To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Debata "Czy wiara w Boga jest racjonalna" (Fjałkowski vs Sylwestrowicz)
#5
Nie będę otwierać nowego wątku, tylko wstawię tutaj, skoro jednym z bohaterów jest Karol Fjałkowski.

Najlepsza debata z jego udziałem, jak do tej pory:



W debacie m.in:

- argumenty przemawiające za istnieniem Boga (konceptualne, empiryczne i argument pośredni faworyzowany przez prelegenta Jacka Wojtysiaka)
- argumenty za tym, że Bóg jest wymysłem - odpowiedzią na potrzeby człowieka
- różnica pomiędzy racją a motywacją
- czy hipoteza Boga jest naukowa (w sensie filozoficznym)?
- czy można zaufać intuicjom? czy należy je zawiesić w poznaniu naukowym?
- krytyka monizmu (z konsekwencji i intuicji)
- minimalny absolut jako konsensus w filozofii
- 3 koncepcje, które wykluczaj jakąkolwiek debatę na temat Boga (scjentyzm, naturalizm i skrajny empiryzm)
- wszechwiedza Boga (krótkie przedstawienie 4 koncepcji)

Debata trwa razem z sesją pytań od publiczności ok. 3 h, ale warto  Uśmiech
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Debata "Czy wiara w Boga jest racjonalna" (Fjałkowski vs Sylwestrowicz) - przez towarzyski.pelikan - 17.06.2019, 18:16

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości