To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zagadki filmowe
#61
Z jakiego filmu pochodzi poniższ kadr ?

[Obrazek: vdRUIVa.png]
Odpowiedz
#62
Podpowiedź :

[Obrazek: 6E2DLsc.png]
Odpowiedz
#63
"Orzeł wylądował"?


Poza tym myślałem o "Zaklęta w sokoła" lub o "Sokół i koka", ale nie pasują do podpowiedzi.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
#64
bert04 napisał(a): "Orzeł wylądował"?


Poza tym myślałem o "Zaklęta w sokoła" lub o "Sokół i koka", ale nie pasują do podpowiedzi.

Niestety nie.
Dodam, że ten ptak na pierwszym obrazku to wrona.
Odpowiedz
#65
Dobra, strzelę jeszcze raz: Inglourious Basterds?

(To zakładając, że zainspirowałeś się poprzednią zagadką)
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
#66
Dobra, teraz pójdzie taka mocna podpowiedź :

Odpowiedz
#67
Jabłka Adama? Nie kojarzę tego jednak z Bee Gees jestem wolnomyślicielem. Treść piosenki pasuje do przypadłości głównego bohatera.
Odpowiedz
#68
żeniec napisał(a): Jabłka Adama? Nie kojarzę tego jednak z Bee Gees jestem wolnomyślicielem. Treść piosenki pasuje do przypadłości głównego bohatera.

https://en.wikipedia.org/wiki/How_Deep_I...Gees_song)

"Besides Saturday Night Fever, the song has also been featured in other films such as (...)Adam's Apples, "

To tyle, choć filmu nie znam, więc nie wiem, co ma wspólnego z poprzednimi podpowiedziami.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
#69
bert04 napisał(a): To tyle, choć filmu nie znam, więc nie wiem, co ma wspólnego z poprzednimi podpowiedziami.
Kadr z wroną dobrze sugeruje powtarzający się motyw z filmu związany z jabłonią i wronami zżerającymi z niej jabłka. Jabłonią, którą, w ramach społecznej rehabilitacji, ma się zajmować pewien neonazista - i do tego pije portret Hitlera Oczko

Zupełnie nie pamiętałem, że piosenka była w filmie żywcem, przez to podpowiedź ta mnie bardziej zmyliła, niż nakierowała.
Odpowiedz
#70
Oczywiście odpowiedź prawidłowa

Odpowiedz
#71
To powinno być proste.

Pewien koncept fizyczny teoretycznie umożliwiający szybkie podróżowanie jest prosty do wyjaśnienia za pomocą kartki papieru i ołówka. Wymień 3 filmy, w których takie wyjaśnienie się pojawiło.
Odpowiedz
#72
Kojarzy mi się Interstellar, Gwiezdne Wrota i może Enders Game ?
Odpowiedz
#73
Osiris napisał(a): Kojarzy mi się Interstellar, Gwiezdne Wrota i może Enders Game ?
Interstellar mogę potwierdzić. W Gwiezdnych Wrotach i Grze Endera pewnie też jakieś było, ale czy dokładnie to?
Odpowiedz
#74
Interstellar , Event Horizon oraz Deja Vu (ale bez ołówka).
Odpowiedz
#75
Jestem pewien, że w Event Horizon taki motyw był. Ponieważ nie chcę zadawać zagadki, oddaję za friko.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
#76
Hans Żydenstein napisał(a): Interstellar , Event Horizon oraz Deja Vu (ale bez ołówka).
Dokładnie te miałem na myśli Oczko
Odpowiedz
#77
Zagadka słuchowa, z jakiego to filmu ?

https://vocaroo.com/i/s15xyJ7DZJnQ
Odpowiedz
#78
Podpowiedź : https://vocaroo.com/i/s1QTVbCj1UN0
Odpowiedz
#79
Nikt nic ? Duży uśmiech

https://vocaroo.com/i/s1SCt60pP7xS
Odpowiedz
#80
Cinema Paradiso?
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości