To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PiS jest dziki, PiS jest zły, PiS ma bardzo ostre kły
#15
towarzyski.pelikan napisał(a): Właśnie się dowiedziałem, ze jestem wyborcą PiS.

Jeżeli coś kwacze jak kaczka, pływa jak kaczka i ma dziób jak kaczka, to raczej jest to kaczka. Skoro t.p. głosi poglady PIS, to znaczy że jest z PIS


Cytat:Prawica w lewicy widzi zagrożenie komunizmem, a lewica w prawicy zagrożenie nazizmem/faszyzmem i ten lęk przed jednym albo drugim totalitaryzmem bardzo sprzyja nie tylko radykalizacji poglądów, ale i ogłupieniu. Nie należy ufać ideologiom napędzanym strachem własnie z tego powodu, żeby ze strachu przed lwem nie wpaść prosto w szczękę lamparta.

Poniekąd. Dlatego należy programy stronnictw rozpatrywac merytorycznie, miarodajnie i ilościowo. Pod względem ekonmicznym. I nie dawać się szantażować i w ogóle dawać sobie głowy zawracać "ideologią LGBT". - z jakiejkolwiek strony ujętą.


Cytat:
Cytat:Liczy sie praktycznie wyłącznie ekonomia i podział polityczny wokół spraw ekonomicznych jest priorytetowy względem podziału wokół jakichkolwiek innych spraw. 

Dla osób o światopoglądzie prawicowym (sfera wartości) ekonomia jest podporządkowana antropologii. Innymi słowy: gospodarka ma działać tak, aby jak najlepiej służyła człowiekowi, a nie na odwrót.

To jest pogląd marksistowski, a nie prawicowy. Cwaniak  Gospodarka ma służyć człowiekowi. Oczywiście temu jednemu konkretnemu człowiekowi. Oczko 

Gospodarka ma przede wszystkim optymalizować wydajność (szeroko pojętą, z uwzględnieniem kosztów zewnętrznych oczywista) - bo wtedy największa ilośc ludzi ma największy możliwy dochód i najwyższy poziom życia. A co oni z tym swoim dochodem i życiem zrobią - to już jest ich sprawa.

Cytat:
Cytat:Tak jakby towarzyski miał pojęcie o elektoracie KO, albo i Konfederacji. Dla jasności - jest to praktycznie ten sam elektorat (wielkomiejski, inteligentny, wykształcony i patriotycznie nastawiony). Różnica jest tylko taka, że wyborcy Konfederacji są zdecydowanie młodsi, tacy którzy się jeszcze majątku i pozycji społecznej i zawodowej nie dorobili. A wyborcy KO już tak. Jezeli chodzi o wyborców, to Konfederacja jest znacznie bliższa SLD nawet niż PIS.
Natomiast Wy, elektorat PIS, to zupełnie inna bajka.
My elektorat PiS głosujemy na Konfederację


Duży uśmiech 

Pozostanie pilaster sceptycznym wobec tej deklaracji. Cwaniak  Gdyby faktycznie tp był wyborcą Konfederacji nie głosiłby programu PIS i nie pochwalałby PIS na kazdym kroku.


Cytat:ale według Was psycholewaków i tak jesteśmy wyborcami PiS, ponieważ nie jesteśmy antypisem.

Konfederacja jest częscią antyPISu, niezależnie od tego, co się komuś w PIS wydaje. Sami stworzyliście taką dychotomię "Obóz niepodległościowy vel patriotyczny" (czyli PIS) kontra "zdrajcy", czyli wszyscy pozostali, to macie, coście chcieli...


Cytat:I juz zapomniałeś, że podział na prawicę i lewicę w tym temacie jest światopoglądowy...

Podział na lewicę i prawicę jest, jak każdy poważny podział, ekonomiczny. Owszem, PIS usiłuje wykreować jakieś "podziały światopoglądowe" bo przecież czymś od takiego Biedronia musi się różnić. Ale Polacy nie powinni sobie dawać takiej narracji narzucać

Cytat:
Cytat:Celem polityki w/w, Franka, Bieruta i Dudy nie jest/nie było dobro Polski, tylko dobro instytucji Polsce skrajnie wrogich - odpowiednio III Rzeszy, ZSRR i PIS. Zatem przyjmując jakieś nagrody z ich rąk, przyjmujący niejako podpisuje się pod taką polityką.
Wow. Witamy w rzeczywistości. To jeszcze Ci zdradzę na uszko, że celem Tuska/Schetyny itp. również nie jest dobro Polski, tylko dobro PO albo KO.

Poniekąd. Niemniej dobro PO/KO pokrywa się z dobrem Polski w bardzo dużym stopniu. Jako partia adresujaca swój program do ludzi zamożnych i wykształconych, POKO zalezy, aby ludzi zamożnych i wykształconych było jak najwięcej. Odwrotnie PIS. Głosząc program roszczeniowego menelstwa, w interesie PIS jest, aby Polacy w swojej masie takim roszczeniowym menelstwem sie stali.

Cytat:czasem robi [PIS -p] rzeczy, które są dla Polski dobre.

Doprawdy? A konkretnie jakie? Co PIS zrobił dobrego dla Polski? (Żeby nie było, pilaster jest w stanie wymienić dwie takie rzeczy - obie raczej drobne i mało znaczące, ale jednak. Tp nie będzie potrafił wymienic niczego)

Cytat: Ty z jakiegoś powodu z dabłości o Polskę wahasz się pomiędzy formacją skrajnie antypolską (PO/KO) a formacją skrajnie propolsą (Konfederacja).

To tylko w PIS utożsamiacie PIS z Polską. W rzeczywistości jest na odwrót. To że PO/KO jest formacją antypisowską, oznacza własnie ze jest propolską, a nie antypolską.

A Konfederacja, wbrew Waszym nadziejom (a nawet wbrew wyobrażeniom niektórych ze swoich polityków), też jest antypisowska. Cwaniak
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: PiS jest dziki, PiS jest zły, PiS ma bardzo ostre kły - przez pilaster - 05.11.2019, 11:13

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości