Gawain napisał(a): No kalkulacja dobra, ale na co Hołowni posłowie Gowina? Toż jak ich przygarnie to z miejsca elektorat zacznie mu uciekać, bo "nic nie zmieni". Kowal może by się jeszcze obronił, ale nie widzę powodu dla którego Hołownia miałby ich przygarniać. Chyba, że już mu nie zależy...No, teraz to już po nic, wcześniej potrzebny był zaciąg do utworzenia koła, a jak się da, to i klubu poselskiego. Po to, by nie być opozycją pozaparlamentarną, której żadna TV nie chce pokazać przez długie trzy lata. Teraz obowiązuje pogląd, że wybory już w przyszłym roku, więc nie ma co ryzykować utraty obecnych sympatyków. Ponadto przy dobrych sondażach zaufania i po dobiciu z poparciem do 20% (wbrew krakaniem, że za chwilę towarzystwo się rozejdzie) coraz chętniej jest zapraszany do TV. Jak sam zauważyłeś, wystarczyłby od Gowina choćby i Kowal. Od PO jacyś nowi posłowie typu Jachira, czy Zimoń, którzy są posłami pierwszy raz i należą do klubu ale nie do partii. Jachirę osobiście skreślam, bynajmniej nie dlatego, że kontrowersyjna. To po prostu za duża konkurencja dla Hołowni w social mediach ;-)
kmat napisał(a): Ostatnie wzrosty SH to odpływ z PiSu. Granie na lepszy PiS może mieć polityczny sens.Jakoś ludzi z elektoratu PiS trzeba pozyskać, jeśli chce się w ogóle z PiS wygrać, a nazywanie ich ciemnym ludem nie pomaga.
Dlatego ma to duży sens. Pozyskanie posłów z PiS też by tu pomogło, ale póki co PiS i ci od Zero są bardziej fanatyczni, niż ci od Gowina, wiec szarpie się tam, gdzie można coś urwać.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik
Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz
No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.
Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz
No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.

