To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Czy nacisnąłbyś guzik?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
33.90%
20 33.90%
Nie
61.02%
36 61.02%
uhh... nie wiem... niech ktoś inny decyduje...
5.08%
3 5.08%
Razem 59 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Guzik
#41
DarkWater napisał(a):to już pytanie z kategorii po co świeci słońce albo po co ziemia się kręci.

Slonce nie ma wyjscia, ziemia nie ma wyjscia. Ludzie maja.

Po co? Dlaczego mielibysmy jak wirus rozprzestrzeniac sie w zdrowym ciele wszechswiata? Uśmiech
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#42
Kilgore Trout napisał(a):Slonce nie ma wyjscia, ziemia nie ma wyjscia. Ludzie maja.
jak nie ludzie to powstaną inne istoty zdolne rozprzestrzeniać się po planetach.
Kilgore Trout napisał(a):Po co? Dlaczego mielibysmy jak wirus rozprzestrzeniac sie w zdrowym ciele wszechswiata?
tak jak słońce wysyła w kosmos miliardy cząstek w postaci wiatru słonecznego tak ludzie będą latali coraz dalej w kosmos.

jesteśmy produktem tego wszechświata. jego zmartwienie.
Odpowiedz
#43
zdjęcie ziemi z daleka
jesteśmy niczym we wszechświecie
Odpowiedz
#44
DarkWater napisał(a):jak nie ludzie to powstaną inne istoty zdolne rozprzestrzeniać się po planetach.

A byc moze. I byc moze w przypadku tych istot bedzie to do przyjecia.

DarkWater napisał(a):tak jak słońce wysyła w kosmos miliardy cząstek w postaci wiatru słonecznego tak ludzie będą latali coraz dalej w kosmos.

Slonce nie ma wyjscia. Zreszta ja nie widzialbym w tym problemu gdybym mial pewnosc ze nie bedziemy zostawiac wszedzie syfu za soba.
Tymczasem mam pewnosc ze bedziemy Uśmiech

Jak rak. Jak wirus.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#45
Odpowiedz
#46
Cytat:aby życie było życiem musi żyć, a więc zachowywać własne życie w każdych warunkach. tu nie ma żadnego celu w sensie teleologicznym.

Ja propnuje inne, takie realistyczno-pragmatyczne ujecie. Istoty ktore sie nie rozmanazaly wogole, albo w znikomym tempie, jednym slowem - nie uczestniczyly z pelnym wysilkiem w prokreacyjnym "wyscigu szczurow", po prostu wyginely z przyczyn naturalnych, bo szybkosc uzupelniania strat w liczebnosci populacji nie dorownywala tempu ich ponoszenia. Tym sposobem do naszych czasow przetrwaly tylko te formy zycia ktore sie rozmanazaja gwaltownie, i prowadza ekspansje terytorialna. I tyle, zadnej metafizyki czy tajemniczosci w tym nie ma.
"Najwyższym tryumfem rozumu jest zwątpienie w swoją własną słuszność." - Miguel de Unamuno
Odpowiedz
#47
Odpowiedz
#48
DarkWater napisał(a):http://en.wikipedia.org/wiki/Pale_Blue_Dot
http://www.spaceimages.com/palebluedot.html

No i? Mierzysz postep cywilizacyjny tym jak bardzo duza jest cywilizacja? Gdyby ludzie zajmowali swoja masa 3/4 wszechswiata to byliby jakos bardziej rozwinieci? Bo nie kumam o co biega. Jesli zas chcesz mi powiedziec ze jeszcze nie ruszylismy sie z ziemi to informuje cie ze jestem tego swiadom Uśmiech

A wiesz jaka energia "napedza" gwiazdy po drugiej stronie wszechswiata? Ta sama ktora oswietla domy gdzieniegdzie na tej malej ziemi Uśmiech
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#49
wskazuję tylko, że to śmieszne mówić że ludzkość jak rak albo wirus atakuje wszechświat. to tak jakby powiedzieć, że kolonia bakterii na ziarnku piasku zaatakowała ziemię.
Odpowiedz
#50
Kilgore usiłuje nam wmówić istnienie urojonych uniwersalnych wartości. Mógłby się uczciwie przyznać, tak jak ja, że to kwestia gustów... Toż to absolutnie najlogiczniejsze stwierdzenie.

Kilgore Trout napisał(a):
DarkWater napisał(a):moim zdaniem celem życia jest zasiedlenie wszystkich możliwych miejsc, a więc również innych planet, a to się stanie dzięki ludziom właśnie, którzy zabiorą ze sobą rośliny, zwierzęta, bakterie....

Po co?

Po nic. Przecież nie istnieje "obiektywny sens". Subiektywnie: podoba mi się to. :]

Kilgore Trout napisał(a):postep cywilizacyjny

Nie istnieje "obiektywny" wskaźnik postępu cywilizacyjnego, tylko subiektywne. Jako, że ich twórcy na ogół ludzkość lubią, postęp najczęściej rzeczywiście definiuje się zajmowanym terytorium, technologią, ludnością i tak dalej. Oczywiście nie jest to "obiektywny" wyróżnik, bo obiektywności w takich sprawach nie ma.

Czulu napisał(a):Tym sposobem do naszych czasow przetrwaly tylko te formy zycia ktore sie rozmanazaja gwaltownie, i prowadza ekspansje terytorialna. I tyle, zadnej metafizyki czy tajemniczosci w tym nie ma.

Oczywistość.

Kilgore Trout napisał(a):No wiec najpierw zabijaja sie bez celu a potem wymieniasz cele Duży uśmiech jestem pod wrazeniem, naprawde...

Widziałem raz na filmie przyrodniczym małe lwiątka bawiące się żółwiem. Głodne to one raczej nie były, zresztą nie usiłowały go zjeść. Ot, fajna rzecz, można to ostro poszturchać łapą albo przewrócić.
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#51
DarkWater napisał(a):wskazuję tylko, że to śmieszne mówić że ludzkość jak rak albo wirus atakuje wszechświat. to tak jakby powiedzieć, że kolonia bakterii na ziarnku piasku zaatakowała ziemię.

Kazda powazna choroba zaczyna sie od malej infekcji Uśmiech

Avx napisał(a):Mógłby się uczciwie przyznać, tak jak ja, że to kwestia gustów...

Nazizm to tez kwestia gustu? Oczko Ludzie dzialajac w okreslony sposob przyczyniaja sie do systematycznego wyniszczania srodwiska naturalnego. Srodowiska ktore jest tez MOIM domem. Język

Avx napisał(a):Po nic.

A no ok. Ale swoja droga, dlaczego ci sie podoba?

Avx napisał(a):Nie istnieje "obiektywny" wskaźnik postępu cywilizacyjnego, tylko subiektywne.

Zgoda.

Avx napisał(a):Widziałem raz na filmie przyrodniczym małe lwiątka bawiące się żółwiem. Głodne to one raczej nie były, zresztą nie usiłowały go zjeść.

hm, ja widzialem mojego kota jak zalatwil zlapanego ptaka. No ale ten kot to psychopata, chcial mnie zabic kiedys Oczko Nikt nie twierdzi ze zwierzeta sa moralne albo niemoralne. Ta kategoria ich w ogole nie dotyczy.

http://www.youtube.com/watch?v=vO46RZBd3eE Język
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#52
Kilgore Trout napisał(a):A no ok. Ale swoja droga, dlaczego ci sie podoba?

Z tego samego powodu, dla którego lubię ruch, duże miasta i wolność. Oraz architekturę nawiązującą do antyku. A także z tego powodu, dla którego fajnie jest oglądać niektóre obrazy. No i setki innych rzeczy. Taki mam gust i tyle. Nie podlega to uzasadnieniu (poza psychologicznym), bo z definicji nie może.

Kilgore Trout napisał(a):Nazizm to tez kwestia gustu?

Jeśli ktoś się przyzna, że:
- zdaje sobie sprawę z niewydolności ekonomicznej nazizmu ale on kryzysy lubi,
- podoba mu się mordowanie niewinnych ludzi innych ras i poglądów,
- zdaje sobie sprawę, że takie jego poglądy mogą być owocem skłonności określanych powszechnie jako psychopatyczne.

To tak, to jest to kwestia gustu. Takiego człowieka nie da się już niczym przekonać. Można jedynie zamknąć, zastrzelić lub poddać "praniu mózgu", czy - jak kto woli - "leczeniu".

De gustibus non disputandum est. :?

Zazwyczaj jednak naziści uzasadniają swoje poglądy w inny sposób, na przykład twierdząc, że żydzi szkodzą światu i dlatego trzeba ich zabić. To już oczywista głupota, nie gust.
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#53
Tgc napisał(a):To ze ludzie dominuja nad planeta i zabijaja gorzej przystosowane organizmy wydaje mi sie zgodne z prawami natury.
Pojawiło sie mnóstwo opinii, z którymi sie nie zgadzam, wybrałem jedną z nich. To,że coś jest zgodne z prawami natury nie oznacza, że automatycznie staje sie słuszne i właściwe. Ja osobiście nie chciałbym żyć w swiecie, w którym rządzą tylko i wyłącznie takie prawa. Byłby to świat okrutny i amoralny. Świat, w którym słabsi, a więc np. ułomni fizycznie i umysłowo z góry skazani są na klęskę. Świat bez współczucia, bez litości. Piekło na ziemi. Być może po części masz rację, kiedy opowiadasz się za bezwzględnym i wyrachowanym traktowaniem istot słabszych od ludzi jak surowców naturalnych, optując za maksymalnym wykorzystaniem bogactwa istot zywych dla ludzkich egoistycznych celów. Ale gdzie w tym wszystkim miejsce na przyzwoitośc, żal, troskę o tych, którzy sami sie nie obronią. Czy lekko i łatwo odrzucając współczucie, chocby to było racjonalne ( a nie jest, ale o tym nie przekonam żadnego utylitarysty. których pełno wokół), nie odrzucamy tym samym części człowieczeństwa?
Przez ostatnie kilkanaście lat zapoznałem się z poglądami na swiat wielu wybitnych biologów. Różniło ich wiele, a polemiki nie raz bywały zażarte, aż do granic dobrego smaku. Ale w tym jednym punkcie byli zgodni. I Trivers i Mayr I Hallam i Eldredge i Gould i nawet kreacjoniści. I wielu, wielu innych, łacznie z nieodżałowanym patronem tego forum, astrofizykiem C.Saganem. Zachowanie bioróżnorodności, dalekowzrocznośc w kwestii ekologii, to najważniejsze zadanie jakie stoi przed ludzkością w XXI wieku.
Normalne, średnie tempo wymierania oszacowano na jeden gatunek na milion w ciągu roku. Ludzka działalność przyspieszyła to tempo 10 tysięcy razy ponad poziom. (Wg E.Wilsona-"Różnorodność życia").
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#54
Avx napisał(a):Można jedynie zamknąć, zastrzelić lub poddać "praniu mózgu", czy - jak kto woli - "leczeniu".

no chwila, przeciez nie dyskutuje sie o gustach. A ty nie dosc ze dyskutujesz to jeszcze chcialbys ludzi o innych gustach eliminowac? Oczko A jak na przyklad napadne cie i pobije to tez kwestia gustu. Mi sie podoba a tobie nie. O gustach sie nie dyskutuje Język
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#55
Kilgore Trout napisał(a):
Avx napisał(a):Można jedynie zamknąć, zastrzelić lub poddać "praniu mózgu", czy - jak kto woli - "leczeniu".

no chwila, przeciez nie dyskutuje sie o gustach. A ty nie dosc ze dyskutujesz to jeszcze chcialbys ludzi o innych gustach eliminowac? Oczko

Nie za sam gust, ale człowiek, któremu się nazizm podoba, prędzej czy później popełni jakieś przestępstwo z Kodeksu Karnego. Toż przy takim gatunku "upodobań" prawie pewne.

Kilgore Trout napisał(a):A jak na przyklad napadne cie i pobije to tez kwestia gustu. Mi sie podoba a tobie nie. O gustach sie nie dyskutuje Język

No dokładnie. Oczywiście według mnie powinieneś za coś takiego (pobicie, szczególnie wywołane wyłącznie osobistym gustem: czyli najpewniej jakieś niezdrowe skłonności, które by owocowały większą ilością zdarzeń tego typu w przyszłości) siedzieć.
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#56
Avx napisał(a):No dokładnie. Oczywiście według mnie powinieneś za coś takiego siedzieć.

Wiec jednak wchodzisz w dyskusje z moim gustem? Język
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#57
Stwierdzam po prostu, że mój gust (poczucie sprawiedliwości) mi nakazuje, żebyś ty za takie zdarzenie wywołane z kolei twoim gustem siedział w więzieniu. :]

Nie, żeby ktoś z nas miał "obiektywną" rację. Po prostu miałbym ochotę cię za to zamknąć.
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#58
Widze ze sobie zrobiles opis adekwatny Uśmiech Teraz powinienes przestac odzywac sie na forum jako ze uwazasz iz o gustach sie nie dyskutuje Oczko

Ja sie bede pojawial bo uwazam ze o gustach sie dyskutuje (ba, trzeba o nich dyskutowac) :]

a wlasnie dojrzalem ze progmast tez rozroznia miedzy "czlowiekiem" a "przyroda"... ale sie porobilo... tu chyba wine ponosie faktycznie chrzescijanstwo, tysiace lat wmawiania czlowiekowi ze jest czyms innym, lepszym, z duszą, na obraz i podobienstwo i kontakt sie urwal... Smutny
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#59
Mi chodzi raczej o cywilizacje człowieka i naturę.Oczywiscie jesteśmy elementami przyrody, jesteśmy zwierzętami, jednak zwierzętami które opanowują przyrodę i z tad moje rozróżnienie.
"I watched with glee
As your kings and queens
Fought for ten decades
For the Gods they made"


Guns'n'roses - Sympathy For The Devil

"Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania."

Aldous Huxley

"This is your life and it's ending one minute at a time"
Fight Club
Odpowiedz
#60
Progmast napisał(a):i z tad moje rozróżnienie.

nie sadze... Smutny Mysle ze takie rozroznianie przychodzi juz samo, odruchowo. Owszem, gdy sie zwroci uwage to "oczywiscie, jestesmy czescia natury" ale to puste slowa... Ludzie nie czuja sie czescia przyrody, nie chca nia byc, gardza nia.

ps: dzisiaj jest
http://en.wikipedia.org/wiki/Internation..._Diversity
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości