Cytat:Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w Davos podczas Światowego Forum Ekonomicznego będzie promował politykę solidarnościową; poprzez m.in. nasze programy społeczne chcę pokazać, że nasz model gospodarczy działa - dodał szef rządu.
Morawiecki został spytany na workowej konferencji prasowej o cele wizyty w Davos. "Moje kilkadziesiąt spotkań, które tam odbędę, na pewno będą dotyczyły tego, żeby budować społeczną gospodarkę rynkową w Polsce poprzez wzmocnienie naszej pozycji na arenie międzynarodowej i będę też promował politykę solidarnościową, bo ona się sprawdza. Poprzez solidarność międzypokoleniową, solidarność społeczną, nasze programy społeczne, chcę pokazać, że nasz model gospodarczy działa"
źródło
Premier Slajd mówi o modelu gospodarczym, którego nie ma. Niby ten gościu rozumie jak ważny jest wizerunek, dobre relacje i wysoka jakość instytucji (też prawa...), ale prawie wszystko co robi przez dwa ostatnie lata rozmija się z jego "cukierkowym światem" jaki ludziom wciska. A może właśnie nie rozumie? Może tylko powtarza to co mu ktoś podsunął pod nos? Takie wytłumaczenie byłoby znacznie sensowniejsze. Tym bardziej, że elektorat tej organizacji też mało rozumie. Nie rozumie, i rozumieć nie chce, np. czym jest wolność. W zasadzie to nią gardzą i woleliby żeby ktoś inny mówił im jak mają żyć. I tu pojawia się przykrótki zbawca z Żoliborza, który mebluje wszystkim życie, bo taki jest sfrustrowany z powodu tego, że przez ćwierćwiecze był na margiensie przemian dokonywanych w Polsce (całe szczęście!). Niech nam żyje Jarosław Zbawca, oby jak najdłużej żeby młode pokolenie zdążyło mu postawić zarzuty.
PiS bije kolejne rekordy. Freedom House m.in. zajmuje się tworzeniem rokrocznych rankingów dot. zagadnienia wolności i tego jak się zmienia jej zakres w poszczególnych państwach. Ciekawe na którym miejscu w rankingu zatrzyma się Polska pod bandyckim zarządem PiS.
2016 - 93/100
2017 - 89/100
2018 - 85/100
Na razie PiS idzie dobrze. Może w ciągu kilkunastu następnych lat w końcu Premier Slajd będzie mógł poszerzyć swój model gospodarczy o kartki na różne artykuły albo co najmniej długoletnie zapisy na towar luksusowy jakim będzie elektryczny maluch.
Podobała mi się też reakcja senatora Koguta kiedy usłyszał, że koledzy go obronili. Była taka szczera jak u dziecka... No i najwyraźniej Jarosław Zbawca gówno ma do powiedzenia, a strateg z niego też gówniany.
Spoiler!
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
“What warrior is it?”
“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”
.

