To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co obecnie czytacie?
Cytat:…  chory z nienawiści Dawkins


Co to za jeden?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Pewnie chodzi o prof. Richarda M. Dawkinsa, brytyjskiego archeologaUśmiech
Odpowiedz
Klatki
https://www.nui.sklep.pl/klatki-wydanie-...iazka.html
Trzeba podważyć wszystko co da się podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. T.K.
Odpowiedz
W jednym czasie:
Mahabharata [rozgrzebana]
Ego-rcyzmy Mateusza Grzesiaka [kończę]
Musicie się nawrócić Billy'ego Grahama [zaczynam, ale nie wiem ile wytrwam]

W kolejce "Włam się do mózgu" Radosława Kotarskiego.
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction: 
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com 
Odpowiedz
"Moje pierwsze samobójstwo" Jerzy Pilch

Książka jest zbiorkiem powiązanych ze sobą opowiadań i jest pod względem fabularnym nierówna: niektóre z opowiadań są znakomite, inne po prostu dobre, a są i takie, które mnie nużyły, jednak pod względem literackim cała książka jest majstersztykiem. Jest zwyczajnie świetnie napisana, co wynagradza wszelkie braki fabularne. 

To była moja pierwsza książka tego autora i z pewnością sięgnę po inne.
Odpowiedz
Skończyłem Harry'ego Pottera i Przeklęte Dziecko, teraz, kurwa, czytam Bluzgaj zdrowo - o pożytkach z przeklinania autorstwa Emmy Byrne. Książka lekka i bardzo ciekawa.

Potem czytam biografię Da Vinciego pióra Isaacson, Tako rzecze Lem, czyli wywiad rzeka z geniuszem i Po piśmie Dukaja.
Sebastian Flak
Odpowiedz
https://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksi...j-Lozinski

"Stramer" Mikołaja Łozińskiego.

Całkiem fajnie się to czyta. Rzecz jest o Żydowskiej rodzinie mieszkającej w przedwojennym Tarnowie. Dość lekko napisane, mimo, że tematyka lekka zawsze nie jest.  Teraz tylko czekać jak Łoziński zostanie nazwany kolejnym antypolskim pisarzem Oczko
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
[Obrazek: ukryty-geniusz-david-adam-okladka-wybrana_detail.jpg]
Sebastian Flak
Odpowiedz
Zbrałem się wreszcie za Tako rzecze Lem. Dobre to.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Dragula napisał(a): Ostatnio czytam sobie Tajemnice Korei Północnej autorstwa Daniel Tudor und James Pearsona. Przeczytałem dopiero niecałe sto stron, ale książka jest o tyle ciekawa, że koncentruje się na życiu ludzi różnych warstw społecznych, czyli na tym jak sobie radzą z codziennością zarabiając niecałego dolara miesięcznie. Jest o tym jak podpindalają dohra z państwowych zakładów pracy by napędzać ogromny szary rynek na którym waluta to dolary i chinksi yen, bo państwowa waluta jest bezwartościowa. I w sumie o swego rodzaju nieoficjalnym "kapitalizmie" dzięki któremu całe państwo jakoś funkcjonuje. Myślę, że dla osoby która kompletnie nic nie wie o KP (jak ja) może się okazać intetesująca.
  Polecam jeszcze "Światu nie mamy czego zazdrość. Zwyczajne losy mieszkańców Korei Północnej". 

Z kolei ja złapałam po raz drugi za "Smoczy tron" T. Williams'a. Bez powodu porzuciłam czytanie po pierwszym tomie, teraz  żeby dokończyć cykl muszę zacząć od początku Uśmiech
Odpowiedz
Zamiast tłumaczyć czym są dla mnie góry i co mnie w nie ciągnie, polecę lekturę książki, tej książki:


[Obrazek: z26617988Q,Beata-Sabala-Zielinska---Piec...z-adre.jpg]

Pięć Stawów to szczebel wtajemniczenia tatrzańskiego z górnej półki. Tu Bóg lepiej cię słyszy

Byłem w Tatrach we wrześniu, tydzień na Słowacji i tydzień u nas. Na Słowacji wraz ze znajomą, poznaną dwa lata wcześniej podczas łażenia po górach. Niestety musiała po tygodniu wracać i w Zakopanem zostałem sam. Smutek szybko minął, w górach nietrudno o towarzystwo. Kilka dni później wybrałem się do "piątki", przez Zawrat i koło Czarnego Stawu przydarzył mi się paskudny upadek(zużyty bieżnik w butach). Doskoczyły do mnie dwie panie, chwyciły za ręce i zaczęły się modlić. Szczerze mówiąc, byłem w szoku, przypuszczając, że złamałem rękę i nawet nie miałem siły protestować.
Na szczęście szybko skończyły i zabrały się do plastrowania otarć. Okazało się, że należą do jakiejś kongregacji protestanckiej z Beskidów i idą na Zawrat większą grupą. Troska jaką mnie otoczyły miała magiczną moc i przywróciła mnie do życia. Ręka po ustąpieniu odrętwienia była sprawna, wobec tego postanowiłem chcąc się odwdzięczyć za opiekę poprowadzić je na Zawrat. Po drodze zebraliśmy resztę ich grupy, w sumie pięć pań i w takim składzie udało nam się zrobić Zawrat i zejść do Pięciu Stawów. Okazało się, że panie są bardzo miłe i rozrywkowe(zwłaszcza po pierwszych piwach Oczko  Gdzie piwo smakuje lepiej?) i nie chciało się ze schroniska wychodzić. W konsekwencji schodziliśmy po ciemku i wracaliśmy do Zakopanego ostatnimi busami.

Sięgnijcie po tę książkę, opisuje miejsce magiczne i wyjątkowe.

„Po co chodzisz po górach?”, widząc w wędrówce głównie wysiłek. Tymczasem dla wielbicieli Tatr to przede wszystkim wyprawa w głąb siebie. Nie znoszę banalności tego stwierdzenia, a jednak to ono najtrafniej opisuje deklaracje typu: Chcę pobyć sam ze sobą.
Odnaleźć w sobie najlepszą część.
Zapytać siebie, czego szukam w życiu i co jest dla mnie naprawdę ważne.
Spotkać ludzi, którzy myślą i czują podobnie.

Zakochać się.
Zaprzyjaźnić.
Sprawdzić się w boju.
Zmęczyć do granic możliwości.
Dotknąć nieba.
Odpowiedz
"Ewangelia Tomasza" w komentarzach Osho.
Odpowiedz
"Sto lat samotności" do mnie woła z półki. Już kilka lat nie czytałem, chyba nadszedł czas...ciekawe, co tym razem wyczytam.
Kiedy człowiek umiera, po pierwsze traci życie. A zaraz potem złudzenia.
Terry Pratchett
Odpowiedz
"Gomora, pieniądze, władza, strach w polskim kościele" - Artur Nowak, Stanisław Obirek.
Polecam gorąco, zwłaszcza katolikom zaglądającym na ten portal. Kopalnia wiedzy o współczesnym KRK, dla wiernych. A dla duchownych, jak dość do wyznaczonego celu i zostać jednym z prominentnych hierarchów KRK w Polsce.
Odpowiedz
Czytam trylogie Pullmana z ktorej znana z ksiazki i filmu jest " His dark materials" - interesujaca wizja swiata rzadzonego przez Kosciol w walce z silami antyreligijnymi. Obecnie na warsztacie jest prequel "The book of dust", a czeka mnie jeszcze "Secret Commonwealth".
Nie mam natomiast pewnosci czy ksiazka byla tlumaczona na polski.
Odpowiedz
Pullman to za gruba ryba, pewno był. Chociaż adaptacji nie trawię a książek nie znam.

Ja zaś czytam Bestiariuszek - Mali Pomocnicy.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Adamie,
jedynie co udało mi się znaleźć w empiku to "Mroczne materie" czyli " Zorza polarna", Delikatny nóż", "Bursztynowa luneta". Przyznam, nie czytałam żadnych książek Pullmana, a ta którą przedstawiasz wydaje się szalenie interesująca. Mam nadzieję, że ktoś pomoże ją znaleźć w polskim przekładzie.
Może gdybyś wkleił zdjęcie okładki było by łatwiej poszukać.
Odpowiedz
Maria Magdalena napisał(a):"Ewangelia Tomasza" w komentarzach Osho

Zdajesz sobie sprawe z tego że Osho był łasym na kasę mnaipulantem i guru sekty która prała ludziom mózgi? Jego sekta przeprowadziła nawet atak bioterrorystyczny w 1984 roku, na szczęście nikt nie poniósł śmierci. Serio taki jegomość mógłby napisać cokolwiek wartościowego żeby tracić na to czas?

MM napisał(a):Polecam gorąco, zwłaszcza katolikom zaglądającym na ten portal. Kopalnia wiedzy o współczesnym KRK, dla wiernych

Staszek Obirek jest mi to dobrze znany waszmość. Naprawdę sądzisz ze ten człowiek może być dla mnie autorytetem? Raczej nie będę uważał za autorytet osoby która jeszcze jako ksiądz chwaliła ateistę za zostanie rabinem, propagowała indyferentyzm, popierała Lutra czy jak sam pisze w jednej ze swoich książek

"Podróż była czasem absolutnego pogaństwa, nie chodziliśmy do Kościoła, nie odprawialiśmy mszy" - Przed Bogiem

Tutaj Pomijam rzeczywiste powody jego odejścia z zakonu. Dodać należy że Obierk porzucił wiarę chrześcijańską całkowicie

Obirek nie jest dla mnie ani odrobinę wiarygodny i obiektywny. Jaką wiedzę n.t. współczesnego Kościola może mieć osoba która od 16 lat nie jest (przynajmniej deklaratatywnym katplikiem)? Pytanie retoryczne. Gdyby taką książkę napisał np. ks. Jacek Salij to mógłbym ją potraktować poważnie i ją przeczytać
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Zdajesz sobie sprawe z tego że Osho był łasym na kasę mnaipulantem i guru sekty która prała ludziom mózgi? Jego sekta przeprowadziła nawet atak bioterrorystyczny w 1984 roku, na szczęście nikt nie poniósł śmierci. Serio taki jegomość mógłby napisać cokolwiek wartościowego żeby tracić na to czas?

To w zasadzie niewiele się różni od KK. Mamy manipulację, pranie mózgów, bezwartościowe treści. Ofiary też były.
Cytat:Obirek nie jest dla mnie ani odrobinę wiarygodny i obiektywny. Jaką wiedzę n.t. współczesnego Kościola może mieć osoba która od 16 lat nie jest (przynajmniej deklaratatywnym katplikiem)? Pytanie retoryczne. 
Bzdura - Obirek jest bardziej wiarygodny właśnie dlatego, że wyszedł z hierarchicznych struktur Kościoła i może się swobodniej wypowiadać. Salij natomiast dalej jest pracownikiem firmy KK i krytykować mu nie można.
Odpowiedz
Osiris napisał(a):To w zasadzie niewiele się różni od KK. Mamy manipulację, pranie mózgów, bezwartościowe treści. Ofiary też były

Ależ ty jesteś nudny, monotematyczny i przewidywalny do bólu. Dlaczego za wszelką cenę chcesz ośmieszyć ateistów?
Osiris napisał(a):Bzdura - Obirek jest bardziej wiarygodny właśnie dlatego

No to jeszcze raz
IG napisał(a):Raczej nie będę uważał za autorytet osoby która jeszcze jako ksiądz chwaliła ateistę za zostanie rabinem, propagowała indyferentyzm, popierała Lutra czy jak sam pisze w jednej ze swoich książek

"Podróż była czasem absolutnego pogaństwa, nie chodziliśmy do Kościoła, nie odprawialiśmy mszy" - Przed Bogiem
IG napisał(a):Tutaj Pomijam rzeczywiste powody jego odejścia z zakonu. Dodać należy że Obierk porzucił wiarę chrześcijańską całkowicie

Osiris napisał(a):Salij natomiast dalej jest...

Rozumiem że trzeba ci tłumaczyć jak dziecku. Dobrze zatem, gdyby ks. Salij z jakiś względów stracił rozum i postanowił opuścić KK, napisałby tego typu książkę to wziąłbym ją poważnie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości