Dwa Litry Wody napisał(a): Kolejny wiekopomny sukces rządu Dobrej Zmiany w walce o Polskę wolną od nepotyzmu i korupcji – z 29. na 36. miejsce spadła Polska w tegorocznym Indeksie Percepcji Korupcji opublikowanym przez Transparency International.
Co więcej jest to drugi rok spadkowy z rzędu. I jak spadek z zeszłego roku dało się wytłumaczyć rządowym programem "partyjny koleś na swoim" spadek z tegorocznego rankingu o 2 pkt i 7 miejsc wskazuje już na rozwiązania systemowe. Co ciekawe o ile pamiętam, za poprzednich rządów PIS również mieliśmy spadek. Ale czego innego spodziewać się po etatystach.
Swoją drogą jakoś ten ranking przeszedł bez większego echa - nawet opozycja i media od rządu niezależne jakoś nim się za bardzo nie zajęły. Chociaż to co się obecnie odwala w polityce zagranicznej w jakimś stopniu to tłumaczy.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"

