cobras napisał(a):No już tak brzydko nie odwracaj kota ogonem. Emerytury pochodzą ze składek, a składki to twoim zdaniem kradzież. Stąd wniosek, że uważasz emerytów za osoby które odnoszą korzyści z przestępstwa.
Błąd założenia - emerytury nie pochodzą ze składek. Emerytury pochodzą od państwa. Co państwo zrobi, żeby zdobyć kasę na realizację tego zobowiązania, jest kwestią całkowicie poza emerytami.
Podobnie sprzedawca bułek, któremu przestępca zapłaci za bułkę, nie odnosi korzyści z przestępstwa.
Łoś napisał(a):Jeżeli nie ma co się obrażać, to się nie wyzywajmy od różnych. Różnimy się w poglądach, to nie powód do braku szacunku. W końcu każdy z nas dąży do tego samego, tylko innymi drogami.
Komuch to nie jest wyzwisko, tylko określenie osobnika wyznającego pewną ideologię.
I ja nie dążę to tego samego co Cobras - ja chciałbym, żeby ludzie się bogacili (jeśli tego chcą), a Cobras chciałby równać w dół, jak na dobrego komucha przystało.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
