01.04.2020, 21:02
Księdze też po dupie dostają z powodu braku mszy.
https://rzeszow.onet.pl/koronawirus-ksie...ie/8vz1v9y
I małżeństwa też dostają po dupie - ludzie z problemami finansowymi i niepewną przyszłością zmuszeni do spędzania ze sobą czasu 24/7 zaczynają bzikować. W Chinach już się zaczęła koronawirusowa fala rozwodów:
https://wgospodarce.pl/informacje/76750-...a-rozwodow
Ciekawe jak w Polsce będzie.
Cytat:arcybiskup Adam Szal nakazał wszystkim księżom z Archidiecezji Przemyskiej obowiązkową wpłatę połowy swoich dochodów w jednym miesiącu na parafie diecezji, a w drugim miesiącu na Kurię metropolitalną. Zarządzenie arcybiskupa zaadresowane do księży zostało rozesłane mailem.
Część księży z diecezji przemyskiej jest zbulwersowana tym faktem. - Zamiast ratować szpitale czy chorych na koronawirusa ludzi, trzeba ratować kurię biskupią. A ona od wielu lat ma się dobrze. No ale trzeba będzie zastosować się do poleceń arcybiskupa - mówi nam jeden z duchownych, który prosi o anonimowość.
[...]Fakt istnienia i wysłania takiego rozporządzenia potwierdziliśmy w trzech niezależnych od siebie źródłach. Zadaliśmy rzecznikowi prasowemu Archidiecezji Przemyskiej kilka pytań. Chcieliśmy poznać powody tej decyzji, cel, na który przeznaczone zostaną zebrane w ten sposób pieniądze oraz sytuację finansową kurii metropolitalnej. Początkowo spotkaliśmy się ze stanowczą odmową.
- Nie odpowiem na te pytania, ponieważ jest to nasza wewnętrzna korespondencja. Nie wiem, w jaki sposób pan ją posiadł. To wewnętrzny dokument zaadresowany wyłącznie do księży w naszej diecezji. To nieprawne pozyskanie informacji - powiedział ks. Bartosz Rajnowski, rzecznik prasowy Archidiecezji Przemyskiej.
Po naszej drugiej prośbie rzecznik zmienił zdanie i udzielił odpowiedzi na nasze pytania.
- W związku ze stanem epidemii i obowiązującymi przepisami państwowymi, parafie i instytucje Archidiecezji Przemyskiej mają coraz większe problemy z funkcjonowaniem, także finansowe. W związku z tym metropolita przemyski, abp Adam Szal, zwrócił się do księży diecezjalnych, aby w najbliższych dwóch miesiącach wsparli funkcjonowanie parafii, w których pracują oraz diecezji, do której należą, połową swoich miesięcznych przychodów - mówi Onetowi ks. Bartosz Rajnowski.
Dokąd trafią te pieniądze? Jak nas informuje rzecznik, środki z marca zostaną przeznaczone na pokrycie bieżących wydatków i opłat, pensje pracowników oraz prowadzoną działalność, w tym charytatywną. Natomiast kwoty przekazane w kwietniu do Kurii Metropolitalnej wesprą funkcjonowanie instytucji diecezjalnych, w tym domów rekolekcyjnych.
https://rzeszow.onet.pl/koronawirus-ksie...ie/8vz1v9y
I małżeństwa też dostają po dupie - ludzie z problemami finansowymi i niepewną przyszłością zmuszeni do spędzania ze sobą czasu 24/7 zaczynają bzikować. W Chinach już się zaczęła koronawirusowa fala rozwodów:
Cytat:W Chinach rośnie liczba rozwodów. W jednym z urzędów w ciągu ostatnich trzech tygodni, ponad 300 par chciało oficjalnie zakończyć swój związek. W mieście Xi’an jednego dnia napłynęło aż 14 wniosków o rozwód. W niektórych urzędach zdecydowano się na wprowadzenie limitu - maksymalnie 10 rozwodów dziennie - czytamy na onet.pl.
Co jest powodem takiej sytuacji? Wygląda na to, że winę ponosi kwarantanna. W wielu przypadkach dotyczyła współmałżonków, którzy nagle zostali zmuszeni do spędzenia tylko ze sobą kilku dni. Do tego w zamknięciu. Dochodzi do tego też stres, więc łatwiej o kłótnie.
https://wgospodarce.pl/informacje/76750-...a-rozwodow
Ciekawe jak w Polsce będzie.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.
Nietzsche
Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Polska trwa i trwa mać

