To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co zrobił złego Karol Wojtyła.
#61
Al-Rahim napisał(a):Jeśli Hitler nie byłw seminarium lecz np: katolickich studiach teologicznych , czy też szkółce katolickiej z internatem.

Ani jedno, ani drugie ani trzecie.

Wylali go z gimnazjum. Zwykłego, świeckiego
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#62
poszukam linków i zapodam na forum.
Odpowiedz
#63
Tak BTW: przypomniała mi się dyskusja na temat co Wojtyła zrobił dobrego...
Wygląda na to, że ani nic specjalnie dobrego, ani nic specjalnie złego. Po prostu nic konkretnego nie zrobił. I to też już było...
egoista
Odpowiedz
#64
Oj złęgo zrobił i to sporo, wyastarczy przejrzeć ten wątek... + Rumburak i Legaba.
Odpowiedz
#65
Al-Rahim napisał(a):Oj złęgo zrobił i to sporo, wyastarczy przejrzeć ten wątek... + Rumburak i Legaba.

Jak zwykle Al Rahim nie potrafi przytoczyć żadnych konkretów i jak to u świeckich humanistów bywa miota się od ściany do ściany z jednej strony usiłując dowieść jak z Wojtyły był potworny zbrodzień, a z drugiej odmawiając Wojtyle jakiegogkolwiek znaczenia Uśmiech
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#66
Zapomniałem o najważniejszej złej rzeczy jaka Wojtyła nam uczynił -
otóż praktycznie zabił polską tradycję Prima Aprilis.

Jego zejście odbyło się w takim czasie, że w tej chwili zrobienie choćby najmniejszego żartu 1 kwietnia ociera się o bluźnierstwo, "uwłaczanie pamięci", "nie licowanie z honorem" itp.
Odpowiedz
#67
pilaster napisał(a):Oj złęgo zrobił i to sporo, wyastarczy przejrzeć ten wątek... + Rumburak i Legaba.
Cytat:Jak zwykle Al Rahim nie potrafi przytoczyć żadnych konkretów

Podawałem linki, pisałem wcześniej opinie, dodatkowo założyłem ten wątek po to właśnie aby inne osoby wspopmogły (chociażby mnie) przykładami złych decyzji Wojtyły.
Cytat: i jak to u świeckich humanistów bywa miota się od ściany do ściany z jednej strony usiłując dowieść jak z Wojtyły był potworny zbrodzień, a z drugiej odmawiając Wojtyle jakiegogkolwiek znaczenia Uśmiech
[/quote]
Na to że z Wojtyła zrobił pare złych rzeczy (złych decyzji, krzywdzących opinii) masz w powyższych wypowiedziach także innych forumowiczów, poparte sąone odpowiednimi linkami. Nie twierdzę wiec że nie miał on żadnego znaczenia(Wojtyła). Twierdzę lecz, że niewielkie było znaczenie Wojtyły w obalaniu komuny. Czytaj ze zrozumieniem pilastrze i nie mieszaj moich wypowiedzi.
Odpowiedz
#68
pilaster napisał(a):napisz coś szerzej, bo Twoja lakonicznośc jest mało zrozumiała. Domysliłem się, ze chodziło ci o to, że Bank Watykański kredytował Kadafiego. Po pierwsze wypadałoby to udowodnić, po drugie czy to Wojtyła kierował w tym banku działem kredytów? I co rozumiesz przez dzielenie ziem rosyjskich?

1. szukaj w zachodniej prasie
2. nie slyszales o konflikcie w zwiazku z owym podzialem?
3. przejrzyj sobie "Jan Paweł II złapany za słowo"

--------------
Kiedy Papież wybiera się do Ameryki Łacińskiej, wielu spodziewa się, że - ustami samego Papieża! - przypomni się, jakie winy obciążają Kościół w stosunku do tego kontynentu. Ale cóż ma powiedzieć ktoś gotowy do dialogu z Rzymem, gdy Wojtyła na Haiti stwierdza po prostu, iż dziękuje Bogu za to, że mógł tu przybyć "drogą, którą utorowali pierwsi wysłannicy wiary po odkryciu tego kontynentu"? Czy ten człowiek nie rozczarował się, słysząc takie zdania, wypowiadane akurat na miejscu zbrodni? Przecież to tu, jak pisze hiszpański dominikanin Bartolome de Las Casas (1474-1566), "odbywała się rzeź i duszenie tych nieszczęśników", których zmuszano do przyjęcia ewangelii rzymskiej, czy chcieli tego, czy nie chcieli.
Chyba nie może być ostatnim słowem Kościoła katolickiego w tej udręczonej części świata zdanie, które wygłosił Papież: "możemy dzisiaj spoglądać na to dzieło jedynie z podziwem i wdzięcznością", jeśli traktujemy poważnie to, co napisał w swej relacji naoczny świadek Las Casas: "Chrześcijanie wdarli się pomiędzy lud, nie szczędzili dzieci ani starców, ciężarnych ani matek, rozpruwali im brzuchy i rąbali wszystko na części, nie inaczej, niż jakby rzucili się na trzodę owiec."
Jan Paweł II, któremu nie przeszło przez usta ani jedno słowo grozy, a tym bardziej skruchy, potrafił się tylko chełpić, jakie to "czasy zbawienne dla tego kontynentu ku chwale i czci Bożej" wtedy się rozpoczęły. Nawet marginesowo nie wspomniał o prawdzie, którą opisuje Las Casas: "Zbudowano także szerokie szubienice, tak aby stopy niemalże dotykały ziemi, i wieszano ku sławie i czci Zbawiciela i dwunastu apostołów po trzynastu Indian na każdej z nich, po czym układano pod nimi drewno i zażegłszy je palono ich wszystkich żywcem."
Odpowiedz
#69
Gazebo znowu o knkwistadorach. O tym już pisałem. słowa JP2 dotyczyły misjonarzy, którzy tubylców przed brutalnościa konkwistadorów bronili

Reszta "zarzutów" to jakieś bzdury. "Dzielenie ziem rosyjskich"? Nawet gazebo nic o tym nie potrafi napisać. Smutny
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#70
pilaster napisał(a):Gazebo znowu o knkwistadorach. O tym już pisałem. słowa JP2 dotyczyły misjonarzy, którzy tubylców przed brutalnościa konkwistadorów bronili

Reszta "zarzutów" to jakieś bzdury. "Dzielenie ziem rosyjskich"? Nawet gazebo nic o tym nie potrafi napisać. Smutny

ga ga chwala bohaterom Uśmiech znowu? o tej ksiazce nie wspominal tu chyba nikt a ja o konkwistadorach z kolei ani slowa, czytales te ksiazke? jest w necie w wersji elektronicznej, a chodzi o kolejne wyswiecenie a nie spor o liczbe zabitych, skad czerpiesz informacje? ile masz lat jesli nie slyszales o konflikcie w zwiazku z podzialem ziem rosyjskich na diecezje? Uśmiech sprawdz date 11 lutego 2002 r., (Parlamentarzyści wysunęli mianowicie teorię, że katolicy uprawiają w Rosji politykę, że ustanawiając 4 diecezje Watykan dokonał aktu okupacji na terenie obcego państwa.) poszukaj sobie wiecej na temat zaangazowania JPII w konflikt na Balkanach, zdaje sie, ze to byla jedna z przyczyn przegrania startu po nagrode Nobla, dodatkowo JPII zblokowal pomoc ofiarom gwaltow z przyczyn doktrynalnych, dzieci maja sie rodzic Uśmiech prawda?
Odpowiedz
#71
Gazebo konkretnie prosze. Na czym miało polegac dzielenie ziem rosyjskich (z resztą do dzisiaj pozstają niepodzielone Duży uśmiech ) A co do reszty to same mgliste aluzje "nie czytałeś", nie słyszałe", "znajdź sobie" etc. Tak się nie prowadzi dyskusji. Dym w oczy, nic aby dym w oczy. Niejszym przyjmuję zatem, ze gazebo nie ma w tej sprawie NIC do powiedzenia, a klepie sobie w klawiaturę dla samego klepania. Smutny
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#72
pilaster napisał(a):Niejszym przyjmuję zatem, ze gazebo nie ma w tej sprawie NIC do powiedzenia, a klepie sobie w klawiaturę dla samego klepania. Smutny

szkoda, ze nie masz nic do powiedzenia, jednakowoz przewidywalne patrzac po twoich wypowiedziach, to zdecydowanie zamyka temat, tym bardziej, ze informacje kierowane sa do ludzi, ktorych one interesuja bez wzgledu na przekonania, ty sie nie lapiesz co z kolei jest poza tematem i moimi zainteresowaniami
Odpowiedz
#73
rozdawał różańce i opowiadał banały, chyba wystarczy.... :? :?
There is no heaven of glory bright, and no hell where sinners roast...
Odpowiedz
#74
WOSW napisał(a):Niestety nie znam łacinyy nie wiem zatem o czym jest ten list. Może dotyczy kroju czapek noszonych przez prałatów? Very Happy

Tak czyli wikipedia kłamie bo to twór bolszewicki...

Uczy się nie wypowie bo to rzuci cień na jego "złotego cielca" Język

---------------------------------------------------------------------------

Edit:

http://en.wikipedia.org/wiki/Pope_John_P...#Criticism
Michał Wójtowicz

Religion can never reform mankind because religion is a slavery


Cytat:
pilaster napisał(a):Proszę zwrócić uwagę, że nawet osoby nie podejrzewane o sympatię do Krk, jak Śsz, przyznają, że reakcja na "pedofilię" jest czysto emocjonalna, instynktowna, nie mająca żadnego uzasadnienia racjonalnego

Nadal Pilaster nie wyjaśnił nam czy jest idiotą i nie zrozumiał co napisał ŚS czy jest manipulatorem i specjalnie wyciaga błędne wnioski.
Odpowiedz
#75
Cierpliwości, zaraz przetłumaczę.
------------------------------------------------
UFF jestem dopiero w połowie. Chyba jutro wrzucę tłumaczenie... Co za upał... 8O
Jak się bawię: http://tinyurl.com/rly4x
[Obrazek: zmiewielkogodhatesfags.jpg][Obrazek: mibdscu7.th.gif][Obrazek: zmiewielkojeevesandwoos.jpg]
dziewczyny, wstępujcie do armii! http://www.youtube.com/watch?v=cKQzOei4m...ed&search=
Z komentarzy na YouTube:

"Punk nie umarł, śpi gdzieś najebany"
Odpowiedz
#76
No to się cieszę! Bo bym się na Tobie całkowicie zawiódł (serio!)...
Michał Wójtowicz

Religion can never reform mankind because religion is a slavery


Cytat:
pilaster napisał(a):Proszę zwrócić uwagę, że nawet osoby nie podejrzewane o sympatię do Krk, jak Śsz, przyznają, że reakcja na "pedofilię" jest czysto emocjonalna, instynktowna, nie mająca żadnego uzasadnienia racjonalnego

Nadal Pilaster nie wyjaśnił nam czy jest idiotą i nie zrozumiał co napisał ŚS czy jest manipulatorem i specjalnie wyciaga błędne wnioski.
Odpowiedz
#77
Masz - smacznego. Niestety, tekst jest napisany prawno-kościelną a nie filozoficzną (jedyną znaną mi) łaciną, stąd nie ręczę za siebie.



W celu wypełnienia prawa kościelnego, które stwierdza w art. 52 apostolskiej konstytucji i Kurii Rzymskiej, że „Kongregacja Doktryny Wiary bada przewinienia przeciwko wierze i bardzo poważne przewinienia zarówno przeciwko obyczajom jak i popełnione w czasie sprawowania sakramentów, które zostały jej doniesione, i , jeśli konieczne, przystępuje do ogłoszenia lub nałożenia sankcji kanonicznych zgodnie z normami zwykłego lub właściwego prawa”, konieczne było wpierw określenie metody postępowania sądowego w przewinieniach przeciwko wierze: dokonano tego za pomocą norm zatytułowanych Agendi Ratio in Doctrinarum Examine, ratyfikowanych i zatwierdzonych przez papieża Jan Pawła II, razem z art. 28-29, zaaprobowanymi in forma specifica. W prawie tym samym czasie, KDW, za pomocą ustanowionej ad hoc komisji, poświęciła się dokładnemu zbadaniu kanonów co do przewinień, zarówno kanonów Kodeksu Prawa Kanonicznego i Kodeksu Kanonów Kościołów Wschodnich, w celu określenia „poważnych przewinień zarówno przeciwko obyczajom i popełnionych w czasie sprawowania sakramentów” i w celu ustanowienia specjalnych norm proceduralnych „co do ogłaszania lub nakładania sankcji kanonicznych”, ponieważ instrukcja Crimen Sollicitationis, wydana przez powyższą świętą kongregację Stolicy Świętej 16 marca 1962 roku, aż do teraz mająca moc prawną, miała być zrewidowana kiedy promulgowano nowe kodeksy prawa kanonicznego. Rozważywszy dokładnie opinie i poczyniwszy stosowne konsultacje, praca komisji została ukończona. Ojcowie KDW zbadali dokładnie pracę komisji i przesłali papieżowi wnioski w sprawie określenia bardzo poważnych przewinień i sposób postępowania sądowego w celu ogłoszenia lub nałożenia sankcji, z nadal pozostającą wyłączną kompetencją co do tego apostolskiego trybunału tej kongregacji. Wszystkie te rzeczy, zaaprobowane przez samego papieża, potwierdzono i promulgowano listem apostolskim motu proprio zaczynającym się od słów Sacramentorum sanctitatis tutela. Bardzo ciężkie przewinienia zarówno w sprawowaniu sakramentów i przeciwko obyczajom zastrzeżone KDW są takie:
Przewinienia przeciwko świętości Najświętszej Ofiary Eucharystycznej i sakramentów, mianowicie:

1. Zabieranie lub przechowywanie konsekrowanych postaci dla świętokradczego celu lub wyrzucanie ich
2. ATTENTATIO [?? ATTEMPTO – doświadczam (w sensie: wystawiam na próbę, a nawet: kuszę] działań liturgicznych Ofiary Eucharystycznej lub naśladowanie (udawanie) ich
3. Zabronione koncelebracje Ofiary Eucharystycznej z członkami wspólnot eklezjalnych, które nie mają sukcesji apostolskiej i nie rozpoznają godności sakramentalnej stanu kapłańskiego
4. Konsekracja dla celów świętokradczych jednej postaci bez drugiej podczas sprawowania Eucharystii lub nawet obu poza sprawowaniem Eucharystii

Przewinienia przeciwko świętości Sakramentu Pokuty, mianowicie:

1. Rozgrzeszenie współwinnego grzechu przeciwko 6 przykazaniu Dekalogu
2. Nagabywanie w czasie, przy okazji lub pod pretekstem spowiedzi do grzechu przeciwko 6 przykazaniu Dekalogu, jeśli jest nastawione na grzech z samym spowiadającym.
3. Bezpośrednie naruszenie tajemnicy spowiedzi

Przewinienia przeciwko obyczajom, mianowicie przewinienia popełnione przez kleryka przeciwko 6 przykazaniu Dekalogu z osobą mającą poniżej 18 lat

Tylko te przewinienia wskazanie i określone wyżej są zastrzeżone apostolskiemu trybunałowi KDW. Tak często, jak ordynariusz lub hierarcha ma przynajmniej prawdopodobną wiedzę na temat zastrzeżonego przewinienia, po przeprowadzeniu wstępnego zbadania sprawy ma poinformować o tym KDW, która – chyba że CAUSAM SIBI ADVOCET [??? CAUSA – tu może być: proces, sprawa sądowa, okoliczności, zlecenie; ADVOCO – przyzywam, powołuję (np. kogoś jako doradcę prawnego lub zgromadzenie), stosuję, używam (np. do pomocy)]z powodu szczególnych okoliczności – po przekazaniu stosownych norm poleci ordynariuszowi lub hierarsze przeprowadzić postępowanie sądowe przed jego własnym trybunałem. Prawo apelacji od wyroku pierwszej instancji, czy to ze strony współuczestnika lub jego ustawowego przedstawiciela lub promotora wymiaru sprawiedliwości, pozostaje prawomocne wyłącznie w odniesieniu do najwyższego trybunału tej kongregacji. Należy zaznaczyć, że działanie przestępcze w zakresie przewinień zastrzeżonych KDW ulega przedawnieniu po 10 latach. Przedawnienie działa zgodnie z powszechnym i zwyczajnym prawem; w przypadku przewinienia popełnionego z osobą nieletnią przez kleryka, przedawnienie działa od dnia ukończenia przez niepełnoletniego 18 roku życia. W trybunałach ustanowionych przez ordynariuszy lub hierarchów, funkcje sędziego, promotora wymiaru sprawiedliwości, notariusza i przedstawiciela ustawowego mogą być pełnione w tych przypadkach tylko przez księży. Kiedy proces sądowy przed danym trybunałem jest zakończony, wszystkie akta sprawy mają być obowiązkowo przesłane do KDW. Wszystkie trybunały Kościoła Łacińskiego i Kościołów Katolickich Wschodnich są zobowiązane do przestrzegania kanonów w sprawie przewinień i kar sądowych, a także procesów karnych obu Kodeksów, wraz ze szczegółowymi normami przesłanymi przez KDW w każdym indywidualnym przypadku, i mają być w całości egzekwowane. Sprawy sądowe tego rodzaju podlegają tajemnicy papieskiej.
Dzięki temu listowi, wysłanemu z polecenia papieża wszystkim biskupom Kościoła Katolickiego, superiorom generalnym religijnych instytutów życia konsekrowanego na prawie papieskim i stowarzyszeniom życia apostolskiego [księży] na prawie papieskim, i pozostałym zainteresowanym ordynariuszom i hierarchom, nie tylko – jak sądzimy – uniknie się całkowicie bardzo ciężkich przewinień, ale szczególnie ordynariusze i hierarchowie będą mieli troskę pasterską, aby czuwać nad świętością stanu duchownego i wiernych, nawet za pomocą niezbędnych sankcji.
W Rzymie, w siedzibie KDW, 18 maja 2001
Kard. J. Ratzinger
Prefekt
Abp. T. Bertone SDB
Sekretarz
Jak się bawię: http://tinyurl.com/rly4x
[Obrazek: zmiewielkogodhatesfags.jpg][Obrazek: mibdscu7.th.gif][Obrazek: zmiewielkojeevesandwoos.jpg]
dziewczyny, wstępujcie do armii! http://www.youtube.com/watch?v=cKQzOei4m...ed&search=
Z komentarzy na YouTube:

"Punk nie umarł, śpi gdzieś najebany"
Odpowiedz
#78
Uczy jesteś wielki! Dzięki bardzo! Podaj adres to dostaniesz piwo Język.

Tylko że nie mam z kim dyskutować o "kroju czapek" bo z tym !@$#% !@$@#% !@$@# nie gadam dopuki nie przeprosi za obrażanie mnie i mojej rodziny! Jak nie wiecie o co chodzi to: szukajcie a znajdziecie... Język
Michał Wójtowicz

Religion can never reform mankind because religion is a slavery


Cytat:
pilaster napisał(a):Proszę zwrócić uwagę, że nawet osoby nie podejrzewane o sympatię do Krk, jak Śsz, przyznają, że reakcja na "pedofilię" jest czysto emocjonalna, instynktowna, nie mająca żadnego uzasadnienia racjonalnego

Nadal Pilaster nie wyjaśnił nam czy jest idiotą i nie zrozumiał co napisał ŚS czy jest manipulatorem i specjalnie wyciaga błędne wnioski.
Odpowiedz
#79
Jestem najmniejszy z Uczych (jak pisałem, jest ich WIELU, BARDZO WIELU... :twisted: :twisted: )... Ale na przyszłość znajdź kogoś albo sam się naucz łaciny (to proste - miesiąc intensywnej nauki najwyżej), bo mam ciekawsze rzeczy...
Poza tym, jak uprzedzałem, co do wielu zwrotów mam wątpliwości i w ogóle to tylko tak z grubsza tłumaczenie.
Jak się bawię: http://tinyurl.com/rly4x
[Obrazek: zmiewielkogodhatesfags.jpg][Obrazek: mibdscu7.th.gif][Obrazek: zmiewielkojeevesandwoos.jpg]
dziewczyny, wstępujcie do armii! http://www.youtube.com/watch?v=cKQzOei4m...ed&search=
Z komentarzy na YouTube:

"Punk nie umarł, śpi gdzieś najebany"
Odpowiedz
#80
Brawo Uczy.

A teraz oczekuję od naszych antyklerykalnych ratlerków żeby wskazali gdzie w tym dokumencie Ratzinger zabrania ujawniać przestepstwa księży świeckiemu wymiarowi sprawiedliwośći. Duży uśmiech
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości