To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O jednego Boga dalej..
#1
Jestem nowym użytkownikiem forum, ale ateistką byłam odkąd zaczęłam samodzielnie myśleć. Jednak publicznego coming out'u dokonałam kilka dni temu w swoim artykule "O jednego Boga dalej.." na http://europae.pl/ zachęcam do lektury artykułu:
http://europae.pl/index.php?option=com_c...&Itemid=94

Pozdrawiam serdecznie
Milena
Odpowiedz
#2
"Wyobraźmy sobie świat, w którym nie istnieje religia." i przestałem czytać, to się zwyczajnie nie zdarzy.

EDIT:
A tak na serio to ja jestem teistą, ale nie religiantem, więc ateizm sam w sobie nie jest antagonizmem dla religii, jest wiele dróg, nie sądzisz ?

Cytat:Naszym rodzimym odpowiednikiem działań Dawkins'a, jest Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów (http://www.racjonalista.pl)
O jejciu.
Odpowiedz
#3
Mamy nadzieję że zostaniesz z nami dłużej niż na czas tej autopromocji Oczko
Odpowiedz
#4
Trochę to zbyt agresywnie napisane.
Odpowiedz
#5
Superstar - Nigdy nie mów "nigdy"..
Bart - Oczywiście, że zostanę dłużejUśmiech
Lukasz Krk - Agresywnie, czy też nie.. czasem należy "uderzyć młotem kowalskim", żeby ktoś chciał słuchać.. Kościół, jest dla mnie najgorszą instytucją, jaką wymyśliła ludzkość.
Odpowiedz
#6
Kosciol samoistnie upadnie predzej czy pozniej a taki agresywny atak nie przyspiesza ani nie spowalnia tego procesu.
"I watched with glee
As your kings and queens
Fought for ten decades
For the Gods they made"


Guns'n'roses - Sympathy For The Devil

"Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania."

Aldous Huxley

"This is your life and it's ending one minute at a time"
Fight Club
Odpowiedz
#7
No to witamy, a może przy okazji dowiesz się tu o jeszcze gorszych instytucjach niż KrK Oczko
Odpowiedz
#8
Progmast napisał(a):Kosciol samoistnie upadnie predzej czy pozniej a taki agresywny atak nie przyspiesza ani nie spowalnia tego procesu.

2000 lat już upada i jakoś tego nie widać. Co rozumiesz pod pojęciem samoistnie? Kościół nigdy nie upadnie. Może się tylko zmieniać ilość jego członków. Samoistnie? Ludzie byli rozdzierani przez lwy i nie upadli. Kościól ma za sobą wszelkie możliwe doświadczenia. Od władzy państwowej do prześladowań państwowych. To są życzenia antyklerykała, które nigdy się nie spełnią.

Odpowiedz
#9
Nie jestem antyklerykałem, to po pierwsze.Po drugie zmianila sie sytuacja spoleczno-ekonomiczna mieszkancow cywilizacji zachodniej, ktora powoduje laicyzacje panstw i odchodzenie ludzi od wiary(co zreszta widac bardzo dobrze na zachodzie europy) lub przechodzenia na jakies dziwne protestanckie wyznania(patrz USA).Kosciol przetrwa w afrykanskich wioskach i krajach z duzym procentem ubóstwa, jednak nie bedzie to juz ten sam Krk co kiedys.
"I watched with glee
As your kings and queens
Fought for ten decades
For the Gods they made"


Guns'n'roses - Sympathy For The Devil

"Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania."

Aldous Huxley

"This is your life and it's ending one minute at a time"
Fight Club
Odpowiedz
#10
O, stoimy razem w szeregu z PSR i (ir)racjonalistą Uśmiech
Null pointer exception
Odpowiedz
#11
KrK zawsze był "ten sam". To tylko zmieniają się warunki geopolityczne i nic więcej.
Jesteś taki pewien w temacie protestantyzmu? Wiesz ilu protestantów przechodzi na katolicyzm? Naprawdę sporo. Nie mniej niż w drugą stronę. Warunki gospodarcze w różnych czasach były różne i nie zawsze były one powodem odchodzeniem ludzi od kościoła. Patrz np Bizancjum i jego bagactwo i co?...100% chrześijaństwa. Przypominam, że do schizmy kościól był jednym ciałem. Nie było prawosławia i katolicyzmu. Chrześcijaństwo może się równie dobrze jednoczyć np anglikanie tradycyjni wrócili do KRK. Mechanizmy działają w obydwie strony. Do tego dojdzie Afryka, Azja itd. Kościól jest inetrnacjonalny. Za antyklerykała sorry, ale nie wiadomo co to pojęcie oznacza właściwie.

Odpowiedz
#12
Athei Overlord napisał(a):O, stoimy razem w szeregu z PSR i (ir)racjonalistą Uśmiech


Biedny racjonalista Uśmiech.Gdyby tylko odcieli sie od polityki.... Oczko.
Hadrian napisał(a):Warunki gospodarcze w różnych czasach były różne i nie zawsze były one powodem odchodzeniem ludzi o kościoła. Patrz np Bizancjum i jego bagactwo i co?...100% chrześcjiaństwa.
Czyli twierdzisz, ze przecietny czlowiek zyjacy w Cesarstwie Bizantyjskim byl tak samo bogaty, mial taki sam dostep do nauki i informacji jak czlowiek zyjacy w Europie czy USA?Poza tym wraz z rozwojem nauki zwieksza sie odsetek ateistow(zarowno tych wedlug pilastrowej definicji, jak i tych "fengszujowcow").
"I watched with glee
As your kings and queens
Fought for ten decades
For the Gods they made"


Guns'n'roses - Sympathy For The Devil

"Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania."

Aldous Huxley

"This is your life and it's ending one minute at a time"
Fight Club
Odpowiedz
#13
Progmast napisał(a):Czyli twierdzisz, ze przecietny czlowiek zyjacy w Cesarstwie Bizantyjskim byl tak samo bogaty, mial taki sam dostep do nauki i informacji jak czlowiek zyjacy w Europie czy USA?Poza tym wraz z rozwojem nauki zwieksza sie odsetek ateistow(zarowno tych wedlug pilastrowej definicji, jak i tych "fengszujowcow").

Ja nie wierzę w "odsetki". Ktoś całe życie jest ateistą, a pod koniec życia się nawraca i nic z tego nie wynika.Dostęp był mniejszy, bo nawet nie było do czego aż tak "dostępować". Nauka w tamtych czasach była w rozwoju, ale powolnym. Kto z dzikich plemion germańskich mógł czytać Arystotelesa, Demokryta itp? Zauważ, że to chrześcijaństwo zapoczątkowało prawdziwą dobę inetrnacjonalizmu. Rozwineło się w starożytnej Gracji (matce nauk) Imperim Rzymskim itd. Więc nauka wcale chrze. nie przeszkadzała. Wręcz przeciwnie, wchłaniało najzdolniejsze umysły.

Odpowiedz
#14
Hadrian napisał(a):Ja nie wierzę w "odsetki". Ktoś całe życie jest ateistą, a pod koniec życia się nawraca i nic z tego nie wynika.
Ateista nawracajacy sie na lozu smierci, jakie to standardowe...

Hadrian napisał(a):Rozwineło się w starożytnej Gracji (matce nauk) Imperim Rzymskim itd. Więc nauka wcale chrze. nie przeszkadzała. Wręcz przeciwnie, wchłaniało najzdolniejsze umysły.
I jak to sie ma do upadku kosciola w zachodnim swiecie?
Zreszta chrzescijanstwo w tamtych czasach trafilo w dobra sytuacje polityczna i tyle.
"I watched with glee
As your kings and queens
Fought for ten decades
For the Gods they made"


Guns'n'roses - Sympathy For The Devil

"Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania."

Aldous Huxley

"This is your life and it's ending one minute at a time"
Fight Club
Odpowiedz
#15
W strasznie dobrą :] Szczególnie za czasów Nerona itd :] Ateista zawsze może się nawrócić. Chcę tylko powiedzieć, że statystyki nic nie mówią. Gdzie ty widzisz ten upadek kościoła na zachodzie? W Hiszpanii, Portugalii kościół jest w miarę mocny. Kościól ma swoich wyznawców i nic tego nie zmieni. Raz więcej, a raz mniej. Wszak kościół w swoch założeniach jest nosicielem zbawienia i dla niego on sam w sobie jest wartością.

Odpowiedz
#16
Chodzilo mi o Konstantyna i Teodozjusza.Chyba nie sadzisz, ze wybrali chrzescijanstwo z przyczyn religijnych?
"I watched with glee
As your kings and queens
Fought for ten decades
For the Gods they made"


Guns'n'roses - Sympathy For The Devil

"Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania."

Aldous Huxley

"This is your life and it's ending one minute at a time"
Fight Club
Odpowiedz
#17
Hadrian napisał(a):Wszak kościół w swoch założeniach jest nosicielem zbawienia i dla niego on sam w sobie jest wartością.

Możesz dokładniej?
Odpowiedz
#18
Chodzi mi o to, że to kościół apostolski jest nosicielem zbawienia. Dzięki niemu można się zbawić. On ma przymioty potrzebne do zbawienia np sakramenty, wiarę apostolską itd. On ma i on rozdaje. To przynależność do niego jest łaską, a nie na odwrót.(dla kościoła no i wiernych oczywiście)

Progmast:

Co do Konstantyna to nie wiadomo. Różne teorie na ten temat krążą.

Odpowiedz
#19
"Nawrócenie" - jakie to słowo dla Was ma konotacje? Czemu ateizm nie jest nawróceniem się?
Odpowiedz
#20
Bo nie wymaga przyjęcia czegoś nowego, tylko odrzucenia czegoś?

Sam nie wiem...
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości