i nie jest to film z ostatnich kilku lat.
Odpowiedz
#7
Ile ten film ma w ogóle ocen na filmwebie ?
Odpowiedz
#8
Około czterystu ocen, średnia powyżej 6,5. Film został wyprodukowany w latach 90-tych.
Odpowiedz
#9
Osiris napisał(a): Około czterystu ocen, średnia powyżej 6,5. Film został wyprodukowany w latach 90-tych.

No właśnie powinieniem dodać w zasadach, żeby nie pytać o filmy co widziała tylko rodzina reżysera Duży uśmiech

Podaj jakąś mocną podpowiedź, bo nikt tego nie odgadnie
Odpowiedz
#10
Hans Żydenstein napisał(a):
Osiris napisał(a): Około czterystu ocen, średnia powyżej 6,5.  Film został wyprodukowany w latach 90-tych.

No właśnie powinieniem dodać w zasadach, żeby nie pytać o filmy co widziała tylko rodzina reżysera Duży uśmiech

Osiris widział. A jak będziesz pytał tylko o blockbustery, to szybki gugiel wystarczy.

Ja w międzyczasie odkryłem dwa filmy o eskimo... ten inuitach. Jeden z roku 1933, drugi z 2001.

https://en.wikipedia.org/wiki/Eskimo_(film)
https://en.wikipedia.org/wiki/Atanarjuat...ast_Runner

... a chyba to jest najciekawsza część tych zagadek, szukanie i odnajdywanie rzeczy, których bez tego nigdy bym sam nie znalazł.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
#11
bert04 napisał(a): Osiris widział. A jak będziesz pytał tylko o blockbustery, to szybki gugiel wystarczy.

Ja w międzyczasie odkryłem dwa filmy o eskimo... ten inuitach. Jeden z roku 1933, drugi z 2001.

https://en.wikipedia.org/wiki/Eskimo_(film)
https://en.wikipedia.org/wiki/Atanarjuat...ast_Runner

... a chyba to jest najciekawsza część tych zagadek, szukanie i odnajdywanie rzeczy, których bez tego nigdy bym sam nie znalazł.

No ja rozumiem naprawdę, ale i tak w pierwszym poście pojawi się niedługo sugestia w stylu "lepiej zadać trudną zagadke do znanego filmu, niż łatwą do niszowego".

Jak widać przeglądałeś nie po tych latach co trzeba Duży uśmiech
Odpowiedz
#12
Hans Żydenstein napisał(a): Jak widać przeglądałeś nie po tych latach co trzeba Duży uśmiech

No tak, bo zapomniałem na filmwebie kliknąć zakładkę "Filmy o eskimosach jedzących wątroby -> posortuj według według daty"...

Hmm....


"Biały labirynt"?


- rok 1997, pasuje
- jest o eskimosach, pasuje
- dzieje się w Grenlandii, nie pasuje, ale może kolega się pomylił
- nie pamiętam scen zjadania wątróbek ludzkich, więc nie wiadomo.

Na filmwebie
- ma 6,7, pasuje
- 1.345 ocen, nie pasuje. A tak blisko było...
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
#13
Wiem, że trochę hardkorowa zagadka, ale taka miała byćUśmiech
To nie jest niszowy film; budżet wyniósł około 30 mln dolarów.
Odpowiedz
#14
Cień Wilka? Nie oglądałem, ale filtrując filmy na Filmwebie wszystko się zgadza (lata 90', 406 ocen, ocena 6.6, Kanada i Innuici, morderstwo, nie horror), tylko nic nie wiem o jedzeniu wątroby.
Odpowiedz
#15
Zgadza się, to Cień Wilka. Mniej więcej pod koniec filmu jest scena gdzie dochodzi do sprzeczki między postacią graną przez Donalda Sutherlanda a mieszkańcami wioski. Jeden z nich strzela mu w plecy a kolejny rozcina jego brzuch, wyciąga wątrobę a następnie ją próbuje. W zasadzie krótka scena ale zapadła w pamięci bo film oglądałem pierwszy raz jako dziecko.
Twoja kolej.
Odpowiedz
#16
Osiris napisał(a): Mniej więcej pod koniec filmu jest scena gdzie dochodzi do sprzeczki między postacią graną przez Donalda Sutherlanda a mieszkańcami wioski. Jeden z nich strzela mu w plecy a kolejny rozcina jego brzuch, wyciąga wątrobę a następnie ją próbuje. W zasadzie krótka scena ale zapadła w pamięci bo film oglądałem pierwszy raz jako dziecko.

Jeżeli wierzyć niemieckiej wiki (która zawiera stosunkowo kompletne opisy do większości filmów) to ta scena jest mniej więcej po środku filmu. Może być tak, że rodzice w tym momencie przełączyli kanał, bo sami byli, khem, zdegustowani?
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
#17
Być może scena była bliżej środka ale pamiętam, że obejrzałem cały film i chyba nikogo to za bardzo nie wzruszyło. I przypomniało mi się, że mniej więcej w tym samym wieku miałem przyjemność obejrzeć "Conana Barbarzyńcę" z ciotką, która robiła za opiekunkę tamtego dnia. Z pewnością zostawiło to jakieś ślady na mojej psychiceUśmiech
Odpowiedz
#18
Została dodana sugestia w pierwszym poście tego tematu. Oczywiście nie jest tak, że jest zakazane zadawanie zagadek co mają poniżej 1000 głosów na filmwebie. Każdy już oceni indywidualnie czy film jest niszowy i czy układanie zagadki do niego ma sens. Film, o który pytał Osiris co prawda miał wysoki budżet 30 milionów dolarów, ale zarobił nędzne 1.5 miliona, pewnie dlatego ma tak mało ocen Duży uśmiech Na szczęście po kilku podpowiedziach udało się rozwiązać.
Odpowiedz
#19
Osiris napisał(a): Być może scena była bliżej środka ale pamiętam, że obejrzałem cały film i chyba nikogo to za bardzo nie wzruszyło. I przypomniało mi się, że mniej więcej w tym samym wieku miałem przyjemność obejrzeć "Conana Barbarzyńcę" z ciotką, która robiła za opiekunkę tamtego dnia. Z pewnością zostawiło to jakieś ślady na mojej psychiceUśmiech

Conan Barbarzyńca to arcydzieło i perełka, więc dziękuj cioci. Moi rodzice bali się mnie puścić na Gwiezdne Wojny, a tylko na wakacjach mogłem pójść na Powrót Mechagodźilli. Więc tak jak dzieci karmione ekologiczną karmą rzucają się na burgery, tak ja jestem fanboyem wszelakich lotrów, marvelów i innych.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
#20
No to zagadka ode mnie. Mam wrażenie, że jest zbyt łatwa, choć przetestowałem na liczbie osób n=1, które oglądały, i nie odgadła Duży uśmiech

W filmie tym kot w lesie opowiada o tym, jak prawie zginął.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości