To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego katolicy wstydzą się przyznać ze w III Rzeszy był katolicyzm?
#1
Kiedyś wszedłem w wikipedi na III Rzesze i patrze. Religia domunująca: totalitaryzm
Od kiedy totalitaryzm to religia??? Szlak mnie trafia kiedy widzę takie zakłamywanie historii przez moherów. A wiec wszedłem w edycje i to zmieniłem na katolicyzm tak jak było naprawdę w III Rzeszy.
Lecz długo nie pobyło. Gdyż boli katoli prawda prosto w oczy. Prawdę historyczną chcą wymazać z wikipedi.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?titl...on=history
# (bież) (poprz) 20:55, 11 sie 2007 Wulfstan (dyskusja | edycje) (30 703 bajtów) (To pole powinno pozostać puste. Nazizm był jawnie antychrześcijański, zarówno w ideologii jak i w praktyce.) (anuluj zmiany)
# (bież) (poprz) 20:49, 11 sie 2007 217.98.25.132 (dyskusja) (30 717 bajtów) (zmieniam religie z totalitaryzmu na katolicyzm, bo nie ma takiej religi jak totalitaryzm a wiekszosc niemców była katolikami) (anuluj zmiany)

http://pl.wikipedia.org/wiki/III_Rzesza
Odpowiedz
#2
W ideologii fakt nie byl chrzescijanski. W praktyce jak najbardziej...
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
#3
skoro watykanowi ani kościołom protestanckim nazizm nie przeszkadzał, a 98,5% niemców było wierzących ('39) i akceptowało nazim, to jak można mówić o jakimś antychrześcijanizmie?
Odpowiedz
#4
DarkWater napisał(a):skoro watykanowi ani kościołom protestanckim nazizm nie przeszkadzał, a 98,5% wierzących niemców ('39) akceptowało nazim, to jak można mówić o jakimś antychrześcijanizmie?
No właśnie nie wiem.

To jakieś katolickie przekłamywanie historii.
Odpowiedz
#5
Zauwazylem pewna analogie pomiedzy chrzescijanstwem w 3 rzeszy a w sredniowieczu. W sredniowieczu chrzescijanstwo usprawiedliwialo system feudalny. To ze ktos byl biednym chlopem to wola boza, to ze ktos byl pieprzonym szlachcicem tez wola boga - a z nia nie ma dyskusji. Tak samo wiara w zycie pozagrobowe byla potrzebna rycerza, ktorzy dzieki temu przynajmiej odrobine mniej bali sie oddac zycie w walce.
W 3 rzeszy bylo podobnie. To ze nalezy usmiercic zydow, slowian, cyganow i inne "podrasy" to tez czesc boskiego planu. Tak samo zolnierze z haslem "Gott mit uns" mniej bali sie umierac.

BTW taka ciekawostka zobaczcie jakie przykladowe obrazki wyswietla sie w google gdy wpiszemy "Gott mit uns" ;-)
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Gott...Google&lr=
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
#6
Jeszcze lepiej wpisując w wyszukiwarce obrazków:
http://images.google.pl/images?hl=pl&q=G...a=N&tab=wi
Odpowiedz
#7
Skoro 100% niemieckich ateistów popierało entuzjastycznie hitlera i nazistów to oczym tu mówić
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#8
Gott mit uns

Nie ma takiego hasła w wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna:S...ext=Szukaj

Może dopiszemy? Oczko
Odpowiedz
#9
pilaster napisał(a):Skoro 100% niemieckich ateistów popierało entuzjastycznie hitlera i nazistów to oczym tu mówić

A jaki procent całej ludności stanowili ateiści?

Moim zdaniem, trzeba pamiętać, że religia to często tylko rodzaj ozdobnika czy tła dla wszelkich formacji kulturowych, a nie rzeczywiste odzwierciedlenie sytuacji kultury. Dosyć częste jest to choćby w kulturach europejskich.
Przykładem jest choćby nasz kochany nurt "narodowo-ludowy" w katolicyzmie spod sztandaru Rydzyka.

PS Za dużo razy powtórzyłem słowo "kultura". Moja polonistka by tego nie pochwaliła Język.
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#10
FlauFly napisał(a):A jaki procent całej ludności stanowili ateiści?
zdaje się że pewnie poniżej procenta. podejrzewam, że zadeklarowanych ateistów nie było w ogóle, bo za to groziła czapa.
Odpowiedz
#11
W III Rzeszy czapa była za wyznawanie religii. Oczywiście jednej konkretnej religii. ALe sam przywódca tego świeckohumnanistycznego raju wyraźnie zapowiadał że wkrótce zabierze się i za pozostałe wyznania.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#12
W takim razie o co chodziło z tym "Gott mit uns" jeżeli pilaster prawdę rzecze?
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#13
Element tradycji, podobnie jak i zelazne krzyże. jedne i drugie zostało wprowadzone jeszcze za "żelaznego Fryca" w XVIII wieku. Bolszewikom i Stalinowi tez nie przeszkadzało ze armia czerwona nosi płaszcze zaprojektowane przez cara Mikołaja I
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#14
pilaster napisał(a):W III Rzeszy czapa była za wyznawanie religii. Oczywiście jednej konkretnej religii. ALe sam przywódca tego świeckohumnanistycznego raju wyraźnie zapowiadał że wkrótce zabierze się i za pozostałe wyznania.
Nie słyszałem takich zapowiedzi możesz podać konkrety?

Słyszałem tylko o eksterminacji żydów i bolszewików. Czyli hitler chciał eksterminować innowierców żydów i ludzi uważanych za ateistów czyli bolszewików.

Hitler robił dokładnie do samo co krzyżacy w średniowieczu. Krzyżacy tez palili domy żydów i domy ateistów. A krzyżacy to byli rycerze chrześcijaństwa. Hitler tez był krzyżakiem bo robił dokładnie to samo co krzyżacy.

To właśnie z krzyżackich tradycji narodził sie nazizm. Nienawidzenie żydów to było krzyżacką tradycją. Nazizm istniał już w średniowieczu tylko ze pod nazwą krzyżacy.
A kościół i papież zawsze był po stronie nazistów. Bo to klerowi było na rękę kiedy niewierni i innowiercy bali sie krzyżaków.

Polska zawsze tez walczyła z nazistami. Raz pokonaliśmy ich w 1410 a drugi raz w 1945.
Szkoda tylko ze ta piękna historia zwalczania nazistów legła w gruzach w 2005, kiedy to naziści weszli do rządu w demokratycznych wyborach w Polsce.
Nasi przodkowie, którzy walczyli z krzyżakami i hitlerowcami przewracają sie w grobach jeśli to widzą. Smutny

A kiedy walczyliśmy z krzyżakami i hitlerowcami. To Watykan nas wtedy piętnował a nie nazistów! Kościół katolicki zawsze był przeciwko Polsce.
Polska wrodzona tolerancyjność blokowała zawsze nazistom drogę do niewiernych na wschodzie. I za to nas Watykan nienawidził.
Niby przyjęliśmy chrzest i byliśmy chrześcijanami. A i tak nadal zwalczano nas jak poganów. Wysyłając na nas krzyżaków i hitlerowców. Smutny
Zawsze byliśmy dla Watykanu gorszą nacją chrześcijan. To nie wzięło sie znikąd w 1939. Poparzcie sobie ka królestwo niemieckie z 11 wieku. Niemcy i połowa Włoch. Dokładnie jak państwa Osi na początku IIWS wojny. A droga ekspansji dla królestwa niemieckiego to Polska. Oni już idą tą droga od 1000 lat. Nawet chrzest Polski ich za bardzo nie powstrzymał. Zawsze chrześcijańskie niemcy spychały Polskę na wschód. Przez setki lat Polska była nie na swojej ziemi. Dopiero po 1945 Polska wróciła na swoje miejsce.
To nie chrzest Polski zagwarantował nam nienaruszalność polskich granic tylko niewierni bolszewicy. Trzeba było w 10 wieku szukać sojuszu na wschodzie a nie na kolanach sie uginać przed wschodem. Bo i tak nas chrześcijaństwo zachodnie nie oszczędzało.
Odpowiedz
#15
Zasite racje miał kilgore, kiedy postulował, zeby specjalnie oznaczac watki w których wypowiada się vacarius...

Cytat:
Krzyżacy tez palili domy żydów i domy ateistów

I jeszcze pewnie kosmitów...

Cytat:Polska zawsze tez walczyła z nazistami. Raz pokonaliśmy ich w 1410


Tak, tak... Podobno zaburzonemu nie można przeczyć...
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#16
Piętnować, żeby z góry było wiadomo kto zły i bezbożny.
Uniwersalne: tak tak weź sie i utop

Fajna polemika Oczko
Odpowiedz
#17
A jaka moze być polemika z kimś, kto twierdzi ze naziści w 1410 roku prześladowali kosmitów?

No jakaś granica bredni chyba istnieje?

Z resztą nawet w prezypadku krzyżaków, paieże (wcale wtedy nie mieszkający na Watykanie jak twierdza brownopodobni) popierali w tym konflikcie raczej Polskę...
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#18
pilaster napisał(a):A jaka moze być polemika z kimś, kto twierdzi ze naziści w 1410 roku prześladowali kosmitów?
To ty tutaj pieprzysz jakieś głupoty ze naziści w 1410 roku prześladowali kosmitów.
Jak można z tobą polemizować?
Nie pieprz o kosmitach jeśli chcesz polemizować!

Ubzdurałeś sobie coś ze ja mówię o kosmitach. A to ty mówisz o kosmitach i sie teraz spierasz z własnym ubzduraniem.
Czy to przypadkiem nie są objawy schizofremi? Spierasz sie sam ze sobą. Szczęśliwy

Jeśli chcesz nadal polemizować to już chyba nie będziesz miał z kim. Bo ja nie mam zamiaru rozmawiać z tobą na twoim poziomie dziecka z piaskownicy.
Z resztą ty i tak polemizujesz sam ze sobą a nie ze mną. A wiec sobie porozmawiaj sam ze sobą dalej. Szczęśliwy

Napisz sobie za mnie posta i na niego odpowiedz a tego posta zignoruj. Oczko
Tego posta tu nie ma. Jest tylko twoja wersja mojego posta. Ciekawo o czym teraz napisałem?
Odpowiedz
#19
Swoją drogą (pomijając ten zonk o nazistach z 1410 Duży uśmiech) Vacarius Cię przyłapał, Pilastrze na fantazjowaniu Oczko
Odpowiedz
#20
to z krzyżakami i hitlerowcami (1410-1945) oraz państwami osi: włochy (państwo kościelne) - niemcy (cesarstwo - po niemiecku rzesza (reich)) to ci się naprawdę udało! Duży uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości