To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka nożna - kącik bukmacherski
Kwasss napisał(a):kulturowym katolikiem
A to można być niekulturowym katolikiem?
Co to w ogóle znaczy 'kulturowy katolik'?
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou
Odpowiedz
nonkonformista napisał(a):A to można być niekulturowym katolikiem?
Co to w ogóle znaczy 'kulturowy katolik'?

Wychowałem się w kulturze zdominowanej przez katolicyzm. Pewne jej obrządki - jak wszystkich świętych, boże narodzenie - stały się dla mnie czymś naturalnym, jak dla Anglików jazda lewą stroną jezdni. Poza tym, dzięki mamie, etycznie w większości zgadzam się z katolicyzmem.
Niestety, nie był mi dany dar wiary. Dla mnie ta cała historia o Bogu, synu i tak dalej, to jest bajka. I choćbym chciał, to w nią nie uwierzę. Nie potrafię, nawet kiedyś próbowałem, zacząłem chodzić w niedziele do kościoła, znów się modlić, ale nie da rady - poprostu z tej bajki wyrosłem, podobnie jak z innych.

A czy można być niekulturowym? Można, jak wychowasz się w Arabii, a potem przejdziesz na katolicyzm, to pewnie kulturowo będziesz muzułmaninem tj. zachowasz pewne nawyki, zachowania z Islamu, mimo że będziesz katolikiem.
[url=https://www.facebook.com/pages/Ewolucja-Nauka-i-Spo%C5%82ecze%C5%84stwo-Mikroblog/272276922924204][/url]
Odpowiedz
Kwasss napisał(a):Wychowałem się w kulturze zdominowanej przez katolicyzm. Pewne jej obrządki - jak wszystkich świętych, boże narodzenie - stały się dla mnie czymś naturalnym, jak dla Anglików jazda lewą stroną jezdni. Poza tym, dzięki mamie, etycznie w większości zgadzam się z katolicyzmem.
Niestety, nie był mi dany dar wiary. Dla mnie ta cała historia o Bogu, synu i tak dalej, to jest bajka. I choćbym chciał, to w nią nie uwierzę. Nie potrafię, nawet kiedyś próbowałem, zacząłem chodzić w niedziele do kościoła, znów się modlić, ale nie da rady - poprostu z tej bajki wyrosłem, podobnie jak z innych.

A czy można być niekulturowym? Można, jak wychowasz się w Arabii, a potem przejdziesz na katolicyzm, to pewnie kulturowo będziesz muzułmaninem tj. zachowasz pewne nawyki, zachowania z Islamu, mimo że będziesz katolikiem.
Bardzos ładnos tłumaczenios. Muchas gracias, muchacho.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou
Odpowiedz
A co to ma wspólnego z piłką nożną :| ?
Odpowiedz
kkap napisał(a):A co to ma wspólnego z piłką nożną :| ?
Katolicyzm jest religią dominującą w Brazylii.
A Brazylijczycy są najlepszymi piłkarzami świata. Oczko
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou
Odpowiedz
Oglądacie Wach-Kliczko ?
Odpowiedz
JEBAĆ WAŁACHA!!!
Mierzy się ponad cel, by trafić do celu.
K.Bunsch

Odpowiedz
nonkonformista napisał(a):Katolicyzm jest religią dominującą w Brazylii.
A Brazylijczycy są najlepszymi piłkarzami świata. Oczko

W Polsce też jest religią dominującą. I marne z tego efekty piłkarskie.
Odpowiedz
kkap napisał(a):W Polsce też jest religią dominującą. I marne z tego efekty piłkarskie.
Bo u nas pewnie jest przedpotopowe myślenie o futbolu. Nie wiem. Nie znam się na tym.
Syf, kiła i mogiła. Tyle w temacie.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou
Odpowiedz
Brazylijskie ulice lepiej uczą gry w piłkę niż polskie szkółki piłkarskie m.in dlatego ,że większość dzieci czy młodzieży która się tam znajduje nie prezentuje odpowiedniego talentu ale ich rodzice mają odpowiedniej grubości portfele.
Be the change you want to see in the world.

Idiotów nie sieją .
Odpowiedz
Czemu na tym wątku tak cicho? czyżby wszyscy stracili zainteresowani piłką nożną? Oczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości