To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linkownia naukowa
#1
Jesli znacie linki do interesujacych stron o szeroko pojetej tematyce naukowej, to prosze podzielcie sie nimi.

Niedopuszczalne sa linki do stron w rodzaju "Nie do wiary". To jest forum naukowe, a nie paranaukowe. "Dziala orgonowe", "wahadelka Mierzwiaka", artykuly o nadsprawnosci energetycznej tudziez perpetuum mobile (ze o "przekazach channeligowych" nie wspomne), znajda sie w sekcji Smietnik, albo (przy ogromnym dla nich szczesciu) w dziale Pseudonauka i szarlataneria.

Nie musicie sie specjalnie martwic, ze link dubluje jakis temat. Mozecie podawac 10 linkow do strony o retrowirusach czy tez twierdzeniu Czebyszewa.

Nie ukrywam, ze interesuja mnie glownie strony poswiecone czystej nauce, nie stroniace od definicji, twierdzen, przykladow, etc. ale strony popularyzujace nauke (na odpowiednim poziomie) sa rowniez mile widziane.

Co jakis czas pozbieram linki do tego, "naglowkowego" posta i posegreguje je tematycznie.


***********************************
:!: UWAGA :!:
Strony dodajemy w ten sposob (mozna skopiowac kod i dopasowac do wlasnych potrzeb)

Kod:
Dziedzina - [url=http://Link_do_strony]Tytul strony[/url]

Bede bral pod uwage JEDYNIE linki o tym formacie.

***********************************
DZIEDZINY
Na razie tyle, jak ktos wymysli cos nowego, niech podaje, jakos to pozniej uporzadkuje

Strzałka Serwis ogolnonaukowy - jesli strona dotyczy zarowno nauk scislych, jak rowniez przyrodniczych.

Strzałka Nauki scisle - jesli strona dotyczy roznych nauk scislych
Strzałka Nauki przyrodnicze - j.w.

Strzałka Matematyka - strona traktujaca jedynie o matematyce
Strzałka Fizyka - j.w. ale o fizyce
Strzałka Chemia - j.w.
Strzałka Elektronika - j.w.
Strzałka Genetyka - j.w.
Strzałka Biologia - j.w.

i tak dalej. To tylko przyklady, dzialow tematycznych bedzie zapewne wiecej.

PROSZE nie wrzucac linkow "na surowo" - bez opisu, bo nie uwzglednie ich potem przy porzadkowaniu (zostana usuniete).
Null pointer exception
Odpowiedz
#2
I. Serwisy ogolnonaukowe
----------------------------------------
  1. [PL] Serwis popularnonaukowy Macieja Panczykowskiego. (Fiz., biol., chem.)

  2. [PL] Polska wersja strony CERN'u

  3. [PL] Wirtualny wszechswiat. Serwis popularnonaukowo-informacyjny.

  4. [PL] MYZLAB.PL Lubisz eksperymenty ? Rzuc okiem na ten serwis ! Chemia i pirotechnika, elektronika i HV.

  5. [ENG] Godna polecenia encyklopedia naukowa. Duża liczba pojęć, nieźle przygotowana strona matematyczna. Fiz. Atr. Chem. Mat.

  6. [ENG] EDGE.ORG - Duży serwis popularnonaukowo-informacyjny

II. Nauki scisle
--------------------
1. Matematyka, Statystyka
  1. [PL] Matematyka.org - Świetnie przygotowany portal matematyczny ! Wiadomości posortowane tematycznie wg linkow Licealista, Student

  2. [PL] Strona Roberta Fetera poswiecona matematyce - poziom LO. Polecam video-wyklady dot. m.in. wektorow, ukladow rownan, rown. plaszczyzny, trojmianu kw.

  3. [PL] Matematyka.pl - Duze forum poswiecone matematyce.

  4. [PL] Chaos i fraktale

  5. [PL] Podstawy rachunku tensorowego (w formacie pdf)

  6. [ENG] Rewelacyjnie przygotowany podrecznik testow statystycznych z dokladnym opisem i przykladami !

  7. [ENG] Engineering statistics. Swietny podrecznik statystyki (dokladne opisy testow statystycznych !)

  8. [ENG] [GER] [FR] [PL] Monografie matematyczne i inne prace z matematyki i fizyki. Języki: francuski, niemiecki, angielski, polski

  9. [ENG] link do w pełni darmowej, ponad 700-stronicowej książki Stephena Wolframa o jego wizji "nowej nauki" opartej na badaniu prostych systemów komputerowych.

  10. [ENG] o programie Mathematika i inne opracowania z zakresu matematyki.


2. Fizyka i Astronomia
  1. [PL] FIZYKON.ORG. Swietnie przygotowany serwis fizyczny Michała Dyszyńskiego.

  2. [PL] URANIA - Wykłady z astrofizyki. Artykuły, eseje, prace. Rozwiązania ciekawych zagadnień.

  3. [PL] Ars Physica. Rozbudowane forum fizyczne oferujące pomoc przy rozwiązywaniu zadań.

  4. [ENG] Usenet physics FAQ. Krótkie acz tresciwe odpowiedzi na różne pytania zakresu fizyki.

3. Chemia, Biochemia
  1. [PL] Strona dr T. Plucińskiego, pracownika Uniwersytetu Gdańskiego. Opisy doświadczeń, ciekawe problemy, paradoksy chemiczne, pirotechnika, dydaktyka chemii.

  2. [PL] Klinika kwaśnego papieru, czyli nieco o tym, jak zespół z Wydziału Chemii UJ ratuje bezcenne archiwa

  3. [ENG] Organic Chemistry Direct, czyli interaktywna chemia organiczna - oprócz znakomitego podręcznika McMurry - jego autor, udostępnia testy online, wizualizacje etc.

  4. [ENG] Psychoactive Vaults, wyczerpujące zebranie danych na temat wszelkich środków psychoaktywnych! Polecam gorąco.

  5. [ENG] The Lycaeum - jak wyżej, duża ilość danych na temat chemii psychodelików

4. Informatyka
  1. [PL] Projekt studiów informatycznych przez internet na wydziale MIMUW, w formie wiki

5. Elektronika, Wysokie napięcia
  1. [PL] FONAR, czyli serwis o elektronice retro ! Lampowe radia, wzmacniacze, a takze domowy wyrob lamp !

  2. [PL] I oczywiscie FORUM Triody !. Prawdziwa skarbnica "lampowej wiedzy" !

  3. [RUS] flyback.org.ru, Осторожно! Высокое напряжение ! Oczko Polecam rzucic okiem na Страницы пользователей


III. Nauki przyrodnicze
--------------------
6. Biologia, Biotechnologia
  1. [PL] Biotechnolog.pl - obszerny serwis biotechnologiczny, dostępny także dla niefachowców.

  2. [PL] e-biotechnologia - zaawansowany portal o biotechnologii i biologii molekularnej.

  3. [PL] KOSMOS - problemy nauk biologicznych. Czasopismo naukowe polskiego Towarzystwa Przyrodników im. Kopernika przy Instytucie Biochemii i Biofizyki PAN.

  4. [EN] Ewolucjonizm - FAQ grupy talk.origins dotyczące różnych aspektów Teorii Ewolucji.

  5. Proces translacji w rybosomach - prosta i zrozumiała animacja.
Null pointer exception
Odpowiedz
#3
Update: Uporządkowałam linki, dodając nowe. Zachęcam do dalszego karmienia wątku Uśmiech Teraz ja się tym zajmę, zasady Atheiego nie ulegają zmianie.
[SIZE="1"]There's a feeling I get when I look to the west
And my spirit is crying for leaving
In my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
And the voices of those who stand looking
and it makes me wonder
really makes me wonder[/SIZE]
Odpowiedz
#4
Fizyka i Astronomia - Ars Physica - forum fizyczne, na którym można znaleźć rozwiązania zadań, wszelaką pomoc przy nich.


Hastur napisał(a):[...] są to tak samo wirtualne "straty" jak pieniądze, które skarb państwa "traci" na niezapłaconych podatkach; [...] Dodatkowym absurdem w tym przypadku jest fakt, że rzekomo "ukradzione" pieniądze zostają w kieszeni... ich pierwotnego posiadacza :o Co nieuchronnie prowadzi do konkluzji, iż człowiek może okraść państwo z własnych pieniędzy :lol2:


Odpowiedz
#5
http://bioweb.uwlax.edu/GenWeb/Molecular...trans1.swf

Prosta animacja przedstawiająca proces translacji.

Odpowiedz
#6
http://www.erowid.org/psychoactives/psychoactives.shtml - opis substancji psychoaktywnych - j.angielski

https://talk.hyperreal.info/forum - forum użytkowników przeróżnych substancji psychoaktywnych, informacje po polsku

do działu nauk yyy przyrodniczych i ścisłych ;>
Odpowiedz
#7
Update Duży uśmiech

caute napisał(a):https://talk.hyperreal.info/forum - forum użytkowników przeróżnych substancji psychoaktywnych, informacje po polsku

do działu nauk yyy przyrodniczych i ścisłych ;>
No nie przesadzajmy, średnio się kwalifukuje do nauki - wiem, byłam Oczko
[SIZE="1"]There's a feeling I get when I look to the west
And my spirit is crying for leaving
In my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
And the voices of those who stand looking
and it makes me wonder
really makes me wonder[/SIZE]
Odpowiedz
#8
Scully napisał(a):Update Duży uśmiech


No nie przesadzajmy, średnio się kwalifukuje do nauki - wiem, byłam Oczko


przesaaaaaaaaaaaaaaaćmy , hmmm? ;>

https://talk.hyperreal.info/forum/153 - opis działania, rożnych substancji psychoaktywnych - farmacja- farmakologia ;>
Odpowiedz
#9
Skoro juz erowid.org padl to warto tez wspomniec o:

http://www.lycaeum.org/

gdzie mnostwo informacji tez sie znajdzie.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#10
Nie wystarczy, ze psychodeliki reklamuje sie na juz na hyperreal?

Odgornego (czyli z pomoca administracji i moderacji) promowania narkotykow nigdy na tym forum nie bylo i mam nadzieje, ze nie bedzie. A hyperreal to nie tylko suchy opis dzialania (na Wikipedii tez sa opisy dzialania), tylko w wielu przypadkach wielka zacheta do sprobowania.

A jesli chcecie opisac jakis srodek psychoaktywny, to prosze napisac odpowiedni artykul, w tonie naukowym, a nie "zajjj... haluny sa po tym".
Null pointer exception
Odpowiedz
#11
No, hyperreal to akurat w tym dziale trochę niewypał, lecz inne o środkach psychoaktywnych myślę, że mogą zostać.
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#12
Hej, to ja decyduję i proponuję skończyć juz ten temat. :]
Oczywiście, że wszystkie chemiczne aspekty środków psychoaktywnych są mile widziane, i ten temat imho dobrze wyczerpuje erowid i drugi link Kilgore'a. Hyperreal po prostu nie przechodzi sita pod względem wartości naukowej.
[SIZE="1"]There's a feeling I get when I look to the west
And my spirit is crying for leaving
In my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
And the voices of those who stand looking
and it makes me wonder
really makes me wonder[/SIZE]
Odpowiedz
#13
propozycje odrzucam jednogłośnym liberum veto

nie ty decydujesz tylko ten co ustalił wielkość dziur w twoim sicie
:>


suchy opis heheh a nie mokry? :>

zresztą i tak mi na tym zależy jak na skoku z banji ale dlaczego "nie"krytyczny, pro-legalizacyjny, praktyczny opis działań używek jest dyskryminowany przez Ciebie?
Odpowiedz
#14
Nie wiem, co uwaza Scully,

ale Ty, Caute, zastanow sie, dlaczego powinien byc :> Oczko
Null pointer exception
Odpowiedz
#15
Nie będę dyskutowac na temat wytycznych, jakimi się kierował Athei, ale uważam je za słuszne. Kontynuując pieczę nad działem, będę je stosować.

Moje osobiste poglądy nie wadzą mi w przeciwdziałaniu rozpowszechniania takich informacji osobom nieodpowiedzialnym, których nie brakuje. Inna sprawa przedstawić charakterystykę związku, a inna - pośrednio zachęcać do odurzania się nim. Opisy tripów na hyperrealu to bełkot, który miejsca w Linkowni nie znajdzie, dopóki ja się nią zajmuję.

I koniec. Zażalenia - standardowo do administracji. Kolejne offtopy zostaną wydzielone.
[SIZE="1"]There's a feeling I get when I look to the west
And my spirit is crying for leaving
In my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
And the voices of those who stand looking
and it makes me wonder
really makes me wonder[/SIZE]
Odpowiedz
#16
Scully napisał(a):Moje osobiste poglądy nie wadzą mi w przeciwdziałaniu rozpowszechniania takich informacji osobom nieodpowiedzialnym, których nie brakuje.



od kiedy informacja może szkodzić? info może tylko pomóc, a szczególnie w tak antynarkotykowo zindoktrynowanym kraju jakim jest polska, a ukrywanie informacji, dyskryminowanie, zmierza tylko i wyłącznie do szkód jakie niesie za sobą brak inforamcji, a gdzie informacja brzmi to jest bee złe, lepiej żeby nikt nie wiedział jaka jest prawda,izolować, nie dopuszczac do obiegu info, karać, itp prowadzi nieuchronie do tego że dziciak mary jain traktuje na rowni z heroiną bo obie używki są propagandowo zabronione, myśli tak - zapaliłem mery było fajnie a wszedzie słyszałem że to jst beee czyli wnioskuje - heoroina nie musi być taka beee jak ją malują, więc co tam sprubuje itd :>

oftopa nie wydzielaj tylko usun co jest w tym wątku zbędne. najlepiej wszystko - zostaw tylko linki :> :>
Odpowiedz
#17
Dwa linki związane z biologią molekularną i biotechnologią:
e-biotechnologia.pl
www.biotechnolog.pl/
(ten drugi bardziej przystępny również dla nie-biologów)
Bez ewolucji nic w biologii nie ma sensu (T. Dobzhansky)

[SIZE="3"]Tu[/SIZE] jestem... [Obrazek: fftoie.gif]
Jest tylko jedno zanieczyszczenie środowiska... Ludzie.
Odpowiedz
#18
http://www.religie.424.pl/index.php?lng=pl
Prorok vs fanatyzm :wall:
Odpowiedz
#19
http://www.wolframscience.com/ -> link do w pełni darmowej, ponad 700-stronicowej książki Stephena Wolframa o jego wizji "nowej nauki" opartej na badaniu prostych systemów komputerowych. Sam zamierzam zacząć to czytać.

http://www.wolfram.com/ -> tu trochę jest napisane o programie Mathematika, jest również wiele artykułów z matematyki.
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#20
Matematyka - Podstawy i zastosowania rachunku tensorowego -> Dobrze wytłumaczone podstawowe pojęcia rachunku tensorowego
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości