Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aktualna sytuacja geopolityczna i ewentualna możliwość wojny
#41
ErgoProxy napisał(a): W Twoim ujęciu, raczej z pewnej podróży Ijona Tichego, tej w której wynalazca zbudował ludności swojej planety maszynę o dźwięcznym akronimie DUPA; krótko mówiąc, masz ludzi za Indiotów. Co prawda, wśród technicznych trafiają się oryginały, nikt z nich nie będzie jednak aż tak szalony, żeby sporządzić sobie i swoim przykran, to znaczy pozbawić pracy polegającej na doglądaniu i rozwijaniu maszyn. Bo ta praca  – to może być niespodzianką dla Ciebie – sprawia przyjemność i jest to przyjemność takiego rodzaju, że ludzie nie chcą odchodzić na emerytury. Jeśli więc już szukać inspiracji w fantastyce, to u Wellsa z jego "Wehikułem czasu". Eloju.

Przy okazji, czy pilaster nie wieszczył ostatnio końca systemu opartego na posiadaniu kapitału?

Moje pytanie dotyczylo odniesienia do zupelnie innego dziela Lema - Powrotu z Gwiazd. W tym wypadku ludzie zajmuja sie pierdolami i zyja w "realu" (dzis rzeklibysmy, ze w przestrzeni wirtualnej), roboty zas wykonuja prace dla ludzi. Ale ludzie nie podrozuja w kosmosc, bo nie maja zdolnosci do ryzyka ani agresji, ani nie zarabiaja pieniedzy. Taki swiat jest raczej nierealny, bo kto bedzie kontrolowal bliznich i walczyl o stan posiadania.

Nie znam wszystkich dziel zebranych tow. Pilastra. Ale nie sadze, aby zasada Pareto miala przestac obowiazywac (20 % podmiotow posiada 80 % zasobow).
Polska to tylko przedłużenie Rosji do Odry.
Polexit: Priwislinski Kraj jako zbuntowana prowincja Wielkiego Imperium Rosyjskiego po prostu wróci na kolanach do swej prawdziwej matki - Matki Rosji.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Aktualna sytuacja geopolityczna i ewentualna możliwość wojny - przez Wron NIEmiecki - 10.10.2015, 10:03

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości