DziadBorowy napisał(a): Aby nie było - ruch lotniczy w Polsce będzie wzrastał, pojemność lotnisk jest ograniczona i nowe lotnisko niekoniecznie musi być złym pomysłem. Tylko, że w CPK jest tyle chciejstwa, że głowa mała. Wszystkie te założenia, że jak tylko pojawi się odpowiedni obiekt to nagle przewoźnicy przerzucą się z Frankfurtu do nas i będzie pełne obłożenie są bardzo naciągane. I jak sama pomysł takiego lotniska wydaje się ok to megalomania przy jego założeniach projektowych skłania do obaw, że byłaby tu powtórka z lotniska w Radomiu ..
Idąc tym tropem, to budowa Gdyni była też kompletnie od czapy - w końcu obok był funkcjonujący od zawsze port w Wolnym Mieście Gdańsk.
Oczywiście, to jest typowa pisowska tromtadracja ale pytania infrastrukturalne pozostają.
Cytat:... mega-inwestycji w postaci dworca Łódź Fabryczna, gdzie w ogromnym obiekcie snują się pojedyncze osoby a ruch pasażerski jest tak niewielki, że w budynku dworcowym problem z zarobieniem na siebie mają nawet pojedyncze budki z kawą i przekąskami.
Między innymi po to jest budowany tunel średnicowy i będzie drążony drugi tunel KDP, żeby odetkać dworzec i uczynić go przelotowym.
Dopiero wtedy zacznie żyć.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.

