To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ulubione cytaty, myśli
O nareszcie powracają jaskółki na wiosnę! Duży uśmiech Witamy!
Sebastian Flak
Odpowiedz
białogłowa napisał(a): Rzekł człowiek, który jedną część swojego życia spędził na hulaniu po świecie, a drugą zeżył utrzymując się z tego, co tatko dać raczył. Zapomniał wspomnieć w skromności swojej, o nadwyżce wolnego czasu, który posiadał.

Duży uśmiech

Właśnie dlatego ten tekst jest trafny Uśmiech Miał wolny czas, hajs i se hulał - poznał smak życia w służbie woli, a poprzez to docenił zalety życia intelektualnego Język

Ta część z nadwyżką intelektu może brzmieć nieskromnie, ale prawdą jest, że ludzie inteligentni się nie nudzą gdyż zawsze sobie wynajdą zajęcie.

Gdzieś też przeczytałem ciekawe spostrzeżenie - Schopenhauer miał w życiu łatwo i wygodnie, a filozofia jego była mocno negatywna odnośnie tegoż życia i świata, natomiast Nietzsche lekko nie miał, całe życie z jakimiś mega silnymi bólami głowy, a filozofię miał wobec życia mega afirmacyjną. Taki paradoks. A może nie paradoks?
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
[Obrazek: 22279456_780880398769610_268969942440497...e=6184D8A4]


Cytat:Shut off your speaker, ur just a glorified trash can
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a):
białogłowa napisał(a): Rzekł człowiek, który jedną część swojego życia spędził na hulaniu po świecie, a drugą zeżył utrzymując się z tego, co tatko dać raczył. Zapomniał wspomnieć w skromności swojej, o nadwyżce wolnego czasu, który posiadał.

Duży uśmiech

Właśnie dlatego ten tekst jest trafny Uśmiech Miał wolny czas, hajs i se hulał - poznał smak życia w służbie woli, a poprzez to docenił zalety życia intelektualnego Język

Ta część z nadwyżką intelektu może brzmieć nieskromnie, ale prawdą jest, że ludzie inteligentni się nie nudzą gdyż zawsze sobie wynajdą zajęcie.

Gdzieś też przeczytałem ciekawe spostrzeżenie - Schopenhauer miał w życiu łatwo i wygodnie, a filozofia jego była mocno negatywna odnośnie tegoż życia i świata, natomiast Nietzsche lekko nie miał, całe życie z jakimiś mega silnymi bólami głowy, a filozofię miał wobec życia mega afirmacyjną. Taki paradoks. A może nie paradoks?

Cytat:Przeciwności kształtują ludzi, powodzenie tworzy potwory. Wiktor Hugo

I tu masz krótkie wytłumaczenie skąd się bierze brak doceniania tego co się ma. Będę se słuchał Nędzników jak skończę z Bożymi Wojownikami, bo jakoś mi Hugo umknął a coraz częściej czuję, że znać warto.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Gawain napisał(a): Przeciwności kształtują ludzi, powodzenie tworzy potwory.

No to tera paczaj Wiktorze Hugo - incele mają wchuj przeciwności, które ryją im banie i czynią z nich słabych ludzi.

Ci którzy mają w życiu łatwiej i nie mają takich problemów jak oni, nie stają się potworami.

I co ty na to Wiktorze? Język
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Cytat:"Najgorsze jest to, że niekompetencja, nieudolność i głupota, a czasem różne, ciemne interesy są zawsze podlewane (…) obrzydliwym sosem bogoojczyźnianym pełnym frazesów"

Dworczyk, w mejlach do ścisłego kierownictwa PiSu, o swoim byłym zwierzchniku - Antonim Macierewiczu.

Cytat ten przypadł mi do gustu, bo pasuje w sumie do całej partii jako ogółu.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a):
Gawain napisał(a): Przeciwności kształtują ludzi, powodzenie tworzy potwory.

No to tera paczaj Wiktorze Hugo - incele mają wchuj przeciwności, które ryją im banie i czynią z nich słabych ludzi.

A nie mieszasz przyczyn ze skutkiem? Na moje oko to są tak słabe jednostki, że mają problemy tam gdzie ich nie ma. I nawet nie próbują racjonalnie ich rozwiązać.

Cytat:Ci którzy mają w życiu łatwiej i nie mają takich problemów jak oni, nie stają się potworami.

I co ty na to Wiktorze? Język

A przepraszam bardzo, to incele mieszkają w Somalii cierpią głód, ból i trąd? Bo mnie się wydaje, że to sądy nieuprawnione są. I podobnie jak z innymi kalekami ideologicznymi sami siedzą w tym co sobie w głowach potworzyli.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Cytat:Na Twitterze ambasady rosyjskiej w Londynie pojawiła się wypowiedź Siergieja Ławrowa, krytykująca Sojusz Północnoatlantycki. Jak twierdzi minister spraw zagranicznych Rosji, "NATO stało się czysto geopolitycznym projektem, którego celem jest przejmowanie terytoriów osieroconych po upadku Układu Warszawskiego i Związku Radzieckiego".
Cytat:Do tej wypowiedzi w ostrych słowach odniósł się były szef polskiego MSZ Radosław Sikorski. "Zrozumcie to raz na zawsze, w języku, który możecie pojąć. Nie zostaliśmy przez Was osieroceni, bo nigdy nie byliście naszym tatusiem. Bardziej seryjnym gwałcicielem. I dlatego za Wami nie tęsknimy. A jeśli spróbujecie ponownie, dostaniecie kopa w jaja" — napisał Sikorski.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiado...s,79cfc278

Nigdy nie lubiłem Sikorskiego, ale muszę przyznać, że to mu się udało.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a):
Cytat:Na Twitterze ambasady rosyjskiej w Londynie pojawiła się wypowiedź Siergieja Ławrowa, krytykująca Sojusz Północnoatlantycki. Jak twierdzi minister spraw zagranicznych Rosji, "NATO stało się czysto geopolitycznym projektem, którego celem jest przejmowanie terytoriów osieroconych po upadku Układu Warszawskiego i Związku Radzieckiego".
Cytat:Do tej wypowiedzi w ostrych słowach odniósł się były szef polskiego MSZ Radosław Sikorski. "Zrozumcie to raz na zawsze, w języku, który możecie pojąć. Nie zostaliśmy przez Was osieroceni, bo nigdy nie byliście naszym tatusiem. Bardziej seryjnym gwałcicielem. I dlatego za Wami nie tęsknimy. A jeśli spróbujecie ponownie, dostaniecie kopa w jaja" — napisał Sikorski.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiado...s,79cfc278

Nigdy nie lubiłem Sikorskiego, ale muszę przyznać, że to mu się udało.
Ale jest w błędzie. Jak się okazuje grono sierot po PRLu i Układzie Warszawskim jest w Polsce wystarczająco pokaźne, żeby utrzymać Partię przy władzy.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Socjopapa napisał(a): Ale jest w błędzie. Jak się okazuje grono sierot po PRLu i Układzie Warszawskim jest w Polsce wystarczająco pokaźne, żeby utrzymać Partię przy władzy.

Może jak przyjdzie rachunek za gaz i jak kupią chleb za 10 zł, a masło za 15zł, to zmienią zdanie.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Gawain napisał(a): Putin dał "pseudonarodowi" taki zajebisty mit założycielski, tak scalający każdego w obliczu zagłady totalnej, nawet jeżeli pozorowanej tylko, że mi serce rośnie. W najciemniejszej chwili, czyny wywołane z najbardziej nikczemnych pobudek rozpaliły chyba największy potok najbardziej ludzkich odruchów jaki mi dane było zobaczyć. Bo to chyba pierwszy raz w historii, ogólnie, nie tylko Europy, gdy narody zagrożone nieszczęściem, wojną, biedą i imperializmem podają sobie ręce na zgodę, pomoc idzie zewsząd, solidarność rośnie z każdą godziną a wszystkie czarne karty ze wspólnej historii stają się przeszłością, może smutną, może tragiczną, może trudną, ale do cholery najbardziej nieistotną w tej trudnej chwili. Pierwszy raz widzę jak czyny mas ludzi, całych społeczeństw i narodów mówią wprost - czniać wszystko, jesteśmy ludźmi i wszyscy jesteśmy z ofiarami tej cholernej polityki. A postawa Ukraińców wobec potężniejszego najeźdźcy, wola walki, poświęcenie, ba, zwykła przyzwoitość polityków, niekiedy przerywana heroizmem... Widziałem wiele przejmujących chwil historii ale takiej, głęboko orzącej serca to nigdy.

W punkt. Jak nigdy nie darzyłem ludzkości sympatią tak teraz czuję się wyleczony z mizantropii.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
[ciach — onuckie brednie]

Użytkownik otrzymał ostrzeżenie za ten post. Powod: Propaganda kremlowska
Rozsadziło mi antenę.
Odpowiedz
lumberjack napisał(a):
Gawain napisał(a): Widziałem wiele przejmujących chwil historii ale takiej, głęboko orzącej serca to nigdy.

W punkt. Jak nigdy nie darzyłem ludzkości sympatią tak teraz czuję się wyleczony z mizantropii.

Szkoda tylko, że ci ludzie szwendający się chwilę temu po nadbużańskich lasach i zamarzający na śmierć nie przeorali serc.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a):
lumberjack napisał(a):
Gawain napisał(a): Widziałem wiele przejmujących chwil historii ale takiej, głęboko orzącej serca to nigdy.

W punkt. Jak nigdy nie darzyłem ludzkości sympatią tak teraz czuję się wyleczony z mizantropii.

Szkoda tylko, że ci ludzie szwendający się chwilę temu po nadbużańskich lasach i zamarzający na śmierć nie przeorali serc.

1) Efekt refudżisłelkomizmu z 2015 roku i 2) dziwnie podejrzanych intencji szczerej pomocy ze strony Łukaszenki.

1) Polacy byli niechętnie nastawieni do uciekających kobiet, dzieci, starców dziwnym trafem wyglądających na mniej więcej 30-letnich facetów. Chłopów w sile wieku zdolnych do obrony swojego kraju. Wtedy ukształtowała się niechęć, która w parze z późniejszą inicjatywą Łukaszenki zrodziła znieczulicę, a może nie tyle znieczulicę, bo ludzie współczuli, ale nie chcieli bawić się w gierki Łukaszenki.

Jak się ma postawa uchodźców z Syrii do postawy Ukraińców? Pierwsi zostawiali kobiety i dzieci w kraju pogrążonym wojną, ci drudzy pierwsze co to zawożą kobiety i dzieci do Polski i wracają w głąb Ukrainy walczyć z ruskim okupantem. Przecież w takiej sytuacji każdy normalny człowiek czuje obowiązek, powinność i chęć pomocy bohaterom.

Gdyby ludzie z Syrii pokazali klasę, to i reakcja ludzi byłaby inna - taka jak w przypadku Ukraińców.

2) Wyobraźmy sobie, że empatia wygrała - co wtedy? Poszłaby fama w świat, że w tym miejscu można przedostać się do Europy. Mielibyśmy falę emigracji ze wzmożoną inicjatywą Łukaszenki - przecież te gierki pachołka Putina były dopiero co - teraz zakładam, że był to zaplanowany element grillowania Polski i Europy przed inwazją na Ukrainę. "Wy mata tu pierdyliard uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki i se radźta z nimi i z covidem, a my se w międzyczasie zajmiemy Ukrainę".
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
3) Ukraińcy jak ludzie włażą przejściem granicznym w niebotycznych kolejkach a tu zdrowe chłopy po lasach i za Chiny nie chcą pójść na przejście. Czemu?
4) Ludzkie współczucie było wykorzystywane do pompowania bańki. Choćby bajki o gościu, który w listopadzie po 6 godzin w lodowatej wodzie pływał. Ludzie jak się skumali to poczuli się oszukani. A i tak współczuli. Tylko dziwnym trafem, młodych chłopów z IPhonami, którzy unikają sprawdzania tożsamości jakoś mniej żal niż kobiet i dzieci.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Gaw - napij się przynajmniej RedBulla, bo zaczynasz p.....
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Gaw - napij się przynajmniej RedBulla, bo zaczynasz p.....

Ja pierdolę?

https://streamable.com/qkh2un

Przepraszam, płynąć miał 6 dni. Wpław pod prąd Bugu. Nie spał więcej niż godzinę, nie rozpalał ognia, w nocy wychodził na brzeg, mokry i zamrznięty, nie jadł i nie pił oraz nie rozpalał ognia. Przez tydzień. A jak mu było zimno to tylko chodził, żeby się rozgrzać. A przy okazji dzwonił do biedaczki. To nawet lepiej niż kamerzysta Beara Gryllsa, który robi to samo co on, tylko jedną ręką... Ba, nie wiem czy Kapitan Ameryka by temu podołał.

I weź tu współczuj skoro ta historyjka jest obliczona na wywołanie współczucia. Podobnie jak ta z kotem, który na piechotę miał iść przez pół świata. A tempo miał przy tym iście gepardzie. Ja tam nie lubię jak się mnie próbuje ocyganić i sprawić abym ze współczucia zgadzał się na rzeczy całkiem od czapy.
Sebastian Flak
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): 1) Efekt refudżisłelkomizmu z 2015 roku
Nie rozumiem. Wtedy Polska całkowicie się wypięła na europejską solidarność i prawie nikogo nie przyjęła. Poza tym jak to ma tłumaczyć ową różnicę?

Cytat:2) dziwnie podejrzanych intencji szczerej pomocy ze strony Łukaszenki.
Fascynujesz mnie lumber. Z jednej strony jesteś inteligentnym człowiekiem. Z drugiej — notorycznie konsumujesz kanały informacji przeznaczone dla pojebów.

Wiesz, kto podejrzewał szczere intencje u Łukaszenki?

NIKT

Nikogo takiego nie było. To był całkowicie zmyślony chochoł. Nikt z tych, którzy pomagali uchodźcom, lub domagali się przestrzegania prawa międzynarodowego nie wierzył w żadne dobre intencje Łukaszenki. Więc nie pierdol, bo równie dobrze mógłbyś ludzi wyzywać wprost od idiotów.

Cytat:Jak się ma postawa uchodźców z Syrii do postawy Ukraińców? Pierwsi zostawiali kobiety i dzieci w kraju pogrążonym wojną, ci drudzy pierwsze co to zawożą kobiety i dzieci do Polski i wracają w głąb Ukrainy walczyć z ruskim okupantem. Przecież w takiej sytuacji każdy normalny człowiek czuje obowiązek, powinność i chęć pomocy bohaterom.
Ale to jest przecież tylko taka narracja wesoła. Zarówno wśród uchodźców z Syrii, jak i wśród uchodźców z Ukrainy były kobiety i dzieci i zarówno tu i tu były „chłopy w sile wieku”.

Cytat:2) Wyobraźmy sobie, że empatia wygrała - co wtedy? Poszłaby fama w świat, że w tym miejscu można przedostać się do Europy. Mielibyśmy falę emigracji ze wzmożoną inicjatywą Łukaszenki
A tak to nie mieliśmy. Łukaszenka grzecznie zakończył całą operację już po Usnarzu Górnym, jak tylko przekonał się o niezłomności rządu PiS. Tak było, nie zmyślam.

Gawain napisał(a): 3) Ukraińcy jak ludzie włażą przejściem granicznym w niebotycznych kolejkach a tu zdrowe chłopy po lasach i za Chiny nie chcą pójść na przejście. Czemu?
Przecież to bzdura. Po pierwsze dlatego, że uchodźcy idący przez Białoruś szli też przez przejścia i na przejściach spotkały ich armatki. Po drugie dlatego, że Ukraina w operacji współpracuje z Polską, a Łukaszenka wpychał siłą uchodźców na druty i nie pozwalał im się cofnąć.
Cytat:Ludzkie współczucie było wykorzystywane do pompowania bańki.
No i? Fakt, że jeden uchodźca okazał się Baronem Münchhausenem oznacza, że nie możemy pomóc żadnemu innemu?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Cytat:Przecież to bzdura. Po pierwsze dlatego, że uchodźcy idący przez Białoruś szli też przez przejścia i na przejściach spotkały ich armatki. Po drugie dlatego, że Ukraina w operacji współpracuje z Polską, a Łukaszenka wpychał siłą uchodźców na druty i nie pozwalał im się cofnąć.

A widzisz, tego, że ich spotykały represje takie jak armatki nie wiedziałem. To też zmienia obraz sytuacji na niekorzystną dla zachowania rządu. Bo o ile szturmowanie zielonej granicy to jednoznaczna oznaka wykorzystywania cywilów w testowaniu zachowań służb, o tyle nieudostępnianie przejść uchodźcom to już chyba łamanie praw człowieka. I przynaję, że nie słyszałem, żeby jakieś większe grupy szły do przejść. Widoczna oznaka mgły medialnej.

Cytat:No i? Fakt, że jeden uchodźca okazał się Baronem Münchhausenem oznacza, że nie możemy pomóc żadnemu innemu?

Takiego wniosku nie stawiam. Mówię, że wykorzystywanie pewnych grup, w tym wypadku imigrantów, do uskuteczniania celów politycznych, nawet jeżeli składają się z osób niewinnych i o ograniczonej decyzyjności nie może się przekładać na każdorazowe ustępowanie na zasadach dyktowanych przez stronę wykorzystującą. Gdybyśmy w ogólnym rozrachunku tak postępowali to największe skurwysyny chowające się za kobietami i dziećmi prowadziły by skuteczną politykę za pomocą kobiet i dzieci zwiększając tylko jej rozmiary. I z resztą to widać. To, że w większości powstał korek u kartofla spowodowało, że nie mamy dzisiaj dwufrontowego kryzysu migracyjnego, bo ściągnięcie tysięcy uchodźców, zdolnych opłacić paskarski bilet to byłby interes życia dla reżimu i problem dla całej UE. Dzisiaj mamy skalę przekraczającą milion i problemów, nawet logistycznych, nie ma. Widać, że w układaniu go nie uczestniczył Sasin z kolegami i wnioskuję, że na podstawie tamtego zjawiska powstał scenariusz emigracji i dyslokacji kilku milionów ludzi. I pojęcia nie mam jak można było rozwiązać z RiGCzem problem listopadowych emigrantów. Każdy przyjęty byłby zasobnikiem wpłacającym dolary Łukaszence, problemem dla nas a skala tylko by rosła.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Gawain napisał(a):
Sofeicz napisał(a): Gaw - napij się przynajmniej RedBulla, bo zaczynasz p.....

Ja pierdolę?

Przecież to jest druga (a raczej pierwsza) strona tej samej monety - instytucjonalnego traktowania ludzi jak bydło.
Przywabieni, zdezorientowani, wepchnięci w bagno ch.. wi gdzie.
Stefcio King by tego nie lepiej wymyślił.

I dopisz sobie do tego ostatnie popisy naszych przemyskich genpatów, którzy pobili "czarnuchów', zagranicznych studentów z Kijowa.
U nas uchodźca to tylko blondas.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości