To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co obecnie czytacie?
#1
Proszę wywalić, jeśli takowy temat już był... Jednakże szukałam, ale nie znalazłam...
Jest wątek o muzyce, może być i o literaturze, niekoniecznie związanej z ateizmem...
[SIZE="1"]PRZYSIĘGAM NA SWOJE ŻYCIE I SWOJĄ MIŁOŚĆ DO NIEGO, ŻE NIGDY NIE BĘDĘ ŻYŁA DLA INNEGO CZŁOWIEKA ANI PROSIŁA GO, BY ŻYŁ DLA MNIE[/SIZE]
Odpowiedz
#2
Ja właśnie przeczytałem debiut książkowy Dicka - Słoneczna loteria.
Na razie się nie zdecydowałem po co sięgnąć teraz.
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#3
Ian Sommerville, "Inżynieria Oprogramowania" ... dopiero co przyszła ( 3 tygodnie po zamówieniu :p )
Odpowiedz
#4
Ostatni zaczytuję się w książkach Paula Coelho. Aktualnie czytam "Zahir." Oczko
"Wczoraj wieczór myślałem o ratowaniu świata. Dziś rano o ratowaniu ludzkości. Ale cóż, trzeba mierzyć siły i zamiary. I ratować to, co można"
"Narrenturm" A. Sapkowski

"You may say I'm a dreamer, but I'm not the only one."
Odpowiedz
#5
Ja kończę teraz (po raz kolejny) Dzienniki Gwiazdowe Lema, a w kolejce mam Folwark Zwierzęcy Orwella.
Cytat:debiut książkowy Dicka - Słoneczna loteria
Czytałem - całkiem fajny, w ogóle Dick jest niezły.
[Obrazek: 18071.jpg]
Odpowiedz
#6
Ja jestem w trakcie cyklu 'Koło Czasu' R. Jordana, a tak poza tym to ostatnio czytałem 'Ławę przysięgłych' Grishama.
nil melius est quam cum ratione tacere

nil mirari, nil indignari, sed intellegere
Odpowiedz
#7
Antoni Kępiński, Melancholia oraz Wybrane problemy współczesnej filozofii prawa Lecha Morawskiego.
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#8
homo ludens Huizingi.

Odpowiedz
#9
Fritz Leiber - Wędrowiec
Julian Stryjkowski - Austeria
Włodzimierz Odojewski - Zasypie wszystko, zawieje... (hardcore, normalnie psychologiczny horror wojenny)
Marshall McLuhan - Wybór pism

I ze trzy ksiazki Kuncewiczowej... uff...
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#10
rozrywkowo?

John Emsley - Galeria cząsteczek
[SIZE="1"]There's a feeling I get when I look to the west
And my spirit is crying for leaving
In my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
And the voices of those who stand looking
and it makes me wonder
really makes me wonder[/SIZE]
Odpowiedz
#11
Cytat: Co obecnie czytacie?

etykietę na Fancie Green Apple :mrgreen:
[url="http://www.spreadfirefox.com/pl/worldrecord/"][Obrazek: 468x60_dday.png]
[/url]
Odpowiedz
#12
R. Cohen, R. Westbrook - "Amarna Diplomacy: The Beginnings of International Relations"
Nie zgadzam się z tobą, ale zawsze bronił będę twego prawa do posiadania własnego zdania.

— François-Marie Arouet de Voltaire
Odpowiedz
#13
Na razie nic nie czytam, ale zamierzam podjąć się podczas wakacji przeczytania całej mitologii Middelgardu (Śródziemia), o której w najszerszej mierze traktują:
cała dwunastotomowa Historia Śródziemia - podstawa programowa, bez tego ani rusz w świecie Tolkiena, szkoda, że po polsku ukazały się jedynie 2 pierwsze tomy
Silmarillion - świetna opowieść wraz z opisami ras, rodów, stwórców itd. ulokowana w Ardzie
Dzieci Húrina - w sumie dodatek dopełniający Silmarillion,
Władca Pierścieni - bardziej jako wielowątkowa powieść, a nie zbiór mitów, ale też przydatna
The Fall of Rivendell - esej, który opisuje ostatnią czwartą Erę oraz upadek Rivendell i pochłoniecie całej krainy przez wielkoluda Kholpusa.
[url="http://www.spreadfirefox.com/pl/worldrecord/"][Obrazek: 468x60_dday.png]
[/url]
Odpowiedz
#14
(w weekendy) "Handbook of Parametric and Nonparametrical Statistical" - Sheskin
(w weekendy)"Electron tube circuits" - McGraw, Hill
(do kolacji) "Strach" - Gross
(w toalecie) "Antychrzescijanin" - Nietzsche
(w weekendy - ale za chwile sie poddam.....) "Genetyka ogólna i molekularna" - Gajewski
(do kolacji) "EKG jasno i zrozumiale" - Houghton, Gray

oczywiscie nie na raz Uśmiech
Null pointer exception
Odpowiedz
#15
"Uczucia i działania" - Vilfredo Pareto
"Rozum i intuicja w nauce" - Alina Motycka
"Psychologia emocji" - Zbiorowa
Odpowiedz
#16
Obecnie czytam:
"Ostatnie Proroctwo" - Greg Keyes - to dla zabawy. Przedostatnia czesc cyklu Nowa Era Jedi. Jak skoncze serie to zabieram sie za wojny rojow, a pozniej Legacy. Miedzy czasie gdzies nowa ksiazke Zahna musze przeczytac, bo lezy na polce i nabiera mocy urzedowej.
"Matematyka dyskretna" - Ross, Wright - to z musu :c
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
#17
Dla rozrywki - "Wyprawy Wikingów" Farley Mowat
"Rycerze Chrystusa - Słynni Rycerze Europy" - Dariusz Piwowarczyk
Wyrywkowo - "Przykłady analiz DNA" Słomskiego
[SIZE="1"]PRZYSIĘGAM NA SWOJE ŻYCIE I SWOJĄ MIŁOŚĆ DO NIEGO, ŻE NIGDY NIE BĘDĘ ŻYŁA DLA INNEGO CZŁOWIEKA ANI PROSIŁA GO, BY ŻYŁ DLA MNIE[/SIZE]
Odpowiedz
#18
The Shock Doctrine: Rise of Disaster Capitalism - Naomi Klein
Lód - Dukaj
GG 763835 - jak ktoś chce zagadnąć

Byłby to najwspanialszy ze wszystkich możliwych światów, gdyby nie było na nim religii. John Adams (1735-1826)
Odpowiedz
#19
Cytat:Lód - Dukaj

O! Ciekawe, czy i Ciebie Dukaj nawróci na marcynizm czy na tutejszą jego wersję - glacjanizm Duży uśmiech.
Wstąp do tematu o lodzie i chłodzie Oczko.
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#20
FlauFly napisał(a):O! Ciekawe, czy i Ciebie Dukaj nawróci na marcynizm czy na tutejszą jego wersję - glacjanizm Duży uśmiech.
Wstąp do tematu o lodzie i chłodzie Oczko.

Na razie jadę pociągiem przez Rosję gdzie gadają o życiu i śmierci i w ogóle ;-)
GG 763835 - jak ktoś chce zagadnąć

Byłby to najwspanialszy ze wszystkich możliwych światów, gdyby nie było na nim religii. John Adams (1735-1826)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości