To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kataklizmy a fenomen wiary w Boga sprawiedliwego
#81
Python361 napisał(a):A tak na powaznie wy wierzycie w to co mowicie? Kara za voodu ? tez na początku uwazałem to za zart ale to na poważnie?

Najwyraźniej poziom ironii i absurdu przekroczył masę krytyczną i forumowicze stworzyli całką niezłą teologie, możliwą do zaakceptowania przez ludzi silnej wiary (a może słabej?) :lol2:

Bez jaj... Chyba nie pytasz poważnie?
[SIZE="1"]
Dyskusja z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje.
Dlatego ignoruję: http://www.ateista.pl/member.php?u=410
[/SIZE]
Odpowiedz
#82
widać z tego,że bogu jakim go rozumie w_jaskini_lwa zależy na dwóch rzeczach.
- żeby w ogóle byli ludzie
- żeby go czcili w odpowiedni sposób.
cała reszta go nie interesuje.

Odpowiedz
#83
każde zło ma swoje konsekwencje - takie czy inne. wierzyć przymusu nie ma, że Haiti płaci dziś cenę za konszachty ze Złym
Odpowiedz
#84
w_jaskini_lwa napisał(a):każde zło ma swoje konsekwencje - takie czy inne. wierzyć przymusu nie ma, że Haiti płaci dziś cenę za konszachty ze Złym

Dlaczego inni którzy prowadzą gorsze konszachty ze Złym są bezkarni?? Bo nie mieszkają u styku płyt tektonicznych?? Uśmiech

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#85
w_jaskini_lwa napisał(a):każde zło ma swoje konsekwencje - takie czy inne. wierzyć przymusu nie ma, że Haiti płaci dziś cenę za konszachty ze Złym
czasem ma takie czyli zle a czasem inne czyli dobre, tak?:>

Odpowiedz
#86
w_jaskini_lwa napisał(a):każde zło ma swoje konsekwencje - takie czy inne. wierzyć przymusu nie ma, że Haiti płaci dziś cenę za konszachty ze Złym

„Takie czy inne” czyli konsekwencją Haiti za praktyki voodo są trzęsienia ziemi zaś dla Niemców konsekwencją za holocaust są autostrady oraz świetnie rozwijająca się gospodarka i ogólne życie w luksusie. heh twój bóg ma dziwny system wartości.

„wierzyć przymusu nie ma” to skoro Haiti nie miało przymusu wierzyć czemu są karani za wierzenie w co innego(voodo) ? Jakby tu nie spojrzeć mówienie że nie mają przymusu wierzyć, a potem gdy nie wierzą karać ich, jest chore !

Ty aby na pewno uważasz że bóg jest miłosierny i sprawiedliwy ?
Odpowiedz
#87
Dragon napisał(a):„Takie czy inne” czyli konsekwencją Haiti za praktyki voodo są trzęsienia ziemi zaś dla Niemców konsekwencją za holocaust są autostrady oraz świetnie rozwijająca się gospodarka i ogólne życie w luksusie. heh twój bóg ma dziwny system wartości.

„wierzyć przymusu nie ma” to skoro Haiti nie miało przymusu wierzyć czemu są karani za wierzenie w co innego(voodo) ? Jakby tu nie spojrzeć mówienie że nie mają przymusu wierzyć, a potem gdy nie wierzą karać ich, jest chore !

Ty aby na pewno uważasz że bóg jest miłosierny i sprawiedliwy ?

nie wiem czy Niemcy tak bezkarnie przeszli swoje zwyrodnienia podczas II w.św., bo jakby nie patrzeć - przyrost mają ujemny, gospodarkę zdychającą i zalew obcych, a na dodatek promują u siebie durną, amoralną ideologię "gay-friendly", która ich samych zabije, prędzej czy później, o ile się nie ockną i nie zaczną myśleć do przodu.
co do "braku przymusu" i "kary", to cóż - można sobie spekulować dalej, że Szatan odebrał zapłatę w postaci śmierci dziesiątków tysięcy ludzi, a nie Bóg - taka mogła być cena kontraktu.........
Odpowiedz
#88
Oj, Niemcy niech lepiej się nie ocykają... Uśmiech
Fajnie, że są teraz jacy są.
Odpowiedz
#89
w_jaskini_lwa napisał(a):nie wiem czy Niemcy tak bezkarnie przeszli swoje zwyrodnienia podczas II w.św., bo jakby nie patrzeć - przyrost mają ujemny, gospodarkę zdychającą i zalew obcych, a na dodatek promują u siebie durną, amoralną ideologię "gay-friendly", która ich samych zabije, prędzej czy później, o ile się nie ockną i nie zaczną myśleć do przodu.
to masz rację...
ujemne przyrosty i gejóweczka to sprawy daleko bardziej dojmujące niż trzesienia ziemi i tsunami...

ty się weź ocknij.

Odpowiedz
#90
"No przecież geje to zło wrodzone, szatanskie pomioty, dzieci belzebuba etc etc .... !11!!!1one!!1eleven"

@w_jaskini_lwa

Tak głeboko wierzysz w tą kare za voodoo ze momentami brzmisz jakby te praktyki "voodoo" i wbijanie igiełek w laleczki naprawdę działały Duży uśmiech

Rozłóżmy to na części pierwsze:
Skoro bóg karze ich trzęsieniem ziemi to praktyki voodoo działają i czynią zło.
A skoro działają i nie wypływają (o ile mi wiadomo Język - ale zaraz pewnie usłysze teksty o kuszącym szatanie) z religii chrześcijańskiej to znaczy ze istnieje INNA 'Aktywna' religia dająca swoim podwładnym łaske w postaci mrocznej mocy.
To podważa istnienie jedynego boga - skoro on im tej mocy nie dał, musiał dać jakiś inny.

Sprawa szatana:
Voodoo nie wypływa z żadnej doktryny chrzescijańskiej więc NIE ZNALI szatana i nie mogli się do niego zwrócić osobowo.

Jesli szatan ich oszukał i podszył się pod bożka - tu proszę o uwage katolików - czemu sprawiedliwy bóg karze ludzi za to ze zostali oszukani przez diabła (na którego istnienie przyzwala) ?
-----------------------------------------
New blood joins this earth
And quickly he's subdued
Through constant pained disgrace
The young boy learns their rules
-----------------------------------------
<div_prefs id="div_prefs"></div_prefs><div_prefs id="div_prefs"></div_prefs><div_prefs id="div_prefs"></div_prefs><div_prefs id="div_prefs"></div_prefs><div_prefs id="div_prefs"></div_prefs>
Odpowiedz
#91
Jaja z religią, teologią i teodyceą polegają na tym, że wszystkie postacie i zdarzenia można dowolnie (czytaj: koniunkturalnie) przestawiać i interpretować. Oto siła wiary!
Odpowiedz
#92
Python napisał(a):Jesli szatan ich oszukał i podszył się pod bożka - tu proszę o uwage katolików - czemu sprawiedliwy bóg karze ludzi za to ze zostali oszukani przez diabła (na którego istnienie przyzwala) ?
Nie pytaj ogółu katolików, ale w_jaskini_lwa. Będę do upadłego powtarzał, że rozpatrywanie trzęsienia ziemi jako kary za grzechy nie należy do myśli katolickiej.
Odpowiedz
#93
Dawid B. napisał(a):Nie pytaj ogółu katolików, ale w_jaskini_lwa. Będę do upadłego powtarzał, że rozpatrywanie trzęsienia ziemi jako kary za grzechy nie należy do myśli katolickiej.



Tak? A ja się ostatnio dowiedziałem na mszy świętej,iż wszelkie kataklizmy występujące obecnie na naszej planecie są karą boską.Uśmiech
Odpowiedz
#94
To nieładnie ze strony księdza. Powinieneś go nawrócić ;-).
Odpowiedz
#95
Dawid B. napisał(a):To nieładnie ze strony księdza. Powinieneś go nawrócić ;-).

No pewnie ,że nieładnie,ale przede wszystkim nie zgadza się z Twoim zdaniem, ktorego jak widzę nie potrafisz obronić.Nawracać nie mam zamiaru.

Odniosłem wrażenie,iż nieco pogardliwie mnie potraktowałeś,czyżbym się mylił??Jeśli nie posiadasz argumentów,to poprostu napisz,będę to w stanie zrozumieć.
Odpowiedz
#96
Cytat:Nie pytaj ogółu katolików, ale w_jaskini_lwa. Będę do upadłego powtarzał, że rozpatrywanie trzęsienia ziemi jako kary za grzechy nie należy do myśli katolickiej.

Mam na mysli głownie w_jaskini_lwa ale ogołem bardzo ciekawi mnie zdanie katolików na mojego posta Oczko Chociaż pewnie zostanie zignorowany.

Cytat:Tak? A ja się ostatnio dowiedziałem na mszy świętej,iż wszelkie kataklizmy występujące obecnie na naszej planecie są karą boską.Zdezorientowanymile:

Nie wiem czy to oficjalne stanowisko koscioła ale tak czy inaczej i ja to słyszałem od księdza Oczko i to nie jednego .
-----------------------------------------
New blood joins this earth
And quickly he's subdued
Through constant pained disgrace
The young boy learns their rules
-----------------------------------------
<div_prefs id="div_prefs"></div_prefs><div_prefs id="div_prefs"></div_prefs><div_prefs id="div_prefs"></div_prefs><div_prefs id="div_prefs"></div_prefs><div_prefs id="div_prefs"></div_prefs>
Odpowiedz
#97
Python napisał(a):istnieje INNA 'Aktywna' religia dająca swoim podwładnym łaske w postaci mrocznej mocy.
To podważa istnienie jedynego boga - skoro on im tej mocy nie dał,
nie podważa.

Python napisał(a):Sprawa szatana:
Voodoo nie wypływa z żadnej doktryny chrzescijańskiej więc NIE ZNALI szatana i nie mogli się do niego zwrócić osobowo.
wystarczy, że poznali Ewangelię.

Python napisał(a):Jesli szatan ich oszukał i podszył się pod bożka - tu proszę o uwage katolików - czemu sprawiedliwy bóg karze ludzi za to ze zostali oszukani przez diabła (na którego istnienie przyzwala) ?
bo mają Wolną Wolę i p.w.
Odpowiedz
#98
w_jaskini_lwa napisał(a):bo mają Wolną Wolę
Eee? :| Czyli co? Zgodzili się na bycie oszukiwanym? Wiedzieli, że są oszukiwaniu i korzystając z wolnej woli się na to zgodzili?

Odpowiedz
#99
Cytat:nie podważa.

Mam rozumieć ze moce Voodoo pochodzą od tego samego boga, który jej zakazuje i za nią karze? That's make sense !!11

Cytat:wystarczy, że poznali Ewangelię.

a poznali ? wszyscy? nawet jesli to otwiera nowe mozliwosci:
- może poznali mity greckie i wkurzyli Hadesa
- być może hebrajskiego Asmodeusza?

i tak moge wypisywać dziesiątki (czy setki) róznych demonów i odpowiedników 'tego złego'

Cytat:bo mają Wolną Wolę i p.w.

Nie che mi sie kłocic ze wolna wola jest niemozliwa przy wszechwiedzy boga Oczko jest od tego specjalny temat.

Ale absurdem jest to ze uważasz ze z własnej woli poddali sie woli szatana znając konsekwencje (pamietajmy ze caly okrągłe 200 000 ludzi musialo znać konsekwencje i mimo to przyjąć oferte szatana! Przeciez bóg nie zabiłby kilkuset tysięcy ludzi poprzez 'kare' dla kilku prawda ?)
-----------------------------------------
New blood joins this earth
And quickly he's subdued
Through constant pained disgrace
The young boy learns their rules
-----------------------------------------
<div_prefs id="div_prefs"></div_prefs><div_prefs id="div_prefs"></div_prefs><div_prefs id="div_prefs"></div_prefs><div_prefs id="div_prefs"></div_prefs><div_prefs id="div_prefs"></div_prefs>
Odpowiedz
Python napisał(a):Mam rozumieć ze moce Voodoo pochodzą od tego samego boga, który jej zakazuje i za nią karze? That's make sense !!11



a poznali ? wszyscy? nawet jesli to otwiera nowe mozliwosci:
- może poznali mity greckie i wkurzyli Hadesa
- być może hebrajskiego Asmodeusza?

i tak moge wypisywać dziesiątki (czy setki) róznych demonów i odpowiedników 'tego złego'



Nie che mi sie kłocic ze wolna wola jest niemozliwa przy wszechwiedzy boga Oczko jest od tego specjalny temat.

Ale absurdem jest to ze uważasz ze z własnej woli poddali sie woli szatana znając konsekwencje (pamietajmy ze caly okrągłe 200 000 ludzi musialo znać konsekwencje i mimo to przyjąć oferte szatana! Przeciez bóg nie zabiłby kilkuset tysięcy ludzi poprzez 'kare' dla kilku prawda ?)

http://www.youtube.com/watch?v=_O-QqC9yM28
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości