magicvortex napisał(a): Gdyby to jeszcze był tylko jeden fragment.No to oczywiste, że im grubsza książka, tym więcej odnajdziesz. Z takiego Antka to zasadniczo tylko scena umieszczania siostry głównego bohatera w piecu na trzy zdrowaśki się w pamięci ostaje. A i to starcza na straumatyzowanie wielu pokoleń dzieci dręczonych tą lekturą.
Cytat:Oraz oczywiście dopóki cytat będzie nieprzychylny dla wierzących dopóty będzie wyrwany z kontekstu.Bzdura. Jakby nie było kontrowersyjnych zawartości Biblii w kontekście.
Natomiast nabijanie takich fejsbukowych list to kolejne zastosowanie techniki wora. Parę tłustych kęsków na wierchu a pod spodem sporo niezrozumiałych, dwuznacznych lub zasadniczo całkiem neutralnych.
Cytat:Wygodne. No i zresztą co jest złego w stwierdzaniu że jest się przeciw wymaganiu od kogoś zabicia własnego syna?I co, dodajmy jeszcze "wpisujcie miasta?".
Ja też jestem przeciw. Ale wiadomy ustęp w kontekście biblijnym ma inne znaczenie, niż sugeruje taki sprzeciw.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Koh 3:1-8 (edycje własne)
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!

