To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Liberalizm" Platformy Obywatelskiej.
#1
W tym temacie zamierzam wyliczać wszelkie usłyszane "liberalne" (w cudzysłowie !) posunięcia PO. Oczywiście "liberalizm" w rozumieniu PO nie jest normalnym liberalizmem gospodarczym, tylko socjalizmem kamuflowanym liberalną propagandą, czym liberalizm prawdziwy niestety ośmiesza.

Już się zaczyna. PO zastopuje obniżkę składki rentowej (bo zwiększa płace w budżetówce, niczym socjaldemokracja).


Cóż, ładnie powiedział Rafael z innego forum: Oprócz takich oryginałów jak Thatcher czy Laar, wszystkie reformy były przeprowadzane tylko po to, żeby przekonać elektorat, że partia stosuje daną ideologię. Ale przecież nie o ideały chodzi, tylko o władzę. Wrrrr...
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#2
A ty tylko głosisz propagandę UPR.
Przecież wszyscy wiedzą ze PO to partia socjal-liberalna! I nikomu kto głosuje na PO to nie przeszkadza.

Przestań sie już ośmieszać udając ze Amerykę odkryłeś kiedy zauważyłeś ze PO nie jest do końca partią liberalną.
Z resztą powiedzcie mi UPRowcy czy partia która chce robić jakikolwiek obowiązkowy podatek może sie nazywać partią liberalną??? Szczęśliwy
Odpowiedz
#3
Cytat:Przecież wszyscy wiedzą ze PO to partia socjal-liberalna!
Zaryzykowalbym stwierdzenie, ze max 1% ich wyborcow. Program PO zna ich jeszcze mniej.
Odpowiedz
#4
Cóż zrobić. Wyborcom, którym zrobiono sieke z mózgu wmawiając iż oto z partią PO kroczy liberalizm i tak nie przemówisz do rozumu. Zracjonalizują swój wybór hasłem typu socjal-liberalizm (czyt. system zniewolony-wolnościowo) i po nich spłynie to jak po kaczce. Komunizm obywatelski lub socjalistyczny kapitalizm - oni w to wierzą. To przegrana sprawa.
Odpowiedz
#5
No, to teraz coś co z pewnością nie spodoba się Korwinowym socjaloszołomom.

PO zniesie obowiązek mundurków w szkołach
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1...10900.html

Przypominam, że mundurki to socjalistyczny wymysł Giertycha, który Jego Komusza Mać JKM skomentował w ten sposób:

Cytat:Można więc powiedzieć, że w szkolach panował przymus nie chodzenia w mundurkach. I p.Roman Giertych wyzwolil uczniów z tego przymusu.

Jak można być takim debilem? Niech jeszcze doda, że gospodarka centralnie sterowana uwolniła ludzi od wolnego rynku, więc była liberalna!

No ale z drugiej strony czego można się spodziewać po człowieku, który twierdził że jego partia zdobędzie powyżej 9% w wyborach, tymczasem zdobyła prawie 10 razy mniej...
Odpowiedz
#6
Zbanowany Marcin napisał(a):PO zniesie obowiązek mundurków w szkołach
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1...10900.html

Przypominam, że mundurki to socjalistyczny wymysł Giertycha, który Jego Komusza Mać JKM skomentował w ten sposób:
Pomysł PO jest dobry, a JKM dał dupy podlizując się Giertychowi poprzez chwalenie mundurków.
Mimo wszystko wole UPR od PO.
Mogę poprosić wobec tego, żeby ludzie przestali się zachowywać jakby UPR był jakąś sektą?
Odpowiedz
#7
Jak już tak krytykujecie socjal i w ogóle, czym przyznam rzygać już mi sie chce to pragnę się was spytać o parę rzeczy :
1. czy chodzicie do prywatnych szkół?
2. Czy jesteście gotowi zrezygnować z chorobowego?
3. Czy jesteście gotowi zrezygnować z emerytury? ( wcale nie uważam że zus jest cudowny nie wspominając o kruzie)
4. czy jesteście w stanie zrezygnować z innych zabezpieczeń społecznych które jak by nie było wywodzą się z socjalizmu.
5. Czy naprawdę jesteście tacy naiwni żeby wierzyć że UPR spełniło by swoje obietnice?
(szczególnie z LPR w koalicji)
6. Czy nie przeszkadza wam koalicja z populistycznymi nacjonalistami i katolickimi dewotami?
7. Co tak naprawdę sensownego proponujecie w zamian?
Łatwo jest krytykować gorzej proponować rozwiązania mające jakiś sens oraz szansę społecznego poparcia. To że partia taka jak PO zdobywa 41 procent w kraju gdzie prawie płowa społeczeństwa żyje na progu ubóstwa i nie wspominając o strukturze wykształcenia to OGROMNY sukces. Oczywiście do was nie dociera informacja idąca za wynikiem waszej partii. Nie rozumiecie i nie wiecie czemu Korwin uważany jest powszechnie za oszołoma.
Żyję więc umieram.
Seneka


Siłą możesz mi zabrać wiele ale siłą nie możesz mi niczego dać. Możesz zapodawać codziennie w kościele a miłości na centymetr nie umiesz dać...
Kazik Staszewski. No speaking inglese.
Odpowiedz
#8
Kweldulf napisał(a):1. czy chodzicie do prywatnych szkół?
Nie chodziłem, ale biorąc pod uwagę, że państwo pod przymusem odbierało pieniądze moim rodzicom żeby sfinansować publiczne szkoły, nie dziwota że nie zostało wiele na wysłanie mnie do prywatnej (choć gdyby się uparli do pewnie by mogli, ale skoro już ich oskubano, to czemu by nie mieli z tego skorzystać)

Cytat:2. Czy jesteście gotowi zrezygnować z chorobowego?
3. Czy jesteście gotowi zrezygnować z emerytury? ( wcale nie uważam że zus jest cudowny nie wspominając o kruzie)
4. czy jesteście w stanie zrezygnować z innych zabezpieczeń społecznych które jak by nie było wywodzą się z socjalizmu.
Tak, o ile pójdzie za tym obniżenie/zlikwidowanie podatków.
I nie tyle jestem na to gotów, co mam nadzieje że stanie się to jak najszybciej.

Cytat:5. Czy naprawdę jesteście tacy naiwni żeby wierzyć że UPR spełniło by swoje obietnice? (szcególnie z LPR w koalicji)
Jako że UPR w sejmie zbyt długo nie przebywał trudno ocenić ich wiarygodność. W każdym razie napewno nie są gorsi od pozostałych partii pod tym względem, a w przeciwieństwie do nich mówią sensownie.

Cytat:6. Czy nie przeszkadza wam koalicja z populistycznymi nacjonalistami i katolickimi dewotami?
Owszem przeszkadza.
Jeśli dzięki temu dostaliby się do sejmu to potraktowałbym to jako mniejsze zło, ale że jest jak jest uznaje że to była fatalna pomyłka.

Cytat:7. Co tak naprawdę sensownego proponujecie w zamian?
Prosze o bardziej konkretne pytanie, bo jak bym zaczął mówić kolejno o prywatnej służbie zdoriwa, edukacji itp. to bym do jutra nie skończył.
Odpowiedz
#9
Cytat:1. czy chodzicie do prywatnych szkół?
Nie bo panstwo, dzieki osobom takim jak Ty, okrada mnie regularnie z pieniedzy. Mam placic kupe kasy (podejzewam, ze conajmniej tyle co za dobra prywatna szkole) za szkole panstwowa i jeszcze placic drugie tyle na prywatna? Zmniejszyc podatki, sprywatyzowac szkolnictwo (przynajmniej wyzsze - bo panstwowe w tym wypadku to pomylka).
Cytat:2. Czy jesteście gotowi zrezygnować z chorobowego?
A po co mam rezygnowac? Place za sluzbe zdrowia w chuuuuuuuu* kasy, a w zamian dostaje cos na tak niskim poziomie, ze strach z tego korzystac. Suma sumarum jestem zmuszony placic podwojnie (panstwowy stomatolog i prywatny etc...)
Cytat:Czy jesteście gotowi zrezygnować z emerytury? ( wcale nie uważam że zus jest cudowny nie wspominając o kruzie)
Przeciez samemu i przy pomocy prywatnych funduszy emerytalnych wiecej odloze. Dlaczego mialbym nie rezygnowac z panstowej emerytury, skoro na niej trace?
Cytat:czy jesteście w stanie zrezygnować z innych zabezpieczeń społecznych które jak by nie było wywodzą się z socjalizmu.
Wykradaja mi 70% pieniedzy, polowe przepierdalaja, a druga polowe zwracaja w postaci marnej jakosci uslug. Tak jestem w "stanie" z tego zrezygnowac.
Cytat:Czy naprawdę jesteście tacy naiwni żeby wierzyć że UPR spełniło by swoje obietnice?
(szczególnie z LPR w koalicji)
UPR nie bylo z koalicji z LPR, to po pierwsze. Po drugie, nie widze powodu, dla ktorego mieli by nie realizowac swojego programu, a trzeba zaznaczyc, ze jest on jedynym w miare sensownym na polskiej scenie politycznej.
Cytat:6. Czy nie przeszkadza wam koalicja z populistycznymi nacjonalistami i katolickimi dewotami?
Jak wyzej, glupoty gadasz, a blokowanie sie z lprem i pr mialo jedynie wzgledy marketingowe.
Odpowiedz
#10
Dobrze by bylo gdyby Kwelduf najpierw uczciwie odpowiedzial samemu sobie na pytanie "Czy na pewno wiem co to jest liberalizm? Czym wiem co to jest etatyzm? Czy w TVN24 na pewno dobrze to tlumacza? Moze powinienem przeczytac chociaz artykul z wikipedii na ten temat zeby miec minimalne pojecie?"
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#11
Wiem co to liberalizm. Istnieją jego mniej i bardziej radykalne formy.
Tak się składa że akurat mam mniej więcej 2000 na rękę. Wiem dobrze ile płacę podatków. Nie jestem tym zachwycony w gwoli ścisłości. Nie jestem socjalistą jakby to się mogło niektórym wydawać. W przeciwieństwie do was nie skupiam się jednak na utopii jaka jest kraj całkowicie liberalny. Uważam ze podatki w Polsce są skandalicznie wysokie i nie mówię tu tylko o podatku dochodowym. Lecz głównie o podatkach pośrednich. Właśnie wszystkich składkach itd. Problem leży jednak w czym innym. Moim skromnym zdaniem. Problemem naszego kochanego systemu fiskalnego jest nieumiejętne i nieproporcjonalne wydawanie pieniędzy. Naszym problemem są złe rozwiązania prawne itp. Da się to poprawić nie robiąc przy okazji rewolucji. Osobiście jestem zwolennikiem państwa minimalnego i obywatelskiego. Państwa które ma za zadanie umożliwiać a nie zapewniać. Niestety jest to nie do przeprowadzenia na dzień dzisiejszy. Dlatego warto skupiać sie na tym co jest do zrobienia a nie ciągle psiaczyć że jest do dupy. Przyjmując nawet że upr ma taki wynik wyborczy jak platforma to i tak przy tym prezydencie konstytucji i społeczeństwie mimo zakładanych najlepszych chęci nic by nie zrobił.
Co do zabezpieczeń przysługujących najbiedniejszym i nie płacącym składek obywateli.
U uważam że powinni mieć do nich dostęp warunkowy. Na przykład na podstawia kontraktu socjalnego.
Żyję więc umieram.
Seneka


Siłą możesz mi zabrać wiele ale siłą nie możesz mi niczego dać. Możesz zapodawać codziennie w kościele a miłości na centymetr nie umiesz dać...
Kazik Staszewski. No speaking inglese.
Odpowiedz
#12
Cytat:Wiem co to liberalizm.

Wiec czemu Kwelduf zadaje glupie pytania? Jesli sie wie o co chodzi w tym calym liberalizmie/tarianizmie odpowiedzi na nie sa conajmniej oczywiste.

A ja dzis zaplacilem 40 zl za darmowa sluzbe zdrowia. Jakbym nie zaplacil to do laryngologa dostalbym sie pod koniec grudnia.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#13
Coś cię sie tak PO czepili UPRowcy! Są inne mniej liberalne partie. Np. LPR, Prawica RP, PIS, Samoobrona, LiD, PSL dlaczego nie atakujecie tych partii?

Zawsze tylko PO atakujecie tak jakbyście chcieli aby PO przegrała i rządził PIS.
A kiedy będzie rządził PIS to będziecie mieli jeszcze mniej liberalizmu gospodarczego niż macie. A wiec dlaczego tak PISoczycie na PO która może wam liberalizm gospodarczy trochę zwiększyć???
Odpowiedz
#14
ja osobiscie nie bylbym az tak strasznie przeciwko podatkom, pod warunkiem, ze te pieniadze bylyby dobrze wydawane z pozytkiem dla mnie, ze np. bylbym automatycznie ubezpieczony, mialby sie kto mna zaopiekowac na starosc i ze z kazda dolegliwoscia mogl pojsc do lekarza, a ten by mnie porzadnie wyleczyl a nie czekal z pavulonem, ze moglbym jezdzic autem po drogach nie ryzykujac urwania zawieszenia, ze moglbym oczekiwac w sadzie sprawiedliwosci a na policji obrony przed bandytami, ze szkola bylaby gotowa nauczyc moje potencjalne dzieci godnosci, szacunku dla siebie i innych i wiedzy przydatnej w zyciu... itd. itp.
Go vege!
--------------------------------------
Posłuchaj mnie, man ty pierdol ten chłam
Nie ma tu dla nas miejsca, i ty nie pchaj się tam...
--------------------------------------
Odpowiedz
#15
Oni są sfrustrowani i tyle. Pierdolą głupio o liberalizmie z PR I LPR do spółki i pytają się innych czy rozumieją czym jest liberalizm. Jak dla mnie liberalizm obyczajowy jest równie ważny jak gospodarczy. W LPR go nie znajdziesz jak i w PR nie uświadczysz. A po liście Karwinka do ateistów mniemam że w UPR też nie. Zresztą co tu mówić o partii która chce monarchii. Dobrze to pamiętam że UPR to rojaliści?
Żyję więc umieram.
Seneka


Siłą możesz mi zabrać wiele ale siłą nie możesz mi niczego dać. Możesz zapodawać codziennie w kościele a miłości na centymetr nie umiesz dać...
Kazik Staszewski. No speaking inglese.
Odpowiedz
#16
Avx napisał(a):W tym temacie zamierzam wyliczać wszelkie usłyszane "liberalne" (w cudzysłowie !) posunięcia PO.

Głosowanie "za" becikowym na początek Uśmiech

Co sie zaś tyczy mundurków, to jeszcze niedawno PO twierdziło że mundurki w szkołach są OK.
Odpowiedz
#17
Cytat:Jak dla mnie liberalizm obyczajowy

Stopien "liberalizmu obyczajowego" okresla proste rownanie: im wiecej homoseksualistow w danym srodowisku tym wiekszy liberalizm obyczajowy. W zwiazku z tym PO - partia zamordystystyczna w kazdym calu (przypominam ze wsadza ona do wiezien calkowicie niewinnych ludzi, jesli to nie swiadczy o zamordyzmie to nie wiem co) uchodzi za "liberalna swiatopogladowo" poniewaz wyraza sie przychylnie o srodowiskach homoseksualnych. Ludzie naprawde w ogole nie rozumieja pojec ktorych uzywaja.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#18
Kweldulf napisał(a):Pierdolą głupio o liberalizmie z PR I LPR
???
Kto tutaj coś takiego powiedział?
If you drive a car, I'll tax the street
If you try to sit, I'll tax your seat
If you get too cold I'll tax the heat
If you take a walk, I'll tax your feet
'Cause I'm the taxman, yeah, I'm the taxman
Odpowiedz
#19
Kilgore Trout napisał(a):W zwiazku z tym PO - partia zamordystystyczna w kazdym calu (przypominam ze wsadza ona do wiezien calkowicie niewinnych ludzi, jesli to nie swiadczy o zamordyzmie to nie wiem co) uchodzi za "liberalna swiatopogladowo" poniewaz wyraza sie przychylnie o srodowiskach homoseksualnych.
Przychylnie? Są przeciwko marszom równości i małżeństwom homo. Jakich niewinnych ludzi PO wsadziła do wiezień?
Rząd nie rozwiązuje problemów, on je finansuje
Odpowiedz
#20
Cytat:Są przeciwko marszom równości i małżeństwom homo.

przeciwko marszom?

no to cool, nawet o homoseksualistach nie wyrazaja sie przychylnie.

Cytat:Jakich niewinnych ludzi PO wsadziła do wiezień?

Ponosza odpowiedzielnosc za tysiace zamknietych, terroryzowanych przez aparat represji uzytkownikow substancji uznanych za nielegalne. Ludzi calkowicie, absolutnie niewinnych.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości