To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: PO uważam za:
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Porządną, odpowiedzialną i uczciwą partię polityczną
5.21%
11 5.21%
Jedyną alternatywę dla populistycznego PiS
23.22%
49 23.22%
Miernotę, bez pomysłu na rządzenie
29.38%
62 29.38%
Bandę złodziei, nieudaczników, oszustów i manipulantów
34.12%
72 34.12%
Inne zdanie, przedstawiam w swoim poście
8.06%
17 8.06%
Razem 211 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Platforma Obywatelska
#1
Ostatnie pomysły rządu, prace komisji śledczych, katastrofa smoleńska i wybory prezydenckie wzbudzają przeróżne emocje wokół tejże partii. Widać to w różnych wątkach na forum. Skonsolidujmy w tym wątku nasze spojrzenie na największą obecnie partię w parlamencie, która posiada rząd koalicyjny, oraz prezydenta ze swojego obozu politycznego (czysto formalnie Komorowski nie jest już członkiem PO). Swoje zdanie zabiorę w dalszej dyskusji o ile się ona rozkręci. Zapraszam do udziału w ankiecie.
Odpowiedz
#2
Dałbym między 2 a 3. Wylosowałem 2.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#3
Zatem powielę to co pisałem tu i tam, nigdy nie darzyłem tej partii sympatią, głosowałem na PIS i na JKM, ale za Pilastrem (którego esej mnie przekonał) uważałem że to partia nic nie szkodząca, neutralna. A TU TAKIE COŚ !

SZOK i pełny wk**w !

Pół biedy:
- idiotyczne zachowania Palikota
- potraktowanie dziwne sprawy Smoleńskiej
- 3 lata nieróbstwa
- pijar i kołtuneria

Ale podwyżka VAT ! :wall:
Ostatnia partia po jakiej bym się tego spodziewał :evil:
Odpowiedz
#4
PO to partia z programem której się zgadzam bardziej niż sama PO. Pamiętam, jak PO głosiła u swoich początków podatek liniowy i inne liberalne pomysły. Ucieszyłem się "taka UPR tylko mniej radykalna, coś z tego może być". Kadencja rządzenia PO minęła, nic się nie zmieniło, myślę "kurde, a co z ich starym programem". Sciągnałem sobie pdf-a pod tytułem "program" z ich strony. I co się okazało? Program jest dalej ten sam. Czemu go nie realizują? Cholera wie.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#5
Za Stanisławem Michalkiewiczem uważam PO za partię realizującą polecenia "starszych i mądrzejszych", tj. polskiej razwiedki, która wprawdzie ma program polityczny ale dowiaduje się o nim na bieżąco (właśnie od razwiedczyków).
Mateusz Banasik - Redaktor
Dlaczego podaję nazwisko?

***
Bohoh to chuja wart filozof
Ze schodów się zjebał na podłogę (by Bart Duży uśmiech)

***
..:: SELBSTBEFREIT AUF DEM WEG ZUM MEER ::..
Odpowiedz
#6
Do niedawna zaznaczyłbym opcję nr 3, niemniej po tym co pokazują w ostatnim roku, dwóch, zaznaczam opcję nr 4.

Rok temu, dopiero po wyborach do europarlamentu ogłoszono konieczność zwiększenia deficytu budżetowego. Chwilę później okazało się, że deficyt budżetowy na rok 2010 wyniesie ponad 50 mld zł. W tym roku po wyborach prezydenckich dowiadujemy się, iż konieczne będzie podniesienie VAT. Przepięknie. W porównaniu do takich zabiegów, gadki o tym, że wizyta prezydenta w Katyniu miała charakter polityczny to pikuś. Rząd zamiast szukania oszczędności i topienia pieniędzy w niepotrzebne sektory sięga dziś do kieszeni wszystkich obywateli. Dla mnie to formacja skompromitowana, w normalnym społeczeństwie taki rząd poleciałby z hukiem, a taki tragiczny kandydat na prezydenta jakim jest Komorowski nie wszedłby w ogóle do II tury. Ale od dawna uważam, że naród ma takich polityków, na jakich zasługuje.
Odpowiedz
#7
zefciu napisał(a):Program jest dalej ten sam. Czemu go nie realizują? Cholera wie.
A po co jest "program" w przypadku partii? Aby właśnie tacy jak Ty czy ja nabierali się na listę poboznych życzeń i oddawali im głosy. Potem zaś będzie się mówiło, że "realizacja programu wyborczeni nie jest możliwa ze względu na opozycję/prezydenta/nieprzewidziane trudności/budżet (niepotrzebne skreślić)". Lub wręcz jak SLD ogłosi się "swiadome odejście od programu partii" - czy jak to tam było.
Podwyżka VAT - akurat po nich się tego spodziewałem, tylko się zastanawiałem kiedy to będzie. Jest wiele mozliwości pozatykania choc trochę tej dziury, ale jak zwykle sięga się do najprostszych - zabrać tym co i tak niewiele mają. Jak zwykle kurwa. Pod jakim sztandarem by rząd się nie pojawiał - jesteśmy tak samo po dupie bici.
"Marian zataczając się wracał jak zwykle znajomym chodnikiem do domu. Przez zamglone od całonocnej popijawy oczy widział mieszkańców Skórca bezskutecznie uganiających się choćby za kromką jakiegokolwiek pieczywa. Na razie było jednak cicho."

Jan Oborniak "Bankiet w piekarni" (zbiór opowiadań pt: "Krzyk ciszy", wyd. Opoka, Warszawa 1986)
Odpowiedz
#8
Hmm tak sobie myślę, przecież mieli dobre pomysły, np. te pomostówki, czy to nie są oszczędności ? A sprzedaż TVP1, toć to są miliardy, i jakie odciążenie + odsunięcie opozycji od mediów. To też jest łatwe i propagandowo miłe, dlaczego więc nie tak ?
Jaki mechanizm tu zadziałała, dlaczego ktoś kto ma wszystko nie może zaryzykować, co stoi na przeszkodzie ? Jakie siły, polityka to dogadywanie się, kto tu może stać na przeszkodzie ? Nie ogaraniam
Odpowiedz
#9
To teraz czekamy na elaborat pilastra który wytłumaczy wszystkim, że podwyżka vatu to posunięcie w pełni liberalne i będzie się żyło wszystkim lepiej od tego. Najlepiej jeszcze jakby wykresy były.
I zaznaczyłem opcję z miernotą, żeby nie było.
--
--
Sprzedawca propagandy.
Odpowiedz
#10
przydałoby się zmienić to na ankietę wielokrotnego wyboru.
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#11
ProfesorSparks napisał(a):To teraz czekamy na elaborat pilastra który wytłumaczy wszystkim, że podwyżka vatu to posunięcie w pełni liberalne i będzie się żyło wszystkim lepiej od tego. Najlepiej jeszcze jakby wykresy były.
I zaznaczyłem opcję z miernotą, żeby nie było.
i oczywista na apologię platformy piórem imć exetera..

Odpowiedz
#12
kkap napisał(a):Ale od dawna uważam, że naród ma takich polityków, na jakich zasługuje.

No w końcu ktoś tych polityków wybiera, a jak sobie wybiorą tak mają ( czy raczej mamy niestetyNiezdecydowany)

Wszystkie te partie to tak na prawdę jeden pies, bo ci ludzie już udowodnili, że nie chcą czy nie potrafią rządzić w pełnym tego słowa znaczeniu i z pożytkiem dla państwa. A społeczeństwo nie chce mieć rządzących z prawdziwego zdarzenia.
Gdyby któraś z partii dotąd rządzących naprawdę chciała działać dla dobra kraju, w mediach nie byłoby słychać o przepychankach słownych i innych tego typu duperelach, w których najwyraźniej i sam naród a nie tylko pajace w sejmie, się idiotycznie miłuje, a o planach i rzeczywistym przebiegu reform w sektorach szwankujących i będących obecnie uciążliwymi dla państwa i społeczeństwa.
Ale na prawdziwe reformy trzeba mieć pomysł i jaja... :roll:
"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI, JESTEM TYLKO JA"
Odpowiedz
#13
idiota napisał(a):i oczywista na apologię platformy piórem imć exetera..
NO jak nie cierpię tych wypocin Exeterowych to tu będę go bronił, nikt się raczej nie spodziewał :x
Odpowiedz
#14
Generalnie po ostatnich poczynaniach PO dla mnie z partii rezerwowej trafiła do kategorii "nie mają szans na mój głos cokolwiek by się nie działo" Jeszcze miesiąc temu prosili o 500 dni spokoju, miały być długo zapowiadane reformy. Skończyło się na pójściu na łatwiznę , podwyżce podatków i kreatywnej księgowości. Z perspektywy czasu już nawet AWS miał lepszy rząd niż ci "liberałowie" od siedmiu boleści. Przynajmniej coś próbował zrobić. Teraz to tylko kurwa na parytety przyszło nam czekać, bo one przyjdą i odmienią oblicze ziemi. Tej ziemi Oczko

Superstar napisał(a):NO jak nie cierpię tych wypocin Exeterowych to tu będę go bronił, nikt się raczej nie spodziewał
Co fakt to fakt. Osobiście też się łudziłem, że nic takiego się nie stanie. Ale jeżeli się dobrze zastanowisz to sygnały o tym, że zaczną się bawić w PIS bis pojawiały się od dłuższego czasu, a przynajmniej od ustawy likwidującej w praktyce sklepy zielarskie.
Promowanie upodmiotowienia kobiet i ich uświadamianie poprzez budowanie potencjału przed katastrofami związanymi z klimatem celem każdego świadomego Europejczyka. Bez sprawiedliwości w dziedzinie klimatu nie da się osiągnąć prawdziwej równości płci

Odpowiedz
#15
Na PiS nigdy nie oddam głosu. Za rok już 18 lat to moim wyborem będzie UPR, chociaż nie będzie mi głupio. Od biedy właśnie PO, po prostu nie wyobrażam sobie partii takich jak PiS i PSL na stołku. NIE-E. Dzisiaj właśnie też usłyszałem o tym VAT... przegięli. To już nie to samo PO co kiedyś. Palikot? Lubię go, człowiek z poczuciem humoru. Prowokator loffciany. xD
Skoro na kobietę można mówić "puszczalska", to na faceta tym bardziej powinno się mówić "puszczalski".
:wall:
はや かろ わる かろ
Eile mit Weile
Odpowiedz
#16
Do wszystkich co głosowali pod program PO.

Po pierwsze nie słuchać propagandy, nie czytać i słuchać co zrobią.
To jest nie ważne.

Ważne jest co robią. To się liczy, jakie są efekty, jakie ustawy itd. Nie oglądać TV, nie kupować gazet i od razu będzie lepiej.
Krytyczne samodzielne myślenie i zdrowy rozsądek wystarczy.


No cóż naiwni sami się teraz przekonają co to jest PO (AWS->UW->PO).
Odpowiedz
#17
Zostałem wywołany do tablicy, więc jestem. Uśmiech


Od połowy lat 90-tych, nie miałem w polskiej partyjnej palecie faworyta. Głosowałem na JKM, z coraz większym przekonaniem marnowania głosu. Rządy lewicy post kom. wymieniały się z rządami prawicy narodowo katolickiej( AWS - to było kuriozum - UW, ZChN, Solidarność i Kościół), a ja traciłem nadzieję, że pojawi się wreszcie opcja na którą mogę zagłosować z czystym sumieniem.

I wtedy z UW wyłoniła się frakcja liberalna która po połączeniu z konserwatystami Hala i Rokity, utworzyła PO. Pojawiła się nowa jakość na polskiej scenie politycznej. Jak bardzo potrzebna, pokazały rosnące notowania.

Teraz warto się zastanowić, jakie warunki musi spełnić partia chcąca rządzić i realizować swój program.

Przede wszystkim zdobyć poparcie w wyborach na poziomie 40 %. To pozwala rządzić samodzielnie. Następnie mieć swojego, lub przyjaźnie nastawionego prezydenta.

Mam do Was pytanie, mamy w Polsce 40% liberalnego elektoratu ?

PO wygrała wybory w wyniku splotu okoliczności, wpierw totalnej kompromitacji SLD, potem eksperymentu z rządami PIS, LPR, Samoobrony. Ludzie oddali głos na Tuska i spółkę, w wyniku zniesmaczenia i obawy przed tamtymi. Chcieli liberalnych reform ?
Skądże, może 10 - 15% społeczeństwa.

Po wyborach PO musiała wejść w koalicję (brakowało szabel w Sejmie). Koalicjant wniósł do spółki swoją cenę - rząd nie naruszy interesów ludowców na wsi + porcja stanowisk dla PSL.

Prezydent z PIS, z wygodnie podstawioną nogą, tylko czekał na potknięcie.

Stałe poparcie dla PO na poziomie 40 - 50 % w sondażach w ciągu 3 lat, pokazało, że Tusk spełnił oczekiwania wyborców. Zachował się optymalnie, by utrzymać i w przyszłości ponownie zdobyć władzę.


Jak oceniam gospodarcze dokonania rządu. Nieźle, rząd PIS-u przez dwa lata szastał pieniędzmi w okresie prosperity. Tzw. "kotwica Gilowskiej" to zgoda na deficyt 30 miliardowy.
Rząd PO-PSL na wejściu ograniczał wydatki budżetu i miał plany na jego zrównoważenie.

Chuj bombki strzelił wraz z nadejściem kryzysu, mogli drastycznie ciąć wydatki i obecnie rządziłby Kaczyński, lub działać nie denerwując ludzi.
Tak robią, Wam się nie podoba, mnie też, tylko jaką mamy alternatywę. Szalonego Kaczora, Napieralskiego z laskami w tle ?

Głosuję w przyszłorocznych wyborach na PO. I liczę na dobry wynik. To zbuduje wreszcie układ rządowy, mogący zmienić kraj.
Jeśli się nie uda, będziemy grzęźli w populizmy, lewicowe lub prawicowe.
Strach się bać. Smutny
Odpowiedz
#18
exeter napisał(a):Przede wszystkim zdobyć poparcie w wyborach na poziomie 40 %. To pozwala rządzić samodzielnie. Następnie mieć swojego, lub przyjaźnie nastawionego prezydenta.

Zaraz, zaraz. Mają swojego prezydenta. Pawlak ostatnio był bardziej liberalny od Tuska więc większości reform by się nie sprzeciwiał. Zresztą w czasie wyborów sami zapowiadali, że je przeprowadzą. Więc niech robią te zasrane reformy. Bo na chwilę obecną są w stanie przeprowadzić praktycznie każdą, która nie wymaga zmiany konstytucji. Ale na to się w ogóle nie zapowiada, co więcej robią coś dokładnie przeciwnego niż zapowiadali i niż to co mają w programie, podwyższają podatki i bawią się w kreatywną księgowość.

Cytat:Głosuję w przyszłorocznych wyborach na PO. I liczę na dobry wynik. To zbuduje wreszcie układ rządowy, mogący zmienić kraj.
Prezentujesz dziwny rodzaj naiwności. Przez ostatnie 3 lata nic nie robili zwalając winę na prezydenta. Teraz nic nie zamierzają zrobić, wręcz przeciwnie jawnie łamią dane wcześniej obietnice robiąc sobie z gęby cholewę. Więc zupełnie nie rozumiem skąd Twoje przekonanie, że po kolejnych wyborach coś zrobią, skoro wyraźnie pokazali, że żadne zmiany ich nie interesują. Zresztą, rób jak chcesz, ale mój głos bezpowrotnie traci każda partia która podnosi podatki.
Edit:
No proszę już puszczają próbniki sprawdzające jak ludzie zareagują jednak na 25% VAT:
http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,Cz...caid=1a9e8

Cytat:O możliwości kolejnych podwyżek VAT od lipca przyszłego roku oraz lipca roku 2012 donosi "Rzeczpospolita", powołując się na źródło zbliżone do rządu. Resort finansów nie chciał tej informacji skomentować.
Nie jest więc wykluczone, że od 1 lipca 2012 r. w Polsce obowiązywać może maksymalna dopuszczalna w Unii Europejskiej stawka VAT na poziomie 25 proc., ale tylko na trzy lata.
Dziękujemy PO. ;/
Promowanie upodmiotowienia kobiet i ich uświadamianie poprzez budowanie potencjału przed katastrofami związanymi z klimatem celem każdego świadomego Europejczyka. Bez sprawiedliwości w dziedzinie klimatu nie da się osiągnąć prawdziwej równości płci

Odpowiedz
#19
exeter napisał(a):Tak robią, Wam się nie podoba, mnie też, tylko jaką mamy alternatywę. Szalonego Kaczora, Napieralskiego z laskami w tle ?

Głosuję w przyszłorocznych wyborach na PO. I liczę na dobry wynik. To zbuduje wreszcie układ rządowy, mogący zmienić kraj.
Jeśli się nie uda, będziemy grzęźli w populizmy, lewicowe lub prawicowe.
Strach się bać. Smutny

Nie rozumiem twojej logiki. Czy ktoś Ci każe wpychać rękę do ognia? Jak będziesz miał do wyboru włożyć rękę do ogniska, do pieca węglowego, czy do reaktora nuklearnego to co wybierzesz?
To co mniej parzy?

Ludzie, kto wam każe wybierać mniejszego złodzieja? Złodziej to złodziej. Sami wybieracie przekrętasów, a później wszyscy zdziwieni.

Już oni Ci zmienią kraj tak żeby swoi mieli dobrze, a reszta to niech spier...
Chyba dowodów dostarczyli dość sporo co potrafią.
Odpowiedz
#20
666gonzo666 napisał(a):przydałoby się zmienić to na ankietę wielokrotnego wyboru.

Dokładnie.
Zaznaczyłem opcję 4 bo nieco bardziej pasuje ale 3 też jest słuszna.

Skoro podnoszą podatki to złodzieje. Jedynie radykalne obniżenie podatków z jednoczesnym zmniejszeniem świadczeń socjalnych (najlepiej do 0) uzdrowiłoby gospodarkę. To co robi PO to zwykłe złodziejstwo.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości