To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Film przyrodniczy o stworzeniu świata
#21
Podwodne wybuchy wulkanów tworzą archipelagi.

Odpowiedz
#22
aremac napisał(a):chodzi mi o wybuch bez ingerencji człowieka
Na przykład wybuchy supernowych bez których nie powstałyby obłoki gazu i pyłu, z których to dopiero mogły ukształtować się planety, nie mówiąc o takich pierwiastkach, jak np. srebro i złoto. Wystarczy.

Poza tym termin BB został wymyślony, jako próba ośmieszenia takiego wytłumaczenia początku wszystkiego i paradoksalnie przyjął się, prowadząc do szeregu nieporozumień.
Często jest przedstawiany, w pożal się b... programach popularno-naukowych jako zwykły wybuch trotylu albo bomby atomowej.
To kompletne nieporozumienie.
My jesteśmy "wewnątrz" tego wybuchu, więc nie możemy spekulować o jego naturze. Czekam na pogłębienie tematu przez Fizyka.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#23
Mnie o skalę chodziło. Ze dwa razy większy jest Uśmiech
Sebastian Flak
Odpowiedz
#24
idiota napisał(a):A to niby czemu?
Wybuch jest wybuch.
Tu wybuchami zrobili pomnik, a tam wywalili w powietrze pomnik.
Nie ma istotnych różnic.

A tak dla zastanowienia, to pomyśl, że Ziemia jest grudką popiołów po wybuchniętych gwiazdach.

wybuch samoistny lub spowodowany siłą sprawczą chyba różni sie od wybuchy spowodowanego od człowieka? Ty udajesz mądrego ? :wall:
dajesz mi do porównania BB i jakś figurkę stworzoną w pewnym sensie przez człowieka? piłeś coś?
Odpowiedz
#25
no trudno czyli nie ma samoistnego wybuchu który by coś stworzył tu na Ziemi, jakiejś symulacji... no szkoda
Odpowiedz
#26
A archipelagi to wyrastają od dotknięcia palca bożego, a nie od wybuchów wulkanów...

Odpowiedz
#27
Ja już wspominałem. Idiota powtórzył jakbyś nie doczytał. I może nie jest to wybuch twórczy i samoistny?
Sebastian Flak
Odpowiedz
#28
Napisałem ci o wybuchach supernowych i hipernowych - największych pierdyknięciach we wszechświecie, tworzących materię protoplanetarną ale byłeś łaskaw tego nie zauważyć.
Wszystkie atomy twojego ciała pochodzą z takich pierdyknięć.
Ty jesteś najlepszym dowodem ich kreatywności.
Amen
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#29
Za mało wybuchający...

Odpowiedz
#30
exodim napisał(a):Później w 6:20 mało douczony koleś, który wygląda na rednecka jeżdżącego rumakiem po teksańskich stepach, w poszukiwaniu zbiegłych niewolników, mówi, że "albo masa i energia są wieczne, albo Bóg... ale, przecież! wiemy, że energia się wyczerpuje, więc twierdzenie, że to właśnie ona jest wieczna jest bezsensowne. Bóg jest wieczny - to ma sens"
Jeżeli "naukowcy" z tego filmu rzucają tekstami "energia się wyczerpuje", to nie bardzo jest po co to oglądać.
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
#31
Może kup sobie baterie i sprawdź.
Odpowiedz
#32
Duracell są wieczne.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#33
aremac napisał(a):wybuch samoistny lub spowodowany siłą sprawczą chyba różni sie od wybuchy spowodowanego od człowieka? Ty udajesz mądrego ? :wall:
dajesz mi do porównania BB i jakś figurkę stworzoną w pewnym sensie przez człowieka? piłeś coś?

No jak na chrześcijanina- cięta riposta. A może napiszesz, ze nie wziął leków? Albo, ze za rano wstał;-)
Odpowiedz
#34
Wbrew pozorom trafiają się kreacjoniści, którzy mają jakieś argumenty. Gówno warte, ale zawsze jakieś i można z nimi podyskutować. Nawet bioslawek udawał że coś tam wie. Ale ten tutaj do nich nie należy. :roll:
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#35
pilaster napisał(a):Wbrew pozorom trafiają się kreacjoniści, którzy mają jakieś argumenty. Gówno warte, ale zawsze jakieś i można z nimi podyskutować. Nawet bioslawek udawał że coś tam wie. Ale ten tutaj do nich nie należy. :roll:
Ten czy ta?
A nie myślisz, że to jest jakiś stary użytkownik, który się chce czegoś dowiedzieć o nowych, a nie chce mu się czytać ich postów i wklejek oraz linków. A może to troll?
Nawet jeśli - czekam na następne pytania.:!:Pomysł
Żadne pytania nie są głupie- są tylko głupie odpowiedzi.
Odpowiedz
#36
teresa124 napisał(a):Żadne pytania nie są głupie- są tylko głupie odpowiedzi.
Znam masę głupich pytań.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#37
Sofeicz napisał(a):Znam masę głupich pytań.

To je zadaj. Ja dopiero chyba we wtorek je przeczytam..
Na razie uwalniam Was od mojego spamu - weselny dom czekaUśmiech
Odpowiedz
#38
aremac napisał(a):Wśród uczonych narasta przekonanie, że podział superkontynentu mógł spowodować jedynie kataklizm o niebywałej mocy (np. uderzenie wielkiego meteorytu, zmasowane wybuchy wulkanów)9. Za jego sprawą migracja kontynentów była początkowo tysiące razy szybsza niż obecnie." więc wybuchy wulkanów mogły jedynie spowodować podział superkontynentu a nie go tworzyły

Takie bzdury możesz każdemu pisać ale nie geologowi. Nie istnieje taka teoria o której piszesz. Podział superkontynentu Pangei następuje (kontynuuje) również i dziś i nie towarzyszą temu absolutnie żadne niebywałe katastrofy. Tempo dryfu kontynentów jest mniej więcej stałe o czym świadczą pasy bruzd po obu stronach grzbietów oceanicznych. Odpowiadają one tym samym przedziałom czasowym od samego powstania.

Cytat:"Chociażby wybuchy wulkanów stworzyły kontynenty. Nawet teraz wypiętrzają wyspy." kto tu jest niedouczony ....

I tak i nie. Podstawę cokołu kontynentalnego (kratony) tworzyły intruzje granitowe. Część skorupy kontynentalnej powstała jednak faktycznie w strefach subdukcji gdzie wylewna lawa felzytowa mieszała się z osadami morskimi tworząc między innymi znane nam dziś łańcuchy górskie.

Cytat:Wybuch tworzy . Ironia dla mnie

Eksplozje supernowych wzbogacają przestrzeń w ciężkie pierwiastki wytworzone w gwiazdach. Te pierwiastki są niezbędne do zbudowania planet skalistych oraz skomplikowanych molekuł jak białka.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#39
aremac napisał(a):http://zalukaj.tv/zalukaj-film/14682/bog...2004_.html
Witam załączam tutaj film o stworzeniu świata, grupa naukowców Chrześcijańskich próbujących dowieść że Wielki Wybuch sam z siebie byłby niemożliwy. Jestem katolikiem, na prawdę nie chce nawracać chce tylko wiedzieć czemu i z czym z tego filmu się nie zgadzasz? jeżeli ktoś ma ochotę podyskutować zapraszam. Uśmiech


Tu masz piękno przyrody!!!

https://www.youtube.com/watch?v=nKg82ibEs_M
Odpowiedz
#40
aremac napisał(a):umiesz sensowie odpowiedzieć czy jesteś po prostu płytki, zauważyłem że gdy ateista nie wie co powiedzieć ZAWSZE odpowiada właśnie w ten sposób, pokaż jakąś symulacje wybuchu który coś tworzy

A jak ja się zapytam wierzącego, to zawsze odwraca kota ogonem, nie udowadniając, że jakiekolwiek bóstwo istnieje, tylko z góry zakładając, że tak jest.

Dlatego ja wszem i wobec z góry zakładam, że wszechświat powstał w wyniku upadku kanapki masłem na podłogę. Proszę mi teraz udowodnić, że tak nie jest. SZACH-MAT, abutyrumiści.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości