To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasady funkcjonowania działu
#1
Utworzyłem ten dział po to, by każdy miał okazję opowiedzieć coś o swoim mieście, i aby to wszystko było w jednym miejscu. Na pomysł wpadłem spacerując ostatnio po moim rodzinnym Głogowie. Czasem bywa tak, że człowiek mija np. Radom czy Ostrołękę zupełnie nieświadomy ciekawych rzeczy, jakie można tam zobaczyć. Tymczasem lumberjack czy Eurydiale znają je na wylot i mogliby przybliżyć Uśmiech

Tworząc nowy wątek zawrzyjcie w nim nazwę miasta. Jeśli wątek o danym mieście już istnieje, można dopisać się w nim lub rozpocząć nowy. Zacznę ja z opowieścią o Głogowie Uśmiech Chyba że ktoś będzie szybszy Oczko
Odpowiedz
#2
Wyprzedziłbym Cię pisząc o Częstochowie, ale mam kaca i dzisiaj tego nie zrobię. A myślę, że ateiści powinni poznać historię tego miasta, coby wiedzieć, że to nie jest coś w stylu Lichenia Oczko A historia jest całkiem pikna i bogata, mało kto wie np., że to właśnie w Częstochowie w 1945 roku siedzibę miało kierownictwo AK i tamże padł dekret rozwiązujący jej szeregi.
Odpowiedz
#3
O Poznaniu nie odważę się napisać, zostawię to ludziom mądrzejszym ode mnie... aczkolwiek mam pomysł, coby parę słów na temat mojej wsi (i okolicznych) napisać. ;]

zdjęcia rozumiem mile widziane?


Hastur napisał(a):[...] są to tak samo wirtualne "straty" jak pieniądze, które skarb państwa "traci" na niezapłaconych podatkach; [...] Dodatkowym absurdem w tym przypadku jest fakt, że rzekomo "ukradzione" pieniądze zostają w kieszeni... ich pierwotnego posiadacza :o Co nieuchronnie prowadzi do konkluzji, iż człowiek może okraść państwo z własnych pieniędzy :lol2:


Odpowiedz
#4
kkap napisał(a):Wyprzedziłbym Cię pisząc o Częstochowie, ale mam kaca i dzisiaj tego nie zrobię. A myślę, że ateiści powinni poznać historię tego miasta, coby wiedzieć, że to nie jest coś w stylu Lichenia Oczko

Byłam w Częstochowie jako dziecko i muszę ci powiedzieć, że doznałam strasznego rozczarowania.
Myślałam że Jasna Góra to będzie coś takiego jak nasz Wawel, czy Skałka, albo Krzemionki. A tu całkiem płasko Smutny
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#5
Effondre napisał(a):zdjęcia rozumiem mile widziane?

Jak najbardziej Uśmiech
Odpowiedz
#6
Znakomicie Bart !

Swoimi zdjęcia z fortów zmobilizowałeś mnie. Zacząłem robić zdjęcia odchodzącego Poznania i miejsc z którymi wiążą się historie ciekawe, śmieszne i tragiczne. Zaproszę na wycieczkę po Poznaniu, o którym mało w przewodnikach.

Może nawet dla tego działu, ogranicze użeractwo w innych tematach Uśmiech
Odpowiedz
#7
Rojza Genendel napisał(a):Byłam w Częstochowie jako dziecko i muszę ci powiedzieć, że doznałam strasznego rozczarowania.
Myślałam że Jasna Góra to będzie coś takiego jak nasz Wawel, czy Skałka, albo Krzemionki. A tu całkiem płasko Smutny

Jak to płasko :O ? Przecież Jasna Góra leży na górce. Obojętne, od której strony się podchodzi, pod górkę trzeba wejść. Jak się było dzieciakiem, to zajebistą frajdę stanowiło zjeżdżanie na sankach w parku podjasnogórskim Oczko Na tym zdjęciu widać górkę dość dobrze, to najbardziej popularne podejście od strony Alei:

[Obrazek: 33410.jpeg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości