zefciu napisał(a):No bo i "konserwatyzm" to nie jest superkonkretny zestaw odpowiedzi na wszytko, tylko opis ogólnej postawy wobec świata.Twoja definicja nic a nic nie mówi mi o jak to nazwałeś ogólnej postawie wobec świata, tzn. jak ona wygląda i kto ją prezentuje a kto nie. Nic dziwnego, trudno byłoby to uczynić w jednym czy kilku zdaniach.
Pomijam już oczywiście to, że konserwatyzm wcale nie jest "ogólną postawą wobec świata".
Chyba ci się pomylił z terminem "zachowawczość".
Tak czy owak sprawa chyba nie jest aż tak mętna skoro jednoznacznie wskazałeś, że PIS nie należy do nurtu konserwatywnego.
zefciu napisał(a):Tzn. Gdzie "społeczna nauka kościoła katolickiego" postuluje pomysły PiSu?A cóż to za pytanie?
Społeczna nauka KrK nie postuluje pomysłów ani Pisu ani jakiejkolwiek innej partii, ponieważ nie jest ich programem politycznym.
Jej normy mogą jednak być bardziej lub mniej sprzeczne z normami danego programu politycznego.
W przypadku PIS zgodność jest bardzo wysoka. Zarówno na tle spraw z gatunku tych określanych w mediach jako gorące tematy społeczne (aborcja, eutanazja, pozycja par homoseksualnych, itp.) jak i tych bardziej gospodarczych, ustrojowych, Tzn. podejście do praw pracowniczych, podstawowych prądów gospodarczo-społecznych takich jak komunizm, leseferyzm, liberalizm (podejście negatywne).
http://pl.wikipedia.org/wiki/Katolicka_n...C5%82eczna
http://www.vatican.va/roman_curia/pontif...oc_pl.html
Lubisz prosić o konkrety. Ja też ciebie o nie zapytam. Co takiego reprezentuje PIS co można zakwalifikować jako sprzeczne z chrzejścijańskim dorobkiem Europy?
Tylko bez opinii, ogólników, gadania o atmosferze czy o personalnych atakach na danego duchownego (to ostatnie dlatego iż takie ataki mają miejsce w samym Kościele między duchownymi i trzebaby było uznać, że Kościół sam siebie atakuje co jest nonsensem. Podobnież jest w przypadku każdej innej organizacji, grupy).
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
NN
