piotr35 napisał(a):Przez dziesiątki lat Watykan był pralnią brudnych pieniędzy dla włoskiej mafii (Gianluigi Nuzzi - "Watykan spółka z o.o."). Teraz jest pralnią dla całego świata przestępczości zorganizowanej, w związku z czym zablokowano już konta Banku Watykańskiego na wiele milionów euro, w związku z czym toczy się postępowanie, po którym MONEYVAL może uznać Watykan za pralnię brudnych pieniędzy, co zablokuje mu możliwość międzynarodowych operacji finansowych, co będzie dla niego katastrofą finansową. Papież powołuje wiec komisje, której efekty zobaczymy być może za rok. A przez ten rok co? Nachapiemy się na zapas, aby starczyło przed przykręceniem kurka? O to chodzi?
Logika piotra35:
Watykan nie powołuje komisji, jest zamknięty na krytykę z zewnątrz, nie realizuje postanowień podpisanych konwencji, jeszcze bardziej rozmywa fiskalizm i księgowość JEST ŹLE.
Watykan powołuje 2 komisje, zaprasza fachowców z całego świata, jest otwarty na dyskusję o nowym systemie fiskalnym, wreszcie wprowadza zalecenia grupy ekonomistów amerykańskich i unijnych JEST ŹLE.
eot. chyba dostrzegacie teraz tok rozumowania piotra35 nacechowany raczej skrajną nienawiścią do instytucji Kościoła katolickiego, aniżeli obiektywną obserwacją.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
