lumberjack napisał(a): Ale zwiększa ryzyko zgwałcenia prostytutki, która też jest czyjąś córką.Jak można zgwałcić prostytutkę?
Pracę może i ma jaką ma, ale też nie powinna być gwałcona.
Cytat:Bo znacznie odstaje charakterem pracy od innych prac. W innych pracach nie uzyskujesz dochodu seksem.No ok, a co złego w uzyskiwaniu dochodów seksem?
Cytat:Jedna teściowa a nie pięć. Monogamia jest więc mądrzejsza. Tylko głupiec i masochista chciałby mieć pięć teściowych.Przeczytaj lepiej post Rodici, na który odpowiadałem:
To, co chcesz wywalić przy porównaniu, to jakiś dziwny sposób porównywania - coś jak: "W czym niby wysoki wzrost jest lepszy od niskiego jeśli wywalimy wszystkie zalety wysokiego wzrostu?". No, wtedy rzeczywiście w niczym
Cytat:Monogamia powinna być dobrowolna i wynikać w wewnętrzenej dojrzałości. Ta, która dotychczas funkcjonowała była monogamią wymuszoną typu katolickiego lub faszystowskiego.
Ciało kobiety było podporządkowane reprodukcji i macierzyństwu a facet był szkolony na agresora i przemocowca, który w każdej chwili mógł być zaciągnięty do wojska.
Cytat:Kiedy ciało kobiety przestaje być podporządkowane reprodukcji i macierzyństwu, to wraz z tym monogamia przestaje mieć status dojrzałej formy współżycia damsko-męskiego. W czym niby monogamia jest bardziej dojrzała od poligamii, jeśli wywalimy jej pozytywny wpływ na wychowywanie dzieci, gromadzenie rodzinnego majątku etc.?
Próbowałem powiedzieć, że wysoki staus jaki monogamia ma w społeczeństwie wynika wprost z reprodukcyjnej roli kobiecego ciała. Monogamia służy przecież przede wszystkim potomstwu. A pośrednio kobiecie, ponieważ to głównie ona sie tym potomstwem opiekuje.
