To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Hitler był katolikiem?
#21
Ale nie chciał się do tego przyznać :]
prosimy zachować ostrożność i nie zbliżać się do krawędzi peronu
Odpowiedz
#22
Athei Overlord napisał(a):Ekhm, ale to podobno Adolf schicklgruber byl Zydem Oczko
w 1/4? Uśmiech
Odpowiedz
#23
Po pierwsze, po części zgadzam się z Vacariusem. Po drugie, obejrzyjcie inną stronkę Uśmiech - http://www.stephenjaygould.org/ctrl/quotes_hitler.html i mój podpis (słowa te wypowiedział Hitler podczas rozmowy przy obiedzie w gronie kilku zaufanych przyjaciół). Po trzecie, mój własny komentarz: myślę, że katolicyzm Hitlera był na pokaz (zdobycie uznania kleru i KK to jedno, a drugie to uznanie społeczeństwa, które było wówczas w dużej mierze katolickie, a przynajmniej chrześcijańskie); chodził on do kościoła i nosił się z tym publicznie (mam nawet kilka jego zdjęć w kościele i przy kościele), ale w duchu był antagonistą zarówno kleru, katolicyzmu, jak i instytucji KK. Takie jest przynajmniej moje zdanie.

PS. Co do tradycji starogermańskich to jest to prawda. III Rzesza organizowała wiele takich pokazowych obrzędów; oprócz wszystkich rytuałów i tańców powszechny był też kult czerwonej flagi ze swastyką i wynikły z tego zwyczaj "przenoszenia" magicznej mocy swastyki z jednej, dużej flagi (która chyba była już jakoś wcześniej "zaczarowana" czy cholera wie co Duży uśmiech ) na mniejsze flagi i sztandary, szczególnie te dzierżone przez żołnierzy. Robiło się to poprzez stykanie każdego sztandaru z osobna z tą "magiczną" wielką flagą. Działo się tak na wielu uroczystych wiecach i paradach (mam filmik z tym, jak żołnierze Wehrmachtu stoją z tymi wyciągniętymi do przodu sztandarami w szeregu, a Führer przechodzi cały szereg i po kolei bierze każdy sztandar i styka go z flagą, którą trzyma w drugiej dłoni, a potem razem z tym żołnierzem salutują sobie; kupa śmiechu, prawdę mówiąc :lol2: ).
Antyteista, empirysta, zwolennik używania rozumu.

„Znaczeniem zdania jest metoda jego weryfikacji” (Moritz Schlick)
Odpowiedz
#24
*rytuał wskrzeszenia w toku*
arajs maj falen topic, i szal bring ju tu de living, maj dir zombi
*puf*

Cytat:As Richard C. Carrier says in his "On the Trail of Bogus Quotes" article

"if Hitler had to pretend to be a god-fearing Christian to sway his Nazi supporters, that means Nazis had to have been god-fearing Christians. Certainly, Nazism in general was no kind of atheism. It was without doubt a Christian movement, even rabidly anti-atheist. Like the McCarthyites that came after them, the Nazis equated atheism with their arch-enemy Bolshevism. Atheism was among their many charges against the Jews."
Odpowiedz
#25
Ateiści chcą z niego zrobić chrześcijanina. Chrześcijanie robią z niego ateistę. Lewicowcy robią z niego narodowca, a prawicowcy socjalistę lewaka. Wszystko gówniana propaganda.

Hitler był okultystą, a to nie miało zbyt wiele wspólnego zarówno z chrześcijaństwem jak i z ateizmem.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#26
No to trzymajmy się faktów. Był Hitler ochrzczony? Był. Zrobił kiedykolwiek apostazje? Nie. Czy Hitlera kosciół ekskomunikował? Nie. A wiec Hitler był chrześcijaninem i umarł jako chrześcijanin i to są fakty.
Odpowiedz
#27
lol, coraz więcej osób wierzy w moc czarów KrK.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#28
To ja też jestem chrześcijaninem, no ładnie :]
Odpowiedz
#29
Owszem Hitler poznał religię katolicką i wychowywał się w niej, ALE WŁAŚNIE ODEJŚCIE OD RELIGII KATOLICKIEJ I WALKA Z KOŚCIOŁEM było powodem jego zbrodniczej działalności. Zarówno on jak i Stalin ZBRODNIARZAMI stali się wtedy, gdy zostali ATEISTAMI. Hitler, gdy był już u władzy nie był katolikiem - świadczą o tym zarówno jego liczne wystąpienia mówiące o konieczności zniszczenia Kościoła Katolickiego, nazwanie Jezusa "synem dziwki" itp., jak i fakty - księża katoliccy byli po żydach i Cyganach najbardziej prześladowaną grupą w krajach podbitych przez hitlerowców (jedną z najliczniejszych grup - ofiar hitlerowskich Obozów Koncentracyjnych). Podobnie Stalin - zwalczał Kościół Katolicki i prawosławny na każdym kroku. Podobnie inni ateiści - Mao Zedong, Kim-ir Sen - to najwięksi zbrodniarze mający na sumieniu dziesiątki, jeśli nie setki milionów ofiar. Więc tym bardziej są to dowody na to, że to ateizm jest najbardziej zbrodniczą ideologią na Świecie.
Odpowiedz
#30
Eeee tam, oni nie mordowali, tylko wydawali rozkazy z ciepłego fotela Uśmiech
A taki ojciec Filipović mordował własnoręcznie.

To kto lepszy? Uśmiech

Fakt, oni mieli lepszy rozmach, będąc u władzy, a ów franciszkanin był tylko skromnym mnichem Uśmiech

A przy okazji - witamy w jaskini pogrobowców zbrodniarzy Uśmiech Po lewej stronie od wejścia są świeżo abortowane płody, proszę się częstować Uśmiech Na forum mamy mnóstwo tematów o aborcji, brutalnym mordowaniu i pełnym moralnym relatywizmie, a nawet konieczności regulacji liczebności ludzkiej populacji, zaletach kultu siły, zachwycie nad rozwiązłością, seksie ze zwierzętami i innych, właściwych ateistom zagadnieniach Uśmiech

Będzie pan zadowolony Uśmiech
Null pointer exception
Odpowiedz
#31
Logiczny - miło że do nas zawitałeś, podoba mi się twoje podejście do siebie. Nie każdy potrafi nickiem wyrazić taką ilość sarkazu i ironii jak ty :-)
nil melius est quam cum ratione tacere

nil mirari, nil indignari, sed intellegere
Odpowiedz
#32
Jeszcze o Hodży zapomniał, tym od "agresywnego ateizmu państwowego" Uśmiech

Islamskich terrorystach ateistycznych i żydowskich ateospiskowcach przeciwko Polsce (i islamskim terrorystom ateistycznym), hindusko-ateistycznych mordercach chrześcijan, że o luterańskich ateowojownikach nie wspomnę Uśmiech
Null pointer exception
Odpowiedz
#33
Zapomniałeś o ateożydomasoństwie Oczko

Standard: http://www.racjonalizm.org/article.php?s...om=&ucat=2&

http://www.racjonalizm.org/article.php?s...google.pl/

Hitler nie przyjmował sakramentów itd.

Ale coś w tym jest, że ateiści czasami bardziej zwalczją religie nież sataniści(semiotyczni) Uśmiech Hitler był demokratą, masonem i uczęszczał do towarzystw thule, wyznawał buddyzm i medytował razem z Himmmmlerem(serio!).
Poza tym byl lewakiem(każdy to wie). Oczywiście był żydem, bo geneologia to potwierdza Uśmiech i pedałem jak Himmmmler(świadectwa żołnierzy służących z nim w armii w 1 wojnie św. Wszystko jasne.8)

Odpowiedz
#34
Jak zwykle Hadrian częstuje ludzi informacjami z pierwszej ręki. Himmler był pijakiem i homosiem, ale nie róbcie z niego wielkiego spiskowca okultyzmu.
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
#35
No jak nie ja tak Uśmiech

Odpowiedz
#36
Cytat:Himmler był pijakiem i homosiem, ale nie róbcie z niego wielkiego spiskowca okultyzmu
Jak to nie?!? W RTCW nie grałeś? Przecież chciał Heinricha I wskrzesić i w ogóle Oczko
[Obrazek: 18071.jpg]
Odpowiedz
#37
Ile razy w ciągu sprawowania urzędu kanclerza Hitler uczestniczył we mszy?

Czy w przede dniu śmierci żeniąc się z Ewą Braun zdecydował się na ślub kościelny, czy jednak nie?
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#38
pilaster napisał(a):Ile razy w ciągu sprawowania urzędu kanclerza Hitler uczestniczył we mszy?

Czy w przede dniu śmierci żeniąc się z Ewą Braun zdecydował się na ślub kościelny, czy jednak nie?

Zgadzam się z pilasterem.
Hitler to niestety działka ateistów, tak jak i Stalin. Nie bez powodu Dawkins w Bogu Urojonym poświęca temu osobny rozdział, by mimo wszystko oddalić tych zbrodniarzy od swojej ideologii, nie bardzo mu się to jednak udaje.

pzdr
Odpowiedz
#39
Xenomorph napisał(a):Zgadzam się z pilasterem.
Hitler to niestety działka ateistów, tak jak i Stalin. Nie bez powodu Dawkins w Bogu Urojonym poświęca temu osobny rozdział, by mimo wszystko oddalić tych zbrodniarzy od swojej ideologii, nie bardzo mu się to jednak udaje.

pzdr

To chyba nie za dobrze znasz poglądy pilastra na ''ateizm'' A. H.
Stalin why not, also Pol Pot, ale Adolf jak i jego pupil Heinrich Himler ateistami nie byli, co nie oznacza automatycznie że byli katolikami.
Marcin Basiński
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Keep calm and blame Russia
Odpowiedz
#40
Marlow napisał(a):To chyba nie za dobrze znasz poglądy pilastra na ''ateizm'' A. H.
Stalin why not, also Pol Pot, ale Adolf jak i jego pupil Heinrich Himler ateistami nie byli, co nie oznacza automatycznie że byli katolikami.

Zatem kim był wg Marlowa, Hitler ? niemieckim Tonym De Mello ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości